Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

9 hours ago, uini said:

iskreno se ne secam kakvo je nowitza odigrao prvenstvo, on je bio jako dobar jedno vreme

 

Bio je odličan. Najborbeniji.

Sećam se da je inicirao preokret protiv Litvanaca  serijom trojki. Ili to bese protiv Rusa u 1/4 ? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kenozoik said:

Bio je odličan. Najborbeniji.

Sećam se da je inicirao preokret protiv Litvanaca  serijom trojki. Ili to bese protiv Rusa u 1/4 ? 

 

da da, ne racunam borbenist, novicino srednje ime & trejdmark te ekipe, mislio sam pre svega na skill i to, posto sam tu ekipu, izvan par pojedinaca, upamtio kao defanzivne savante i sljakere.

Link to comment
Share on other sites

Литванцима је Новица убацио 4 тројке, на тој је Тео имао 20 поена 12 асистенција. Ипак је Тео био нешто изнад Крлета и Новице на том првенству заслужено идеална петорка првенства, а у наставку сезоне мвп Евролиге.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ekipa iz 2009 je mogla da igra vrhunsku odbranu, da pokrije Tea, a donekle i Krloa koji su bili glavne napadačke igle. Novica je umeo sve i trojku i post i da povuče loptu posle skoka i odbranu. Te godine je otišao u Real , to dovoljno govori kakav je igrač bio.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Новицин прајм је јако кратко трајао да би се рекло поприлично бољи играч од Калине, да је могао то постати вероватно је могао. За Новицу бих рекао потенцијал који се због повреда никад није искористио. Калинић ипак игра на врхунском нивоу годинама, освајио је Евролигу као веома битан члан екипе где је на фајнал фору био и најбољи играч после Јудоа.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

U prajmu je bio bolji napadač od Kalinatora svakako, overall - tu su negde. Ono što ih obojicu karakteriše je taj stav na terenu i neka pobednička aura, znaš da si najebo protiv njih čak i ako si kvalitetniji na papiru. Takođe, nijedan od njih dvojice nije bogom dan talenat za košarku već su status stekli krvavim radom i konstantnim unapređivanjem svoje igre. Ja sam uvek npr Tadiju Dragićevića smatrao čisto košarkaški dosta talentovanijim od Novice, ali njihovi mindseti su neuporedivi tako da mislim da Tadiji i dalje Novica dolazi u košmarima da ga maltretira. Drugi deo karijere Novice, nakon povreda, je pomalo otužan, i dalje je znao povremeno da školuje mlađe i atletičnije ali nije imao više snage i bio je deo dosta nekih luzerskih Partizanovih rostera. Jedan od onih igrača koje mrziš kad igra za protivnika a obožavaš kad igra za tvoj tim, tako i ja nisam mogao da ga smislim u KKP, a u reprezentaciji mi bio maltene omiljeni igrač, uvek sam znao da će dati sve od sebe.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

na stranu novicin fad od trajanja, ako uporedimo samo najsjajnije trenutke jednog i drugog (bez osvrtanja na kontinuitet), mislim da je i tu kalina u prednosti.

 

novica je i pre povreda imao problema sa statusom u realu, koji je isao od sjaja do ocaja.

 

inace mislim da je bio izvanredan igrac to neko kratko vreme, da me ne shvatite pogresno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, uini said:

na stranu novicin fad od trajanja, ako uporedimo samo najsjajnije trenutke jednog i drugog (bez osvrtanja na kontinuitet), mislim da je i tu kalina u prednosti.

 

novica je i pre povreda imao problema sa statusom u realu, koji je isao od sjaja do ocaja.

 

inace mislim da je bio izvanredan igrac to neko kratko vreme, da me ne shvatite pogresno.

Novica je napadački daleko raznovrsniji i talentovaniji i za razliku od Kaline ume da taba loptu. Odbrana i hasl je tu negde. Kalina je duže trajao ali ako pričamo o vrhuncu karijere onda budimo ljudi iako smo Cigani.

 

P.S. Novica nikad ne bi odbio repku i to mu je plus in my book

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Novica je napadački daleko raznovrsniji i talentovaniji i za razliku od Kaline ume da taba loptu. Odbrana i hasl je tu negde. Kalina je duže trajao ali ako pričamo o vrhuncu karijere onda budimo ljudi iako smo Cigani.

 

P.S. Novica nikad ne bi odbio repku i to mu je plus in my book

 

napadački je raznovrsniji ali to ne znači da je mnogo bolji, pošto i u napadu neke stvari iz prajma obojice, novica nije mogao ni da predvidi, niti da uradi.

nije mi namera da tupimo sad nešto na temu, pošto izuzetno cenim nowitzu, samo mi je zasmetalo "sveukupno poprilično bolji, pa ih ne bi poredio" deo; uradi handpick najboljih 5 ili 10 tekmi obojice, bilo za repku ili za xy tim & videćeš da su itekako uporedivi, samo što je kalinari zapravo bolji. al' nebitno je, svaka čast novickom.

...

 

@Kronostime, omašio si temu, nba ili kafana je daleko primerenije.

Link to comment
Share on other sites

Aj, kid ju nAt!  Kao, 3x3... pustis, brku, i eto ti sampionata. Ali, jebi ga, pa neko treba da se gepekuje... Pa, jeb'o te, jedina greska mu je bila, sto je, Gudurica u kontra napad... Ne zelim da zvucim kao pokvarena ploca, ali mislim da ga vise nije ni u 58 i ostalih miliona...

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Milos 3.14 said:

Novica je napadački daleko raznovrsniji i talentovaniji i za razliku od Kaline ume da taba loptu. Odbrana i hasl je tu negde. Kalina je duže trajao ali ako pričamo o vrhuncu karijere onda budimo ljudi iako smo Cigani.

 

P.S. Novica nikad ne bi odbio repku i to mu je plus in my book

Мислим да је Новица одбио позив једном, док је циркао коктелчиће на на некој плажи. 

Мислим да је поред повреде Новицу сјебала одлука Месине да иде на 3 и проблеми у приватном животу. Ако се добро сећам, ове три ствари су се дешавале готово истовремено. 

Калина је дуготрајнији, Новица лепши за око, можда помало и субјективно, бољи играч. У сваком случају, прве бих их бирао на баскету. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Za Novicu je napravljena pjesma, za Kalinu nije. Pametnom dovoljnoTM

 

NBA Draft 2008: Tadija Dragićević - 53 pik, Novica Veličković - Undrafted. I ko je onda bio bolji igrač? Pametnom i više nego dovoljno 😁

Edited by Marko
  • Thanks 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...