Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

11 hours ago, Darko said:

Hvala na odgovoru. To svi znamo. Nego kako može da diže tegove a ne može da radi sa loptom uz kontakt? 

 

Izvini, ali to saopštenje mi izgleda kao jebanje u zdrav mozak ako sada diže tegove.

 

Quote

На списку је Покушевски, за кога још немамо дозволу.

 

To je izjava Pešića na konferenciju za štampu povodom spiska.

 

insajderi su dan-dva pre zvaničnog spiska pisali da je Pokuševski otkazao pored Jokića, Micića, Kalinića.

 

Po meni OKC od početka stavio rampu. E sad mogu shvatiti razlog zašto je KSS stavio njegovo ime na spisku. 

 

Jel je Jaramaz na pripremama ?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, MikiMilane said:

 

 

To je izjava Pešića na konferenciju za štampu povodom spiska.

 

insajderi su dan-dva pre zvaničnog spiska pisali da je Pokuševski otkazao pored Jokića, Micića, Kalinića.

 

Po meni OKC od početka stavio rampu. E sad mogu shvatiti razlog zašto je KSS stavio njegovo ime na spisku.

 

ovde je kao na random komentarima ispod vesti; kari jeste slabo precizan u izlaganju ali na konferenciji je bilo kristalno jasno da nema ok od doktora, zbog evaluacije povrede, a ne od kluba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marvin said:

Mada mi je to što kaže Uini neracionalno trošenje resursa.

Svakako je plus ta versatilnost, od 12 igrača bar 10 može na 2 i više pozicija.

U kom smislu misliš da je neracionalno? Bogi ne mora na pleja, ali može kad zatreba.

 

Što kažeš, ta versatilnost je samo plus, jer dovodi do fleksibilnosti. Evo ova uinijeva prva petorka, sva tri beka mogu da prevedu loptu, povedu napad, zavrte pik... a ako ti u ma kojoj fazi treba klasičan plej, tu je i dalje Jović koji može da uskoči. Ima tu dosta materijala da se vešta ruka sa klupe nadigrava sa kolegama preko puta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

jesil siguran? posto sam ja nesto bazicno guglao.

 

Nisam siguran, nisam doktor, samo mi je to logično - ako nije zaraslo, ne smije da se opterećuje, i obrnuto, ako se opterećuje, onda je kost zarasla. Plus što sam kao klinac sa 11-12 godina imao prelom podlaktice bez dislokacije i ne sjećam se da su mi nakon skidanja gipsa branili da npr. igram fudbal.

Možda je @Eddard voljan da nam da stručno mišljenje.

 

EDIT: još jedan detalj, svi izvori na engleskom jeziku su naveli da je u pitanju small humerus fracture, tako da pretpostavljam da je u pitanju naprsnuće, ne prelom.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Beonegro said:

 

Nisam siguran, nisam doktor, samo mi je to logično - ako nije zaraslo, ne smije da se opterećuje, i obrnuto, ako se opterećuje, onda je kost zarasla. Plus što sam kao klinac sa 11-12 godina imao prelom podlaktice bez dislokacije i ne sjećam se da su mi nakon skidanja gipsa branili da npr. igram fudbal.

Možda je @Eddard voljan da nam da stručno mišljenje.

 

što se tiče brzinskog, dva-klika guglanja, eto ga ovde:

 

https://www.hey.nhs.uk/patient-leaflet/27613/#:~:text=The humerus is the long,to 12 weeks to heal.

https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/22990-humerus-fracture

 

što se tiče ličnih iskustava, kao klinja sam pao sa nekih cca 3ipo metra visine i naprsla mi je karlica od udara. 

bio sam devastiran što ne mogu da igram neku važnu ligu (meni važnu, nije bila) škola u fuci i nakon tri nedelje, trčim ja po terenu prvoliniski kano karl luis ali čim izvedem neke lateralne kretnje ili takav dodir s'loptom, kao da mi je neko zabio džinovsku iglu u karlicu.

 

nešto skorije, npr pre metar dana i poslednjih 10ak godina, imam hroničnu upalu, tj tendinitis ahilove tetive.

sa profesionalnim trenerima radim lagano u tempu & dinamici, opterećenje iste, tako što na prstima dižem celu svoju težinu od 100+ kilograma ali čim bih krenuo da igram basket i menjam pravac, koliko to uopšte mogu sa bliže 50 godina nego 40, rizikujem da se dugoročno povredim, ukoliko ne ispoštujem proces. osim što trpim snažan bol.

 

na linkovima postoje i tipovi te isto povrede, tipa, 5-6 komada, plus uopšte nije glavni problem u kontaktu, koliko u tome da li nešto obavljaš "pravolinijski" ili "u svim pravcima".

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

citam sada na okc subredditu gde jedan lik tvrdi da je ovo fake news, bar za sada:

 

That’s fake. The decision has not yet been made.

 

I have valid source about Poku status. And there was news released before that thunder will send staff to Greece to check on Poku health. As far as I know, the report is not released yet.

 

I read the article, also the one it based on to write it. And I can tell you it is not correct. The decision haven’t been made and he has been working out on basketball court for almost a month now.

 

:classic_unsure:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce Nikola Jovic iznenaditi vecinu ovde, kao neko ko je ispratio sve njegove meceve u NBA i sad ovu letnju ligu koju je igrao u Sakramentu i Vegasu decko je ozbiljno napredovao i tamo je delovao neverovatno dobro...

 

Cak je i Caron Batler rekao kako je bio vokalni lider momcima tamo i da je ostavio odlican utisak...

 

Sto se Pokua tice on je pre povrede bio 3,4 najbitniji i najbolji igrac Oklahome 3,4 meseca...izuzetna odbrana, zastita obruca, znao je da skupi solidno asistencija i bio je jedan odredjeni period na nekih 13 do 15ppg tamo.

 

Stvarno ce biti steta ako Poku ne igra...

 

Kada je u pitanju spoljna linija, tu smo bas bas tanki, osim Bogdana i Gudure sve ostalo je upitno, mada kada sam ja u pitanju stvarno cu ispratiti ove momke vise nego ikoga do sad kada je u pitanju repka, mladi momci sa par iskusnih, trebalo bi da bude zanimljivo...

 

Samo Kari kvari taj utisak, ne mogu da se otmem utisku da je i dalje selektor nakon svih kikseva i svega...

Edited by Stex
  • Like 4
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gggggggg said:

citam sada na okc subredditu gde jedan lik tvrdi da je ovo fake news, bar za sada:

 

That’s fake. The decision has not yet been made.

 

I have valid source about Poku status. And there was news released before that thunder will send staff to Greece to check on Poku health. As far as I know, the report is not released yet.

 

I read the article, also the one it based on to write it. And I can tell you it is not correct. The decision haven’t been made and he has been working out on basketball court for almost a month now.

 

:classic_unsure:

 

@uini

Ako je tačno što ovaj lik na subredditu priča, to samo znači sa su naši klovnovski novinari požurili da objave neproverenu vest. Ništa to ne dotiče Pokua, u smislu da izbegava.

 

U svakom slučaju, znaćemo šta je kada se javi neko iz repke i kaže kakav je Pokuov status. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, uini said:

što se tiče brzinskog, dva-klika guglanja, eto ga ovde:

 

Prebrzo si oguglao, NHS-ov članak koji navodiš u prvom linku ka'e sledeće:

Quote

The humerus is the long bone in your upper arm. A fracture of the proximal part means that it is broken up near the shoulder joint. These fractures normally take between 6 to 12 weeks to heal.

 

Usudiću se ovako nekvalifikovan da tvrdim da to znači da je zarastanje preloma bez dislokacije kod momka od 21 godine sigurno znatno bliže 6 nedelja, nego 12 nedelja. Od povrede je prošlo punih 8, znači OK je, zbog čega i diže tegove.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gggggggg said:

odmori malo, uini. ne moras na svaki post o pokusveskom reagovati.

 

usput, promeni avatar.

 

bacio si jedan hot tejk baziran na nicemu i jedan hot tejk baziran na subredditu. izvini sto uznemiravam tvoj posting ritam ali generalbo se osecam kao na comment sectionu bulevarskih novina danas.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Usudiću se ovako nekvalifikovan da tvrdim da to znači da je zarastanje preloma bez dislokacije kod momka od 21 godine sigurno znatno bliže 6 nedelja, nego 12 nedelja. Od povrede je prošlo punih 8, znači OK je, zbog čega i diže tegove.

Meni je medicina kao nuklearna fizika, ali zar kod preloma ne dolazi do atrofije i mekog tkiva?

 

Kad god neko bude u gipsu , taj ekstremitet malo zakržlja i traži vreme da udje u normalu. 

 

Napominjem da sam totalni laik pa bi bilo dobro da neko iz struke pojasni.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Stex said:

Mislim da ce Nikola Jovic iznenaditi vecinu ovde, kao neko ko je ispratio sve njegove meceve u NBA i sad ovu letnju ligu koju je igrao u Sakramentu i Vegasu decko je ozbiljno napredovao i tamo je delovao neverovatno dobro...

 

Cak je i Caron Batler rekao kako je bio vokalni lider momcima tamo i da je ostavio odlican utisak...

 

Sto se Pokua tice on je pre povrede bio 3,4 najbitniji i najbolji igrac Oklahome 3,4 meseca...izuzetna odbrana, zastita obruca, znao je da skupi solidno asistencija i bio je jedan odredjeni period na nekih 13 do 15ppg tamo.

 

Stvarno ce biti steta ako Poku ne igra...

 

Kada je u pitanju spoljna linija, tu smo bas bas tanki, osim Bogdana i Gudure sve ostalo je upitno, mada kada sam ja u pitanju stvarno cu ispratiti ove momke vise nego ikoga do sad kada je u pitanju repka, mladi momci sa par iskusnih, trebalo bi da bude zanimljivo...

 

Samo Kari kvari taj utisak, ne mogu da se otmem utisku da je i dalje selektor nakon svih kikseva i svega...

 

Ubeđen sam u to da će razbiti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kenozoik said:

Meni je medicina kao nuklearna fizika, ali zar kod preloma ne dolazi do atrofije i mekog tkiva?

 

Kad god neko bude u gipsu , taj ekstremitet malo zakržlja i traži vreme da udje u normalu. 

 

Napominjem da sam totalni laik pa bi bilo dobro da neko iz struke pojasni.

 

small fracture = naprsnuce, za to obicno ne treba gips. ujedno i deo za koji je beonegro nedvosmisleno u pravu, posto drugacije ne bi ni bilo evaluacije da li moze da zaigra takmicarski basket krajem avgusta.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kenozoik said:

Meni je medicina kao nuklearna fizika, ali zar kod preloma ne dolazi do atrofije i mekog tkiva?

 

Kad god neko bude u gipsu , taj ekstremitet malo zakržlja i traži vreme da udje u normalu. 

 

Napominjem da sam totalni laik pa bi bilo dobro da neko iz struke pojasni.

Sigurno, ali je to veliki problem za noge jer nose težinu cijelog tijela, za ruke je manje bitno.

Na stranu to što na onoj slici sa tegom Poku ne djeluje ni malo atrofirano.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...