Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

12 hours ago, Magia said:

Apropo sastava, mislim da su i Petrusev i Smajli znacajno slabiji talenti i igraci i od Pokua i od Jovica. Takodje, imaju ozbiljne mane u igri, tako da bih ja uvek vodio pre dvojac iz NBA.

 

 

Možda su slabiji talenti (i to samo možda) ali su svakako jači igrači bar za sada jer su za razliku od ove dvojice igrali ozbiljnu takmičarsku i fizičku košarku. Niko od nas zapravo nema ni pojma kakvi su igrači Poku i Jović i kako bi izgledali u okviru odgovorne košarke sa takmičarskim ciljevima. Ja svakako mislim da su sva četvorica dokaz da talenata imamo i dalje i mislim da će se bar neko od njih razviti u opasnog igrača, pare bih najpre stavio na Jovića.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bas bas fali Lucic ove godine, da Kalina i on daju te sigurne opcije, a od cetvorke Jovic-Petrusev-Pokusevski-Smailagic, sta bude.

 

Sva cetvorica su trenutno macke u dzaku za FIBA seniorsko SP, verujem da ce sledece godine u ovo vreme vec dosta toga biti jasnije.

Link to comment
Share on other sites

Како је одиграо европско првенство а и генерално целу сезону Лучић нам најмање фали.

Ја бих водио под условом да су сви здрави и да се сви одазову:

Мицић, Јовић

Богдановић, Гудурић, Недовић

Калинић, Маринковић

Петрушев, Покушевски, Јовић

Јокић, Милутинов

Прве резерве би ми биле Аврамовић ако неко са 1/2 испадне, Добрић ако испадне неко од Калинић/Маринковић, Смаилагић ако испадне неко од високих.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ono kako Jovic, Petrusev, Smailagic i Pokusevski znaju da izgledaju nekad je za plakanje.

 

Ovako ce nam prakticno neko od njih igrati prvu petorku.

 

Preveliki rizik i totalno nepoznica trenutno, daj Boze da bude kako treba.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Snjofko said:

Kao 11. i 12.igraca - da, u prvoj petorci - nisam bas siguran.

 

Uvek preferiram nekog iskusnog i sigurica, pa nek mu mladji uzme minute ako je bolji vec sada.

 

Evo, npr.

 

IMG-20230707-161248.jpg

Sale jesi li to ti? 😅

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2023 at 9:31 AM, Chaos Is Me said:

 

Možda su slabiji talenti (i to samo možda) ali su svakako jači igrači bar za sada jer su za razliku od ove dvojice igrali ozbiljnu takmičarsku i fizičku košarku. Niko od nas zapravo nema ni pojma kakvi su igrači Poku i Jović i kako bi izgledali u okviru odgovorne košarke sa takmičarskim ciljevima. Ja svakako mislim da su sva četvorica dokaz da talenata imamo i dalje i mislim da će se bar neko od njih razviti u opasnog igrača, pare bih najpre stavio na Jovića.

 

Oko toga ko je veci talenat ne bi trebalo da bude diskusije, s obzirom da su prva dvojica u NBA, pod dobrim trenerima i imaju svoju ulogu u ligi.

Smajli je sutnut iz NBA a Petruseva ocigledno ni ove godine niko nece pokupiti.

 

Pritom su i dobrano mladji.

 

U pravu si da su Petrusev i Smajli imali vise odigranih bitnih meceva, medjutim upravo zbog dobrih trenera/ekipa verujem da i Jovic i Poku znaju kako se igra takmicarska kosarka.

 

Za talente se apsolutno slazem, a nije da se svake godine ne pojavi jos po neki (recimo Topic ove godine).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pokusevski je igrao takmicarsku kosarku do povrede. I nije stvar u tome ko igra takmicarsku kosarku a ko ne. Nije ni da je Smailagic igrao nesto mnogo kada pogledamo citavu sezone niti je bio nosioc igre partizana. Bio je rezerva amerikancu i francuzu sa minimalnom minutazom. Stvar je u tome da treba da proguramo nekog veceg talenta i kroz reprezentaciju. Kao sto je to ucinio Ivkovic 2009 godine.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Evo ja da se upisem na temu... Sramota je da se odluka o igranju za svoju zemlju odugovlaci. Razumem kada je igrac mator ili ispovredjivan, ali ovde pricamo o zdravom i pravom igracu u najboljim godinama, a on vec mesec dana nakon sto mu se zavrsila klupska sezona nije u stanju da kaze da ili ne. Ne vidim ni jedan valjan razlog da se toliko ceka, a ako ce mu odluka zavisiti od toga da li ce tog i tog dana ustati na levu ili desnu nogu pa shvatiti jel mu bitnija kosarka ili konji onda ne mora ni da igra sto se mene tice.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

A ko se to oglasio kad nije ni spisak izasao? Ja znam za Bogdana i Pokua. A i oni su verovatno samo odgovorili na pitanje i to posto je sezona zavrsila. Sto je Jokic drugaciji od drugih? Daj mi vesti o drugim repstativcima koji su rekli da ili ne.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bojdo said:

 

 

ma da ali to je rekao neki simmonsov gost, random fan 76ersa, dok su pricali cemu se sve raduju [ili ne], od in-season nba turnira, preko svetskog prvenstva u fuci za zene; onda bil simmons nicim izazvan pomene olimpijski basket turnir a kli mu skrene paznju da ima i to neko svetsko prvenstvo uskoro; bill se onda pravio da zna ko ide od amera a ovaj valjda da ga impresionira, zviznuo kako jokic igra za srbiju.

 

sve je izgledalo kao random razgovor u parku decaka nizih razreda osnovne dok cekaju da se skupi ekipa za fucu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Snjofko said:

A ko se to oglasio kad nije ni spisak izasao? Ja znam za Bogdana i Pokua. A i oni su verovatno samo odgovorili na pitanje i to posto je sezona zavrsila. Sto je Jokic drugaciji od drugih? Daj mi vesti o drugim repstativcima koji su rekli da ili ne.

Drugaciji je po tome sto je vec nekoliko puta ispalio. Za ostale se podrazumeva da ce igrati, osim za ove NBA klince koje ni ne uzimam za ozbiljno.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...