Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Raduljica je bolji izbor od Bobija. Miroslav moze da igra u paru sa Jokicem, dok Bobi ne, on moze dobiti minutazu samo kada menja Jokica. Boban ne odskace dosta u kvalitetu od Raduljice, ali za ovaj tim, sa istim igracima, Miroslav igra dugo godina sa tim ljudima iz reprezentacije i on je sa njima dosta uigraniji, stoga je bolji izbor. Ne znam cemu tolika rasprava kada ce obojica imati jako malu ulogu, posebno u eliminacionoj fazi SP-a, kada se ocekuje da Jokic i Bjelica najvise povuku. 

 

Koliko moze taj Marjanovic, videli smo na EP17, od njega sam tada ocekivao dosta, da bi na kraju morao Kuzmic da preuzme palicu centarske pozicije... Bas sam tada bio razocaran njegovim izdanjem.

Jak mi je NBA igrac, malo slabiji od Zaze. 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Rese Bobi i Radulja da se vrate u Evropu. Gde bi igrali? Radulja kod Sala u Virtusu, a Bobi kod Itudisa u CSKA. Neko spomenu Dilejnija, gde bi igrao on ako se vraca u Evropu, a gde Radulja?

E sad, Djordjevic je vrlo uspesan kao selektor, na kratak period od 15 dana uspe da nalozi igrace da se podrede timu i da pruze preko svog maksimuma. Zato ima kredit i jedino sto mi smeta je polivanje govnima coveka koji to nije zasluzio i koji je svuda gde je igrao bio primer timskog igraca i nekog ko je ok za svlacionicu. 

Raduljica je dolazio i za tzv.prozore, dao je dosta veliki doprinos prethodnim medaljama i ako je to razlog da ide on, a ne bolji igrac meni je to ok. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pero_Cameron said:

Ovo.

Bojim se nekih nestrucnih sudija iz Portorika, Senegala, Venecuele i slicnih egzotika.

Mozda sam blesav al sam ubedjen da je sudjenje u zadnje dve utakmice bilo dogovoreno kako bi i za to bili spremni .... ne sumnjaj te u saleta, zna covek kako da manipulise ljudima i situacijama i to koristi na pravi način , kao pred ovog dvoboja sa litvancima kad je izjavio da litvanci imaju najbolju publiku u evropi i da uvek napune halu itd .....i eto srbi iz inata napunili arenu i oduvaše litvansku publiku.

Link to comment
Share on other sites

Žao mi je što Bjelica u napadu ne koristi gotovo ništa osim šutaz a tri. Na post se zadnji put spustio 2014. a onaj ulaz kad iskoristi svu svoju dužinu, ili položi sa zadrškom, vidimo jednom u dve tekme. Recimo u Bgu je dva puta tako krenuo na koš, oba puta je bilo 2+1.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, McLeod said:

Pa Vasa je napredovao, da li ce to moci da prenese na partije u reprezentaciji niko ne zna. Nadamo se da hoce, pogotovo u ovim okolnostima, a i sinoc je bio jako dobar. Poenta te price je bila da smo ucaureni u ocenama igraca gledajuci ih onakvima kakvi su bili, ne kakvi su sada.

 

Ja sam uvek pricao da je Vasa early bloomer i da nikad nista nece uraditi u karijeri, da ce ostati Evrokup igrac. Mada se tu nisam ni razlikovao preterano u ocenama od drugih, sjebali smo se ocigledno, nije da mi nije drago. Ali ako se vratimo na proslo prvenstvo, svi smo gledali sta ce biti u Tokiju i posle, nemamo nikakvog pleja, samo Vasu, koji je realno uzas (u tom trenutku). A mi i dalje pricamo o Raduljici od pre 5 godina, koji je tada bio mnogo bolji igrac nego sada. Ima veze ko mu je bila konkurencija. Iako ga ja nisam podnosio i smatrao sam da Rasko treba da bude prvi centar, tu razlika nije bila tolika, i mi smo zaista bili jadni na poziciji centra. Sada to nismo. I taj Raduljica, da nije dobio tu priliku tada, ne bi usao u razmatranje nikad za tim u 2019, bio bi daleko od njega koliko i recimo Nenad Miljenovic. Ali na stare zasluge, neka ide, nema veze sto su ovi ispred njega osetno bolji. Zaista ne vidim apsolutno nikakvu dilemu, ako ce vec Bobi da bude treci a ne drugi centar, mnogo je bolje imati njega zbog napadackih minijatura nego Raduljicu koji je sada u napadu nemocan, a u odbrani rupa kolika i Boban, u pozicionim napadima i mnogo veca. I to mi je no contest, ali dobro, let's agree to disagree.

 

1: Gledas NBA vise od mene. On je uspeo svoju napadacku igru da prenese i u NBA i da dobije priznanje za to. Da je los ne bi dobijao ugovor za ugovorom, drugi-treci centar, ali opet je tu. I nemoj samo da mi kazes da centar poput njega moze da opstaje u NBA, gde je svaki napad tranzicija, sto on ne moze da pohvata, a ne moze da igra u Evropi u pozicionim napadima? Napredovao je utoliko sto bolje i vise sutira sa distance, poceo je i trojke da sutira, jos je snazniji nego sto je bio.

 

2: Ne zezaj, odstranjivanje Nedovica i Kalinica, pozivanje igraca zbog stare slave, a ne pravljenje najboljeg moguceg tima u ovom trenutku. Drzanje na spisku igraca u formi zahvalnice, otpisivanje nekih koji mu se "ne uklapaju" isuvise rano, pa tako imamo ogroman jaz u kvalitetu izmedju nekih igraca i skracujemo sebi rotaciju bespotrebno.

 

1: Niko nije ni rekao da Bobi nije uspio da prenese svoju napadačku igru, i da te ugovore dobija tek tako, ali je već dovoljno vremena tamo da se potpuno jasno može izvesti zaključak kako zbog svojih specifičnosti ipak nije skroz upotrebljiv igrač i igrač koju svoju rolu može da obavlja u svakom momentu bez ikakvih prilagođavanja protivniku. Što se tiče napredovanja u šutu, reprezentacija realno od toga ne može da ima pretjerane koristi. Mislim, uvijek je bilo jasno da Bobi ima meku ruku, i da može da pogađa šuteve i van neposredne okoline koša, ali ipak njegov šut za 3 uzimati kao oružje na SP i nešto što mu daje prednost nad konkurentima mi je baš onako nategnuto (blago rečeno). Ako idemo tim putem, evo i Miroslav je proširio range. 😛 I da što se Evrope tiče, evo da uzmemo da je Bobi bolji igrač nego prije 5 godina, koje trenere i timove u Evropi smatraš spremnim da grade ekipu oko njega i izvuku sezonu kakvu je imao u CZV (ili makar približno)?

 

2: E jebi ga baš. Odstranjivanje Nedovića i Kalinića su odluke o čijim ćemo posljedicama tek diskutovati (ili nećemo). Ostalo pobrojano ja stvarno ne vidim, niti vidim kako se to tačno odražavalo na naše rezultate, ali kapiram da se tu nikad nećemo usaglasiti, i vjerovatno je uzaludno nastavljati u tom smjeru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, dekkard said:

Najgori +/- u sinoćnoj utakmici je imao Raduljica, -9. Ne vredi besomučno insistiranje na njemu, surove brojke ga poništavaju. Toliko se on "dobro uklopio sa ekipom s kojom igra godinama".

lol, najnebitniji statisticki parametar, jos ni manje, ni vise, uzorak od jedne utakmice 😄

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, dekkard said:

Najgori +/- u sinoćnoj utakmici je imao Raduljica, -9. Ne vredi besomučno insistiranje na njemu, surove brojke ga poništavaju. Toliko se on "dobro uklopio sa ekipom s kojom igra godinama".


Za nekih 16 minuta na terenu ili ti -9/16= -0,5625 poena po minutu smo bili u minusu dok je na centru bio Miroslav i ti si opravdano zgrožen i treba da budeš  jer to je NEDOPUSTIVO, e sad što ima jedan drugi igrač u ekipi koji je imao -1,25 poena dok je bio na terenu po minutu što je tačno 2,2222222 puta više primljenih poena po minuti provedenoj na terenu nego li Miroslav... ili prostom statističkom matematikom dolazimo da bi preko tog igrača bili 20 poena u zaostatku da je na terenu proveo 16 minuta kao Raduljica Miroslav, ovako srećom proveo je 4 i pobedismo... e sad kako ti taj statistički parametar ne pade u oči kad već izvadi nešto iz konteksta?  I na kraju krajeva statistika se čita i ovako i onako pa reci sa koje strane želiš da budeš poklopljen opet?

Teza  ti je skroz pogrešna i postavka iste, pa sam tako istom pogrešnom metodom odgovorio tebi  čisto da vidiš kako to izgleda kad neko vadi neke podatke koji imaju uporište u realnosti pa ih modifikuje i predstavi da odgovaraju toku priče na koji on naginje.

Link to comment
Share on other sites

Iako zvuči paradoksalno, mislim da je Radulja dosta izgubio ovim mršavljenjem. On time nije postao četvorka, jednostavno ima previše spore noge za tu ulogu, iako ima i korektan šut sa poludistance i veoma raznoliku napadačku igru unutar perimetra. Sa druge strane, izgubivši na masi, izgubio je na snazi. Sinoć ga je Jonas par puta bukvalno uneo u koš što bi bilo nezamislivo sa onom mrgom kakva je nekad bio. Raduljica je uvek bio high IQ igrač. Prepoznaje on dobro situacije na terenu ali nema noge da reaguje.

 

Takođe, želim da se osvrnem na čuvanje vatre na slučaju Birčević. Dokle god Sale ima rezultate kakve ime i očigledno podizanje kulta reprezentacije koje je sa njim usledilo - ima pravo da vodi koga hoće. Ipak, činjenica je da je Stefan Birčević jedan tužan i ispodprosečan profesionalni košarkaš koji nikad nije igrao ništa zapaženo na klupskom nivou - ni ofanzivno, ni defanzivno. On baš odudara odsustvom kvaliteta od ostatka ekipe. On nije ni primirisao nikad nivou košarke prvog sledećeg otpozadi po kvalitetu ovde, a to je Simonović koji je za njega Džordan po dostignućima i karijeri. Stvarno sprdnja sa Birčom poprima pomalo groteskne razmere, al ajde. 

 

Ono što mogu sa sigurnošću da kažem je da ne mogu da dočekam sledeću utakmicu. 🙂

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Rese Bobi i Radulja da se vrate u Evropu. Gde bi igrali? Radulja kod Sala u Virtusu, a Bobi kod Itudisa u CSKA. Neko spomenu Dilejnija, gde bi igrao on ako se vraca u Evropu, a gde Radulja?

E sad, Djordjevic je vrlo uspesan kao selektor, na kratak period od 15 dana uspe da nalozi igrace da se podrede timu i da pruze preko svog maksimuma. Zato ima kredit i jedino sto mi smeta je polivanje govnima coveka koji to nije zasluzio i koji je svuda gde je igrao bio primer timskog igraca i nekog ko je ok za svlacionicu. 

Raduljica je dolazio i za tzv.prozore, dao je dosta veliki doprinos prethodnim medaljama i ako je to razlog da ide on, a ne bolji igrac meni je to ok. 

Bobi lakse i brze nalazi tim u NBA nego sto bi Radule nasao u ABA ligi.

Edited by Borko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, realno *w said:

Žao mi je što Bjelica u napadu ne koristi gotovo ništa osim šutaz a tri. Na post se zadnji put spustio 2014. a onaj ulaz kad iskoristi svu svoju dužinu, ili položi sa zadrškom, vidimo jednom u dve tekme. Recimo u Bgu je dva puta tako krenuo na koš, oba puta je bilo 2+1.

 

 


Juce su kad je zagustilo on i Jokic 2 napada za redom odigrali pik, jednom je dao vrhunski pas Bogdanu za 3, drugi put smo isto dali kos- verujem da cemo to koristiti kao tajno oruzje jer takav pik kad je na strani Bogdan je zaista tezak za braniti. Takodje, odlicno prati kretnje ostalih igraca tako da verujem da ce do pocetka prvenstva to da se dovede u red.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Rese Bobi i Radulja da se vrate u Evropu. Gde bi igrali? 

 

Ako ne radis u kancelariji njihovih menadzera onda tesko da mozes imati i priblizno tacan odgovor na ovo pitanje....mozes samo da pretpostavljas kao i svi ostali. 

 

U Kini mogu igrati max 2 stranca.... a u ovom timu gde igra Raduljica je igrao i Marcus Williams, nakon cega je potpisao nemali evroligaski ugovor prvo sa Lokomotivom, pa onda sa Zvezdom. Treba sada objasniti svim navijacima Zvezde u koje i sam spadam, da je ljubimac navijaca bio obican rekreativac pre nego sto je dosao u Zvezdu, jer tamo gde je on igrao su uglavnom igrali masni centri koji pripaljuju trojke, pa je zbog toga on morao biti rekreativac i amater. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Princeton said:

 

Birca je odigrao odlicnu odbranu, na jednoj od najboljih cetvorki koje ce se pojaviti na SP. Bio je igrac sistema u napadu, sve kretnje radio sa dobrim timing-om, pravio blokove od lopte, borio se u reketu.. drugim rijecima rudario za ekipu. Za 10-ak minuta protiv kvalitetnog protivnika je odradio svoju ulogu veoma dobro. Meni sasvim dovoljno da prepoznam njegov trud i ulogu i da mu uputim pohvalu. Nema potreba da se diskredituje njegov ucinak i umanjuje kvalitet, kad ga je on bas upravo pokazao protiv NBA igraca jbga. Vidicemo u nastavku pripremnih utakmica kakav ce da ima ucinak. Ne sumnjam da ce biti i losijih partija, gresaka, gluposti, sto ne mora da bude povod za vatromet na forumu jer smo predvidili da Birca neznae. To je meni poenta, da se ne stvara takva atmosfera na forumu, gdje je kul da se igraci cekaju na zicer, da bi bili popljuvani na najjace. Lako je napraviti od foruma/topika svinjac...

 

 

Jedno 2x bolji od Kaline 😁

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako prozivate pojedince, odnosno mene, za trolovanje, kao i pretite da ce to biti kaznjavano vrlo brzo, mogli biste da obratite paznju na ove upise i poredjenja kineske i NBA lige, da ne bih povlacio paralele izmedju Filipa Covica i Vasilija Micica koje su mnogo smislenije i tu ima vise prostora za diskusiju nego ovo sto se pokusava.

 

Hvala unapred.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Ako prozivate pojedince, odnosno mene, za trolovanje, kao i pretite da ce to biti kaznjavano vrlo brzo, mogli biste da obratite paznju na ove upise i poredjenja kineske i NBA lige, da ne bih povlacio paralele izmedju Filipa Covica i Vasilija Micica koje su mnogo smislenije i tu ima vise prostora za diskusiju nego ovo sto se pokusava.

 

Hvala unapred.

 

Ma vidi nevinasca.... a zbog cega se uporedjuje igranje u kineskoj i ostalim ligama, ako ne zbog dovodjenja u pitanje kvaliteta jednog naseg reprezentativca, iskljucivo sa argumentom zato sto igra u kineskoj ligi? 

 

Kakav podmukli nacin da se podmece drugima za corbu koju je sam zakuvao, i to jos od strane mod-a. 😂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Ma vidi nevinasca.... a zbog cega se uporedjuje igranje u kineskoj i ostalim ligama, ako ne zbog dovodjenja u pitanje kvaliteta jednog naseg reprezentativca, iskljucivo sa argumentom zato sto igra u kineskoj ligi? 

 

Kakav podmukli nacin da se podmece drugima za corbu koju je sam zakuvao, i to jos od strane mod-a. 😂

 

Vidi Majstore, meni nije problem uopste da se natezem oko toga, samo sto necu da pravim problem kolegama.

 

Ovo sto ti pokusavas se rastavlja u jednoj recenici, kao sto je recimo Dropkik lepo uradio, a ako ja uzmem da izvodim paralele i dokazujem zasto Filip Covic treba da bude pozvan da zameni Milosa Teodosica i bude treci plej, ti neces moci argumentovano da pobedis ni u takvoj raspravi.

Link to comment
Share on other sites

Pa sigurno ne treba da bude zamena Teodosicu iz razloga zato sto igra u ABA ligi, nego zbog svojih igrackih kvaliteta. Smesno izgleda nazivanje nasih kosarkasa rekreativcima iskljucivo iz razloga zato sto igraju u Kini...o tome se radi. Sto se tice necijeg utiska o njegovom kvalitetu i tehnici tu se ne mesam...normalno je da ima razlicitih misljenja. 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...