Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ne postoji nikakva igra, nikakva misao, nikakva nit koja povezuje ove igrače u reprezentaciji. Random pokupljeni iz svojih klubova, bez bilo kakve uloge u ovom timu. Kako biste vi ukratko opisali ključne karakteristike naše igre? Ja bukvalno pojma nemam, ni šta se pokušava u napadu, ni šta se igra u odbrani. Potpuno neka bezlična košarka, koju može da pobedi bilo ko ko je iole organizovan. Ja se stvarno nisam zezao za igrače KKCZ, makar imaju neke zajedničke kretnje i poznaju se. Ovako zoveš neku gomilu igrača, na papiru kao nešto talentovanih, a u stvarnosti sa nultim samopouzdanjem. Luka i Kuz su za Petruseva i Bobija twin towers.

Edited by medobrundo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovde već unapred upisao poraz. Jedini pravi kiks u ovim kvalifikacijama je bio onaj poraz protiv Belgije na strani. Letonija je već nekoliko godina unazad ozbiljna ekipa, šuterski sumanuta. Godinama se provlačimo sa sirotinjskim rosterima, kroz ovakve, suludo sklepane kvalifikacije , dolazi vreme i da se ne provučemo. Slovenija je kao evropski prvak propustila svetsko prvenstvo, jer Dragić i Dončić tada nisu mogli da igraju kvalifikacije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pero_Cameron said:

Na tankom smo ledu sto se tice SP.

 

Gde su Nedovic, Micic, Kalinic, Milutinov, Guduric...

 

Ovo sto imamo je LŠ roster.

 

Jasna je namera da se ne cimaju ovi koji će igrati u septembru.

 

Iz tog ugla ne uklapa se samo Bjelica, Bobija ne računam pošto nije igrao tokom sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Snjofko said:

Ovo je sve odlicno u sustini, samo da iscupamo SP kako znamo i umemo.


Letonija 3-1 (+2 krug sa Srbijom)
Grcka 3-1 (+2 krug sa Turskom)
Turska 2-2
Srbija 2-2


Sto je najjace ocekujem da ce Turci kao i obicno pustiti sve EL igrace i dobiti i Letonce i nas. 
Ne pise nam se dobro. Rekoh pre par dana da je ovo izuzetno neozbiljno kockanje sa SP.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:


Letonija 3-1 (bolji medjusobni skor u krugu sa Srbijom)
Grcka 3-1 (+2 krug sa Turskom)
Turska 2-2
Srbija 2-2


Sto je najjace ocekujem da ce Turci kao i obicno pustiti sve EL igrace i dobiti i Letonce i nas. 
Ne pise nam se dobro. Rekoh pre par dana da je ovo izuzetno neozbiljno kockanje sa SP.

*edit, napisah +2 Letonija u krugu sto nije tacno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Losmi17 said:

Kakva je olupina Ristic, slosi mi se kad god vidim te spore noge.

Napunio ga izvesni Cavars.

 

Baš vala... nije bolji ni Petrušev, jeste da je imao užasnu sezonu koju je presedeo na klupi, ali ovo je baš loše...

Edited by Issey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Очекивано од оваквог састава, лимитирана екипа скроз. Нема плеја, нема неког екстра шутера, центри за сезону накупили 48 минута заједно. 

Link to comment
Share on other sites

Kad je objavljeno da će Jokić igrati ovde se unapred upisalo zlato na EP, a ja rekoh prvo da se prođu ove kvalifikacije... This escalated quickly. Znači od evropskog zlata do nula smo, nikakav roster, ko nam igra, Pešić nema pojma. Ovo je naša realnost i treba se pomiriti sa tim. Da bi igra reprezentacije imala bilo kakav trademark moramo imati ekipu koja je u mogućnosti da igra svake kvalifikacije i svako takmičenje zajedno, a ne da koji god selektor dođe mora da sklapa novog Frankenštajna od raspoloživih igrača za prozore. Međutim, u ovakvoj (očajnoj) organizaciji FIBA je to za nas gotovo nemoguće, tako da treba napustiti vlažne snove o tome kako smo zemlja košarke i realno sagledati situaciju - kako proći kvalifikacije, makar kroz iglene uši.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Урош19 said:

Очекивано од оваквог састава, лимитирана екипа скроз. Нема плеја, нема неког екстра шутера, центри за сезону накупили 48 минута заједно. 

a cekaj Letonija je mnogo jaca,pa imamo mnogo vise i EL igraca i Nba igraca i u ovom sastavu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...