Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Pa izostanak ne treba puno komentarisati,svi znamo.Po mom misljenju Bogdan,Furnije,Rubio i tako neki NBA igraci u FIBA kosarci se cesto izjednace sa mnogo vecim zvezdama iz iste lige.Da ne kazem da se vise plasim njih nego Tejtuma i Brauna recimo...

Dakle smatram ih kao sam vrh u reprezentativnoj kosarci sto se tice napadacke moci.

Komentar za razmisljanje je i ovaj od pre par stranica da Jokic sada sigurno nece igrati...njegov uslov je javno bio da ce igrati ako igraju najbolji,videcemo.

Imao sam jak osecaj da ce se svi odazvati,jos je tu ali domino efekat se lako pokrene a tesko zaustavlja.

 

Ono sto je jos uvek bitnije je da li ce stari lisac Pesic da pogodi stil kosarke i da li ce hemija ekipe biti na nivou.Ukoliko to bude na mestu mislim da mozemo da pretrpimo jos otkaza i opet da se nadamo...onom cemu se svi nadamo...

Opet da naglasim,i da smo prvi favoriti i da nam dobro krene uvek moze da se desi eliminacija zbog raspolozenosti protivnika tog dana,nije plejof jbg.Niko ne garantuje da te nece zatrpati Furnije,Doncic ili neko treci a ti najbolji ceo turnir.

 

Uzgred dok jedan decko po imenu Milos Teodosic igra niko drugi ne moze biti veci sinonim za reprezentaciju.Jedno je odazivati se stalno a jedno je postaviti taj trend, plus sto je igracki mnogo doprineo rezultatima koji su nas vratili na pobednicki kolosek.I tako dalje i tako dalje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Del Piero said:

Ajmo ponovo sa sastavima i najboljih 12, do sledeceg otkaza. Rano smo krenuli ove godine.

 

Za mene je Bogdan = reprezentacija, prva pomisao mi je bila da bi mi bilo zao da osvojimo zlato a da on nije tu. 

 

Svakako prilika za neke igrace da se izbore za vecu ulogu. Pre svega Vasa, a onda i Nedovic, pa i Guduric ukoliko ponese mozak na jedno takmicenje. Naravno, ako i neko od njih ne otpadne zbog ovog ili onog razloga.

Trenutni sastav je:

 

Micic, Teodosic

Nedovic

Guduric, Andjusic

Kalinic, Lucic

Bjelica, Pokusevski

Jokic, Milutinov, Petrusev

 

Dok cekamo ko ce sledeci sa gornjeg spiska da otpadne i ko ce sledeci sa donjeg da upadne

 

Jovic, Jaramaz, Avramovic
Djurisic
Dobric, Jovic
Smailagic, Kuridza, Davidovac, Ilic
Marjanovic, Ristic, Koprivica

 

Ako i njih istrosimo, tu su uvek Lazic, Stimac, Raduljica, Simonovic, Milosavljevic, Bircevic...

 

Ili Panter, Koncar, Stefanovic, Kaminski...🤣

 

Mada Stefanovica izgleda da ipak ne treba u tu kategoriju jer stvarno deluje da ima zelju, a ne da mora ga se moli.

 

 

 

 

IMG_20220611_182411.jpg

Link to comment
Share on other sites

Inace, bre, kakav, bre, tim imamo, koliko igraca i opet neki pesimizam vlada. Tukli smo sve zive osim Amera sa Katicem, Bircevicem, Simonovicem, Stimcem...realno smo sada daleko jaci nego pre 6,7,8 godina.

 

Optimizam, vera, samopouzdanje, zemlja smo kosarke prica, napaljenost i idemo na zlato bre, sve i da jos 5 otkaza bude!

 

Prvih 12 sve NBA i EL plus MVP Evrokupa, do skoro nismo ni imali NBA igrace i isli smo sa KLS igracima.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Snjofko said:

Inace, bre, kakav, bre, tim imamo, koliko igraca i opet neki pesimizam vlada. Tukli smo sve zive osim Amera sa Katicem, Bircevicem, Simonovicem, Stimcem...realno smo sada daleko jaci nego pre 6,7,8 godina.

 

Optimizam, vera, samopouzdanje, zemlja smo kosarke prica, napaljenost i idemo na zlato bre, sve i da jos 5 otkaza bude!

 

Prvih 12 sve NBA i EL plus MVP Evrokupa, do skoro nismo ni imali NBA igrace i isli smo sa KLS igracima.

 

Ma niko to ne spori, samo da su igraci zdravi i to je to. Raduje me sto se pojavjuje puno madih igraca, jedno vreme smo bas kuburili sa talentima, a sad rastu kao iz vode.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Barkley#34 said:

Ne postoji univerzumnu kome bi spremnom Jokiću više prijalo da igra sa bilo kojim našim bekom nego sa Bogdanom.

 

Apso-jebeno-lutno.
Plus,odlicno se kontaju & slazu i izvan terena. Bogi mu salje na viber slike raznih cava,a Jokara njemu fotke kobila. Iz njegove ergele,mislim,da ne bude zabune.

Hocu reci - u dobrim su odnosima njih dvojica bas,koja prevazilaze kortoazna medjusobna postovanja.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Vidim da se Jovan Milićević opredelio za u17 repku Kanade. Papirologija po običaju.

 

Dok je sin bivšeg košarkaša Boška Majstorović, Petar na širem spisku U17 repke Francuske.

 

Takođe ostali smo i bez Makitana (205 2005 Igokea) zbog papirologije iako ga je selektor Avramović hvalio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2022 at 11:22 PM, Vasa123 said:

Prvo da kazem brz oporavak Bogdanu i da se sto brze vrati na teren.

 

A sad bih iznio jednu licnu predikciju na kojoj ce mi vjerovatno mnogi zamjeriti (prije svega nista protiv Bogdana) - Mi cemo ovo EP odigrati bolje bez njega i prije bi osvojili bez Bogdana nego sa.

 

Jednostavno imam takav osjecaj, da kljuceve i lidersku rolu u reprezentaciji treba u njegovom odsustvu preuzeti neko drugi i da ce se taj neko bolje pokazati i snaci.

 

Eto toliko od mene a predstoji nam da vidimo da li sam bio u pravu...

Sa osvajanjem je zavrseno 2002. Manite se corava posla.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, krzna said:

Sa osvajanjem je zavrseno 2002. Manite se corava posla.

Svesno unistavamo svoju kosarku, pa Mega ima samo 6,7 stranaca poslednjih 5 godina, sad i Partizan, vrv i Zvezda uskoro

 

Pre 10ak godina imali smo 30 ak igraca za reprezentaciju,

sad 10-15,

za 5 godina ni 10,

posle toga potop

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, MikiMilane said:

Vidim da se Jovan Milićević opredelio za u17 repku Kanade. Papirologija po običaju.

 

Dok je sin bivšeg košarkaša Boška Majstorović, Petar na širem spisku U17 repke Francuske.

 

Takođe ostali smo i bez Makitana (205 2005 Igokea) zbog papirologije iako ga je selektor Avramović hvalio.

A šta tačno znači to- papirologija? 

O čemu se tu radi?

Link to comment
Share on other sites

Igrači iz RS i potomke izbeglica iz Krajine i BiH u belom svetu moraju imati srpski pasoš pre njego što napune 16. godine da bi zaigrali za naše reprezentativne selekcije.

 

Oni koji nemaju, mogu igrati kao naturalizovani tek nakon što napune 23.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa jeste, bilo je problema. Neki dokument mu nisu htjeli dati u KSCG. Uglavnom, dao sam Rakocevicu broj od Vukovica seniora i odmah je nazvao i ugovorio sastanak. Isto tako u mnogim drugim slucajevima je ragovao brzo. Recimo, onog Rudovica je odmah zvao na provjeru cim je dobio info da se interesuje za Srbiju. Naravno, niko nije savrsen, ali u posljednih 15 god mislim da je najbolje radio u KSS od svih koji su prodefilovali a da su imali dodira sa mladjim kategorijama.

Edited by Bojdo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...