Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 minute ago, McLeod said:

Sve je to lepo decaci, samo sto jos kosarkaski da objasnite kako je jedan Kalinic "nekompatibilan".

 

Isti nivo smisla je da Grci ne vode Janisa, jer jbg, ne uklapa se, iskace iz koncepcije 😄 


pošto Kalina, kao i Janis može svakom protivniku da utrpa 60+ poena bez da se oznoji.

Dobro da nisi rekao:  A Amerikanci mogu da vde LBJ-a on se njima uklapa jel da?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Sve je to lepo decaci, samo sto jos kosarkaski da objasnite kako je jedan Kalinic "nekompatibilan".

 

 

Ne bih da objasnjavam jer jos uvek ne znamo da li je to u pitanju. Ukoliko jeste to znaci da je procenjeno da se ne slaze karakterom sa drugim igracima.

Sale cesto pominje kako je on popizdeo zasto ga Duda nije pozvao 91e kada je on to svojim kvalitetom zasluzio. A nije zato sto se nije slagao sa Drazenom sto bi uticalo na hemiju cele ekipe. Ta situacija je signifikantno uticala na ovo poslednje 5godisnje upravljanje reprezentacijom. Nema govora da li je igrom Kalina zasluzio poziv...apsolutno jeste, ali treba uklopiti 12 igraca da funkcionisu zajedno 2 meseca.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Sve je to lepo decaci, samo sto jos kosarkaski da objasnite kako je jedan Kalinic "nekompatibilan".

 

Isti nivo smisla je da Grci ne vode Janisa, jer jbg, ne uklapa se, iskace iz koncepcije 😄

 

Normalno da se ne misli na doprinos na terenu, jer se radi o nasem najboljem krilu. 

 

Pa zar nisi ti prvi pisao kad je dolazio u Zvezdu da je pravio sranja po KG? 

Link to comment
Share on other sites

Inace, ove price o nezajebavanju po pripremama i precrtavanje sa preliminarnog spiska na kom slobodno moze da bude pola foruma jer apsolutno nicemu ne sluzi je tek posebna prica.

 

Zasto onda postoji ovaj veliki spisak? Da bi Ilija Djokovic, Miskovic, Apic i drugi rekli deci evo sine bio ti je tata na ovom spisku?

 

Ako vec ima ideju ko ce biti u 12, neka pozove tih 12 odmah i kaze rezerve su ovih 6 igraca, u slucaju povreda i drugih nepredvidjenih okolnosti i mirna backa.

 

Ili kazes ovo je spisak od 18 ljudi koji idu na pripreme i utakmice i to je to, od tih 18 ce biti 12, ovih 6 koji ce biti katovani ce uskociti u 12 u slucaju nepredvidjenih okolnosti.

 

Milion puta bolje nego ova zajebancija, pa se desi, kao sto se vec desavalo, da naknadno zoves lika koji nije ni bio na tom spisku jer si zvao "igrace za sparing" i drzao ih na spisku.

 

To inace niti kvari atmosferu niti se ovi sto su poslednji otpali osecaju kao govno sto su bacili leto da bi bili sparing partneri, niti ce ovaj koji je preskocio pripreme i postao osmi, deveti igrac da bude potencijalni problem ako ne podje sve kako treba.

 

Potpuni kretenizam, amaterizam i nerazmisljanje o elementarnim stvarima a puna usta kulta reprezentacije i slicnih floskula.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Markoss said:

 

Normalno da se ne misli na doprinos na terenu, jer se radi o nasem najboljem krilu. 

 

Pa zar nisi ti prvi pisao kad je dolazio u Zvezdu da je pravio sranja po KG? 

 

Niko od vas ne pominje nekosarkaske razloge.

 

I jeste, da, pravio je sranja po Kragujevcu.

 

Sa druge strane, on nije prvi put u reprezentaciji. On je kod Djordjevica od samog pocetka.

 

Tako da me bas zivo zanima sta je to nekosarkasko problematicno kod njega postalo bas sada, a nije postojalo svih ovih godina.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Sve je to lepo decaci, samo sto jos kosarkaski da objasnite kako je jedan Kalinic "nekompatibilan".

 

Isti nivo smisla je da Grci ne vode Janisa, jer jbg, ne uklapa se, iskace iz koncepcije 😄

 

Ali stvarno moraš u svakoj situaciji da nađeš najgluplji primer, umesto da spomeneš tako neku radilicu, ti spominješ fakin MVP NBA lige. 

 

Kalina 2017. nije igrao, a u dva takmičenja pre toga je imao 4 i 5 poena po meču, uz najbolje partije protiv Kine i Islanda.

 

 

Naravno, čovek je dosta napredovao od tada, ali ne baš do tog nivoa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Isto ti je...onda bi se nakon objavljivanja tih 12 imena ista fama napravila zbog Kaline i Nedovica.

 

To su sve ne toliko bitne stvari.

 

A to sto je nekosarkasko problematicno znaju oni koji imaju sve informacije na raspolaganju, a to je strucni stab.....ne mi na forumu koji znamo samo ono sto procitamo u medijima.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stondisha said:


pošto Kalina, kao i Janis može svakom protivniku da utrpa 60+ poena bez da se oznoji.

Dobro da nisi rekao:  A Amerikanci mogu da vde LBJ-a on se njima uklapa jel da?

 

 

Ameri sigurno nisu dobar primer sa obzirom na kvalitet i kvantitet kojim raspolazu, a isto tako Janis nece nikome na SP dati 60 poena, ma koliko se oznojio. Bilo bi interesantno videti situaciju da su na primer Jokic, Bogdan ili Teo u pitanju, mada ja stvarno ne vidim po cemu su isti vazniji po ekipu od Kaline, ali ajde da kazemo po imenima su "iznad" njega u hijerarhiji.

Edited by Dobar Los Milos
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

Niko od vas ne pominje nekosarkaske razloge.

 

I jeste, da, pravio je sranja po Kragujevcu.

 

Sa druge strane, on nije prvi put u reprezentaciji. On je kod Djordjevica od samog pocetka.

 

Tako da me bas zivo zanima sta je to nekosarkasko problematicno kod njega postalo bas sada, a nije postojalo svih ovih godina.

 

Znaci, nemoguce ti je da lik koji ima istorijat pravljenja gluposti uradi neki Micovlike potez iz cista mira? Meni nije.

 

Kosarkaski se uklapa skroz, znacio bi nam neverovatno, ali van terena ima istoriju pravljenja gluposti. Ne vidim da je uopste nemoguce da je napravio jos neku glupost ozbiljniju od svih prethodnih. 

 

Nit sam ja generalno nesto primetio da je iko dosao i rekao- pa koji ce nam Kalinic, imamo Simona; koji ce nam Kalinic, tanak je igrac, slaba sezona. Uglavnom svi sumnjaju na nekosarkaske razloge i kad se prica o kompatibilnosti, prica se o tome. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dobar Los Milos said:

 

Ameri sigurno nisu dobar primer sa obzirom na kvalitet i kvantitet kojim raspolazu, a isto tako Janis nece nikome dati 60 poena, ma koliko se oznojio. Bilo bi interesantno videti situaciju da su na primer Jokic, Bogdan ili Teo u pitanju, mada ja stvarno ne vidim po cemu su isti vazniji po ekipu od Kaline, ali ajde da kazemo po imenima su "iznad" njega u hijerarhiji. 



Ima li ko u Grčkoj drugi da daje koševa pored Janisa?

na to se odnosio upis, a ne na atletski potencijal  dotičnog gospodina, bivšeg devera od Vesne Zmijanac....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

 

Ali stvarno moraš u svakoj situaciji da nađeš najgluplji primer, umesto da spomeneš tako neku radilicu, ti spominješ fakin MVP NBA lige. 

 

Kalina 2017. nije igrao, a u dva takmičenja pre toga je imao 4 i 5 poena po meču, uz najbolje partije protiv Kine i Islanda.

 

 

Naravno, čovek je dosta napredovao od tada, ali ne baš do tog nivoa.

 

Pa ja ocekujem da ljudi ne gledaju sve kroz statistiku ali su mi ocekivanja ocigledno previsoka.

 

Kada kazete "koncepcija" ni sami ne znate sta to znaci. Janis rusi koncepciju Grcima jer bez njega bi igrali sa tri niska koji bi samo prangijali trojke i fantasticno, znaci rusi se koncepcija.

 

Tako i nama Kalinic rusi koncepciju jer ne postoji nista drugo sto bi mogli da kazemo, kosarkaski, nego nesto tako apstraktno, da ne kazem glupavo.


Tako da, da, to je savrsena paralela.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stondisha said:



Ima li ko u Grčkoj drugi da daje koševa pored Janisa?

na to se odnosio upis, a ne na atletski potencijal  dotičnog gospodina, bivšeg devera od Vesne Zmijanac....

 

Ti to resio da me danas zajebavas sa ovim zagonetkama, jel? 😄

Znam ko je Vesna Zmijanac, nije da ne znam, secam je se, ali nisam vec decenijama u toku, pogotovo ne sto se narodne muzike tice.

 

Edited by Dobar Los Milos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Markoss said:

 

Znaci, nemoguce ti je da lik koji ima istorijat pravljenja gluposti uradi neki Micovlike potez iz cista mira? Meni nije.

 

Kosarkaski se uklapa skroz, znacio bi nam neverovatno, ali van terena ima istoriju pravljenja gluposti. Ne vidim da je uopste nemoguce da je napravio jos neku glupost ozbiljniju od svih prethodnih. 

 

Nit sam ja generalno nesto primetio da je iko dosao i rekao- pa koji ce nam Kalinic, imamo Simona; koji ce nam Kalinic, tanak je igrac, slaba sezona. Uglavnom svi sumnjaju na nekosarkaske razloge i kad se prica o kompatibilnosti, prica se o tome. 

 

Nije nemoguce.

 

Ali je pravio i ranije gluposti. I neke bas velike ove sezone, znamo svi.

 

Te gluposti su se desile pre tog famoznog prvog spiska.

 

Da li se dogodilo nesto u medjuvremenu? Ne znamo.

 

pa bas zato sto ne znamo, treba da postoji objasnjenje odluke. Koje cudna mi cuda, ne postoji.

 

I onda dodju dezurni advokati Nacionalea koji bi ga ocigledno branili i da izadje i pocne da prica da je Zemlja ravna ploca.

 

jer braniti ga u ovom slucaju je vrlo blizu tom hipotetickom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, CLASH said:

 

"Imali simpatije ili ne, kao autor ovih redova naklonost prema Kalini posebno, poštujući što ima stav, ne libeći se da ga iznese javno, po cenu svoje štete, što je danas retkost."

 

Kakva dal sam pošo li sam došo rečenica :lol_2:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

Pa ja ocekujem da ljudi ne gledaju sve kroz statistiku ali su mi ocekivanja ocigledno previsoka.

 

Kada kazete "koncepcija" ni sami ne znate sta to znaci. Janis rusi koncepciju Grcima jer bez njega bi igrali sa tri niska koji bi samo prangijali trojke i fantasticno, znaci rusi se koncepcija.

 

Tako i nama Kalinic rusi koncepciju jer ne postoji nista drugo sto bi mogli da kazemo, kosarkaski, nego nesto tako apstraktno, da ne kazem glupavo.


Tako da, da, to je savrsena paralela.

 

 

Ovo je savršeno lupetanje, ništa drugo. Ja ne mislim da Kalina može da ruši bilo kakvu koncepciju, samo ti kažem da porediš dva igrača čiji leveli i uticaji nemaju baš previše zajedničkog, šta više. Janis je najbolji grčki igrač svih vremena, a to će vrlo verovatno i ostati, a drugi je igrač koji je na tom nivou tek trebao nešto, premijerno, da uradi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Pa ako ne mislis, mogao bi to da artikulises, posto se istices po tome da smatras da mozda postoje i neki "koncepcijski" i kosarkaski razlozi iza ove odluke. To su tvoje reci, ne moje.

 

Ne mislim i to sam rekao više puta. Za mene je Kalina bio "beton" prva postava.

 

Glupo mi je da lupam i nagađam, kontam da ćemo bar jednu stranu čuti u nekom trenutku, ali kad bi morao - jedino mi na pamet pada ovo o čemu je Mairos pisao, neki polu-lični skuob, ili šta već. Ako je to, nije ni prvi ni zadnji trener koji je nekog dobrog otpisao, zbog takvih stvari. Njegovaa odluka, sam će i odgovarati za istu i to je to. 1001 put sam kritikovao Željka, što nije tako nešto uradio 2005. 

Ali opet kažem, sve su to nagađanja u ovoj situaciji.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Dobar Los Milos said:

 

Kao da pisem/citam na indijskom forumu. 😄

 

 

Gospođa i ja kad idemo u neki shoping dok ona ubacuje stvari u korpu, ja kao nosač korpe prvog reda, imam "fetiš" da prelistam Skandal/Stars/ili tako neko żutilo naj grđe, i da izražajno čitam, sa sve zgranjavanjem i zgražavanjem, pre saga o Karleušinom mladežu, škakljivim snimcima Radojke Adžić (bivše devojke Duška Bunića ex Budućnost/Krka/Igokea), bila je saga o Relji(wtf?) I Nikoliji (ćerka Vesne Zmijanac), koja je, dok je živela s ćalom u Grčkoj, bila u šemi s Janisovim bratom koji sad pika u Grčkoj negde, a mislim da je u kvalifikacijama igrao i za reprezentaciju.

 

Eto onako u kratkim crtama, manje je heavy nego li priče koje teramo ceo dan 

 

😄

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...