Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

U zadnjih X godina potpisuju se drugaciji nba ugovori nego ranije gde je odredjeno koliko dana igrac moze max. provesti sa reprezentacijom. Cini mi se, ali nisam sto posto siguran da se to desilo nakon slucaja Garbahosa. 

 

A ja mislio da ste zaprasili ovaj topik kada ono komarci i dalje zuje li zuje. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, 34Barkley said:

Ceniš da su svi faktori na istom nivou kao pre 15-20 godina? Zašto je čudno da se menja i pristup prema NBA igračima?

 

Isti je broj utakmica u NBA i tada i sada, zar ne? Trebalo je i onda biti fleksibilan, kao što je bila Nemačka sa Dirkom. Pre nego što neko ukaže da su Nemci na neki način bili primorani na to, jer nemaju dva igrača takve ekstra klase, i Peja je bio ekstra klasa u odnosu na konkurenciju.

Link to comment
Share on other sites

Aleksandar Djordjevic? @CoachDjordjevic 2m2 minutes ago
 
ŠTA bude odlučio i KADA se bude odlučio, siguran sam da će mladi igrač Mario Nakić to javno i reći... ovako se samo navijački "prevode" naši familijarni, prijateljski odnosi i lepo Mariovo vaspitanje... na pogrešan način se svi zajedno borimo za njega u interesu srpske košarke...

...nadajući se da će jednog dana, između ostalog i zbog razumevanja i ljubaznosti svih nas i naše javnosti, Mario odlučiti da igra za našu reprezentaciju, mi čekamo i dalje...

 

 

Evo novog materijala od Djordjevica za sapunicu u vezi Nakića 4  Dakle, jos nije definitvno prelomio. 4

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekkard said:

Znači, sad mogu da se kasnije priključuju pripremama, a ranije, kao u primeru Peje, je to bilo neprihvatljivo?
Dobro, barem neki pomak u razmišljanju i razumevanje pod kakvim su naporima izloženi svi ti igrači preko bare. I to je neko kompromisno rešenje koje omogućava da gledamo najbolje na najvećim reprezentativnim takmičenjima, a vidimo da je donelo odmah rezultat u vidu odazivanja Jokića.
Što se tiče Micova, stojim pri stavu da su ga vankošarkaški razlozi oterali od reprezentacije. Kako može igrač njegovih godina, iskustva i kvaliteta da bude uncoachable? Kako to nije bio ni u jednom klubu u kojem je nastupao i u kojem nastupa?
Sukobi između trenera i igrača nisu nikakva novina u praktično svim sportovima i tu su u pitanju isključivo nepomirljive razlike u karakterima (ili sličnosti).
Drago mi je da ćemo nastupiti u najjačem sastavu, nadam se da će svako dobiti ulogu koju zaslužuje po trenutnom rejtingu, da ćemo lepo da igramo i postići rezultat koji nam po kvalitetu tima pripada.

Micov je ispao bucov u svemu tome i sam sebe udaljio iz reprezentacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

3 hours ago, drgnk said:

 

Iako se radi o borbenom i zahvalnom igraču koji je stalno grizao za reprezentaciju, ipak su njegovi i Birčevićevi nastupi za reprezentaciju više bili splet neverovatnih okolnosti da su nam stalno iz razno-raznih razgloga otpadali igrači baš na te 2 pozicije (2014. išlo četiri centra zbog neizvesne situacije sa Krstićem + nije išao Mačvan, 2016. OI u Riju, Bjelica otpao zbog povrede, Marjanović nije išao zbog ugovora, EP 2017. pomor u centarskoj liniji + Bjelica, opet povreda). Jedino ih nije bilo na EP 2015 jer je četvorka bila popunjena Bjelicom i Ercegom a na centru su igrali Raduljica, Kuzmić i Milutinov.

 

Finale EP u Turskoj, Radulja mrtav, Bobana unakaziše iz pika, bukvano ništa nije mogao da odbrani, a u napadu pustile sudije da ga biju slovenci tako da je bio igrač manje na terenu, bukvalo čovek manje, ulazi brat Štimac i koliko god to smešno zvučalo, mi zatvaramo nešto u odbrani i stižemo Sloveniju, pa čak povedosmo... da ne bi nekih sumnjivih odluka na našu štetu, možda bi i pobedili. Tako da jbga tim čini 12 igrača i nekad neki Vlada Štimac bude taj glue guy koji poveže redove u teškom trenutku.

 

 

Jebi ga ne može ekipa da bude sastavljena od 12 superstarova, nemamo mi taj kapacitet i fond, zato se i trebaju negovati razni Štimci i Birčevići koji će da uđu 5 minuta, odigraju to pošteno, ubodu neku bitnu trojku, povežu par odbrana, bace par kontri...

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kronostime said:

Micov je ispao bucov u svemu tome i sam sebe udaljio iz reprezentacije.

 

 

Tupson, gledao live tu utakmicu koju su nas Novozelanđani pobedili u bg, Gospođa i ja na metar od parketa, gledamo kako nas novozelanđani od košarke odučuju/odučavaju.

 

 

Al kakvo smo posle prvenstvo odigrali, Kalina i ukucavanje Burusisa i onda istorija jbte 🙂

Edited by Stondisha
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bojdo said:
Aleksandar Djordjevic? @CoachDjordjevic 2m2 minutes ago
 
ŠTA bude odlučio i KADA se bude odlučio, siguran sam da će mladi igrač Mario Nakić to javno i reći... ovako se samo navijački "prevode" naši familijarni, prijateljski odnosi i lepo Mariovo vaspitanje... na pogrešan način se svi zajedno borimo za njega u interesu srpske košarke...

...nadajući se da će jednog dana, između ostalog i zbog razumevanja i ljubaznosti svih nas i naše javnosti, Mario odlučiti da igra za našu reprezentaciju, mi čekamo i dalje...

 

 

Evo novog materijala od Djordjevica za sapunicu u vezi Nakića 4  Dakle, jos nije definitvno prelomio. 4

 

Ni meni nije delovalo da je definitivno odlucio. Nigde Djordjevic na Twitteru nije napisao da ce on da igra sigurno za Srbiju. Ali mediji i forumaska javnost se zaleteli pa poceli da slave. 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Skyglider said:

 

Ni meni nije delovalo da je definitivno odlucio. Nigde Djordjevic na Twitteru nije napisao da ce on da igra sigurno za Srbiju. Ali mediji i forumaska javnost se zaleteli pa poceli da slave. 

 

Ako mladjanog budu posavetovali tatini pajtosi Vlade, Sale, Paspalj, Pedja... - pevace "Boze Pravdee"

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Ako mladjanog budu posavetovali tatini pajtosi Vlade, Sale, Paspalj, Pedja... - pevace "Boze Pravdee"

 

 

Da sam Vlade, posavetovao bi malog, da beži glavom bez obzira odavde, imajući u vidu kroz kakvog toplog zeca su prošli on i porodica mu.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Stondisha said:

 

 

 

Finale EP u Turskoj, Radulja mrtav, Bobana unakaziše iz pika, bukvano ništa nije mogao da odbrani, a u napadu pustile sudije da ga biju slovenci tako da je bio igrač manje na terenu, bukvalo čovek manje, ulazi brat Štimac i koliko god to smešno zvučalo, mi zatvaramo nešto u odbrani i stižemo Sloveniju, pa čak povedosmo... da ne bi nekih sumnjivih odluka na našu štetu, možda bi i pobedili. Tako da jbga tim čini 12 igrača i nekad neki Vlada Štimac bude taj glue guy koji poveže redove u teškom trenutku.

 

 

Jebi ga ne može ekipa da bude sastavljena od 12 superstarova, nemamo mi taj kapacitet i fond, zato se i trebaju negovati razni Štimci i Birčevići koji će da uđu 5 minuta, odigraju to pošteno, ubodu neku bitnu trojku, povežu par odbrana, bace par kontri...

 

 

Slažem se sa napisanim samo mala ispravka, Raduljica je to takmičenje otkazao zbog povrede a centri na tom EP-u su bili Bobi, Kuzmić i Štimac

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 4_Webber said:

Ne znam na kom drugom topiku bih ovo mogao da stavim; mislim da je Australija tim broj 3, eventualno 4 po kvalitetu:

 

 

Capture+_2019-05-25-09-00-14-1.png

 

šta znam. ja doživljavam australiju kao jako blizu nama, praktično egal. svakako bolju ekipu od kanade i grčke. francuzi možda potcenjeni, mada ni ne znam njihov okvirni sastav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Kronostime said:

Ako mladjanog budu posavetovali tatini pajtosi Vlade, Sale, Paspalj, Pedja... - pevace "Boze Pravdee"

 

Valjda treba prvo otac da gas posavetuje. A otac mu je Hrvat koliko mi je poznato.

 

U principu, deluje da mu je Srbija najbliza, ali ko zna sta je decko odlucio, to mozemo samo da nagadjamo. Malo je glupo da se bilo sta slavi na osnovu nekih neprecizno definisanih tvitova. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skyglider said:

 

Valjda treba prvo otac da gas posavetuje. A otac mu je Hrvat koliko mi je poznato.

 

U principu, deluje da mu je Srbija najbliza, ali ko zna sta je decko odlucio, to mozemo samo da nagadjamo. Malo je glupo da se bilo sta slavi na osnovu nekih neprecizno definisanih tvitova. 

Otac mu je veci Srbenda od gomile ovih "cistokrvnih". :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dekkard said:

 

Isti je broj utakmica u NBA i tada i sada, zar ne? Trebalo je i onda biti fleksibilan, kao što je bila Nemačka sa Dirkom. Pre nego što neko ukaže da su Nemci na neki način bili primorani na to, jer nemaju dva igrača takve ekstra klase, i Peja je bio ekstra klasa u odnosu na konkurenciju.

Istina je da je isti broj utakmica a sve ostalo je niđe veze.

 

Dirk je bio dar sa neba jednoj, pa recimo, slabo košarkaškoj naciji (a i košarci u celini).

 

Peja je bio veoma, veoma ozbiljna igračka zverka. Međutim, on se pojavio kao deo par generacija koje su godinama donosila kile medalja, a pritom je ovaj prostor decenijama pre njih stvarao velemajstore košarke. Sve te generacije su funkcionisale u sistemu koji je godinama davao vrhunske rezultate. Neću da ulazim niti znam šta se dešavalo oko Peje, jer je i ovde bilo više nagađanja nego informacija, ali razumljivo mi je sa ove distance da je teže tada bilo prilagoditi sistem jednom velemajstoru nego sada.

 

Dakle, Peja je bio zlo od igrača ali ipak daleko bliži svojim saigračima u nacionalnom timu nego Dirk, a pritom je ta reprezentacija, decenijama pre, a vidimo i posle Peje sam vrh svetske košarke. Drugo je vreme, promenili su se mnogi odnosi i načini funkcionisanja svetske košarke, više je informacija i iskustva, zato je normalno i da se menja odnos prema NBA igračima.

 

2 hours ago, Edvard said:

Kada će FIBA konačno da podigne broj igrača na 14?!? To otvara mogućnost da se razvija neki mladi igrač, da se smanji rizik od povreda...

Dripci. To bi bio potez koji bi mnogo toga olakšao ali eto, treba da dođe do nekih krečana. Jbg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bojdo said:
Aleksandar Djordjevic? @CoachDjordjevic 2m2 minutes ago
 
ŠTA bude odlučio i KADA se bude odlučio, siguran sam da će mladi igrač Mario Nakić to javno i reći... ovako se samo navijački "prevode" naši familijarni, prijateljski odnosi i lepo Mariovo vaspitanje... na pogrešan način se svi zajedno borimo za njega u interesu srpske košarke...

...nadajući se da će jednog dana, između ostalog i zbog razumevanja i ljubaznosti svih nas i naše javnosti, Mario odlučiti da igra za našu reprezentaciju, mi čekamo i dalje...

 

 

Evo novog materijala od Djordjevica za sapunicu u vezi Nakića 4  Dakle, jos nije definitvno prelomio. 4

 

Ne znam ko je izbacio sliku sa malim na tvnjiteru i napisao "Cekamo te, sine", pa su sad krivi oni koji su to, jelte, "pogresno protumacili"...Ne, protumacili su bas onako kako si ti, selektore, hteo, inace ti tu sliku sa tom porukom ne bi ni kacio.  Sad to nije pritisak na malog, a ono sto rade novine jeste. Idi, begaj...

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...