Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

18 minutes ago, Beonegro said:

Nezvanično su te slagali, da ima ikakvav problem ozbiljniji od zanoktice sigurno se ne bi skidao za utakmice sa Holandijom.

Igrao je samo 9 minuta + sudeći po statistici nije forsirao.

 

Sačekaću još neki dan pa ću se vratiti na ovaj komentar.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, MikiMilane said:

 

Na SP 2023 nije igrao Jokić pa nismo bili u mogučnosti, na EP 2022 ispali smo od 🇮🇹 upravo iz tog razloga. Da smo igrali sa 2 centra, nametnuli bi sasvim drugi tempo utakmici.

Neverovatno da jos ima zagovornika Jokica na 4...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Da vidimo prvo sastav i na sta ce liciti Vasilije u Lyonu i Abu Dhabiju. Ni najmanje se ne bi cudio da dobije sut kartu od Karija 😄 

 

Ako je mogao Tea, precrtaće Spasu bez problema... I neka povuče takav potez ako je potrebno, ja imam poverenja u selektora.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedna stvar, u nekom od Karijevih intervjua rekao je zašto je pozvao Radanova na pripreme umesto Luče: on je već dugo deo našeg sistema... To mi se jako dopada kod njega, uspeo je da napravi sistem, ima igrače koji su redovni na pripremama i u prozorima iako znaju da neće biti na "velikoj sceni". 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

U tom slucaju bi ostali na Jaramzu i Avramovicu i verovatno bi se Guduric forsirao na kecu isto.

Koliko god to u teoriji zvucilo apokalipticno sam veliki skeptik u vezi Vase u reprezentaciji.

Sa Jokićem u ekipi Micićevo odsustvo nije problem, možda je čak prednost, u smislu da će lopta više biti kod Jokića. Ipak, ovo su sve samo naklapanja, da postoji ikakav ozbiljniji problem Micić se SIGURNO ne bi skidao za bezveznu tekmu protiv Holandije, jedino ako se juče povrijedio na toj utakmici, ali ništa na tu temu nisam našao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Beonegro said:

Sa Jokićem u ekipi Micićevo odsustvo nije problem, možda je čak prednost, u smislu da će lopta više biti kod Jokića. Ipak, ovo su sve samo naklapanja, da postoji ikakav ozbiljniji problem Micić se SIGURNO ne bi skidao za bezveznu tekmu protiv Holandije, jedino ako se juče povrijedio na toj utakmici, ali ništa na tu temu nisam našao.


To sam napisao i pre informacije kolege forumasa da je Vasa povredjen. Njegov performans protiv Italije u 1/8 2022 je nesto najgore sto sam ikada gledao uzivo kada je jedan od nosioca nase reprezentacije u pitanju. Rekao bih cak je bezobrazno.

Ne treba zaboraviti i 2021 i utakmicu u Beogradu protiv Italije gde ga je Mannion pravio budalom pa Kokoskov posle utakmice rekao da mu je Vasa rekao da je povredjen. Dobro se secam komentara Igora: "I'm no doctor...".

Ako zeli da igra 100%, nek igra. Ako ne, ne mora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Gledam žreb za OI, jel ovo npr D1 G1 četvrt finale znači da igraju najbolja ekipa iz D i iz G šešira tj. najbolja protiv 7. najbolje ekipe grupne faze? U tom slučaju najbolje nam da budemo 4. 6. ili 8. posle grupa i izbegnemo Amere do finala jer računam i da će oni i Francuzi biti na 3:0.

 

Ili ti brojevi samo označavaju koja ekipa je izvučena prva a koja druga iz svakog šešira?

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ne, pravi se ranking od 8 ekipa koje su prosle dalje i na osnovu tog rangiranja se stavljaju u 4 sesira: D, E, F, G.

Onda se izvlace jedan iz D vs jedan iz G pa onda drugi (neizvuceni) iz D vs drugog iz G.

Isto tako sa E i F.

 

spacer.png

 

Da dodam: ekipe iz iste grupe ne mogu se susreti u 1/4F. Ali bitno je da ako vec ne budemo prvi onda budemo  najbolji drugi (samim tim si u sesiru E) da bismo imali sto lakseg protivnika u 1/4F (iz sesira F).

 

Edited by Marvin
  • Like 2
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

U ovakvom sistemu ne možemo da utičemo na koga idemo u polufinalu (33% šanse da protivnici budu Ameri). Ali možemo da utičemo na protivnika u četvrtfinalu, da se potrudimo u sve tri utakmice da nam na kraju koš razlika bude oko +20, pa da u četvrtfinalu izbegnemo Francuze i verovatno Kanadu, išli bi na Grke ili Nemce (najboja opcija)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

BIće jako teško doći do medalje. Nadam se da će Jović biti spreman, on mi je važniji od Micića.

 

Izbjegavanje Amera do finala bi svakako drastično olakšalo put, protiv svih drugi ekipa imamo makar 50% šansi za pobjedu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U grupi B (Francuska, Nemacka, Brazil, Japan) postoji dobra sansa da Brazil izgubi 2 tekme ali naguzi Japan sa 30 razlike i ima dobro kos razliku.

Medjutim, interesantnija je grupa A (Australija, Grcka, Kanada, Spanija) gde lako moze da dodje do nekih krugova, mozemo lako da zamislimo cak i da sve 4 ekipe imaju isti broj pobeda. Tu je bas tesko predvideti. Ali je vrlo realno da treci u grupi ima 2 pobede i onda to izbacuje Brazil.

 

BTW, otvarmo novi PDF kad pocnu OI?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Marvin said:

U grupi B (Francuska, Nemacka, Brazil, Japan) postoji dobra sansa da Brazil izgubi 2 tekme ali naguzi Japan sa 30 razlike i ima dobro kos razliku.

Medjutim, interesantnija je grupa A (Australija, Grcka, Kanada, Spanija) gde lako moze da dodje do nekih krugova, mozemo lako da zamislimo cak i da sve 4 ekipe imaju isti broj pobeda. Tu je bas tesko predvideti. Ali je vrlo realno da treci u grupi ima 2 pobede i onda to izbacuje Brazil.

 

BTW, otvarmo novi PDF kad pocnu OI?

Ne znam kako sve 4 ekipe mogu da imaju isti broj pobeda ? Svi igraju po 3 utakmice, pa je nemoguce 😃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Pero_Cameron said:

S kim jos igramo pripremne do OI i koji su datumi (optional)

 

12. 07. 21:00 Francuska

16. 07. 21:00 Australija

17. 07. 21:00 SAD

 

Tačno vreme početka uzmi s rezervom.

 

Pominjala se i neka prijateljska sa Japanom u Beogradu pred OI, ali nemam nikakve pouzdane informacije o tome.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

4 ekipe po 2:1 znaci da imamo 8 pobeda i 4 poraza. Broj pobeda i poraza mora biti jednak u grupi, znaci 6:6 mora biti jer se igra ukupno 6 meceva. Jedino moze da se desi da jedan tim ima 3:0 a preostale tri ekipe po 1:2 - ne bih bio nimalo iznenadjen da Kanada dobije sva 3 meca a da ostale 3 ekipe dobiju svaka svaku i da iz te grupe ne prodje treceplasirana ekipa 🙂

Edited by m0k1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, m0k1 said:

4 ekipe po 2:1 znaci da imamo 8 pobeda i 4 poraza. Broj pobeda i poraza mora biti jednak u grupi, znaci 6:6 mora biti jer se igra ukupno 6 meceva. Jedino moze da se desi da jedan tim ima 3:0 a preostale tri ekipe po 1:2 - ne bih bio nimalo iznenadjen da Kanada dobije sva 3 meca a da ostale 3 ekipe dobiju svaka svaku i da iz te grupe ne prodje treceplasirana ekipa 🙂


True that! 😄 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci Portoriko da natrpa Juzni Sudan, da ih mi i Ameri ne natrpamo previse, da ove tri ekipe u grupi sa Kanadom dobiju po 1 mec, da ih Kanada natrpa sve i da Brazil dobije sa velikom razlikom Japan i ovde nece proci treceplasirana ekipa. Posle toga nam trebaju jos dve pobede iz tri meca i eto medalje 😃

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Marvin said:

BTW, otvarmo novi PDF kad pocnu OI?

 

E to je pitanje 😄 

Just now, m0k1 said:

Znaci Portoriko da natrpa Juzni Sudan, da ih mi i Ameri ne natrpamo previse, da ove tri ekipe u grupi sa Kanadom dobiju po 1 mec, da ih Kanada natrpa sve i da Brazil dobije sa velikom razlikom Japan i ovde nece proci treceplasirana ekipa. Posle toga nam trebaju jos dve pobede iz tri meca i eto medalje 😃

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, m0k1 said:

Znaci Portoriko da natrpa Juzni Sudan, da ih mi i Ameri ne natrpamo previse, da ove tri ekipe u grupi sa Kanadom dobiju po 1 mec, da ih Kanada natrpa sve i da Brazil dobije sa velikom razlikom Japan i ovde nece proci treceplasirana ekipa. Posle toga nam trebaju jos dve pobede iz tri meca i eto medalje 😃

Tri stavi sa strane i baci pola u vodu...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...