Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

Igraj Zadre, volimo te mi! Jos jedna napadacki fantasticna partija plavo belih, jos jedna odlicno pripremljena utakmica legendarnog Jusupa i partija karijere Darija Dreznjaka. Naravno, navijacki mi je bas drago sto je klub iz grada koji i dalje zivi za kosarku i koji protiv svakog ostavi srce na terenu dobio rezervnu ekipu Nebojske Covica koja, eto, egzistira tu u vrhu samo zato sto se Srbija ove sezone i previse otvorila za klupsku kosarku. Opet, i takav klub je u stanju da mu mozda odlaze najbolji igraci jer imaju potpisane ugovore samo do sredine ili kraja decembra. Jedna Primorska prica, samo sa manje para, ali mnogo vise tradicije, trofeja i ljubavi prema kosarci.

 

Od ostalih meceva, ekipa Cedevite Olimpije ce nakon jos jednog debakla u EuroCupu ici u goste Ciboni koja sve vise i vise pada i pitanje je koliko moze u ovom duelu. Teoretski, Cedevita Olimpija je jos uvek u igri za sam vrh, mec protiv ranjenog Partizana u Ljubljani ce pokazati da li sokovi & zmajevi mogu da se bar necemu nadaju ove sezone.

 

Mega i Borac igraju mec koji se konacno ne igra u podne nego u 19:00. Ovo je duel dve ekipe sa dna tabele, Cacani su sacekali prvu pobedu u ligi i tek onda urucili otkaz svojoj trenerskoj legendi, Marku Marinovicu (zamenice ga trener koji je OKK Beograd nivo - Dejan Mijatovic), a mec ce biti bitan za obe ekipe jer im uskoro stize cunami u vidu serije meceva KKCZ-KKB-KKCOL.

 

Filijala Buducnosti, SC Derby docekuje Crvenu zvezdu koja je u fenomenalnoj formi. Nekako moralno bi bilo da Crvena zvezda ovo izgubi, ali budimo realni, em je taj klub mnogo jaci od Buducnosti, em je i filijala KKCZ jaca od filijale KKB. Tako da nista od toga, sledi nam (osim u nekom prijatnom iznenadjenju) jedna PAO-OLY grcka liga sezona u kojoj ce svaki poraz vodece dve ekipe biti vece cudo od plasmana orlova u nokaut fazu SP. 

 

U nedelju nas ocekuje duel dve od cetiri ekipe koje, formalno gledano, odskacu od ostatka lige po kvalitetu sastava i dubini dzepova. Opet i KKP dosta odskace od svih osim od KKCZ, ali ovaj sastav docekuje u uzasnom raspolozenju, nakon depresivnog puta u Spaniju, pa katastrofe u najvecem regionalnom derbiju i onda ih je jos sacekalo dodatno fizicko i psihicko mrcvarenje protiv Valencie. Takodje, treba imati u vidu da im sledi spasavanje obraza i sezone u EL u cetvrtak. Nista zato, Buducnost je i dalje mekana ekipa kojoj stalno fale igraci, nosioci i dalje ne znaju sta igraju, a nema i neke vizije sta raditi u ovoj sezoni pa se tako mec sa Hamburgom u EC zrtvuje da bi se podnosljivo izgubilo u ABA ligi. 

 

Igokea koja se naglo igracki raspala i vise ne moze da pruzi ocekivano dobre partije docekuje mozda i najslabiju ekipu lige, MZT. Sve osim lagane pobede domacina bilo bi veliko iznenadjenje.

 

U ponedeljak Mornar docekuje Split, a pitanje glasi - da li ce se Barani blamirati i ovog puta jer kako nazvati poraze na svom terenu protiv Mege i SC Derbija? Ne bi me cudilo ni da Pavicevici polako dizu ruke od svog putujuceg cirkusa, ulaganja su dosta manja, prosli su neki svoj zenit, redovno gostuju u svojoj hali i kad igraju protiv KKP i KKCZ i KKB, a ove sezone mogu lagano da izvise cak i za prosireni PO.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Volter said:

Baš loša Budućnost. Prvo mesto je važno jer će se najverovatnije ići na njih u polufinalu. Nije ni Cedevita nešto posebno ali daleko nezgodnija od Budućnosti. Inače, odlično drugo poluvreme Partizana.

 

Ima to smisla, ekipa koja ima 0-6 u EC je nezgodnija od ekipe koja ima 4-2.

 

A sad ozbiljno, pa ovo je ono sto 90% foruma i 99% ljudi koji prate kosarku u Srbiji zele da gledaju - potpunu KLSizaciju ABA lige do tog nivoa da 2. u ligi pobedjuje 3. sa 30+ razlike.

 

Sto se tice Buducnosti, oni jesu neozbiljni jer nemaju nekakvu svrhu, ali bili bi budale da uopste pokusavaju da se bore za ABA trofej protiv 25+ miliona koje je SNS grunuo ove sezone u svoje projekte. I oni i COL treba bukvalno da otaljavaju ABA ligu i da pokusaju da dodju bar do finala EC. No, sa njima takvima se nista nece menjati dok Vucic ne pocne da gradi podmornice na Dunavu nakon sto ga smori ulaganje u kosarku.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg

Svi ovi tvoji upisi imaju smisla u nekoj teoriji, ali u praksi je to činjenično stanje koje se teško menja. ABA liga još i ima nekog smisla, jer ipak postoji šansa da ojača neki tim kad prođe ovo SNS ludilo. Šta drugo igrati na ovim prostorima, kad je sve ostalo tek u totalnom kanalu? Šampion Aba 2 ne ide u Aba i naravno nikom ništa, KKP ladno reši da ne igra KLS kao matičnu ligu države kojoj pripadaju i naravno nikom ništa, Kup Srbije srozan do totalne nebitnosti(ja napisao na drugoj temi da bih bio zadovoljan sa 2 trofeja ove sezone i to Kup i KLS, finale Aba i da se ne izblamiramo u EL, sve to pre Duška) i svi odgovori na tu moju priču su bili negativni odnosno niko ne bi bio zadovoljan takvom sezonom(i to još za vreme VJ). Ja bih i dalje bio zadovoljan takvom sezonom bez obzira na trenutnu formu, ali to je sad neka druga tema. U svakom slučaju, šta je rešenje? Po trenutnom stanju, rešenja nema. Evropsku košarku su preplavili američki prosečni igrači i sve lige u Evropi do najnebitnijih imaju Amere. Domaća baza u svim evropskim ligama je sve manja i manja, jedino možda Litvanci drže do te domaće osnove, ne pratim ih toliko, ali verujem da i tamo ima sve više i više stranaca. Ako je Aba tako loša što je ne napuste Hrvati, što ulažu ostali, ulažu manje od dva beogradska kluba, ali ulažu. U svim ovim okolnostima nema boljeg takmičenja u okruženju. Pa oba Fiba takmičenja su smešna, EC je realno smešan. Ukupno u celoj Evropi imaš 20-ak ozbiljnih klubova nakrcanih kvalitetnim Amerima, sve ostalo je smešno. Ja se negde u globalu slažem sa tobom, ali to čemu se ti nadaš neće skoro da se desi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za pocetak, mozemo da se nadamo sezoni u kojoj bi KKP, KKB, KKCZ i KKCOL bili koliko - toliko izjednaceni i time smo resili problem rezultatske neizvesnosti koje sada vise nema ni u tragovima. Treba cudo da se desi da KKP/KKCZ izgube bilo koji mec do kraja, sto znaci da je ABA liga i zvanicno postala grcka A1 liga (ili kako se vec zove), a pre 10 ili 15 godina ABA i grcka liga nisu mogle da se uporede.

 

Da bi se to desilo, za pocetak ne sme da se desi da i naredne sezone i KKP i KKCZ istovremeno igraju EL i da je niko drugi iz regiona ne igra (upravo zbog SNS ludila koje si pomenuo). Zbog toga ja i prosle i ove sezone toliko agitujem za KKB (delom i za KKCOL), upravo zato sto su svi ostali klubovi ili filijale ili finansijski jako skromnih mogucnosti. 

 

Drugi razlog je u neki vid morala - Partizan i Crvena zvezda su jedina dva kluba koje maticna drzava ovako izdasno podrzava. Buducnost je jos jedan takav izuzetak, ali em mi je SNS daleko vise ogavan od DPS (iz razloga sto zivim u Srbiji, sto je taj DPS izgubio vlast i sto se taj DPS nije nikada ovako bahatio i kupovao rezultate), em Buducnost ni blizu nije ovoliko godina imala mocne ekipe kao sto je imaju KKCZ i KKP. Cedevita je druga prica, to je privatan klub koji ce da nestane ako Tedeschi odluci da mu je dosta, sasvim je OK da ulozi i 10 miliona ako misli da mu je to potrebno za EL.

 

Neka prava prica bi bila ili da sve cetiri ekipe igraju FIBA LS (EC da se ukine, EL neka igraju bogatuni dok ne implodiraju) ili druga varijanta - da se te cetiri ekipe smenjuju po tome ko ce imati najveci budzet svake sezone. Tipa, imas para za jednu sezonu, nisi ostvario neke rezultate, smanjujes budzet, neka se Tedeschi malo igra. Na kraju krajeva, to je i razlog zasto je Bursa odustala od placanja WC, da ne dozivi sudbinu Galate i Besiktasa.

 

Tvoja prica ima smisla u situaciji kada imas ubedljivio najmanji budzet u EL, ne sada kad samo za dva igraca i trenera izdvajas 2 miliona evra (koja stotina hiljada manje ili vise).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oba kluba igraju EL isključivo zbog rata u Ukrajini i zato što je SNS rešio da ulupa pare u sve to. To će se kad tad sigurno promeniti, možda i brže nego što misliš. Kad presuši slavina za KKP i Žoc ode i kad Čović ode iz KKCZ šta misliš na šta će da liče ti klubovi? Pa to će biti epski raspadi. Aba liga je dobra zato što kada se to desi postoji neko ko će vrlo lako da preuzme tu ulogu i možda krene da se dešava takva situacija da klubovi počnu da se smenjuju na tronu. Bilo koja druga opcija sa našom ligom je besmislena jer će i dalje ta dva kluba da vedre i oblače. Dps je isto uložio bolesne pare, ali tek kad su osvojili Abu i to je jedina razlika u odnosu na ovu situaciju. Naravno taj projekat se raspao koliko odmah sledeće sezone i to zbog KKCZ koja je imala mnogo manji budžet od KKB tako da nije baš nemoguće. I na sve to baza navijača i uopšte interesovanje za košarku je ubedljivo najveće u Srbiji tako da je i to jedan od razloga stanja ostalih klubova. 

 

Što se tiče budžeta za EL ja mislim da KKCZ ima najmanji budžet, prošle sezone je bilo tako koliko se sećam, ali hajde da sačekamo da EL izbaci budžete pa da o tome pričamo.

Link to comment
Share on other sites

Niko nije lud da baci 10m gde sudije i ceo aparat imaju srpski klubovi. Uostalom, sport je zabava, a ne pitanje zivota ili smrti.

 

drzavni projekti ili od politicara kao Igokea zive u raskosi i trose se narodne pare da bi narod bar negde uzivao.

 

Jbga sam evropski sistem je bzvze gde jefan tim ima budzet 30m, drugi 3m pa su ovi kao bolji, ajde...Americki sistem je najbolji za 50 levela od evropskog..

 

Link to comment
Share on other sites

Zar ti nisi napisao da ce KKB da dobije ovo? Ono, omasio si jedno 35 razlike, ali sta je to, samo sitnica.

 

Postoji izreka koja kaze da niko nije dovoljno bogat/glup/lud da kupuje jeftine stvari. Buducnost ima ovoliko para koliko ima jer je CG projekat, Cedevita ima ovoliko para koliko ima jer iza tog kluba stoji Tedeschi (koji zato i insistira da taj klub ne moze samo da se zove Olimpija, kao da je to ona stara Olimpija u kojoj je igrao Milic).

 

Da li imaju nikad slabiji EC u kojem su London, Paris, Cluj, Hapoel, Brescia i Prometey zamenili Partizan, Valenciu, Virtus, Lokomotivu, Andorru i Metropolitans? Pa imaju, ali se ocigledno misli da pare treba da se bacaju na plasman u 1/8 finala i ne zanima ih da poboljsaju svoju ulogu u regionalnom takmicenju. Cak i bez EL koja donosi veci budzet, imas priliku da se upises u istoriju nekim plasmanom u 1/2 finale, da ne govorim o finalu koje niko nije igrao u ovom veku od regionalnih klubova (Cedevita jedno polufinale, Crvena zvezda jedno, FMP 2 polufinala, Hemofarm 3 polufinala).

 

@Trigger Postoji i nesto izmedju epskog raspada i bolesnih budzeta. Na primer, KKCZ sa Raglandom, Perperoglouom, Ojom, Fayeom, Baronom, Dobricem ili KKP sa Jaramazom, Gordicem, Thomasom, Paigeom, Zagorcem, Jankovicem. To su pristojne EC ekipice. Onda imas i onu ekipu koju je sastavio Alimpije, pa imas Radonjine ekipe koje su imale budzete, ali ne tolike da evroligaske zveri igraju zajedno u nekoj ABA ekipi. Pa cak ni Clark, Clarke, Jackson, Omic nisu imali neko EL iskustvo iako to jeste bila dosta skupa ekipa.

 

Sto se tice "ludila", pa ono traje jos od 2019., dakle 4 sezone za sada i trajace dok god je SNS na vlasti. KKCZ koja dovodi nikad vise jakih stranaca, pa onda jos jednu turu u prekovid sezoni, KKP koji u EC igra sa 6-7 dobrih stranaca, pa KKP koji dovodi tri skupa EL igraca, pa KKCZ koja odgovara sa Kalinicem i na kraju ova sezona.

 

Sto je najgore, to se misli da tako i treba, mislim za sve ostale klubove navija mozda neko jezgro u tim gradovima, KKP i KKCZ kao prate mase, pa daj onda da kupimo masama ono sto one zele da gledaju.

 

Prosto, samo cemo uci u zacarani krug - SNS ce da ulaze dok god se igra EL, a EL ce se igrati dok SNS ovoliko ulaze. A da cekam da Covic ili Vucic nestanu iz kosarke, pa necu ziveti 200 godina pa mi je to OK da pricekam jedno 5 sezona na konacno jednu normalnu kompetetivnu sezonu. Pre ce da se desi da KKP i KKCZ dobiju licence i da se zatvori EL.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Ako Budućnost, Cedevita, Zadar, Cibona i svi ostali nalaze neki interes i smisao u takmičenju u ABA ligi i pored neuporedivih budžeta Zvezde i Partizana ne znam zašto bismo se mi nervirali oko te neravnopravnosti.

Dok traje traje. Kad balon pukne to će bar značiti da Vučić više nije na vlasti.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

 

Ima to smisla, ekipa koja ima 0-6 u EC je nezgodnija od ekipe koja ima 4-2.

 

 

U ABA ligi Cedevita ima 6-2 a Budućnost 5-4. A i ja imam tu moć da sam dalekovid i vidim u polufinalu kao daleko nezgodnijeg protivnika Cedevitu od Budućnosti. Žao mi je što je u ovom kolu izgubio FMP. Šteta što njihovi navijači ne prepoznaju momenat i krenu da pune halu u svakoj utakmici. Mnogo bi to značilo simpatičnoj ekipi FMP-a da ove sezone možda napravi iznenađenje.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, quentin said:

Ako Budućnost, Cedevita, Zadar, Cibona i svi ostali nalaze neki interes i smisao u takmičenju u ABA ligi i pored neuporedivih budžeta Zvezde i Partizana ne znam zašto bismo se mi nervirali oko te neravnopravnosti.

Dok traje traje. Kad balon pukne to će bar značiti da Vučić više nije na vlasti.

Generalno, zašto bi se neko takmičio u bilo kojoj ligi gde ima 2, 3 izrazita favorita 🤔. Pustiš ih neka između sebe reše ko je bolji, a takmičenja da ukinemo jer su svrhe bez... 

Link to comment
Share on other sites

Celokupna Evropska kosarka je u krizi pa shodno tome i ABA liga. Kad vec pominjes Buducnost, za taj budzet se moglo i mnogo pametniji roster sastaviti. Ne mozes nekog drugog kriviti sto Zagreb kao ozbiljan kosarkasi grad, nema bar solidan klub. Tedesko kad je sa Cedevitom imao roster u rangu Zvezde tad a bolji od KKP imao je praznu halu. Sinoc recimo lep mec SC-Zvezda gleda u Moraci 200 ljudi, tako da ne ide sva odgovornost samo na Srpske klubove i SNS ekipu. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sector said:

Znači u kratkim crtama, rijšenje svih problema je da se CZ i KKP spuste na nivo donji dom Evrokupa, da bismo gledali neizvijesnu ABA ligu sa 5-6 kontendera.

 

Jasno sam napisao da sve cetiri ekipe mogu lagano da finansiraju ekipe koje su u nekom uzem krugu za osvajanje EC.

 

Na kraju krajeva, i Cedevita i Buducnost su imali sasvim konkurentne ekipe ove sezone u tom takmicenju.

 

Sto se tice resenja, pa kad se ono bese desilo da ni KKCZ ni KKP ne igraju EL? Nakon sezone u kojoj je drzava ozbiljno smanjila ulaganja.

 

6 hours ago, quentin said:

Ako Budućnost, Cedevita, Zadar, Cibona i svi ostali nalaze neki interes i smisao u takmičenju u ABA ligi i pored neuporedivih budžeta Zvezde i Partizana ne znam zašto bismo se mi nervirali oko te neravnopravnosti.

Dok traje traje. Kad balon pukne to će bar značiti da Vučić više nije na vlasti.

 

Pa zasto se onda bunite kada se zagovara povratak na igranje KLS? U toj ligi bukvalno ne postoji profi klub pa niko ne kaze "eh, pa sto bi se mi nervirali kad se Sloga i Dinamik ne nerviraju nego igraju sa juniorima i amaterima?" Da li to vazi i za igranje EC ili EL, pa se kaze da je u redu igranje EC, a to sto su Trento, Pariz ili Hamburg ekipe koje ne podizu interesovanje publike, pa Boze moj, sto bi se mi nervirali oko svega toga?

 

5 hours ago, Azazelkg said:

Generalno, zašto bi se neko takmičio u bilo kojoj ligi gde ima 2, 3 izrazita favorita 🤔. Pustiš ih neka između sebe reše ko je bolji, a takmičenja da ukinemo jer su svrhe bez... 

 

Zato sto nacionalna takmicenja moraju da se igraju, a regionalna ne moraju.

 

Sad, naravno da su nacionalna takmicenja (osim ACB i mozda turske lige) manje vise postala besmislena, ali klubovi tu nemaju alternativu. Regionalna liga se osnovala da bi svi klubovi imali nekakav interes u tome i oni i jesu na pocetku imali interes. Ovo sada je postala smaracina na nivou KLS, pa naravno da ce Cibona, Zadar ili Split gledati da izadju iz svega toga.

 

@djuravaKako moze SC Derby - KKCZ da bude lep mec ako se rezultat znao jos pre pocetka meca? Sta je tu tebi lepo, to sto je gost igrao sa 20% snage, pa prebacio na 70% i lagano savladao domacina?

 

Mislim, ako ces po potezima, pa moze i mec Smederevo - Crvena zvezda da bude isto tako lep, samo to nece skoro niko da gleda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Sad, naravno da su nacionalna takmicenja (osim ACB i mozda turske lige) manje vise postala besmislena, ali klubovi tu nemaju alternativu. Regionalna liga se osnovala da bi svi klubovi imali nekakav interes u tome i oni i jesu na pocetku imali interes. Ovo sada je postala smaracina na nivou KLS, pa naravno da ce Cibona, Zadar ili Split gledati da izadju iz svega toga.

 

 

Koliko god to klimavo bilo, ABA je još uvijek način da se uđe u EL. Plus, Zvezda i Partizan tu mogu da se odmjere sa ipak jačim timovim nego u KLS. Plus, igra se u regionu i ima kakav-takav ekonomski potencijal kroz marketing. Plus, Vučić voli da dominira regionalno pa sipa pare.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, quentin said:

 

Koliko god to klimavo bilo, ABA je još uvijek način da se uđe u EL.

 

Nije, pa vidis na koji nacin se ulazi u EL, dodje Vucic i izbroji koliko god treba za WC. Tako moze da izbroji i za licencu.

 

9 minutes ago, quentin said:

Plus, Zvezda i Partizan tu mogu da se odmjere sa ipak jačim timovim nego u KLS.

 

To razumem, ali zasto bi tebi to bilo vazno?

 

Ti si napisao da neces da se nerviras sto je konkurencija uzasna i sto su razlike u budzetima nenormalne, zasto bi te bilo briga da se sad ukine ABA i igra takmicenje u kojem takodje niko nista ne ulaze i konkurenciju projekti razbijaju sa 40 razlike (nije kao da je juce bilo mnogo drugacije)?

 

9 minutes ago, quentin said:

Plus, igra se u regionu i ima kakav-takav ekonomski potencijal kroz marketing.

 

Da ima kakav takav ekonomski potencijal ne bi ABA liga bila groblje kosarkaskih slonova.

 

9 minutes ago, quentin said:

Plus, Vučić voli da dominira regionalno pa sipa pare.

 

Otkad je to plus osim ako nisi glasac SNS/mislis da je Vucic novi Tito?

Link to comment
Share on other sites

@goldberg nisu Zvezda i Partizan toliko nadmocni koliko Buducnost ne zna gde bije u poslednje dve sezone sto se sastavljanja tima tice. A ni trenerska resenja nisu najsrecnija.

 

Kako je Cedevita uspela da prosle sezone ima 2:0 protiv Partizana sa Zocom, Panterom i Ledejom? 

 

Buducnost je izgubila tu neku domacu osnovu sa pre svega Ivanovicem, ali i Danilom i Zoranom Nikolicem, Sehovicem koji je do skoro bio dobar Aba suter.

Jedino Popovic ostao. Aleksa Ilic jos nije to to. Cedevita se odrekla Jake Blazica a maltene zadrzala sve ostale igrace i ne mogu da se sastave.

Link to comment
Share on other sites

To sam sve lepo konstatovao jos kad je Milojevic bio trener, pa Dzikic, pa u ovoj sezoni - pritom, ne moras da imas mnogo domacih igraca (a domaci su i Hrvati i Slovenci i Bosnjaci i Srbi i Crnogorci), pogledaj kako to fino Bajic vodi i kakve rezultate postize, a mnogo skromniju ekipu ima oduvek.

 

Jednostavno, ta dva kluba predstavljaju ostatke ostataka nekada jake ABA lige (sa jakim hrvatskim, slovenackim, jos nekim srpskim ekipama). Buducnost i Cedevita nisu ni projektovani za neku konkurenciju, jedni su iz male drzave, a drugi su zabava/hobi jednog privatnika koji nikada nije delovao da mu je trofej ABA lige nedosanjan san.

 

E sad ove sezone nemamo samo taj problem, nego su i KKCZ i KKP previse jaki. Prosle sezone Radonjic je sa onom rudarskom kosarkom imao nekih losih meceva (COL, Krka, Igokea) jer nam se igra zasnivala na velikoj borbenosti, ove sezone imas igraca iz Baskonie/NBA, drugog iz PAO, treceg iz Armanija/PAO, cetvrtog lika kojeg je Efes uzeo jer je ofanzivna masina, takav sastav lagano moze da dobije svakoga u ligi a i da se ne oznoji. Da ne pricam sad o nikad skupljem projektu Partizana i igracima iz Barce, Maccabija, Armanija i drugih evroligaskih i NBA zveri.

 

No, naravno da KKB i KKCOL niko drugi nije kriv za skor u EC i bedne igre u tom takmicenju do oni sami.

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2022 at 1:18 AM, goldberg said:

Cak i bez EL koja donosi veci budzet, imas priliku da se upises u istoriju nekim plasmanom u 1/2 finale, da ne govorim o finalu koje niko nije igrao u ovom veku od regionalnih klubova (Cedevita jedno polufinale, Crvena zvezda jedno, FMP 2 polufinala, Hemofarm 3 polufinala).

 

Kako da ne? Igrala ga je Krka u prvom izdanju  2003 godine sa Valensijom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Igrala je Krka i EL u tom periodu, svakako je moja greska jer sam zaboravio na taj podatak. Hvala na ispravci.

 

Mada je i on pokazatelj u kom smeru ide regionalna kosarka - Krka 2003. finale, Hemofarm polufinala 2005., 2006. i 2009., FMP polufinala 2004 i 2007, Cedevita 2011, Crvena zvezda 2014 i onda nista vec osam sezona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prva pobeda Zadra u Laktasima sto ce znaciti i da ce taj klub da skoci na 6. mesto na tabeli (ako se klubovi rangiraju po procentu uspesnosti), sto je neverovatan rezultat! Kad se tome pridoda i raspored koji kaze da ih ocekuju mecevi protiv MZT i Cibone na svom terenu, dolazimo do mogucnosti da ekipa iz "grada kosarke" dodje do skora 8-4. Njihov mec protiv Buducnosti je neka vrsta simbolike - kada imas dobrog trenera i igrace koji igraju na gornjoj granici svojih mogucnosti mozes da se nadas pobedi u bukvalno svakom mecu - dobro, osim u mecevima protiv ekipa koje imaju preko deset miliona evra budzeta i trenera koji sam prima vise nego sto je budzet kluba. Sto je i dokaz koliko se ABA liga sve vise deli na dve odvojene lige - nekada je bilo moguce da jedna Primorska bude u vrhu i pobedjuje dosta skuplje ekipe KKP i KKCZ (superkup), sad je rascep ipak preveliki.

 

Kad smo vec kod rascepa, jedna ilustracija istog bice vidjena u nedelju kada Cedevita Olimpija docekuje Partizan. Sa jedne strane domacin je realno najbolje sto ostatak lige moze da ponudi, u punom sastavu, igraju na domacem terenu, odmorni cekaju mec. Sa druge strane, Partizan je iscrpljen i fizicki i psihicki i odmah nakon meca moraju da putuju u Francusku gde ih ceka jedan od dva meca duplog kola EL. Ako i u tom mecu Obradovic uspe rutinski da trijumfuje, onda vise nema sta da se prica o ABA ligi kao ligi koja je nekad bila tako nezgodna za igranje, sa puno mina na gostovanjima. Jednostavno, sta ocekivati od ostalih meceva onda, mozda nesto drugacije od meceva u KLS ili na kupu u Nisu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...