Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

8 minutes ago, kendrick said:

 

Ovo mislimo već 30+ godina i opet ponavljamo i tolerišemo iste njuške, iste lošečinitelje sa istom smradikalskom zavadljivom retorikom. Ovako možeš da kažeš i za včć, ali svaki od njih su razlog zašto podele postoje, jer su oprobani metod koji i dalje prolazi. Svaki od njih, neki više neko manje imaju ogromnu kolektivnu odgovornost za koju ih boli patka, hrani se podeljeni komad jer oni niti mogu niti žele bolje i ispravnije.

 

Moram da se ne složim, postojanje Vučića, Čovića, Ostoje, you name it, bilo koje (političke) figure je produkt čovekove potrebe da se deli. Oni je eksploatišu i zloupotrebljavaju do maksimuma, zbog čega i postoji krater između ove dve grupe. Da sad svi navijači KKCZ jedan po jedan okrenu leđa Čovićevoj retorici, on bi mogao do sutra da im prodaje maglu, ne bi uspeo. Isto važi i za Partizan. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Da bi razumeo ponašanje Obradovića, KKP i njegovih igrača moraš da uzmeš u obzir kontekst celog trenutka. Čoviću najviše odgovara ono što je neko gore, juče napisao, da Budućnost, Partizan i Cedevita imaju zajedno budžet od 3 miliona, a da Zvezda ima 10 miliona. Onda je lepo, leptirići lepršaju, sve je elegantno, korektno, legitimno i nema frke. Čim neko malo uznapreduje, digne se, krenu saopštenja, pretnje i ostale mahinacije udbaša.

 

Slično načinu na koji je KKP funkcionisao devedesetih pa tokom vladavine prepodobnog Duleta Vujoševića. Zapravo isto. BFC se isprečio, kreće krađa, Zvezda se isprečila, odjednom nema sponzore, Hemofarm se isprečio, kreću provokacije, tuča, izlasci sa terena... vidiš u kom pravcu idem. Svinju možeš pobediti samo u blatu. Do te ideje Partizan je došao dolaskom Obradovića. Pre toga su sve fino i legitimno bivali gaženi od nas i niko se nije bunio. E sad kad je tvrdo, sad nam ne odgovara. Ceo naš sport je blato i pobeđuju svinje. Da li je to u redu? Apsolutno ne. Da li je to logučan splet okolnosti? Da.

Iskreno, ne vidim potrebu da se ide daleko i previše analizira.

Ja sam prosto, kao neko ko mu se divio kao treneru, razočaran što Željko Obradović svojim momcima ne skrene pažnju na to da prema protivniku treba da se ponašaju sportski, da se pozdrave, da ne provociraju... Ako ga ne poslušaju, da ih kazni, ili bar javno i imenom osudi takvo ponašanje. Tribina je tribina, ali zar zbog stoke gore ti momci treba da vrijeđaju Petruševa, da ne pozdrave igrače s kojima će sutra možda igrati negdje u Evropi... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, quentin said:

Iskreno, ne vidim potrebu da se ide daleko i previše analizira.

Ja sam prosto, kao neko ko mu se divio kao treneru, razočaran što Željko Obradović svojim momcima ne skrene pažnju na to da prema protivniku treba da se ponašaju sportski, da se pozdrave, da ne provociraju... Ako ga ne poslušaju, da ih kazni, ili bar javno i imenom osudi takvo ponašanje. Tribina je tribina, ali zar zbog stoke gore ti momci treba da vrijeđaju Petruševa, da ne pozdrave igrače s kojima će sutra možda igrati negdje u Evropi... 

 

Naravno, kontekst u kojem želiš da komuniciraš biraš sam. Ja sam ti samo napisao da se za potpuno shvatanje problematike moraju uračunati i faktori trenutnog stanja našeg društva i na koji način se stiže do uspeha.

 

Evo daću ti još jedan primer. Vlasti nas drže u konstantom stanju zavisnosti od njih i konstantnoj podgrejanoj frustraciji. Kako? Tako što zapravo oni određuju ko će biti najbolji, ne teren i sportski rad. Dominacija Partizana, svi znamo kako, malte ne zgažena konkurencija raznim metodama i onda šepurenje nad leševima. Onda se neko seti i digne Zvezdu, paralelno s proglašavanjem Vujoševića za nepodobnog, uspostavlja se dominacija Zvezde. Sada, nakon nekog vremena, ponovo se počinje sipanje u KKP. I tako u krug. Ljudi razočarani, besni, frustrirani. Rezultat na terenu nije potreban uslov za nagradu. Partijska pripadnost, idolopoklonstvo jesu.

 

I onda ja pitam, gde je tu zaista uspeh? U čemu je zadovoljstvo izdominirati nad protivnicima kojima su vezane ruke? Gde je poštena liga, sa jednakim šansama.

 

Bez bullshita, meni takvi uspesi ne znače ništa. Zaboravim ih za dva dana. Sutrašnja utakmica služiće samo ljudima koji su duboko nesrećni da nakratko dobiju neku dozu zadovoljstva, ispunjenosti. Ali lažnu, i svesni su oni da je lažno. I onda sve ponovo.

Link to comment
Share on other sites

A šta je to Martin uradio Madaru osim što ga je potpuno čisto sastavio sa zemljom blokadom? Opkoračio ga teatralno i to je to. 

 

Ništa ovde napisano ne može da maskira činjenicu da su igrači i stručni štab KKCZ gospoda u ovom finalu, što se za protivnički tabor ne može reći u totalu. Navijači su stoka pa su stoka, bili, jesu i biće, sa obe strane. U ovom finalu su za sad navijači KKCZ gora stoka, tu nema zbora, ali oduzimati zbog toga nešto najboljem delu ovog finala, a to su igrači KKCZ, nema smisla.

 

Kao što Meda reče, Žoc da se pojavi na protestu protiv nasilja dao bi ogroman doprinos priči koju navodno propagira, pa ja bih mu prvi aplaudirao sve u 16. Nego, on vergla svoje samo kad izgubi, bolje bi mu bilo da se pozabavi mangupima u svojim redovima.

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

A šta je to Martin uradio Madaru osim što ga je potpuno čisto sastavio sa zemljom blokadom? Opkoračio ga teatralno i to je to. 

 

Fleksnuo kao što bi većina igrača na ovaj ili onaj način nakon takve blokade. Previše se sitničari oko relativno prirodnih situacija tokom ove serije, pa i plakanje oko whoop-whoop incidenta je smehotresno. Da je Džimi Batler bacio foru Tejtumu ljudi bi se nasmejali i nastavili dalje. 

 

Isto važi i za Pantera i Nanelija koji su ostali da šutiraju umesto da pljesnu ruku igrača kako to tradicija nalaže, a što su svakako učinili još umorniji i nervozniji po završetku meča. Potrčalo se sa dripcovanjem i instruisanjima, dubokim mislima i taktikama, valjda ni Neši Iliću nisu rekli dobar dan prilikom ulaska u Pionir.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chaos Is Me said:

A šta je to Martin uradio Madaru osim što ga je potpuno čisto sastavio sa zemljom blokadom? Opkoračio ga teatralno i to je to. 

 

Ništa ovde napisano ne može da maskira činjenicu da su igrači i stručni štab KKCZ gospoda u ovom finalu, što se za protivnički tabor ne može reći u totalu. Navijači su stoka pa su stoka, bili, jesu i biće, sa obe strane. U ovom finalu su za sad navijači KKCZ gora stoka, tu nema zbora, ali oduzimati zbog toga nešto najboljem delu ovog finala, a to su igrači KKCZ, nema smisla.

 

Kao što Meda reče, Žoc da se pojavi na protestu protiv nasilja dao bi ogroman doprinos priči koju navodno propagira, pa ja bih mu prvi aplaudirao sve u 16. Nego, on vergla svoje samo kad izgubi, bolje bi mu bilo da se pozabavi mangupima u svojim redovima.

Tacno u srž. Mada moglo je i bez onog teatralnog dela Martina jer timing nije bio pravii I implikacija bude na kraju njima slobodno i nama ne priznat koš. Ali ja imam svoju teoriju za taj konkretan slučaj. Martin je itekako bio svestan svoje loše igre i kad je napokon učinio jednu istinski dobru stvar i to još u pravom trenutku jednostavno su frustracije isplivale na površinu. To je moje videnje tog momenta. A moglo nas je koštati jer je Partizan uhvatio dobar momentum. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da je bilo nepotrebno pa čak i potpuno glupo - slažem se, a slažem se i da je posledica frustracija usled loše igre. Inače, ništa strašno i ništa što ne viđamo veoma često na utakmicama. Martin bukvalno nema nijedan incident u karijeri, neko će reći da je čak i previše introvertan na parketu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mfmilan said:

Izgleda je Željko jedini u oba kluba kojem nije dozvoljeno da napravi ni najmanji propust, ne grešku, nego propust.

 

Daleko od toga, ali kao neko ko se deklarise kao smirivac tenzija ne moze selektivno da cuje i vidi stvari oko sebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mfmilan said:

Izgleda je Željko jedini u oba kluba kojem nije dozvoljeno da napravi ni najmanji propust, ne grešku, nego propust.

 

Pa kada dodjes sa oreolom spasitelja srpske kosarke, vrhovnog sportskog autoriteta i Srbina nad Srbima, jasno je da ce te oni revolitrani tim narativom cekati na kiks.

Hvala Bogu, bezgresnih u derbiju nema, a Zeljko tu ne bi mogao ni u uzu konkurenciju, te je i normalno da ljudima para usi odnos onoga sto Zeljko prica i radi.

Usao je u neki fazon da hoce da bude bolji na terenu od Duska, da u javnim nastupima nadmasi demagogiju Covica i da pri svemu tome ostane voljen i cenjen od strane svih u drzavi, ili da mu se bar vecina izvinjava za ono sto mu manjina misli i porucuje.

Meni najvise smeta odnos prema sudijama, nije mi zao njih, sami to dozvoljavaju, vec jednostavno deluje neukusno.

Evo pogledaj samo situaciju kad sudije pozivaju obojicu trenera da im saopste odluku nakon Madar-Hasan-Faku-Eksum situacije, uporedi rekacije trenera i uzmi u obzir odluke sudija pre i nakon toga.

 

Ako je Zeljku stvarno stalo do spustanja tenzija i popravljanja odnosa, neka se time bavi  nakon trenerske karijere, u savezu ili bez njega.

Neka se kosarci posveti onda kada vise ne bude jurio trofeje i kada za to vise ne bude bio astronomski placen.

Do tada mu je bilo mnogo bolje da zadrzi otklon i gospodsko ponasanje kakvo ima Ivanovic, jer je nemoguce da kao akter dogadjaja bude objektivan u sagledavanju cele situacije, to ne mozemo ni mi navijaci i simpatizeri, kamo li on ili neko drugi sa terena.

Ovako ostavlja utisak ogorcenog coveka koji ne ume sa podnese poraz u svojoj kuci (Srbiji).

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja bih reko da je upravo ovo i problem našeg društva danas - ljudima koji pokušavaju nešto pozitivno da urade, nešto da promene, se svaki potez secira, svaka mana pronalazi i naglašava i žestoko kritikuje, očekuje se da u svakom potezu, na svakom mestu, u svakoj situaciji reaguju odmereno, tačno kako treba. Jednom rečju, da budu savršeni.

 

Dok oni drugi mogu da rade šta hoće, prave sranja koja vređaju zdrav razum, uništavaju sve oko sebe, i reakcija ne to je - a, jbg, oni to stalno rade, šta da im radiš. Al vidi ovog gore, pogledaj kakva mu je frizura! Kako sa takvom frizurom može da nam soli pamet?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kendrick said:

Sasvim je razumljivo da trenerski GOAT ima spotlight, ali seciranje detalja ne znači pedantnost, već često i izvlačenje iz konteksta, a to je ono što je problem kada se ljudi bave Željkom.

Nema nikakvog izvlačenja iz konteksta, dve slične, sasvim uporedive situacije je drugačije komentarisao što i ne bi bio problem da se ne predstavlja za nekog ko je generalno protiv toga. 

 

Odsustvo samokritike, ali prave samokritike je nešto što mu ovi sa druge strane zameraju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najveci problem je sto mi cekamo da dodju Zeljko i Dusko iz Turske i Spanije da nam smire tenzije, kao da akteri koji prave probleme vec nisu odrasli i samostalni ljudi. Kad svako krene od sebe i seti se da je ustvari covek bice nekog reda.

Link to comment
Share on other sites

Zeljko pominje srednji prst deteta, a postoji snimak kada on pokazuje taj srednji prst i ustaje sa klupe. Koliko se secam to je bilo protiv Cedevite.

I o čemu onda mi pričamo. Čovek se čudi sto se dete tako ponaša, a on kao svetski čovek to isto radi.

Treneru, podji od sebe najpre, podji od toga kakav primer dajes pokazivanjem srednjeg prsta koji ti, gle čuda, toliko smeta kod deteta i tera na to da postavljaš široka pitanja.

Edited by berti
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, necke said:

Najveci problem je sto mi cekamo da dodju Zeljko i Dusko iz Turske i Spanije da nam smire tenzije, kao da akteri koji prave probleme vec nisu odrasli i samostalni ljudi. Kad svako krene od sebe i seti se da je ustvari covek bice nekog reda.

 

Tačno tako. Oni će da dođu, probaju da smire tenzije, ali će naposletku da odu a mi ostajemo ovde. Lepo je Željko pitao, da li će ovi igrači (pr. Facu, Vildoza, Martin, Dante, PPPtru) sutra želeti da ostanu među nama?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, SunZero said:

ako se zeljko pita odakle mrznja neka pogleda par konferencija za medije predhodnog mesije kk partizan, onog sa nesto vise trbuha I nesto manje kose

Moze i da pogleda gostovanja u jutarnjim programima i da procita saopstenja mesije KK Crvena Zvezda isto tako trbusastog.

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo stvari je napisano i o navijacima i o igracima i strucnim stabovima. Da ne ponavljam.

 

Moj apsolutni take-away i pre ove poslednje utakmice ce biti da su igraci i strucni stab KKCZ daleko ispred po svom ponasanju u odnosu na komsije. I to je prosto cinjenica. Tu i tamo ima uobicajenih nesportskih faulova ali nigde prljavih, podmuklih, nigde prstica, nigde dobacivanja u prolazu dok se daju izjave. Najdrasticniji je bio Kalinic prosle sezone imitirajuci Trifu 😄 nista ni u nekoj poredivoj meri. S druge strane... ah, videli smo. Exum, Papa, Smajli, Koprivica, Avram, Tristan - korektni; a ostali gresni - neko ce okajati grehe (tipa Andjusic, Trifunovic) a neciji se ne mogu ni okajati. 

 

Sto se navijaca tice, prednost je nekako uvek kod onog ko ima prednost domaceg terena - jer tu kao da vazi nepisano pravilo da ako jedni bace nesto na teren, skandiraju nesto ovi drugi ce to na svom domacinstvu uraditi jos gore. Ove sezone su se nasi mandrili gore pokazali, mada tu je jos ta jedna utakmica i prilika za druge mandrile, a svasta se najavljuje po mrezama. Prosle sezone je bilo obrnuto (secamo se trece utakmice), sa KKB opet slicna prica.

 

To ce tako biti dok se drzava (kao nephodan uslov) i liga (kao potreban ali ne i dovoljan uslov) ozbiljno ne pozabave ovim. Liga moze mora da se pozabavi igracima i strucnim stabovima, pa i menadzmentima ekipa. 

 

Bilo bi jako dobro kada bi ovo sada bila prekretnica inace ne znam kako vise da se iscupamo iz tog ludila. I tu se slazem sa Zeljkom, samo mislim da dosta kasni sa takvim izjavama, i ne sam izjavam nego i konkretnim aktivnostima - sta je to sto ce on prvo da uradi, kad krene od sebe? A mislim da svako ima mnogo toga sto treba da uradi kad krene prvo od sebe. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

 

Moram da se ne složim, postojanje Vučića, Čovića, Ostoje, you name it, bilo koje (političke) figure je produkt čovekove potrebe da se deli. Oni je eksploatišu i zloupotrebljavaju do maksimuma, zbog čega i postoji krater između ove dve grupe. Da sad svi navijači KKCZ jedan po jedan okrenu leđa Čovićevoj retorici, on bi mogao do sutra da im prodaje maglu, ne bi uspeo. Isto važi i za Partizan. 

 

Ima i toga, ali ima i naseg nedovoljnog evolutivnog razvoja kao nacije, pa mislimo da je kosovo je srce srbije bitnije od toga da li imas dobru skolu da upises dete, da li mozes na letovanje i da li ces imati gde da se lecis kada ti zatreba. I to eksploatisu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...