Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Valjda ce Radosic napokon prihvatiti poziv sledece godine .Ne razumem kako njemu kao top prospektu u tom godistu u evropi, nije u interesu da igra za reprezentaciju pred velikim brojem evropskih i NBA skauta. Mislim da se ovaj tim jos moze dodatno pojacati na pozicijama 4 i 5. Uz dodatno napredovanje Stojkovica,Marjanovica,Backa sledece sezone.

Edited by Miki8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

+ : Plasman na SP 2025

 

- : Nismo kaparisali Bundala, ako ga nismo izgubili.

Just now, Miki8 said:

Mogli bi da vrbujemo i Alstona,on se ionako predstavlja  da je srbin u americi i zelja mu je da zaigra za nasu reprezentaciju.

 

Ako zaigra, pre će to biti na U18 EP 2025 sa generacijama 2007 i 2008.

Link to comment
Share on other sites

On je 2007 godiste moze i u jednu i u drugu reprezentaciju. Bolje bi bilo da debituje na SP, da se sto bolje pokazemo tamo. Sledece godine se U18 odrzava kod nas. 2007 generacija je bila 7 na kadetskom EP. 2007 godiste ima zanimljive visoke igrace ali su spoljni igraci sumnjivi osim Srzentica. Videcemo sledece sezone ko je tu bio zapostavljen pa nije isao na to kadetsko EP pre dve godine. Danilovic iz Partizana mi je zanimljiv igrac, Cvetic iz CZ ima odlicnu gradju za krilo ali nije konstantan igrac. I da zelja mi je da i Dimitrije Kondic bude deo U19 ekipe sledece godine, on je veoma kvalitetan igrac i imao je mesta u ekipi i ove godine, nezasluzeno ispada sa spiskova svake godine.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Koje veze taj momak ima sa Nemackom? Vidim da je rodjen u Atlanti.

 

 

 

Jbg, realnost evropske košarke izgleda.

 

Pošto FIBA dozvoljava "samo" jednog naturalizovanog seniora, daj da se dovode talentovani klinci na kilo, pa će neko od njih postati igrač.

Ovi Nemci imaju čistog Rusa, rodjenog u Moskvi, kojem je porodica prepuna legendarnih ruskih košarkaša, zatim Amerikanca, isto sina bivšeg košarkaša...  Odvratno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nekim zemljama je dopusteno da vrse gimnastiku sa Fibinim pravilima ali zato nam nije dozvoljeno da igraju igraci koji zele da igraju za nas,Vukcevic,Nikolic itd. Koja je racunica Fibe da ti igraci moraju da cekaju po 4,5 godina da bi debitovali na njihovim takmicenjima🙄 Cisto izivljavanje. Bahamima je ovog leta dozvoljeno da igra americki igrac koji je vec nastupao za seniorsku reprezentaciju amerike u proslosti.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Nije se moglo ocekivati mnogo vise - oni odmorniji, mi izmoreni sa ona dva OT i jos ne igra Bosnjakovic. I jos ono lose otvaranje, dobro smo se i vratili, da se ne obrukamo bas. 

 

Dobra je ovo skola za klince, nije bitno toliko da osvajaju, bitno je da igraju zavrsnice za neku od medalja, pa i ako ne osvoje bice gladniji kad budu seniori 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nemci ce imati navalu raznih mladih igraca uskoro. Imaju uspeha, postavili su sistem i imaju ogromnu bazu. Koliko sam video danas su imali 3 tamnoputa igraca u petorci. Oni ukoliko uspeju da te igrace tehnicki i takticki obuce na pravi nacin ima da bude ozbiljan problem za sve. Sreca za Evropu je sto Francuzima to ne uspeva za sada, pa iako izbacuju gomilu novih igraca, talenata, pikova, oni su uglavnom sirovi igraci koji dosta igraju na fizikalije.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki8 said:

Nekim zemljama je dopusteno da vrse gimnastiku sa Fibinim pravilima ali zato nam nije dozvoljeno da igraju igraci koji zele da igraju za nas,Vukcevic,Nikolic itd. Koja je racunica Fibe da ti igraci moraju da cekaju po 4,5 godina da bi debitovali na njihovim takmicenjima🙄 Cisto izivljavanje. Bahamima je ovog leta dozvoljeno da igra americki igrac koji je vec nastupao za seniorsku reprezentaciju amerike u proslosti.

 

Sve je u skladu sa pravilima FIBE. 

 

Nije FIBA odgovorna što su Tristan i Nikolić potpisali obaveznicu da igraju samo za 🇬🇷 i za 🇧🇦 na turnirima mlađih kategorija pod okriljem FIBA.

 

Gordonu je dozvoljeno da igra u cilju razvoj košarke na Bahamima.

Just now, Del Piero said:

Nemci ce imati navalu raznih mladih igraca uskoro. Imaju uspeha, postavili su sistem i imaju ogromnu bazu. Koliko sam video danas su imali 3 tamnoputa igraca u petorci. Oni ukoliko uspeju da te igrace tehnicki i takticki obuce na pravi nacin ima da bude ozbiljan problem za sve. Sreca za Evropu je sto Francuzima to ne uspeva za sada, pa iako izbacuju gomilu novih igraca, talenata, pikova, oni su uglavnom sirovi igraci koji dosta igraju na fizikalije.

 

Imaju veliki broj trener sa Balkan i iz istočne Evrope. 

 

A kako stvari stoje svaki klinac našeg porekla koji išta vredi pre igra za njih nego za nas (Grujičić, Ilić, Klarić).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koga boli kurac za ravoj kosarke na Bahamama??? I nama je za razvoj kosarke potrebno da svi talentovani igraci srpskog porekla koji imaju zelju da nastupaju za nas, moraju da igraju za nasu reprezentaciju, Nismo mi zemlja od 50 miliona stanovnika pa da imamo kvalitetnih klinaca za izvoz . Zato spanci i ostale zapadne zemlje muljaju sa tamnoputim igracima i sve im je dozvoljeno.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki8 said:

Koga boli kurac za ravoj kosarke na Bahamama??? I nama je za razvoj kosarke potrebno da svi talentovani igraci srpskog porekla koji imaju zelju da nastupaju za nas, moraju da igraju za nasu reprezentaciju, Nismo mi zemlja od 50 miliona stanovnika pa da imamo kvalitetnih klinaca za izvoz . Zato spanci i ostale zapadne zemlje muljaju sa tamnoputim igracima i sve im je dozvoljeno.

 

Koga boli k.... za razvoj košarke ? 

 

FIBA i tamošnji Košarkaški Savez.

 

Džaba ako imaju želju da igraju za nas a nisu sredili pasoš pre 16. rođendana. Takvih ima na gomili. 

Link to comment
Share on other sites

Pa to je cista glupost da trebaju da dobiju pasos pre nego sto napune 16 godina. Upravo sam dao primer Gordona. Ako je fibi stalo do razvoja kosarke, trebali bi i nas da uzmu u obzir, posto smo geografski i mi mala zemlja sa niskom populacijom stanovnistva. Znaci Srbija je ulozila sredstva u razvoj Ognjena Nikolica i on sada ne moze da nastupa za nas samo sto nije dobio pasos pre nego sto je napunio 16 godina, idi begaj. Dok spanci i ostali evropljani uvoze afrikance za koje se ne zna ni gde su rodjeni ni koliko godina imaju, zalepe im nalepnicu da su se rodili u nekom spanskom, nemackom itd. selu i svi su zadovoljni. Ta retardirana FIBA devedetih godina je branila Gurovic,Tarlacu,Stojakovicu itd da igraju za nasu zemlju iako su se rodili u Jugoslaviji.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Pa eto meni je svaki tamnoputi igrac koji igra za spansku,nemacku,tursku itd reprezentaciju sumnjiv. Da ne spominjem muljanje sa godistima, gde neki od njih izgledaju kao da imaju po 25+ godina a ne 16 ili 18. Nema sanse da je sve cisto sa ovom masovnom emigracijom judi iz azije i afrike u poslednjih petnaestak godina. Pa i mi uvek mozemo da padnemo pod onu kategoriju nerazvijenih kosarkaski zemalja, nismo bas tako veliki.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Sutra počinje u16 Evropsko prvenstvo, pa da i to ispratimo.

 

Ne znam generalno mnogo o tim mlađim kadetima, sigurno da neki članovi koji pišu ovde bolje znaju o njima, ali jedno ime će sigurno biti zanimljivo - Čačanin Andrej Bjelić. Vidim da ga i FIBA stavlja u "players to watch", kao jedinog našeg.

Gledao sam ga prošle godine na EP u16 kada je kao godinu dana mlađi bio jedan od naših boljih igrača, a vidim da je u međuvremenu potpisao za Real gde je na nekoliko prestižnijih turnira bio MVP. Između ostalog, i na "torneo madcup-u" koji se održava u Madridu, gde je u finalu dao 27 poena (uz 8 skokova i 6 asistencija) Barsi i čuvenom Daboneu.

 

U svakom slučaju, bek i vrlo talentovan skorer. Neki izvori kažu 194cm, ali rekao bih da je na oko 190 sada, i da svakako može još da raste. Ima jako lep izbačaj i deluje da pogađa u dobrim procentima za 3, pogotovo za te godine. Uz to, ima flouter, ulaz, solidnu brzinu i fizikalije, kontrolu lopte, može da kreira pre svega za sebe, ali i za druge. Ofanzivno deluje da može biti pun paket. Videćemo ga na prvenstvu sada...

 

Uz njega, znam za Vuka Danilovića i Zvezdinog Nedeljkovića, dok su mi ostali nepoznanice, tako da ako neko zna nešto više o očekivanjima i ko će nam nositi igru uz Bjelića, neka piše...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki8 said:

Meni je Karalic najzanimljiviji igrac u ovoj ekipi. Atleticno krilo sa dobrim sutem, dobrim driblingom itd.

Koliko se sećam iz statistike KLS i JLS, šut mu nije jača strana. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...