Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Ekipa deluje skroz neuigrano. Drezgic je mnogo privatizovao loptu, dosta gresi i igra je neorganizovana sa njim na pleju, jeste bio nas najbolji poeneter ali je dosta brljao i gubio lopte. Dimitrijevic je potpuno neiskoriscen u napadu a sa njim u petorci najbolje izgledamo, posto je odlican i u odbrani. Treba da igra mnogo vise i da se koristi njegov talenat i u napadu. Kostic i Bosnjakovic su  potpuno razocarali, pogotovo ovaj drugi. Valjda ce sutra bolje izgledati.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko smo losi u organizaciji bili govori podatak da smo imali svega 7 asistencija a Italija 16! Ali jos vise porazavajuci podatak je sut za 3p, doduse ispucavali smo se pred kraj ali to su bila 2-3 pokusaja, sto ne bi mnogo promenilo ovih 4/26 odnosno 15.4% a nije ni Italija briljirala sa 7/25 (28%). 

 

Bosnjakovic 1/8 za 3p i 1/4 za 2p, bacanja 4/6

 

22 izgubljene lopte! Bosnjakovic 5, Kostic 5 i Drezgic 4.

Timski slobodna bacanja nesto preko 50% 😕 

 

Imali smo neverovatnih 54 skokova 20 ofanzivnih i 34 defanzivnih!

 

Evo i statsa https://www.basketball-bund.de/content/uploads/sites/2/2024/03/SRB-ITA.pdf

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

Bosnjakovic se valjda prikljucio ekipi direktno iz Madrida, nije ni prosao kratke pipreme sa ekipom. Valjda ce biti bolji u nastavku turnira. On treba da bude vodja ove generacije.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Imamo 3 klinca koji su profilisani u našoj javnosti kao top prospekti u svojoj generaciji. Uloga trenera je da svojim autoritetom postavi stvari, a ne da klinci otimaju loptu između sebe i srljaju. Kult reprezentacije u mladjim selekcijama su odavno pobedili menadžeri i zato niko od ovih klinaca nema odgovornost jer im je bitnija lična statistika nego timski duh. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobili smo Kinu danas. Bosnjakovic i Stanojevic su odmarali danas. Dimitrijevic i Kostic su izdominirali danas. Dimitrijevica ovako treba koristiti na svakoj utakmici. Strasan potencijal na petici, raznovrstan u napadu a veoma dobar i u odbrani, dobar bloker, duge ruke, dobre kretnje itd.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Miki8 said:

Dobili smo Kinu danas. Bosnjakovic i Stanojevic su odmarali danas. Dimitrijevic i Kostic su izdominirali danas. Dimitrijevica ovako treba koristiti na svakoj utakmici. Strasan potencijal na petici, raznovrstan u napadu a veoma dobar i u odbrani, dobar bloker, duge ruke, dobre kretnje itd.

Da li je po tebi on talenat iznad Filipa Jovica iz Mege?

 

Na Dimitrijevica mislim, a daleko da ima top raspon i viši je 7 8cm od Jovica.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, crni_bombarder said:

Da li je po tebi on talenat iznad Filipa Jovica iz Mege?

 

Na Dimitrijevica mislim, a daleko da ima top raspon i viši je 7 8cm od Jovica.

Kako da nije, sa onakvom visinom, gradjom i osecajem za igru. Njemu bi najbolje bilo kada bi zavrsio u Megi. Mislim da u Partizanu nece dobiti sansu u A timu  a  koledz nije najbolja opcija za nase talentovane igrace. Licno mislim da poseduje potencijal da postane nas sledeci veliki centar. 

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Miki8 said:

Kako da nije, sa onakvom visinom, gradjom i osecajem za igru. Njemu bi najbolje bilo kada bi zavrsio u Megi. Mislim da u Partizanu nece dobiti sansu u A timu  a  koledz nije najbolja opcija za nase talentovane igrace. Licno mislim da poseduje potencijal da postane nas sledeci veliki centar. 

Glupo pitanje - zasto mislis koledz nije najbolja opcija? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bojdo said:

Drezgica zezaju fizikalije, bas kratke ruke ima, nije eksplozivan i snažan. 

 

Zato mi i deluje da je nekih 186-7cm maks bez patika, a ustvari je 191...

 

 

Al nije istina da nije snažan, on ima oko 90-tak kg već sad sa 17 godina, a noge nabijene kao moderni stoper...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Doug said:

Glupo pitanje - zasto mislis koledz nije najbolja opcija? 

 

20 sati treninga sedmično. Mali broj utakmica. Daljina pa pa kad se vračaju u Srbiji tokom letnjeg raspusta malo treniraju jer koriste to dragoceno vreme za rodbinu i prijatelje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Meni se Kostic juce jako svidjao. Oslobodio se pritiska i odigrao je dobru partiju, na golo oko mi se cini da je dosta veci potencijal od Drezgica.

To je bila samo jedna tekma. Jeste on mladji, ali realno, Drezgic jeste veci potencijal. 

 

Ako sve bude kako treba, gledacemo u repki za par godina sve ove dosta perspektivne talente - Topic, Drezgic, Kostic, Bosnjakovic... 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Kooineeperk said:

To je bila samo jedna tekma. Jeste on mladji, ali realno, Drezgic jeste veci potencijal. 

 

Ako sve bude kako treba, gledacemo u repki za par godina sve ove dosta perspektivne talente - Topic, Drezgic, Kostic, Bosnjakovic... 

 

Naravno, uuopste se ne usudjujem odredjivati neki krajnji domet, cak nisam ni gledao svaku ANGT tekmu Drezgica, narocito ne onu gde je dao milion poena i 100.000 asistencija ali Kostic ima nesto u svojoj igri, eksplozivan je kao Marciulionis, ono kucanje juce u punom sprintu retko koji bek u tom uzrastu moze izvesti, jest da to ponekad deluje kao da glavom ide kroz zid ali ofanzivno jako talentovan igrac, ima pluca za 2 tekme dnevno u sebi, non stop je u sprintu. Odlicno se demarkira sto je atipicno za taj uzrast, bas je zanimljiv igrac jer igra na instinkt.

Kod Drezgica mi upada u oci koliko se gubi pod pritiskom sto je kroz sve te godine gde pratim te U18 sampionate dosta kritican signal za playa. Uporedi sa Topicem zadnje godine. Resavao je taj presing uvek bez problema. Sta ce kad naleti na profesionalne igrace na udvajanju kad ga dva Kineza od 1.60m nateraju na izgubljenu loptu.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

Da su samo fizikalije u pitanju . Ima on problem sa organizacijom igre. Koliko sam puta video u ove tri odigrane utakmice, gde je mogao lako da asistira pomenutom Dimitrijevicu ili drugim centrima, cist zicer a on se zapuca medju dva,tri odbrambena igraca ili posalje loptu bekovima na krilo ili u cosak.

3 hours ago, Kooineeperk said:

To je bila samo jedna tekma. Jeste on mladji, ali realno, Drezgic jeste veci potencijal. 

 

Ako sve bude kako treba, gledacemo u repki za par godina sve ove dosta perspektivne talente - Topic, Drezgic, Kostic, Bosnjakovic... 

Drezgic po potencijalu dugorocno nikako ne moze da bude ispred Kostica. Jeste Drezgic isprofilisaniji igrac u mladjim kategorijama ali Kostic je fizicki i atletski daleko ispred njega sa mnogo prostora za napredak. Kostic mora da bude malo bezobrazniji i agresivniji na terenu, ima periode u igri gde ga nema nigde, tako je i u CZ.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Markoss said:

Nema sanse da Drezgic ima 190. Znam ga uzivo, maksimalno ima 187, i to u najboljem slucaju. 

Valjda u Nemačkoj je izmener bez patika, njemu sad piše da je 193cm odnosno 6'4 u patikama, što je baš teško al ajde tek Ameri tu dodaju par cm.

 

 

Al ovako pored normalnog čoveka je ogroman, vrlo nabijeno telo pogotovo noge, a tek u avgustu 18 puni.

Link to comment
Share on other sites

Drezgić je sredinom februara izmeren na Basketball Without Borders u Indianapolisu: 191 cm bez patika, 90 kg, svega 191 cm raspon ruku, 255 cm standing reach, 56.5 cm odraz iz mesta i 72 cm odraz iz zaleta (ovo kao neki neatletični teški centar). Merenja i testiranja valjda rade oni iz BAM-a koji su zaduženi i za NBA Combine, tako da ne bi trebalo da bude nekih grešaka.

Link to comment
Share on other sites

Moguce onda da ga gledam kroz prizmu klinca, jer ga dugo znam, pa sam prevideo, plus znam da su od malih nogu svi bili fascinirani time koliko je dobar, ali da je bio dosta nizi od ostalih, plus kratak. Ili sam ja jednostavno visi nego sto mislim. 

 

Svakako, mislim da se vraca u Partizan na leto i potpisuje visegodisnji ugovor. Cujem da je i Zeljko prilicno zadovoljan njim bio i da je ovo bio neki vid dogovora, cisto da se oproba tamo, da bi na leto potpisao, jer je juniore prerastao. Bio je u opticaju i KLS, ali nisu njegovi hteli. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Markoss said:

Moguce onda da ga gledam kroz prizmu klinca, jer ga dugo znam, pa sam prevideo, plus znam da su od malih nogu svi bili fascinirani time koliko je dobar, ali da je bio dosta nizi od ostalih, plus kratak. Ili sam ja jednostavno visi nego sto mislim. 

 

Svakako, mislim da se vraca u Partizan na leto i potpisuje visegodisnji ugovor. Cujem da je i Zeljko prilicno zadovoljan njim bio i da je ovo bio neki vid dogovora, cisto da se oproba tamo, da bi na leto potpisao, jer je juniore prerastao. Bio je u opticaju i KLS, ali nisu njegovi hteli. 

Iskreno on bi uz Markovića trebao Megu, taman Marković umesto Jelavica, a Drezgic umesto Miljenovica.

 

U Okk odlično igra i Petrović isto bivši junior kkp, mada on je još pre 2 godine sa 18 19 godina kidao u kls, šteta što ranije nije za Megu zaigrao.

 

Moguće da će i Kroflic mladi Slovenac u Megu takodje.

 

Bas Mega pravi u tom smislu dobru priču.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...