Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Iskupio se Drezgic u poslednjoj cetvrtini za losu igru na citavom turniru. U nasoj igri mi najvise smeta to sto nasi plejevi i bekovi ne znaju da saradjuju sa centrima. Koliko puta Dimitrijevic ili Stanojevic naprave dobru poziciju u reketu a ovi ih iskuliraju ili se naguzuju 5,6 sekundi, zakasne sa dodavanjem i desi se izgubljena lopta. Nemamo u ovoj selekciji pleja kao sto je Topic koji bi te situacije lako resavao, igrac koji reaguje brzo. Brine me stagnacija Bosnjakovica, vidi se da je zaboravio da igra sa loptom u rukama, bilo bi dobro da odjebe Real sto pre. I dalje mislim da  u ovom godistu ima dosta potencijala a dajem nam dobru sansu za pobedu  i sutra u finalu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, MikiMilane said:

Navodno ga planiraju za U20 prvenstvo, sto nema veze sa vezom. On nam je potreban jer je juniorsko EP kvalifikaciono za U19 SP koje se odrzava sledece godine . Selekcija 2004/2005 je dovoljno kvalitetna da barem opstane u diviziji A.

3 hours ago, MikiMilane said:

 

Nije drzavljanstvo u pitanju nego propisi FIBE o medjunarodnim tranferima. Takve slucajeve cemo imati i u budućnosti, problem jeste sto je nakon izmene pravila granica za igranju za drugu reprezentaciju podignuta od 21 na 23 godina. 

 

Nikolić je pokrenuo proceduru pre izmene propisa pa ce poput Tristana imati dozvolu nakon 21 rodjendana. 

A ako dete dobije drzavljantvo pre 16 godine ????

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Miki8 said:

A ako dete dobije drzavljantvo pre 16 godine ????

 

U pitanju su međunarodni transferi i razlozi za prelazak (košarkaški i nekošarkaški) i dozvole od matičnih saveza (država gde je igrač prvo registrovan). Da bi dobio LOC, to jeste dozvolu za odlazak u inostranstvo, igrač se obavezuje matičnom savezu da neče igrati za drugu reprezentaciju do 23.

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Pali su i stariji decaci iz Nemacke, u finalu protiv kengura - pravi ispit a ne ta nesretna Italija. 

 

Pravi ispit za Dimitrijević - 223 visok Zikarsky.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi na zalost ne koristimo Dimitrijevica u napadu kako bi trebalo da ga koristimo, a glavni razlog sam naveo . Ipak on je prisutan u igru , u skoku i zastiti obruca. Fali kreativan plejmejker ovoj selekciji. 

Link to comment
Share on other sites

Drezigicu fundament fali, ali dugo mi nemamo klasa u sutu, svi momci imaju sajz, prodor, odbranu ali nekako kamenjare mnogo.

 

 

Zato Radosic i on su zanimljivi, trebaju nam ti momci spolja, mozda se i neki Bogdan napravi uskoro.

 

 

Bojim se da fali Dimitrijevicu mase da se rve sa ovom planinom na 5.

Link to comment
Share on other sites

Bice ovo odlicno na EP. Ekipa skoro da nije imala pipreme, plus fale neki igraci. Krljacemo se dobro na leto, mislim da cemo se plasirati na U19 SP sto ce biti glavni cilj ali licno mislim da mozemo da se umesamo u borbu za medalju.

2 hours ago, crni_bombarder said:

Drezigicu fundament fali, ali dugo mi nemamo klasa u sutu, svi momci imaju sajz, prodor, odbranu ali nekako kamenjare mnogo.

 

 

Zato Radosic i on su zanimljivi, trebaju nam ti momci spolja, mozda se i neki Bogdan napravi uskoro.

 

 

Bojim se da fali Dimitrijevicu mase da se rve sa ovom planinom na 5.

Dimitrijevic se kvalitetno krljao, nije on primio dosta koseva jedan na jedan od Australijanca, skoro svi su bili na asistenciju gde je Dimitrijevic morao da pomogne u odbrani, Napredovao je Dimitrijevic dosta fizicki od prosle godine, bas mnogo.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Luka Markovic, krilo dobar suter i atleta, fizicki jak igrac, Radovic iz Cacka plej ali i on je skracen ali igra dosta dobro u domacim ligama. Ja bi centarsku liniju dopunio sa Backom i Stojkovicem, mozda i Marjanovicem ako se nametne. Meni se dopada i Kondic iz Vojvodine krilo ali on izgleda nije u planu naseg KSS-a.

Edited by Miki8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, crni_bombarder said:

Ko ovde fali sem Radosica?

 

Moralo je više na Kostica i u prodor, šteta za onu kontru pri egalu, gde smo nazad primili lake poene.

Nad Bosnjakovicem je bio faul kao kuca pri ulazu, pomeo ga telom onaj Australijski centar, jos na kraju dobismo i tehnicku gresku. Sudije su bile uzas. Ovi Australijski bekovi kada god su ih nasi davili presingom gubili su lopte. Trebalo je tako piciti citavu utakmicu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Direktno su uticali na ishod meca. Mozda bi Bosnjakovic pogodio dva slobodna bacanja i rezultat bi bio izjednacen na 26 sekundi do kraja utakmice, pa cak i kada bi jedno pogodio bilo bi sanse za pobedu .A onda su odmah na drugoj strani  sudije dosudile dve tehnicke greske i utakmica je bila gotova. Uglavnom sam zadovoljan prikazanim od nase ekipe, skoro da i nisu imali pipreme, par dana treninga i to je to. Mislim da mozemo medju prvih pet na EP, sto bi nas kvalifikovalo na SP sledece godine. 

Link to comment
Share on other sites

Ni meni se nije svidelo ispucavanje za tri poena u trecoj cetvrtini zbog koga smo otisli u dvocifreni deficit. Kada smo ih stisnuli sa presingom i imali kontre posle njihovih izgubljenih lopti, vratili smo se u igru. Ovaj tim zna da odigra kvalitetnu odbranu, Dimitrijevic i Stanojevic su dobre atlete unutra a Bosnjakovic i Tofoski su dosta dobri defanzivci na spoljnoj liniji. Kostic,Vojinovic i Srzentic takodje znaju na momente da odigraju dobru odbranu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Tarik Muratović(2010) iz Pazara i Kaplarevic(2010) iz Smedereva u Megi. 

Kaplarevic ima baš dobru statistiku, o Muratović nema puno info online.

 

Cim ih je Mega u tim godinama angazovala, vjerovatno su zanimljivi.

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2024 at 9:02 PM, Bojdo said:

Tarik Muratović(2010) iz Pazara i Kaplarevic(2010) iz Smedereva u Megi. 

Kaplarevic ima baš dobru statistiku, o Muratović nema puno info online.

 

Cim ih je Mega u tim godinama angazovala, vjerovatno su zanimljivi.

Teško da će Mega da parira Zvezdi sa 010 generacijom u KLP ligi. Zvezda ima Panića, Nedeljkovića i Ķojića koji su po proceni trenera top prospekti u regionu. Zvezdini klinci u U14 ligi su po +30 bolji i redovni su finalisti kvalitetnih internacionalnih turnira.

Link to comment
Share on other sites

Pioniri 23/24 Polufinalni turniri

A Beograd - Mega Tamiš Konstantin Sloboda
B Novi Sad- Spars Play off  Mladost  Fleš
C Niš - Trijumf Goč CZ Spartak
D Kragujevac - Radnički Partizan  Star  BKK Radnički

Link to comment
Share on other sites

Po dvije najbolje ekipe idu na finalni turnir u 15.Osim Mege,Partizana,Zvezde kojih jos 5 ekipa bi se moglo plasirati na zavrsni turnir?Ima li velikih talenata u 2009/2010.godistu?Mislim da Bojdo,Vreme cuda,Miki 8 mogu nesto vise napisati o ovoj generaciji,jer su najbolji poznavaoci mladjih kategorija.

Link to comment
Share on other sites

Petar Bjelica je najbolji igrac u 2009-om godistu. Nisam toliko pratio pionirsku ligu. Mega je ubedljivo najbolja, CZ i Partizan imaju neke talentovane klince. Za unutrsnjost ne znam, videcemo kada pocnu turniri.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...