Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

1 minute ago, vlaDixXx said:

Pricam o tome da se pre pricalo kako fali novac,infrastruktura,onda ce rezultati biti jos bolji

Da li su ? 

Boli istina

Mislim da je jedan od razloga što se manje ulaže u mlade zato što se manje na njima zarađuje. Pre su klubovi mogli da potpišu klinca na duge ugovore sa velikim obeštećenjem a sada može da im ode kada napuni 18 bud zašta. Pretpostavljam da su i zato davali mladima šanse, mogu lepo da se prodaju i unovče, a ako ne, imaš klinca koji je prošao tvoju školu i koji je dosta jeftiniji od veterana i stranaca, a doprinosi. 

 

Pretpostavljam da je i to razlog zašto jedino Miško daje šansu, kao menadžer on će da zaradi, da li preko Mege ili preko igrača, nije važno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Mislim da je jedan od razloga što se manje ulaže u mlade zato što se manje na njima zarađuje. Pre su klubovi mogli da potpišu klinca na duge ugovore sa velikim obeštećenjem a sada može da im ode kada napuni 18 bud zašta. Pretpostavljam da su i zato davali mladima šanse, mogu lepo da se prodaju i unovče, a ako ne, imaš klinca koji je prošao tvoju školu i koji je dosta jeftiniji od veterana i stranaca, a doprinosi. 

 

Pretpostavljam da je i to razlog zašto jedino Miško daje šansu, kao menadžer on će da zaradi, da li preko Mege ili preko igrača, nije važno. 

Slažem se da je problem što klubovi nemaju interes da razvijaju mlade igrače, ali isto tako mislim da je problem i na bazičnom nivou, nema entuzijazma, u tzv.školicama sporta se ne radi već se uzima lova .

Evo mi na pozicijama 3-4 preko 10 godina, možda i 15 nismo napravili igrača koji će biti bar dobar EL igrač i neka bek ap opcija u repki.

Tu je Jović koji je izuzetak, videćemo šta će biti od njega.

Beka nema od Bogdana, Pleja od Vase

To nije jedna ili dve sušne generacije već zadnjih 10 godina je to vrlo tanko i ispod proseka na evropskom nivou što se vidi na rezultatima 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Košarka u Srbiji se gasi ne postoji, sem Beograda ... valjda je jasno.

 

Ispravio sam ti.

 

U polufinalu B divizije danas igraju Estonija - Srbija i Finska - Island. Super rade severne zemlje sa mladima u poslednje vreme - Estonija ima par talentovanih igraca (Raieste, Kulemae, Drell), Finska je izbacila Maxhunija, Valtonena, Jantunena, Island ima Hlinarsona, Gudmundssona, uz onih nekoliko bekova koji su svi 1998, 1999 godiste.

 

Inace ni Buducnost ne moze da se pohvali nekim radom sa mladim igracima iako imaju Studentski Centar. Opet ce u 12 imati samo Kamenjasa i Drobnjaka. Nisu smeli da dozvole da im Zugic ode.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kankkunen said:

Košarka u Srbiji se gasi, sem Beograda ... valjda je jasno.

Svaki sport

 

 

crnogorci imaju Bogavca, Djordjija, Andjusica, Grbovica svi igraju kod nas, uz Fedora, Drobnjaka... 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

ima jedan grad u srbiji, nije beograd, ima klub u aba ligi, ima klub i u kls, ima klub i u drugoj ligi srbije

u sve tri kategorije mladjih selekcija taj grad je ove godine dao finalistu 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vidim da je nekoliko ovih klinaca iz Dynamica. Je l ima neko malo upuceniji da napise kako se radi tamo i da li to u perspektivi moze da postane i opstane kao neka zdrava prica sto se tice mladih igraca i mogucnosti da se razvijaju i dobijaju dovoljno minuta?

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Green23 said:

Jel smo se kao finalisti vratili u A diviziju? 

Porazi od Grčke u produžetku i od Italije su nas poslali u B diviziju. 

Sad nađoh ovaj tekst ... https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1207755/Srbija-izgubila-od-Velike-Britanije-juniorska-kosarkaska-reprezentacija-U18-Eurobasket.html

i ovo ...

Quote

Neprijatna vest iz Tel Aviva.
Reprezentacija Srbije u uzrastu do 20 godina završila je učešće na Evropskom prvenstvu u osmini finala, jer je naišla na boljeg rivala - britansku selekciju.
Srbija - Velika Britanija 72:77 (15:17, 18:19, 17:16, 22:25)

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kankkunen said:

To je bilo u osmini finala, a posle se igralo razigravanje, gde smo mi završili 15., prvo porazom od Grčke, pa onda od Italije, i pobedili smo Letonce u nebitnom meču za to 15. mesto, jer smo već ispali mi i oni. 

Edited by Green23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Del Piero said:

Da budemo fer, ovaj sistem koji FIBA namece u mladjim kategorijama je debilan. Igra 16 ekipa i svih 16 prolazi dalje. Mi smo te godine bili prvi u grupi.

Slažem se, ali opet, uspeli smo da izgubimo od Britanaca koji su imali 0-3 u grupi, a posle pobede nad nama, izgubili 25 razlike od Nemaca. 

Link to comment
Share on other sites

Mozda se u Srbiji kosarka gasi osim u Beogradu ali bi rekao da se sa klincima kvalitetnije radi u Vojvodini nego li u Beogradu, pa malo malo taj region   izbaci  nekog talentovanog klinca,

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Milos 3.14 said:

Nailazile su lošije generacije, ali da su nama najbolje trojke već 10 godina Lučić i late bloomer Kalina, da nemamo zamenu za Bjelicu na 4 . 

Pri čemu su to pozicije uz centarsku za koje kao nacija imamo najbolje fizičke predispozicije 

 

Upravo to mi je poenta. Svi ti igrači koje si nabrajao su imali malu ili nikakvu ulogu u mlađim selekcijama. Jokić isto.

 

Na 4 od talenata imamo Nikolu Jovića, Pokuševskog i nadam se Tristana. Ne vidim način da bar jedan od njih trojice ne postane top klasa.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devil In My Pants said:

Ova dva mlada portugalca su bas klasa. Nestvarno da je onaj 2005g

Kruz (2002) je veoma brz i to mu dosta pomaže u ovoj kategoriji. Imao je takođe baš loših utakmica, bar po statistici, nije konstantan. 

 

Prey (2005) ima dosta više potencijala. Atletičan/brz/okej sa šutom i nije operisan od lopte, mada tu mora da poradi da bi bio nešto ekstra. Dobar u odbrani, ume da isprati bekove. Gledao sam ga protiv Izraela, imao je najmanje 2-3 blokade koje mu nisu upisane što mi je bilo čudno. Ima nekakav čudan stav kod odbrane, ume da iskrivi leđa - ali je igra. Nije lenj. Potencijal je tu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darko said:

Kruz (2002) je veoma brz i to mu dosta pomaže u ovoj kategoriji. Imao je takođe baš loših utakmica, bar po statistici, nije konstantan. 

 

Prey (2005) ima dosta više potencijala. Atletičan/brz/okej sa šutom i nije operisan od lopte, mada tu mora da poradi da bi bio nešto ekstra. Dobar u odbrani, ume da isprati bekove. Gledao sam ga protiv Izraela, imao je najmanje 2-3 blokade koje mu nisu upisane što mi je bilo čudno. Ima nekakav čudan stav kod odbrane, ume da iskrivi leđa - ali je igra. Nije lenj. Potencijal je tu.

Ipak je on tri godine mladji sto je nestvarno sa tim kako dominira.

 

Ima glavu sto je najbitnije, naravno da mora da radi jos dosta. Ipak tri godine razlike je ono. Pa sad bi trebalo da igra u 17..

 

Gledao sam ga sad protiv Ceha..mada i ceo tim je npr imao dve izgubljene lopte 30minuta, sto je za seniorsku kosarku nestvarno a za ove u 20 i nemoguce do juce. Kruz i onaj Taxeira ce biti dobri seniorski reprezentativci.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Ipak je on tri godine mladji sto je nestvarno sa tim kako dominira.

 

Ima glavu sto je najbitnije, naravno da mora da radi jos dosta. Ipak tri godine razlike je ono. Pa sad bi trebalo da igra u 17..

 

Gledao sam ga sad protiv Ceha..mada i ceo tim je npr imao dve izgubljene lopte 30minuta, sto je za seniorsku kosarku nestvarno a za ove u 20 i nemoguce do juce. Kruz i onaj Taxeira ce biti dobri seniorski reprezentativci.

Kod tebe nema sredine, ili je sjaj ili očaj :classic_biggrin: Ne bih koristio reč "dominacija" kada je Prey u pitanju. Česi su slaba konkurencija i ovo je samo druga pobeda Portugalaca na šampionatu. Nije "dominirao" protiv Francuske na primer, ali je svaku utakmicu odigrao u najmanju ruku solidno, što je sjajno za klinca od 17 godina. Najveća mana mu je što liči na povećanu verziju Kristiana Ronalda :classic_biggrin: Mislim da će imati dobru karijeru, očekujem da izraste bar u dobrog Evroligaškog igrača, mada ako baš ispuni potencijal ima da završi u NBA. 

 

Za ostale igrače iz Portugala, ne verujem da će ostvariti nešto posebno, možda Kruz ali i on mi je upitan. Doduše, nisam ih nešto gledao da bi mogao odgovorno da tvrdim bilo šta. Meni je smešan onaj njihov centar, ogroman i mobilan ali ne zna košarke.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Kod tebe nema sredine, ili je sjaj ili očaj :classic_biggrin: Ne bih koristio reč "dominacija" kada je Prey u pitanju. Česi su slaba konkurencija i ovo je samo druga pobeda Portugalaca na šampionatu. Nije "dominirao" protiv Francuske na primer, ali je svaku utakmicu odigrao u najmanju ruku solidno, što je sjajno za klinca od 17 godina. Najveća mana mu je što liči na povećanu verziju Kristiana Ronalda :classic_biggrin: Mislim da će imati dobru karijeru, očekujem da izraste bar u dobrog Evroligaškog igrača, mada ako baš ispuni potencijal ima da završi u NBA. 

 

Za ostale igrače iz Portugala, ne verujem da će ostvariti nešto posebno, možda Kruz ali i on mi je upitan. Doduše, nisam ih nešto gledao da bi mogao odgovorno da tvrdim bilo šta. Meni je smešan onaj njihov centar, ogroman i mobilan ali ne zna košarke.

Moras imati u vidu da Portgual ima  3.5 igraca..17ppg 10rpg za tri  godine strije. Ako on ne bude top igrac,ko ce biti sa ovog prvenstva?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...