Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

On 8/4/2022 at 9:40 PM, Miki8 said:

Progurase sudije tursku  u polufinale.

Ne znam i ti Slovenci su takodje bezveze ekipa , juce umalo nisu izgubili od hrvata. Utisak je da je ovo prvenstvo poprilicno nekvalitetno i nema  bas mnogo  talentovanih igraca.

Pa kad smo mi ovakvi dosli ubedljivo do polufinala,plus Slovenci u drugom koje smo isto ubedljivo dobili onda znas kakvi su ostali.Neke druge spanske generacije bi samlele ekipu sa ovakvom igrom,cak se i ok drzimo.

 

Gledao sam protivv Izreala i ovu sada i ovo je definicija antikosarke.Milijasevic i Curcic sa "dozvolom za ubistvo",privatizuju napade kada hoce i koliko hoce.Milijasevic i ima neki siri asortiman i nekad volju da doda ali Curcic uzme loptu pod misku u 15oj sekundi napada i zove cetra posle cije ce blokade 100% opaliti trojku.Tako je protiv Izreala jedno 5-7 puta i jednu je pogodio.Neverovatna je sloboda kod njega,naravno ovako nesto ne ide ni u njegovu koristi,ne pomislja ni na sta drugo osim da sutne i to iskljucivo za 3.

 

Sve u svemu generacija u poredjenju sa ostalim reprezentacijama nije losa,cak i dobra ako se uzme u obzir da im fale jako bitni igraci i to njih koliko,4 ili 5?Ali igra je uzasna ali uzasna.

Ne znam mozda je Vladimir Djokic imao neke probleme na pripremama,mozda je sve planirao za igrace koje su izostali pa se u nedostatku njih uzda samo u gore pomenute.Ali bas je tuzno da u 2 utakmice nisu imali krstenu ideju u napadu.

13 minutes ago, Azazelkg said:

Ni bacanja ne možemo da pogodimo... 

A znas kako,kada si primoran na improvizaciju i nerezonske suteve koje promasujes citav mec naravno da u tom uzrastu nece ni sa penala imati sigurnost.Milijasevic je inace dobar sa penala pa evo sada ima 0/2.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je bas neprijatno za gledanje. Inace, ispratio sam uzivo juniorski turnir u Kragujevcu i Curcic je tamo stvarno bio dobar. Plus, prvo sto sam pogledao sa ovog turnira je utakmica protiv Grcke i tu je spakovao 6 trojki, pa sam sveukupno zbog toga stekao neki pogresan utisak o njemu. Stvarno je grozan igrac, pregled igre bukvalno 0, spore noge, tanak dribling, a odbranu da ne pominjem.

Meni se ovde najvise svidja Radakovic u smislu seniorske kosarke, ima kliker i korektne predispozicije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Pa kad smo mi ovakvi dosli ubedljivo do polufinala,plus Slovenci u drugom koje smo isto ubedljivo dobili onda znas kakvi su ostali.Neke druge spanske generacije bi samlele ekipu sa ovakvom igrom,cak se i ok drzimo.

 

Gledao sam protivv Izreala i ovu sada i ovo je definicija antikosarke.Milijasevic i Curcic sa "dozvolom za ubistvo",privatizuju napade kada hoce i koliko hoce.Milijasevic i ima neki siri asortiman i nekad volju da doda ali Curcic uzme loptu pod misku u 15oj sekundi napada i zove cetra posle cije ce blokade 100% opaliti trojku.Tako je protiv Izreala jedno 5-7 puta i jednu je pogodio.Neverovatna je sloboda kod njega,naravno ovako nesto ne ide ni u njegovu koristi,ne pomislja ni na sta drugo osim da sutne i to iskljucivo za 3.

 

Sve u svemu generacija u poredjenju sa ostalim reprezentacijama nije losa,cak i dobra ako se uzme u obzir da im fale jako bitni igraci i to njih koliko,4 ili 5?Ali igra je uzasna ali uzasna.

Ne znam mozda je Vladimir Djokic imao neke probleme na pripremama,mozda je sve planirao za igrace koje su izostali pa se u nedostatku njih uzda samo u gore pomenute.Ali bas je tuzno da u 2 utakmice nisu imali krstenu ideju u napadu.

A znas kako,kada si primoran na improvizaciju i nerezonske suteve koje promasujes citav mec naravno da u tom uzrastu nece ni sa penala imati sigurnost.Milijasevic je inace dobar sa penala pa evo sada ima 0/2.

 

Mi smo imali  ludu srecu sa zrebom , pa nismo imali mec protiv ozbiljne ekipe do polufinala, a i u cetvrtfinalu se  videlo koliko je ova ekipa ogranicena, dobili smo Izrael na snagu. Da su Djurisic,Borovicanin,Stosic, Vugdragovic na ovom turniru, mozda bi odigrali ravnopravniji mec sa spancima . Ja se samo nadam da cemo na SP otici sa generacijom rodjenom 2005-e godine i sa nekoliko igraca  iz 2006-og godista ,  plus ove igrace iz 2004- og sto sam nabrojao, plus da ih vodi trener Mege . Sa ovog juniorskog prvenstva ne bi  pozvao nikoga,  lepo bi im se  zahvalio  na izborenom SP ali oni stvarno nemaju kvalitet niti talenat za neku ozbiljnu kosarku na seniorskom nivou, svetu treba pokazati ono najtalentovanije sto imamo.

11 minutes ago, Del Piero said:

Ovo je bas neprijatno za gledanje. Inace, ispratio sam uzivo juniorski turnir u Kragujevcu i Curcic je tamo stvarno bio dobar. Plus, prvo sto sam pogledao sa ovog turnira je utakmica protiv Grcke i tu je spakovao 6 trojki, pa sam sveukupno zbog toga stekao neki pogresan utisak o njemu. Stvarno je grozan igrac, pregled igre bukvalno 0, spore noge, tanak dribling, a odbranu da ne pominjem.

Meni se ovde najvise svidja Radakovic u smislu seniorske kosarke, ima kliker i korektne predispozicije.

Domaca takmicenja umeju da zavaraju. Kod Curcica odmah za oko  zapadnu njegove  fizicke karakteristike, znaci odmah  na samom startu je u zaostatku.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Ovo je bas neprijatno za gledanje. Inace, ispratio sam uzivo juniorski turnir u Kragujevcu i Curcic je tamo stvarno bio dobar. Plus, prvo sto sam pogledao sa ovog turnira je utakmica protiv Grcke i tu je spakovao 6 trojki, pa sam sveukupno zbog toga stekao neki pogresan utisak o njemu. Stvarno je grozan igrac, pregled igre bukvalno 0, spore noge, tanak dribling, a odbranu da ne pominjem.

Meni se ovde najvise svidja Radakovic u smislu seniorske kosarke, ima kliker i korektne predispozicije.

Pa dobro mlad je, generalno ima prostora za popravke ali glupo je i tuzno graditi mu taj "tunnel vision" karakter vec od ovih uzrasta a pritom mu je napadacki asortiman mali.Ne znam da li jos raste ali par cm bi promenilo pricu,ni Vudragovic nije mnogo spretniji sa loptom ni neki vizionar ali bolje telo mu ipak dozvoljava raznolikiju igru.I to znacajno menja stvari.

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2022 at 8:55 PM, Miki8 said:

 

Ovo je taj mali Shaq iz KK Cerak, bas me interesuje da li je rodjen u Srbiji ili ima nase poreklo 😄  Veoma  je fizicki jak decko a ima i dobre ruke  u reketu. Izgleda da mu se prezime zavrsava na C ali ne mogu da procitam prezime sa dresa nikako 😄

 

"Bebi Šek" iz Ceraka je državljanin Srbije.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Pa dobro mlad je, generalno ima prostora za popravke ali glupo je i tuzno graditi mu taj "tunnel vision" karakter vec od ovih uzrasta a pritom mu je napadacki asortiman mali.Ne znam da li jos raste ali par cm bi promenilo pricu,ni Vudragovic nije mnogo spretniji sa loptom ni neki vizionar ali bolje telo mu ipak dozvoljava raznolikiju igru.I to znacajno menja stvari.

Vudragovic je cista dvojka sa 197 cm, to je potpuno druga prica u odnosu na Curcica.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Miki8 said:

Plus da ih vodi trener Mege .

Koji je potencijal tog trenera? Kakav je u radu sa mladim igračima? Osvojio je dosta toga prošle sezone, trener je reprezentacije pa me zanima njegov neki dalji razvoj i mogućnosti. Ono što bi rekli jel do njega ili je do Miška...

Link to comment
Share on other sites

Quote

Srbija će biti domaćin Evropskog prvenstva za košarkaše do 18 godina 2023. godine, odlučio je Bord FIBA Evropa.

 

Takmičenje najboljih evropskih muških juniorskih reprezentacija biće održano tokom leta 2023. godine u Nišu.

 

2003 na U20 EP

2004 na U19 SP *

2005/2006 na U18 EP

2007 na U16 EP

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, MikiMilane said:

 

Znam. Poslaću ti na PP.

Hvala🙂 Mozda napokon dobijem tamnoputog igraca koji ima i dobre atletske mogucnosti . Decko bas ima dobar osecaj za igru , jeste snazniji od protivnika ali ima znanje, dobre ruke itd.

48 minutes ago, Trigger said:

Koji je potencijal tog trenera? Kakav je u radu sa mladim igračima? Osvojio je dosta toga prošle sezone, trener je reprezentacije pa me zanima njegov neki dalji razvoj i mogućnosti. Ono što bi rekli jel do njega ili je do Miška...

Svidja mi se kako je vodio ekipu u Novom Sadu i na u17 prvenstvu u Spaniji kao i juniore Mege, ima lep pristup prema igracima, ne izivljava se nad njima  i forsira one igrace koje talentom i  treba  forsirati.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast ovim momcima na medalji, a pre svega treneru Đokiću. Slažem se sa većinom komentara koji su ovde ispisani, igra nam je stvarno bila neprijatna za gledanje, ali je davanje sve slobode Ćurčiću i Milijaševiću ujedno bio i jedini način da ova limitarana ekipa uradi nešto.

 

Odličan rezultat uzevši u obzir da ovde fale 4 (Đurišić, Stošić, Borovićanin, Vudragović) najbolja igrača generacije pored nabrojane dvojice.

Edited by Manu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Успела генерална проба мушке У16 селекције

View Larger Image

Србија У16 – Шпанија У16 82:71 (27:18, 32:17, 14:18, 9:18)

Мушка У16 репрезентација Србије победила је селекцију Шпаније у последњој провери пред пут у Скопље, на Европско првенство.

Тим који води тренер Александар Глишић сјајно је одиграо првих 20 минута меча, велики одмор дочекао са 24 поена предности (59:35) после чега је било лако меч привести крају.

Кадетска селекција Србије у Скопље креће 10. августа. Европско првенство игра се од 12. до 20. августа. Први део такмичења Орлићи играју у групи са селекцијама: Словеније, Хрватске и Данске.

Србија У16: Ивковић 2, Богдановић 9, Дрезгић 7, Гољовић, Радошић 38, Милосавчевић 2, Шојић 11, Ружичић 2, Ромчевић 4, Поповић, Плиснић 3, Асани 4.
Шпанија У16: Писазо 7, Фернандез 24, Перељо, Дијаз, Гарсија 11, Хернандез 8, Тореро 4, Мартинез 1, Баразар 5, Лопез 5, Мердио 6, Енабуелеле.

 

 

Izgleda nista od Bosnjakovica. Pa mi se ni na jedno takmicenje ne mozemo pojaviti kompletni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Izgleda nista od Bosnjakovica. Pa mi se ni na jedno takmicenje ne mozemo pojaviti kompletni.

Htedoh da kažem, drago mi je da ne ide. Što bi ga teglili na DVA takmičenja? Već je bio na jednom koji je važniji, neka se sada koncentriše na individualni rad. Ne znam da li je i jedna druga reprezentacija zvala igrače da igraju dva takmičenja sem Španije (Almansa).

 

57 minutes ago, Bojdo said:

Što se tiče Bosnjakovića, politika Reala je ovakava

Kako je onda Almansa igrao dva?

 

5 hours ago, Manu said:

Svaka čast ovim momcima na medalji, a pre svega treneru Đokiću. Slažem se sa većinom komentara koji su ovde ispisani, igra nam je stvarno bila neprijatna za gledanje, ali je davanje sve slobode Ćurčiću i Milijaševiću ujedno bio i jedini način da ova limitarana ekipa uradi nešto.

 

Odličan rezultat uzevši u obzir da ovde fale 4 (Đurišić, Stošić, Borovićanin, Vudragović) najbolja igrača generacije pored nabrojane dvojice.

Stvarno verujem da bi naša U17 reprezentacija pobedila ovu U18. Takođe, i Španska U17 mi izgleda jače od Španske U18. Moram da kažem da je baš bio loš kvalitet na U18, bar ono malo što sam video. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Almansa

2 hours ago, Darko said:

Htedoh da kažem, drago mi je da ne ide. Što bi ga teglili na DVA takmičenja? Već je bio na jednom koji je važniji, neka se sada koncentriše na individualni rad. Ne znam da li je i jedna druga reprezentacija zvala igrače da igraju dva takmičenja sem Španije (Almansa).

 

Kako je onda Almansa igrao dva?

 

Jednostavno, Almansa nije igrač Reala.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...