Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

25 minutes ago, Miki8 said:

Bolje bi mu bilo da  predje  u Megu.

to bi bilo idealno,ali i tamo je guzva

 

Aleksa Kovacevic 2002  188cm presao u Mitteldeutscher BC,kod Igora Jovovica

 

Da nema nasih trenera,tesko da bi nalazili ino klubove

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Pa nije bas guzva. Mega ima uzasne bekove i plejeve u tom 2005 godistu. Taman odigra jednu  jednu juniorsku sezonu sa Markovicem kod selektora u17 reprezentacije i onda sa Markovicem debituje za prvi tim . U Partizanu ce on tesko videti seniorski tim u skorije vreme, ako ostane  ,posto se tamo ganjaju rezultati.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Miki8 said:

Pa nije bas guzva. Mega ima uzasne bekove i plejeve u tom 2005 godistu. Taman odigra jednu  jednu juniorsku sezonu sa Markovicem kod selektora u17 reprezentacije i onda sa Markovicem debituje za prvi tim . U Partizanu ce on tesko videti seniorski tim u skorije vreme, ako ostane  ,posto se tamo ganjaju rezultati.

Ima tu nekih novih momaka, mislim da će imati dobru spoljnu liniju sledeće sezone, a ionako će 2005 igrati sve juniorske lige gde Mega bude učestvovala.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, MikiMilane said:

112:63

 

Deluje da je novi trener KKCZ Vladimir Jovanović izuzetno dobro selektirao i pripremio tim. Da vidimo kako to izgleda protiv jačih timova ali ako se po jutru poznaje dan, prilično sam optimista za povratak u A diviziji.

Ja totalno zaboravio da smo bili ispali u B diviziju. Biće ogroman blam ako se ne vratimo u A diviziju sa ovim timom.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Gledam naše protiv Albanaca. Albanci ako prođu preko pola, mrka kapa. Opis utakmice:

 

spacer.png

 

52 razlike za naše. Na poluvremenu. 

 

Dobre stvari:

- Jaka odbrana

- Dobar šut za 3

- Sjajan postotak slobodnih, 90% ili tako nešto 

- Najmanje sam se 3 puta pošteno nasmejao gledajući bravure Albanskih igrača. Žao mi ih je, bukvalno vreća za udarce.

 

E sada ... nemam pojma šta ovo u stvari znači i koliko su u stvari ovi igrači dobri. Prednjače Bošković i Luka Paunović atletikom, odbranom i učinkom, šteta što se ne takmiče protiv vršnjaka iz A divizije da vide na čemu su.

Edited by Darko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posle pobede od 6 razlike protiv Finske se smesi prvo mesto u grupi. Bili smo i zreli za poraz jer Jovanovic tvrdoglavo insistira na spustanjem u reket na Musickog koji je u celoj utakmici uspeo jedan povratni pas uputiti na slobodnog igraca dok ni u ludilu nije mogao da zavrsi protiv kojekakvih nizih cuvara, malih debelih Kosovara na petici itd. Jedini period gde je ovo danas licilo na kosarku je bio u trecoj cetvrtini kada je Vlada odigrao bez klasicnog centra. Tada smo harali terenom i licili na odlicnu ekipu. 

 

Recept tih malih ekipa protiv nasih juniora je slican kao u FIBA prozorima u seniorima. Hrani najboljeg sutera koji te puni a ti ne mozes odbraniti njegovu kretnju ni da ti zivot o toga zavisi. Danas nam dade neki mali bucko Koivunen 6 (ili mozda cak 7) trojki na uvek isti blok i protrcavanje sa 45 stepeni ka vrhu kapice. Mozda sam naivan i znam da je utakmica ziva stvar ali da se ovako nesto ne moze korigovati tokom utakmice jednostavno ne verujem. 

Sve u svemu dosta lose deluju i bekovi. U tri utakmice nismo odigrali jedan - ali ni jedan - kvalitetan pik. Kada pobede cuvara u 1 na 1 je na cistu snagu i neko guranje na zadnjem koraku pre polaganja. Ova ekipa ima svoje adute i potencijale ali ta sablonska kosarka iz 90ih sa nepokretnim centrima ce nam doci glave jednog dana. Prilicno brzo ustvari. Sreca pa imamo Jokica koji se tu pojavio niotkud i postavlja totalnu antitezu svemu sto ovde kritikujem 🙂

Cestitke deci na pobedi u svakom slucaju. Drago mi je, da se izgura ovo u grupi protiv Svajcarske i krene sa prvog mesta u cetvrtfinale.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MikiMilane said:

Ima talenata, ali i ostali imaju talente. Neki cak mnoga vise od nas.

Pre bi rekao da ima većih, ne više. Ovaj tim ima dosta talentovanih igrača ali ne vidim neki specijalan talenat, mada me možda neko od njih demantuje.

 

Koji to tim ima više talenata?

Link to comment
Share on other sites

Meni se ovaj nas tim dosta svidja , plus su igrali oslabljeni na  turniru. Ima tu dosta  materijala i za seniorsku  reprezentaciju . Ako izvucemo tri igraca spoljne linije , bice to veliki uspeh.  Na primer Bosnjakovic ,Stankovic, Topic  plus  godinu dana stariji Djurisic , sva cetiri igraca su dosta  kreativna , mora srpska kosarka  da pocne da izbacuju i kvalitetne spoljne igrace.  Valjda se odnosi na amerikance ,francuze i spance da imaju vise talenata. Oni imaju vecu bazu, vise se ulaze u sport kod njih, plus imaju crnce koji su atletski mnogo dominantniji igraci. U spanskim mladjim selekcijama  je  sve vise i vise tamnoputih  igraca , naravno to ne mora da znaci da ce ti igraci biti upsesni na seniorskom nivou ali u mladjim kategorijama mogu da prave razliku. I ne samo u Spaniji, tu je Nemacka koja ima mnogo tamnoputih reprezentaivaca, cak i zemlje  poput Finske,Poljske itd.  Kada smo kod crnih igraca, jel zna neko ciji je onaj decak sto igra u KK Cerak, za njihove pionire, da li je rodjen u Srbiji ili je  stranac ???

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nasu juniorsku reprezentaciju je trebalo pojacati sa igracima iz u17, opasno cemo se obrukati, mozda i ispadnemo iz divizije A. Topic,Stankovic,Jovic,Markovic,Curcic ,Djulovic,Malesevic, sve ih je trebalo ubaciti umesto  igraca  sto se  nalaze sada  na pipremama.

Link to comment
Share on other sites

CG baš ugazila Hrvatsku u četvrtfinalu prvenstva do 20 godina.

Fedor Žugić je djelovao kao man among boys iako je godinu mlađi od izlaznog godišta, doduše Hrvati su (kao i u seniorskoj konkurenciji) čemerni na bekovskim pozicijama. Andrija Grbović je takođe interesantan, solidno tijelo za 3 ili 4, a nije posvađan sa loptom.

 

Link to comment
Share on other sites

Od svih timova jedino mi Spanija deluje kao klasa. Nizak nivo kosarke po meni.

 

Vise sam gledao B da budem iskren. Bugari kao i uvek deluju starije, imaju visoke i fizicki dosta jake igrace. Estonija ima Rismu i nekog malog kosatog pleja koji deluje dobro+ dobar trener. Finci imaju solidne igrace, Baselnik ce sigurno biti A tim, tu su Lukonen, Mervola..i jos par solidnih igraca uz trenera Virtanena mislim koji to solidno vodi. Jedinu timsku kosarku igra Island i lepo ih je za gledati i svi igraju domacu prvu i drugu ligu..ima tu stofa, izgledaju slabo fizicki, ali zapravo je drugacije i mogu biti bas opasni.

 

Nasi koriste Musikica najvise jer je fizicki jaci, meni je vrv najbolji Boskovic..ostalo uz mozda ovog iz FMP nece nista uraditi..

 

Videcemo, danas protuv Lwtonije koja ima Helmanisa dole pa cemo videti Musikica danas, ali resto su ciglari sacuvaj Boze..ima jsdno krilo sa mekom rukom..blums se prevrce u penziji.

 

A divizija..pa los sistem takmicenha sa onim da svi prolaze. Litvanija odrala na timsku igru Francuze..Hrvatska losa, mozda Menalo..Italija Okeke resto uzas. Ceska ima Hfzlika i Balinta za buducnost.

 

Spanija koplje iznad svih i lagano uzima ovo prvenstvo

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Miki8 said:

Nasu juniorsku reprezentaciju je trebalo pojacati sa igracima iz u17, opasno cemo se obrukati, mozda i ispadnemo iz divizije A. Topic,Stankovic,Jovic,Markovic,Curcic ,Djulovic,Malesevic, sve ih je trebalo ubaciti umesto  igraca  sto se  nalaze sada  na pipremama.

vidim da je matija milosevic prikljucen iz te generacije

zasto bas on, nemam ideju

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...