Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

51 minutes ago, Bojdo said:

 

Meni se on ne svidja zbog gradje.

Sta fali gradji, ima dobru visinu,dugacak a nije kostur kao Pokusevski ima kod njega misicne mase, siroka ramena itd. Eto taj Nikolic kojeg uzdizete ovde ima veoma losu gradju za poziciju na kojoj bi trebao da igra u seniorskoj kosarci. Mnogo skracen za cetvorku nema ni 205cm. Markovic je dosta bolji i perspektivniji igrac od Nikolica, tu nema nikakve dileme.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igraci i clanovi 6 ekipa su zbog trovanja zavrsili u bolnici. FIBA je to upravo objavila.

4-6 igraca po ekipi imaju stomacni virus, proliv. FIBA je zatrazila krvne testove (pise Eurohoops). Ozbiljan skandal. Sramota za savez. Danilovica oterati motkom posle ovoga. Neverovatno.

 

A number of players and delegation members from six teams have been showing symptoms of a viral infection. The teams affected are Finland, Greece, Lithuania, Slovenia, Spain, and Turkey. The exact cause of the sickness and a diagnosis have not yet been established.

All of the affected are under constant supervision by team doctors and the local health authorities.

FIBA, the Serbian Basketball Federation, and the local organizers will continue to monitor the situation and will share any updates, including a possible decision regarding the game schedule, with all stakeholders accordingly.

FIBA wishes a speedy recovery to all persons affected.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 3
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Indig0 said:

Odlična taktika Danilovića, kako smo potcenili čoveka. Prvo odradiš dobar žreb onda malo začiniš meso dok našima kuva Maja Volk.

 

Win win situacija, u bulju da ga ljubimo. 🥲🥲

ako zatreba tu je i gepek

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sigurno da Pavle Nikolic moze u ovom momentu vise da doprinese od Markovica, u skoku, kontaktu cvrstini itd, ali je u perspektivi Markovicu veci domet bas zbog nedostataka koje trenutno ima. 
Jbg trebalo bi da je to jedino bitno. 
 

Dva imena van nase selekcije koja mi se svidjaju, Slovenci Vit Hrabar i Urban Kroflic. 
Krakati, dugacki, a igraju loptom…. Jos Kroflic levoruk. 
 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Admiral said:

Sigurno da Pavle Nikolic moze u ovom momentu vise da doprinese od Markovica, u skoku, kontaktu cvrstini itd, ali je u perspektivi Markovicu veci domet bas zbog nedostataka koje trenutno ima. 
Jbg trebalo bi da je to jedino bitno. 
 

Dva imena van nase selekcije koja mi se svidjaju, Slovenci Vit Hrabar i Urban Kroflic. 
Krakati, dugacki, a igraju loptom…. Jos Kroflic levoruk. 
 

 


Meni je Nikolic isto odlican. Podseca me i fizicki i igracki na Sedekerskisa. Borben pod oba kosa, uvek fokusiran. Bas pravi role player koji doprinosi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

naravno da je markovic uz topica, jovica, bosnjakovica najtalentovaniji u ovoj generaciji

sto opet nije nikakva garancija da ce nesto uraditi u karijeri, jedini od njih koji je ponesto odigrao u seniorskoj kosarci je topic

 

nikolic je igrac koji pre dve godine nije ni bio u 12 za one celindzere, doduse bili su povredjeni i on i curcic, ali i da nije bio povredjen tesko da bi upao u 12

prosle godine na sp je bio deo ekipe, ali kao 12ti igrac sa malom minutazom, jace utakmice nije ni igrao

ove godine je on pak starter i jedan od glavnih igraca ekipe i to potpuno zasluzeno

 

igrao je drugu ligu za zele i to jako dobro, posebno drugi deo u kom su imali 8-0 skor (u grupi za opstanak)

odlican utisak je ostavio i na utakmici aba protiv cibone, ono kad su seniori borca bili "bolesni"

u ovoj "superligi kls" je igao ubedljivo najvise od svih mladih igraca za borac i potpuno opravdao ocekivanja

 

dakle, on je vec napravio ozbiljne korake u prelazu u seniorsku kosarku, bas fino napreduje, fizicki je snazan, pa se dobro pozicionira za skok, sut mu je sasvim korektan za tu poziciju

bilo bi bolje da da ima koji cm vise, to ce ga sigurno u izvesnoj meri ograniciti, ali nije presudno

koji je njegov plafon , ne znam

ali znam da mora dobiti ozbiljnu sansu u borcu ove sezone, sve ostalo bi bio potpun promasaj

 

i jos nesto

njegov primer je uspesan primer sta treba raditi sa talentovanim klincima

milosevic je takodje sa njim igrao drugu ligu, sasvim solidno, ali ne na nivou na kom je igrao pavle, ali je isto itekako imao koristi od toga

sa druge strane mladjeg curcica (ovog sto je sa njima u u18) su poslali u cacak 94 (kls) na pozajmicu (zajedno sa starijim curcicem) i u prvih par kola mu dali neku malu minutazu gde je on iskljucivo igrao pleja. nesto sto inace ne igra, potpuno suluda odluka, izgubio je nekoliko lopti na prevodnjenu, opterecen dodatno i pritiskom seniorske kosarke, jos kako je cacak94 otvorio sezonu porazima, krenula je panika, dovodjenje iskusnih igraca, on je potpuno skrajnut i u izvesnoj meri je izgubio sezonu

do kraja je igrao samo juniorsku ligu za borac

meni se i on svidja, odlican je defanzivac (ima odlicne kretenje, nacin na koji on "udje" u igraca i u stanju je da ga isprati se retko vidja), timski igrac, ima osecaj za asistenciju (dobar pregled igre), slabiji sut, ali mislim da ce imati dobru karijeru

i njega bih voleo videti u prvom timu borca sledece godine, ali sumnjam, njegov ugovor su nepotpisan poslali kss kad je napunio 18 godina, jedini je od tih mladjih talentovanih igraca borca koji nije igrao onu zavrsnicu kls (igrao je za megu juniorsku el)

verovatan razlog za to je sve ovo gore sto sam pisao

Edited by hk1
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

U četvrtom minutu utakmice povredio se Filip Jović koji je pri rezultatu 10:3 loše doskočio, izašao iz igre i nije se vraćao na teren. Nije mogao sam da napusti teren već su ga dvojica saigrača bukvalno odnela do svlačionice, a nakon utakmice je sa lica mesta o njegovom stanju izveštavao Marin Sedlaček.

 

"Očigledno da je povreda skočnog zgloba malo jače prirode. Filip Jović je izašao skačući na jednoj nozi sredinom prve čertvrtine i nije se više vraćao. Za manje od 24 sata biće teško, nisam optimista da će se u potpunosti oporaviti. Postavlja se i pitanje da li treba rizikovati sa njim i to u situaciji kakva je sada", rekao je iskusni stručnjak za "Sport klub" odmah nakon utakmice. 

 

Srbija će već u četvrtak od 20:30 igrati meč sa Izraelom u četvfinalu, a do tada je ostalo jako malo vremena. Ostaje da se pogledaju snimci i vidi kakva je priroda povrede, ali za manje od 24 sata je teško očekivati da se Jović oporavi. 

 

"Svaka distorzija zahteva 12 do 24 sata, a idealno 48 sati za oporavak. Mislim da snimak treba da kaže kolikog je stepena ta povreda. Ima igrača na toj poziciji četvorke i ova utakmica je dala priliku treneru Stefanovićud a malo i eskperimentiše", završio je Sedlaček. 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, hk1 said:

naravno da je markovic uz topica, jovica, bosnjakovica najtalentovaniji u ovoj generaciji

sto opet nije nikakva garancija da ce nesto uraditi u karijeri, jedini od njih koji je ponesto odigrao u seniorskoj kosarci je topic

 

nikolic je igrac koji pre dve godine nije ni bio u 12 za one celindzere, doduse bili su povredjeni i on i curcic, ali i da nije bio povredjen tesko da bi upao u 12

prosle godine na sp je bio deo ekipe, ali kao 12ti igrac sa malom minutazom, jace utakmice nije ni igrao

ove godine je on pak starter i jedan od glavnih igraca ekipe i to potpuno zasluzeno

 

igrao je drugu ligu za zele i to jako dobro, posebno drugi deo u kom su imali 8-0 skor (u grupi za opstanak)

odlican utisak je ostavio i na utakmici aba protiv cibone, ono kad su seniori borca bili "bolesni"

u ovoj "superligi kls" je igao ubedljivo najvise od svih mladih igraca za borac i potpuno opravdao ocekivanja

 

dakle, on je vec napravio ozbiljne korake u prelazu u seniorsku kosarku, bas fino napreduje, fizicki je snazan, pa se dobro pozicionira za skok, sut mu je sasvim korektan za tu poziciju

bilo bi bolje da da ima koji cm vise, to ce ga sigurno u izvesnoj meri ograniciti, ali nije presudno

koji je njegov plafon , ne znam

ali znam da mora dobiti ozbiljnu sansu u borcu ove sezone, sve ostalo bi bio potpun promasaj

 

i jos nesto

njegov primer je uspesan primer sta treba raditi sa talentovanim klincima

milosevic je takodje sa njim igrao drugu ligu, sasvim solidno, ali ne na nivou na kom je igrao pavle, ali je isto itekako imao koristi od toga

sa druge strane mladjeg curcica (ovog sto je sa njima u u18) su poslali u cacak 94 (kls) na pozajmicu (zajedno sa starijim curcicem) i u prvih par kola mu dali neku malu minutazu gde je on iskljucivo igrao pleja. nesto sto inace ne igra, potpuno suluda odluka, izgubio je nekoliko lopti na prevodnjenu, opterecen dodatno i pritiskom seniorske kosarke, jos kako je cacak94 otvorio sezonu porazima, krenula je panika, dovodjenje iskusnih igraca, on je potpuno skrajnut i u izvesnoj meri je izgubio sezonu

do kraja je igrao samo juniorsku ligu za borac

meni se i on svidja, odlican je defanzivac (ima odlicne kretenje, nacin na koji on "udje" u igraca i u stanju je da ga isprati se retko vidja), timski igrac, ima osecaj za asistenciju (dobar pregled igre), slabiji sut, ali mislim da ce imati dobru karijeru

i njega bih voleo videti u prvom timu borca sledece godine, ali sumnjam, njegov ugovor su nepotpisan poslali kss kad je napunio 18 godina, jedini je od tih mladjih talentovanih igraca borca koji nije igrao onu zavrsnicu kls (igrao je za megu juniorsku el)

verovatan razlog za to je sve ovo gore sto sam pisao

Nikolicev plafon je seniorska ekipa KK Borca. Nema on visinu za krilnog centra za neku ozbiljnu kosarku  a to ce mu biti pozicija na seniroskom nivou.  On je debelo ispod 205 cm a to tesko prolazi u profesionalnoj kosarci, pogotovo sto i nije neki eksplozivni atleta poput Jovica.

7 hours ago, Admiral said:

Sigurno da Pavle Nikolic moze u ovom momentu vise da doprinese od Markovica, u skoku, kontaktu cvrstini itd, ali je u perspektivi Markovicu veci domet bas zbog nedostataka koje trenutno ima. 
Jbg trebalo bi da je to jedino bitno. 
 

Dva imena van nase selekcije koja mi se svidjaju, Slovenci Vit Hrabar i Urban Kroflic. 
Krakati, dugacki, a igraju loptom…. Jos Kroflic levoruk. 
 

 

Markovic je i sada bolji igrac od njega sto je dokazao i u juniorkim klupskim takmicenjima ove sezone , a da ne spominjem neku perspektivu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, hk1 said:

naravno da je markovic uz topica, jovica, bosnjakovica najtalentovaniji u ovoj generaciji

sto opet nije nikakva garancija da ce nesto uraditi u karijeri, jedini od njih koji je ponesto odigrao u seniorskoj kosarci je topic

 

nikolic je igrac koji pre dve godine nije ni bio u 12 za one celindzere, doduse bili su povredjeni i on i curcic, ali i da nije bio povredjen tesko da bi upao u 12

prosle godine na sp je bio deo ekipe, ali kao 12ti igrac sa malom minutazom, jace utakmice nije ni igrao

ove godine je on pak starter i jedan od glavnih igraca ekipe i to potpuno zasluzeno

 

igrao je drugu ligu za zele i to jako dobro, posebno drugi deo u kom su imali 8-0 skor (u grupi za opstanak)

odlican utisak je ostavio i na utakmici aba protiv cibone, ono kad su seniori borca bili "bolesni"

u ovoj "superligi kls" je igao ubedljivo najvise od svih mladih igraca za borac i potpuno opravdao ocekivanja

 

dakle, on je vec napravio ozbiljne korake u prelazu u seniorsku kosarku, bas fino napreduje, fizicki je snazan, pa se dobro pozicionira za skok, sut mu je sasvim korektan za tu poziciju

bilo bi bolje da da ima koji cm vise, to ce ga sigurno u izvesnoj meri ograniciti, ali nije presudno

koji je njegov plafon , ne znam

ali znam da mora dobiti ozbiljnu sansu u borcu ove sezone, sve ostalo bi bio potpun promasaj

 

i jos nesto

njegov primer je uspesan primer sta treba raditi sa talentovanim klincima

milosevic je takodje sa njim igrao drugu ligu, sasvim solidno, ali ne na nivou na kom je igrao pavle, ali je isto itekako imao koristi od toga

sa druge strane mladjeg curcica (ovog sto je sa njima u u18) su poslali u cacak 94 (kls) na pozajmicu (zajedno sa starijim curcicem) i u prvih par kola mu dali neku malu minutazu gde je on iskljucivo igrao pleja. nesto sto inace ne igra, potpuno suluda odluka, izgubio je nekoliko lopti na prevodnjenu, opterecen dodatno i pritiskom seniorske kosarke, jos kako je cacak94 otvorio sezonu porazima, krenula je panika, dovodjenje iskusnih igraca, on je potpuno skrajnut i u izvesnoj meri je izgubio sezonu

do kraja je igrao samo juniorsku ligu za borac

meni se i on svidja, odlican je defanzivac (ima odlicne kretenje, nacin na koji on "udje" u igraca i u stanju je da ga isprati se retko vidja), timski igrac, ima osecaj za asistenciju (dobar pregled igre), slabiji sut, ali mislim da ce imati dobru karijeru

i njega bih voleo videti u prvom timu borca sledece godine, ali sumnjam, njegov ugovor su nepotpisan poslali kss kad je napunio 18 godina, jedini je od tih mladjih talentovanih igraca borca koji nije igrao onu zavrsnicu kls (igrao je za megu juniorsku el)

verovatan razlog za to je sve ovo gore sto sam pisao

Stankovic, Radosic a najmladji igrac u ovoj ekipi Kostic, moze da postane odlican bek suter u buducnosti. Pratio sam kadetsku ekipu CZ tokom cele sezone i malac je veoma zanimljiv potencijal. Tu je i Tatic iz Cacka. Late bloomer bi mogao da bude Malesevic. ako popravi kondicioni deo, posto se bas brzo umara ali nije kompletan duduk kada je u pitanju sama igra, zna da iznedadi sa nekim potezima. Gacic mi je nekako dorecen kao igrac ali moglo bi i od njega da nesto bude. Spominjao sam Aleksu Dimitijevica kirlnog centra centra partizana, veoma zanimljiv potencijal, pominjani Mikic takodje centar itd. Veoma zanimljivo 2005-2006 godiste od kojeg bi trebali da dobijemo barem 4,5 igraca za seniorsku reprezentaciju.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

kvantitet tvojih postova je obrnuto proporciolan kvalitetu, usput ubijas nepismenoscu

vrtis jednu istu pricu na nekoliko foruma bez ikakvog osnova

 

za svaku generaciju igraca nabrojis 10+ koji nisu u reprezentaciji, ali eto ti smatras da su svi odreda najtalentovaniji 

jbt odakle izvlacis sva ta imena

npr jakov tatic, momak je presao u cacak94 jer u borcu nije bio u prvom planu, sad tamo daje 30+ jer do dolaska simovica (isti slucaj, takodje presao iz borca) ostatak ekipe je bas tankog kvaliteta i ti ga proglasavas generacijskim talentom, a on ni u cacku nije medju najtalentovanijima

 

sto se tice nikolica i visine, nekoliko nas je konstatovalo da mu jos neki cm ne bi skodio

ali ti lupetas gluposti kako se ne moze igrati na toj poziciji ispod 205

trentuno je startna cetvorka partizana 202. zvezda je dovela igraca na toj poziciji od 203, cak se za obojicu predvidja da ce uzimati minute i na centru

startni krilni centar najuspesnije NBA fransize u proteklih 10 godina je visok ispod 200

dejan milojevic jedini igrac koji je bio 3 puta mvp ABA lige, krilni centar 200

 

naravno da nikolica kvalitetom ne uporedjujem sa ovim igracima, ali je jednostavno budalastina pisati kakao nema mesta u ozbiljnoj kosarci dok jos nije napunio ni 18 godina, jer eto igra na poziciji krinog centra sa 201

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Markovic je i sada bolji igrac od njega sto je dokazao i u juniorkim klupskim takmicenjima ove sezone , a da ne spominjem neku perspektivu.


ja nisam ni napisao da je Nikolic bolji, vec da je cvrsci, jaci i zahvalniji u tom segmentu jer je vec fizicki formiran. 
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hk1 said:

kvantitet tvojih postova je obrnuto proporciolan kvalitetu, usput ubijas nepismenoscu

vrtis jednu istu pricu na nekoliko foruma bez ikakvog osnova

 

za svaku generaciju igraca nabrojis 10+ koji nisu u reprezentaciji, ali eto ti smatras da su svi odreda najtalentovaniji 

jbt odakle izvlacis sva ta imena

npr jakov tatic, momak je presao u cacak94 jer u borcu nije bio u prvom planu, sad tamo daje 30+ jer do dolaska simovica (isti slucaj, takodje presao iz borca) ostatak ekipe je bas tankog kvaliteta i ti ga proglasavas generacijskim talentom, a on ni u cacku nije medju najtalentovanijima

 

sto se tice nikolica i visine, nekoliko nas je konstatovalo da mu jos neki cm ne bi skodio

ali ti lupetas gluposti kako se ne moze igrati na toj poziciji ispod 205

trentuno je startna cetvorka partizana 202. zvezda je dovela igraca na toj poziciji od 203, cak se za obojicu predvidja da ce uzimati minute i na centru

startni krilni centar najuspesnije NBA fransize u proteklih 10 godina je visok ispod 200

dejan milojevic jedini igrac koji je bio 3 puta mvp ABA lige, krilni centar 200

 

naravno da nikolica kvalitetom ne uporedjujem sa ovim igracima, ali je jednostavno budalastina pisati kakao nema mesta u ozbiljnoj kosarci dok jos nije napunio ni 18 godina, jer eto igra na poziciji krinog centra sa 201

 

 

Izvini Vuce Karadzicu zbog moje nepismenosti , o presvetli svetioniku forumaske  pismenosti😂 Ja sam samo napisao o igracima koje sam licno gledao. To sto neki igraci nisu u ovoj ekipi u Nisu ne znaci da kvalitetom tu i ne pripadaju, sta vise, oni su mnogo talentovaniji i perspektivniji od vecine igraca koji nas predsavljau na EP. A to je dobro i samo govori koliko je duboka ova 2005-2006 generacija. Tatic je otisao tamo gde je mogao da igra , uveo je  svoju ekipu u elitni rang takmicenja i imao je sasvim  dobru sezonu,  usput je rodjen na kraju 2006 godine. To sto ga nisu zadrzali u Borcu iz Cacka je promasaj ljudi koji vode klub.  On je definitivno igrac na kojeg treba obratiti pazanju. Nista nisam lupio kada sam dao sud o Nikolicu. On je na ovom nivou produktivan igrac ali na kvalitetnijem seniorskom nivou takmicenja on nema sta da trazi. Navedi mi jednog  naseg centra ili krilnog centra od dva metra a da je uspeo na nekom Evroligaskom nivou ili da je bio od koristi za seniorsku reprezentaciju u poslednjih 20 godina i glupo je porediti bele centre koji su visoki  dva metra sa atletski mnogo superiornijim crnim igracima . Ja vrsim projekciju i gledam unapred. Tacno se odmah moze spoznati ko ima sansu da napravi neku ozbiljniju seniorsku karijeru a ko ne. Imamo toliko igraca iz proslosti koje mozemo da uporedimo sa ovim igracima sada i tako donesemo sud. Ja sam uveren da Nikolic nikada nece biti ni blizu seniorske reprezentacije. A ovde je najvaznije da se izbace igraci za seniorsku kosarku to je krajnji cilj.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...