Jump to content

*Wimbledon 2022


Darth Steva

Recommended Posts

18 minutes ago, Dracarys said:

Još dva meča za istoriju. Novak će biti jedan od favorita do penzije na WB, jer ovde snaga/izdržljivost nije toliko bitna, zato se i Federer nada povratku na WB. Zaista, ovo je ključan turnir za Novaka što se tiče šanse da se stigne Nadal. Ako ne osvoji, osvojiće Nadal. Nadal trenutno daje verovatno i poslednje izdisaje prajma.

 

Na osnovu čega ovo pretpostavljaš?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Elias said:

Ovo isto slusam od tamo 2017 godine. spacer.png

Ti ljudi koji su to govorili, bolje da su pratili kriket. Rafa je tad imao samo 31 godinu, što je smešno.

7 minutes ago, DameTime said:

 

Na osnovu čega ovo pretpostavljaš?

Puni sledeće godine 37 godina.

2 minutes ago, Losmi17 said:

Trka je gotova ako uzme nadal.

 

Jeste, 3 razlike je nedostižno.

 

S obzirom da će i sledećih godina da bude kakav-takav favorit za RG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto ste bre malodusni, kao prvo ovo ce Novak da osvoji, a drugo ako se i desi cudo i Nadal osvoji, ovu godinu cemo da zaboravimo (mada se ja nadam da ce da ga puste i na uso i da ce ovo biti godina sa 22 i 22 za obojicu) ali cak i ako ode Rafa sa jos nekim nema veze, Novak ce da dominira 2023 a pogotovo olimpijsku 2024, za posle cemo da vidimo

  • Love 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, alcesta said:

Ne znam kako je kod vas, kod mene je prvo bio problem s tonom na prenosu Nori-Gofen a sad meča nema ni na jednom SK kanalu :krstipd4:


Ni kod mene nije bilo meča maloprije kad sam gledao. Javio se nakratko komentator sa prijenosom s tog meča i rekao “imamo problema s prijenosom” i onda opet nestade…

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Ja sam davno pregrizla jezik što se njega tiče jer me je demantovao više puta, zato ne bih bila sigurna da će ga godine sprečiti.

Iskren da budem, mene je demantovao samo ove godine. Nisam očekivao da će ove godine osvojiti prva dva slema. Retko ko je i očekivao.

 

Očekivati da isto to ponovi i sledeće godine je naučna fantastika. Dajem mu još samo jedan RG do kraja karijere.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Iskren da budem, mene je demantovao samo ove godine. Nisam očekivao da će ove godine osvojiti prva dva slema. Retko ko je i očekivao.

 

Očekivati da isto to ponovi i sledeće godine je naučna fantastika. Dajem mu još samo jedan RG do kraja karijere.

 

Pa s obzirom na kuknjavu u poslednjoj deceniji, cela njegova karijera je sci-fi 🤣 Ovo što Lošmi kaže, zakrpiće ga nekako i teraće on još minimum 3 sezone.

1 hour ago, alcesta said:

Žao mi je što je Nori prošao, sad će se opet napraviti histerija oko domaćeg igrača, ali šta se može, na Novaku je da utiša publiku.

Bravo za Žaber, volela bih da stigne do finala.

 

Joj videh opis na Instagram objavi, odmah je nacionalni heroj i te priče.

Link to comment
Share on other sites

Ne vazi isto.

Novak nema neke izmisljene sindrome, ne koristi stake pa odjednom trci 30 sati i slicno.

Ne pravi te 'bajkovite' podvige.

 

Edit i pre svega ne zrtvuje zdravlje na ustrb slemova.

Sto upravo radi covek koji izjavljuje da mu nije bitan broj slemova.

 

Tezak prevarant taj fuentesov sticenik.

Edited by Losmi17
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Na početku Novakove karijere, kad je predao dosta mečeva zbog problema sa disanjem i tome slično, svaki njegov potez je bio pod mikroskopskom lupom. Te laže, nema zdravstvenih problema nego vidi da ne može da pobedi pa odustane, gradio se narativ da traži medicinske TO da naškodi protivniku. Ali zato je Nadal heroj već deceniju sa hroničnom povredom stopala od koje navodno ne može normalno ni da hoda, ali on nekako igra tenis po 5h.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To je nebitno, pricao sam o godinama i njihovom nivou koji je u stalnom padu (sto je i normalno).

 

Da mladji teniseri nisu pateticni, ne bi nijedan od njih dvojice imao sanse za obrtanje igrice po deseti put.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

To je nebitno, pricao sam o godinama i njihovom nivou koji je u stalnom padu (sto je i normalno).

 

Da mladji teniseri nisu pateticni, ne bi nijedan od njih dvojice imao sanse za obrtanje igrice po deseti put.

 

Nadovezah se na Lošmijev komentar.

 

Pa normalno je da su kondiciono u padu, mlađi imaju šanse da ih pobede samo ako se onesveste od umora na terenu. Inače greatness i teniske veštine nisu upitni. 

 

Samo da mlađi nisu patetični... šbbkbb. Nisu mlađi ni patetični, pristojni su teniseri uglavnom, samo su Novak, Rafa i Rodžer talenti kakvi se javljaju jednom u 100 godina, ako i toliko. Verovatno da se više nikada neće pojaviti takvi majstori tenisa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pogledah samo kraj prvog i ceo drugi set. Sreca sto sam na odmoru pa je Aqua park obecanje za klinca imalo prioritet 🙂 Crkoh od straha na povratku dok se standardno ocajni grcki wifi nije smilovao da mi otvori livescore 🤩

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

 

Nadovezah se na Lošmijev komentar.

 

Pa normalno je da su kondiciono u padu, mlađi imaju šanse da ih pobede samo ako se onesveste od umora na terenu. Inače greatness i teniske veštine nisu upitni. 

 

Samo da mlađi nisu patetični... šbbkbb. Nisu mlađi ni patetični, pristojni su teniseri uglavnom, samo su Novak, Rafa i Rodžer talenti kakvi se javljaju jednom u 100 godina, ako i toliko. Verovatno da se više nikada neće pojaviti takvi majstori tenisa.

Razume se, ali mislim da i nije toliko talenat u pitanju koliko ajd da kažem milennial pristup tenisu i sportu generalno. Evo ako izuzmemo ove ispod 20 i pogledamo razne Next Gen koje smo imali do sada, ne mogu da zamislim da iko od njih toliko podredi ceo život tenisu kao što su uradila ova trojica. Za to su potrebne ne samo radne navike nego i poprilična mera fanatizma da se ne godinama nego decenijama fokusiraš na jednu stvar i stalno težiš da napreduješ i da ideš u korak s konkurencijom i budeš bolji nego juče. Nikakav talenat ne može to da nadomesti. Ovi danas nisu spremni na previše odricanja, fino zarađuju i ovako a ako im prepreke izgledaju previsoke pričekaće da im ih skloni neko drugi. Sasvim legitimno, naravno, možda sve to njje ni vredno toliko žrtvovanja, u krajnjoj liniji i zdravlja, samo će u tom čekanju da im se na kraju pojavi neki Alkaraz i da im pokupi ispred nosa najveće titule taman kad budu mislili da su došli na red.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...