Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Balsa - 10p 7sk 2as 2bl index 16

sasvim zadovoljavajuc ucinak

Kapiram da je za njega i Trifu ove sezone cilj da se vaspostave kao ABA igraci i da osete skok u kvalitetu i sta je potrebno za EL.

Madar vec pokazao da moze da igra EL. Tristan na nesto slabijem nivou u odnosu na Madara ali ga treba gurati u vatru jer se vidi da ce vec u ovoj sezoni doprinositi.

Alen bi teoretski trebalo da nam bude backup opcija na 5 za ovu godinu... Sto bi se reklo - strepnja mi je veca od nade.

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Patriota iz kauca said:

Zadnjih pet minuta odigrali Trifa, Tristan, Balša, Duša i Mađar. I zatvorili je. Za mene dovoljno.

 

Tristan 24 min -1

Trifunović 17 min -6

Madar  22 min 0

Balša 0

 

Od igrača koji se nadaju tome da igraju 15-20 minuta u Evroligi, ne mogu da očekujem ništa manje osim da mogu da odigraju dobro protiv bilo koje ABA ekipe, osim eventualno top 3-4 ekipe.

 

Mi ovde imamo 4 mlada igrača koji ne mogu da naprave makar blagi plus protiv poslednjeplasirane ekipe lige i igrača koji su jednako mladi kao i oni. Nego moraju Lesor, Lidej i ostali da uđu, naprave razliku i onda ovi ako samo ostanu na tome, da budemo zadovoljni.

Čak nije dovoljno ni to što igraju kući i što imaju dvocifrenu prednost.

 

Balšin učinak deluje lepo za oko. Ali isti ne pokazuje promaju u reketu kada on igra. Svaki protivnik ga lako izvuče napolje, on ne može da stigne da se vrati u većini slučajeva, a na 5 metara od koša on nema nikakvu funkciju. 

Odigrao je u cugu 8,5 minuta u prvoj četvrtini, Mega je za to vreme postigla 25 poena uz 8 pogodaka ispod samog koša. Potpuna promaja.

 

I posle se ljudi pitaju što je igrao 45 sekundi protiv Žalgirisa? Pa zato što je u 2 odbrane koje je odigrao uspeo 2 puta da ne bude nigde. Žalgiris je to kaznio sa 3 poena, nisu stigli više jer ga je izveo Žoc. Na par minuta više i neka jača ekipa tu odmah pravi seriju.

 

I da, Madar - već nekoliko puta mu se dešava da fantastično otvori tekmu, pogodi šut - dva, baci koju asistenciju. Onda se završi meč, pogledaš, on ostao na tome. A ni za jednog igrača nisam uveren da toliko može, kao on. Deluje mi kao da ga samo psiha deli od postizanja konstantnih 12-13ppg i jedno 4-5 asistencija.

 

 

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Samo da ovo opet ne bude sezona gde se nasima dize samo pred 16k nasih navijaca (kao lane).

 

Ako pristup bude kao protiv Baskonije, uz ipak nesto bolju odbranu (valjda tu definitivno ide na bolje?), onda se otvara sasvim realan scenario da osvojimo prvo gostovanje u EL ove sezone. Sve i da napravimo neke greske tokom meca, a to je jedina sigurna stvar kod nas 😁

Link to comment
Share on other sites

Za top 8 je potrebno držati visok % pobeda na domaćem terenu, skidanje nekoliko velikih skalpova + nekoliko pobeda na strani. Pukli smo od Albe, Baskonije, sada idemo Panati i jasno je da mi nećemo imati previše boljih prilika za te bodeve u gostima.
Ali ok, svima je jasna matematika, potreban je ozbiljan nivo igre kakav smo i zadnje 2 godine retko prikazivali u gostima.

 

Just now, Alex_Serbia said:

Samo da ovo opet ne bude sezona gde se nasima dize samo pred 16k nasih navijaca (kao lane).

 

Ako pristup bude kao protiv Baskonije, uz ipak nesto bolju odbranu (valjda tu definitivno ide na bolje?), onda se otvara sasvim realan scenario da osvojimo prvo gostovanje u EL ove sezone. Sve i da napravimo neke greske tokom meca, a to je jedina sigurna stvar kod nas 😁

 

Pa to sam pomislio, neki nivo igre iz Baskonije bi mogao bi ti dovoljan. Jako je bitno držati dobar protok lopte, da se dobro krećemo, da i Lesoru napravimo dosta prostora gde bi mogao da kazni Papajanisa i Gudaitisa svojim kretnjama. Ako mu budemo bacali da zida protiv njih u pozicionom napadu, nema od toga ništa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko čovek ima mogućnosti i volje, uvek treba da dođe da pogleda uživo utakmicu. Mislim da se npr na TVu ne može zaista dočarati koliko mi imamo dve polovine tima - strani deo (plus Anđušić) koji su uglavnom provereni EL i EC igrači i domaću podršku koja je trenutno granični EC kvalitet.

 

Što reče realni, bilo je tragično gledati Balšu u nekom momentu - kad oni zavrte akciju on u odbrani ne zna gde bije a kad mi zavrtimo više od jedne ideje u napadu, tj ako glavna propadne pa vrtimo nešto drugo, on takođe ne zna gde bije. Jednostavno, dečko ima problema sa koncentracijom, tj. sporo reaguje. 

 

Tristan je dečko talenat ali ovo nije prvi put da u utakmicu uđe kao da nije tu već negde drugde. Drugo, baš sam ga pažljivo posmatrao i dečko se više nervira kad mu ne uđe šut nego kad ga neko probije ili nadskoči u odbrani, što mi je potential red flag. Ali moraće da igra i stiče iskustvo, nema druge inače će Leday da crkne.

 

Uroš - to je to, može malo bolje i sa iskustvom će to biti ok, ali ja stvarno ne vidim kako će on moći da dostigne neki EL kvalitet. 

 

U Atini očekujem užasno ružnu utakmicu i naš poraz, na žalost. Previše dobrih bekova imaju, a nije da su i ispod koša loši, dobar trener, domaći teren. Jedino ako ih pritisak ubije pa krenu u samoubilačku misiju, ali je pitanje da li ćemo, ako se to i desi, umeti to da iskoristimo.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče utakmice protiv PAO očekujte Kalaicakisa na Madaru, dosta pik igre gde će Grigonis ili Ponitka napadati Lesora i Pantera. Očekujte da se pomaže sa Exuma, malog Trife,  Radonjić baš voli da iznudi šut nekog kome to nije forte, a da bi dobio više pritiska na lopti.

Favorit ste jer dobro branite reket, a Pao se nije proslavio šuterski do sada niti ima oružje da naudi na postu, a to Dejo voli + ste generalno bolja ekipa , po imenima gledano. 

Dobijate 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dzep said:

Ukoliko čovek ima mogućnosti i volje, uvek treba da dođe da pogleda uživo utakmicu. Mislim da se npr na TVu ne može zaista dočarati koliko mi imamo dve polovine tima - strani deo (plus Anđušić) koji su uglavnom provereni EL i EC igrači i domaću podršku koja je trenutno granični EC kvalitet.

 

Što reče realni, bilo je tragično gledati Balšu u nekom momentu - kad oni zavrte akciju on u odbrani ne zna gde bije a kad mi zavrtimo više od jedne ideje u napadu, tj ako glavna propadne pa vrtimo nešto drugo, on takođe ne zna gde bije. Jednostavno, dečko ima problema sa koncentracijom, tj. sporo reaguje. 

 

Tristan je dečko talenat ali ovo nije prvi put da u utakmicu uđe kao da nije tu već negde drugde. Drugo, baš sam ga pažljivo posmatrao i dečko se više nervira kad mu ne uđe šut nego kad ga neko probije ili nadskoči u odbrani, što mi je potential red flag. Ali moraće da igra i stiče iskustvo, nema druge inače će Leday da crkne.

 

Uroš - to je to, može malo bolje i sa iskustvom će to biti ok, ali ja stvarno ne vidim kako će on moći da dostigne neki EL kvalitet. 

 

U Atini očekujem užasno ružnu utakmicu i naš poraz, na žalost. Previše dobrih bekova imaju, a nije da su i ispod koša loši, dobar trener, domaći teren. Jedino ako ih pritisak ubije pa krenu u samoubilačku misiju, ali je pitanje da li ćemo, ako se to i desi, umeti to da iskoristimo.

Madar i Tristan NBA potencijal.

Balsa moze da bude medju kvalitetnijim EL centrima i igrac koji na tom nivou pravi razliku.

Trifa - EL backup all day long. Uvek ce za njega biti mesta makar u ekipama donjeg doma, ako se odluci da se odrekne kapitenske trake 🙂

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...