Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Meni deluje da je vaš problem u većini tekmi kada ste gubili to što Željko ne veruje rezervama ( Smajli, Koprivica, Madar, Avramović, Anđušić, Trifa). 

Razlog tog nepoverenja je ili što se Žoc godinama navikao na elitne igrače , odnosno izgubio je mogućnost da xy igrača sa dosta mana i par vrlina stavi u pravi kontekst.

Druga, verovatnija stvar je da su vaši role plejeri za razliku od naših pre svega napadači i da to nije ono što njemu treba.

 

Onako gledano sa strane svi ovi gore pobrojani imaju mane, to su u najboljem slučaju granični EL igrači, ali i sa takvima se igra EL. Postava sa kojom vi igrate 80% vremena bi trebala da bude neka kloužr postava, koja zajedno igra 20 minuta.

Možda da se proba sa Anđušićem ili Smajlijem sa najjačiima , da ekipa nauči da igra uz nekog sa više mana i da tako pobeđuje.

Ovo jahanje nosilaca je neodrživo , šalje lošu poruku i opasno je.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pobedom protiv Fenera da pokažu da je ovo u petak bio splet nesrećnih okolnosti u jednom delu utakmice, mali pad u ovoj seriji u poslednja dva meseca koji ne utiče na krajnje ciljeve. 

Što se tiče suđenja, možda naivno ne mislim da su ni sada ni bilo kada poslednjih godina sudije namerno pogurale neku ekipu u derbiju. Jednostavno ljudi su pod velikim pritiskom u nezdravim uslovima i sude linijom manjeg otpora, prave kompenzacije i alibi odluke. Na takav način ne sude (ponekad i iste regionalne sudije) u EL. Zvezda ima igrače koji su duže tu i bolje se snalaze u takvoj situaciji, očigledan primer je Lazić. Ovim naravno ne umanjujem zasluženu pobedu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milos 3.14 said:

Meni deluje da je vaš problem u većini tekmi kada ste gubili to što Željko ne veruje rezervama ( Smajli, Koprivica, Madar, Avramović, Anđušić, Trifa). 

Razlog tog nepoverenja je ili što se Žoc godinama navikao na elitne igrače , odnosno izgubio je mogućnost da xy igrača sa dosta mana i par vrlina stavi u pravi kontekst.

Druga, verovatnija stvar je da su vaši role plejeri za razliku od naših pre svega napadači i da to nije ono što njemu treba.

 

Onako gledano sa strane svi ovi gore pobrojani imaju mane, to su u najboljem slučaju granični EL igrači, ali i sa takvima se igra EL. Postava sa kojom vi igrate 80% vremena bi trebala da bude neka kloužr postava, koja zajedno igra 20 minuta.

Možda da se proba sa Anđušićem ili Smajlijem sa najjačiima , da ekipa nauči da igra uz nekog sa više mana i da tako pobeđuje.

Ovo jahanje nosilaca je neodrživo , šalje lošu poruku i opasno je.

Nas problem je sto naseg trenera i upravu boli uvo da rade sa mladim igracima. Pa ovo nikad nije bilo da celu petorku cine crnci.
Petrusev je mogao doci kod nas i nije dosao jer je trazio zagarantovanu minutazu. Gledajte kakav je to igrac i sta nam je uradio u polufinalu i neka je.

Zeljko juri glavom kroz zid. Mozda je resio da uzme jos 1 EL titulu pa da zavrsi karijeru ali ne ide to tako. Nemamo mi tu lovu da pravimo rezultat tako sto cemo kupiti gotove igrace i imati dobrog trenera.

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Alex_Serbia said:

Ok, ne moramo mi, ali bi morali Zeks i igraci. Odlican podsetnik u pravo vreme koliko brzo kocija moze postati bundeva.

Ko će ako neće oni, za to su i plaćeni. Ja sam bliži bundeva opciji u četvrtak, nadam se da će me demantovati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, LakiJeMaloNervozan said:

Pa ovo nikad nije bilo da celu petorku cine crnci.

 

Bilo je u sezoni 19/20. Imali ste i vise tamnoputih igraca nego sada sto sto imate. Volden, Pejdz, Reding, Angola, Tomas, Mozli, Mekadu. No ne vidim kakve to veze ima sa bilo cim.

 

33 minutes ago, LakiJeMaloNervozan said:

Nemamo mi tu lovu da pravimo rezultat tako sto cemo kupiti gotove igrace i imati dobrog trenera.

 

Tu je i ne dobar trener vec goat takmicenja i gotovi top evroligaski igraci su dovedeni sa velikim ulogoma iz plej of ekipa i cak svi imaju i iskustvo sa fajnal fora. Exum, Panter, Naneli, Papapetru i Ledej. Pritom Lesor je postao top evroligaska opcija i ne samo top vec ce verovatno biti prvi izbor centra u izabranoj najboljoj petorci.

 

Dakle 6 top evroligaskih igraca i goat takmicenja trenera. To je malo za rezultat? Plus role igraci u vidu Andjusica sa iskustvom iz plej ofa sa dobrom ulogom i top dokazanim suterom u El, Avramovicem kao soidnom bek ap opcijom (po meni boljom od Pefija i Dzonija Ivanovica na primer) i ostalim mladim top prospektima.

 

Uostalom na odlicnom ste putu da napravite rezultat odnosno plej of. Nije mi bas najjasnije kako ne moze to sve, kad ste na odlicnom putu (6. na tabeli trenutno) da to moze.

 

A moze i bez top trenera i top evroligaskih pojacanja. 3 tima koji trenutno imaju pobeda koliko i Partizan: Baskonija, Valensija i Zalgiris. Treneri pocetnici u Evroligi. Nisu doveli vise od jednog top evroligaskog igraca. To sto su neki poceli da budu dobri evroligaski igraci to je drugo al i takvih nemaju ni upola koliko ima Partizan. Plus sva trojica trenere manje treniraju svoje timove nego Zeljko vec sezonu ipo u Partizanu i ima sezonu iza sa vecinom igraca iz ovog rostera a samo trojica su novajlije (a jasno vidimo i u Zvezdi i u Partizanu da se dokazana el pojacanja odma uklope i isporuce svoje neki manje neki vise) a sa Nanelijem je vec radio.

 

Dakle moze se i bez svega toga a jos vece su sanse i sa ovim sto ima Partizan i na dobrom je putu da ostvari rezultat odnosno plej of u Evroligi i rekao bih 50-50 sanse za Aba ligu kao i prosle sezone, ako si mislio i na to pod rezultat.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Bilo je u sezoni 19/20. Imali ste i vise tamnoputih igraca nego sada sto sto imate. Volden, Pejdz, Reding, Angola, Tomas, Mozli, Mekadu. No ne vidim kakve to veze ima sa bilo cim.

 

 

Tu je i ne dobar trener vec goat takmicenja i gotovi top evroligaski igraci su dovedeni sa velikim ulogoma iz plej of ekipa i cak svi imaju i iskustvo sa fajnal fora. Exum, Panter, Naneli, Papapetru i Ledej. Pritom Lesor je postao top evroligaska opcija i ne samo top vec ce verovatno biti prvi izbor centra u izabranoj najboljoj petorci.

 

Dakle 6 top evroligaskih igraca i goat takmicenja trenera. To je malo za rezultat? Plus role igraci u vidu Andjusica sa iskustvom iz plej ofa sa dobrom ulogom i top dokazanim suterom u El, Avramovicem kao soidnom bek ap opcijom (po meni boljom od Pefija i Dzonija Ivanovica na primer) i ostalim mladim top prospektima.

 

Uostalom na odlicnom ste putu da napravite rezultat odnosno plej of. Nije mi bas najjasnije kako ne moze to sve, kad ste na odlicnom putu (6. na tabeli trenutno) da to moze.

 

A moze i bez top trenera i top evroligaskih pojacanja. 3 tima koji trenutno imaju pobeda koliko i Partizan: Baskonija, Valensija i Zalgiris. Treneri pocetnici u Evroligi. Nisu doveli vise od jednog top evroligaskog igraca. To sto su neki poceli da budu dobri evroligaski igraci to je drugo al i takvih nemaju ni upola koliko ima Partizan. Plus sva trojica trenere manje treniraju svoje timove nego Zeljko vec sezonu ipo u Partizanu i ima sezonu iza sa vecinom igraca iz ovog rostera a samo trojica su novajlije (a jasno vidimo i u Zvezdi i u Partizanu da se dokazana el pojacanja odma uklope i isporuce svoje neki manje neki vise) a sa Nanelijem je vec radio.

 

Dakle moze se i bez svega toga a jos vece su sanse i sa ovim sto ima Partizan i na dobrom je putu da ostvari rezultat odnosno plej of u Evroligi i rekao bih 50-50 sanse za Aba ligu kao i prosle sezone, ako si mislio i na to pod rezultat.

 

Pa ako tako pricas kako su to ne znam kakvi igraci, mislim da kazemo i da jesu, osim andjusica koji je nula od igraca i u napadu i odbrani, onda plej of nije uspeh nego minimalno sto trebamo dostici u EL.
Mi imamo 6 kvalitetnih igraca ali nikakve zamene za njih. Kratka je rotacija. Ti igraci u klubovima u kojima su igrali su imali siru rotaciju i bolje zamene.

Edited by LakiJeMaloNervozan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LakiJeMaloNervozan said:

Nisam, a ni ti nisi morao da zapocinjes bespotrebnu diskusiju kad se lako moze razumeti da sam kao problem naveo broj stranaca u ekipi a ne ko kakvu boju koze ima.

 

Sta se moze razumeti i sta si ti doslovce napisao su dve potpuno razlicite stvari. 

 

Nije bespotrebna, bas naprotiv. Ako ne razumes, jbg. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/18/2023 at 8:27 AM, Cooper said:

Za ABA ce biti povuca ga potegni ga.

 

U klubu imaju jedan jedini zadatak, da obezbede EL sudije i da nisu iz Srbije.

Za sve ostalo imamo resenje na terenu.

 

Evo slažem se i podržavam iz sve snage.

 

Moj jedini uslov je da ne sude javor, boltauzer, radović i nikolić. 

 

Ostali mogu i sa Marsa da dođu što se mene tiče.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, LakiJeMaloNervozan said:

Pa ako tako pricas kako su to ne znam kakvi igraci, mislim da kazemo i da jesu, osim andjusica koji je nula od igraca i u napadu i odbrani, onda plej of nije uspeh nego minimalno sto trebamo dostici u EL.
Mi imamo 6 kvalitetnih igraca ali nikakve zamene za njih. Kratka je rotacija. Ti igraci u klubovima u kojima su igrali su imali siru rotaciju i bolje zamene.

 

Napisao sam konkretno ko je top evroligaski igrac. Hoces da kazes da nije neko od ovih kog sam nabrojao konkretno? Plus svi igrali 15+min da ne kazem neki i mnogo vise po mecu na fajnal foru. Samo pricam cinjenice ne predstavljam ih ovakvim ili onakvim.

 

Da mislim da je minimum uspeha za ovakav Partizan plej of odnosno da je to po meri, ne vidim ni kao neku katastrofu biti 9. i 10. i to isto smatram po meri da se razumemo. Osim petorice f4 igraca bukvalno si potcenio Zeljka i ne samo ti kao da zmurite na jedno oko da imate trenera sa 9 evroligaskih titula sve i da ima roster poput Valensije ili Zalgirisa na primer a i ti treneri pocetnici debitanti u Evroligi koji rade manje vremenski sa ovim timovima imaju pobeda kao i Partizan sto je takodje cinjenica da se i tako moze do plej ofa. 1 od ta 3 tima bi trebalo da udje a i da ne udje niko imas primere Trinkijerija 2 puta, Sarasa sa Zalgirisom i jos par primera od kad je novog formata. Dakle ako je nevazno imati trofejnog evroligaskog trenera da ne kazem ubedljivo najtrofejnijeg ako je to nevazan faktor u timu, samo recite...

 

42 minutes ago, LakiJeMaloNervozan said:

Mi imamo 6 kvalitetnih igraca ali nikakve zamene za njih. Kratka je rotacija

 

Brate sta bi ti 12 top evroligaskih igraca? Pa to ima samo Real cak ni Barsa nema 12 top evroligaskih igraca. Zalgiris u ovom formatu kad je otisao na f4 (a tek za top8 ima primera) je imao trenera pocetnika i neuporedivo tanji roster sa dosta igraca u nastajanju i manje iskusnih a tek klupa im je bila smesna.

 

Monako na primer od top igraca ima Majka, Okoba, Lojda, Dialoa sledeci nivo ispod bi rekao Hol, Motijeunas, Braun i ovaj Moneke sto je stigao. To je 8 igraca. Uatara, Blosomgejm, Strazel to su nedorasli igraci za Evroligu eventualno Uatara kao dobar suter i pristojan defanzivac, Lazic fazon samo slabiji defanzivac. Takve su im i brojke slicne.

Veci deo sezone Monako je igrao sa ukupno 10-11 igraca u rotaciji, skoro su doveli Monekea i prikljucili neke klince.

 

Olimpijakos ima Slukasa, Vokapa, Vezenkova, Fala, Bolomboja od top igraca neka bude i Mekisik u nivo ispod bi dodao Bleka, Pitersa, Larencakisa, Kenana i Papanikolua. To je 6 top graca i jos 5 role igraca.

 

Plus na primer Olimpijakos je odigrao 4 utakmice bez Slukasa i 2 bez Vezenkova koji su im alfa i omega. Lojd je propustio 4 utakmice za Monako a spada u 3 kljucna igraca a bilo je jos izostajaka u Monaku. U Partizanu 4 kljucna igraca Exum, Panter, Ledej i Lesor cini mi se da niko nijedan nije propustio? Papapetru cini mi se jednu ili dve utakmice on spada u tih top6 igraca Partizana svakako i Naneli ja mislim jednu ili ga Zeljko nije koristio a bio je u 12.

 

Za Fenerbahce recimo da imaju 7 top evroligaskih igraca. To su Vilbekin, Kalates, Guduric, Bjelica, Hejs i Motli i neka bude i Dzekiri. Bjelica ne igra od pocetka sezone a Dzekiri je propustio 7-8 utakmica, Vilbekin 4, Motli 3... Nivo ispod igraca imaju Pjera, Mahmatoglua, Bukera i Kostasa kog su doveli pre par kola. Dakle igraju sa rosterom minus Kostas i Bjelica od 10 igraca od pocetka sezone. Ostali turski igraci iz rostera su nivo Raduljice i niko nije igrao vise od par minuta po mecu a ne bi ni toliko da nisu imali toliko povreda. Igraci daleko ispod nivoa Glasa, Brodzianskog, Koprivice itd.

 

Ako nastavim dalje (a necu sad bas toliko opsirno) shvatices i da Makabi osim 7-8 igraca nema nikakvu klupu plus su i njih zezale povrede kljucnih igraca kao i ove timove iznad. Lorenco, Pojtres, Hiliard, Holins...

 

Za Armani tek sta reci u jednom trenutku bez pola rostera a veci deo sezone bez 2 kljucna igraca... Pa i Efes bez Larkina mada oni su bas jaki i bez njega.

 

Dakle ovo ti nabrojam timove posle Reala i Barse koji nemaju vise top evroligaskih igraca od Partizana niti imaju nesto duze klupe. Ako mi ne verujes idi prebroj ko ima koliko minuta, koliki doprinos ima i.ko je kome koliko bio povredjen...

 

Da ne bude samo da ispadne da kukam na povrede mozda, nego nabrajam suve cinjenice i da skapiras koliko niste realni sa tom "kratkom rotacijom"...

 

Kakve zamene ima Zalgiris na primer? Pogledaj njihove igrace po vaznosti van glavnih 6 a i tih 6 su neuporedivo manjeg kvaliteta od prvih 6 Partizanovih. Klupa neporedivo manjeg kvaliteta nego Partizanovi. Da ne nabrajam bas sve timove sad jer nema ni smisla da uporedjujem ostale timove sa Partizanom izuzev Zvezde al to se vec uporedjivalo x puta a i uporedjujem sad druge sa Partizanom nadam se da neces da prebacis opet o Zvezdi da ti ne prebace upis na tatu opet.

 

Sto se tice Partizana...

Pet igraca cini petorku. Sesti je vec zamena i tih 6 smo nabrojali koji su i slozili se da su top igraci. 7. je Andjusic za kog si napisao da je 0 od igraca u odbrani i napadu pa si editovao upis. Da jeste los u odbrani (ni Nedovic nije puno bolji a ni Dobric na primer) ali on je jedan od boljih cistih bek sutera u Evroligi i za 13 minuta na parketu 7.2 poena (+1 asistencija sto je ukupno 9-10 poena) sa top procentima i to je dosta dobro u napadu vise od pola igraca koji igraju Evroligu na primer.

 

Paralele radi Dobric za cak 23 minuta postize 9 poena uz daleko losije procente i on je u ovoj Zvezdi do sada u El (bez Kampaca koji nije igrao) bio 4. ili 5. igrac po vaznosti u napadu a Andjusica navodimo kao 7. igraca u Partizanu. Dalje Avramovic 8. jebiga povreda plus faktor Exuma a imao je i on par solidnih partija od kad se vratio na primer dao Makabiju 15 poena, uvek je tu defanziva na lopti, igra smirenije u napadu od prosle sezone i radi se o igracu koji je bio drugi skorer ACB lige i koje je davao 20+ poena i Barsi i Realu i Baskoniji ili Zvezdi prosle sezone na primer. Vecina ekipa u Evroligi nema boljeg igraca od Avramovica kao 8. igraca u timu. Za 9. bi rekao Trifunovica za kog je Zeljko rekao da je jedan od najvaznijih u ovom timu. Poceo da igra ozbiljnu odbranu na lopti a i ne samo na lopti i ima odlicne procente suta mada malo je sutirao. Dakle ima doprinos svakako i profilise se vec u legit evroligaskog role igraca polako. Smajlagic i Madar doprinose u nekim minijaturama i nisu beskorisni igraci za Evroligu. Madar je dosta bolji od vecine 10ih ili 11ih igraca po vaznosti u velikoj vecini evroligaskih ekipa odnosno vise doprinosi timu po ucinku od cini mi se svih 10ih i 11ih igraca po vaznosti svih evroligaskih timova. Smajlagic takodje ima odredjeni doprinos i radi se o igracu visokog plafona a kao sto vidis osim Madara i Smajlagica i nema puno boljih mladjih u El.

 

Uniks prosle sezone je ima Lorenca, Kenana, Hezonju, Dzona Brauna i Dzekirija a klupu nisu ni imali maltene osim Spisua i Voroncevica koji su Evrokup nivo a ostali bas dosta slabiji igraci od Dzonija Ivanovica, Pefija, Lazica, Kuzmica itd. Gotovo niko nije ni igrao El a plus su i davali mizeran doprinos u istom. I oni takvi su bili u top8 u trenutku dok nisu bili izbaceni.

 

Dakle prica o kratkoj rotaciji Partizana (pricamo o El generalno ne o kup mecu) nije realna a narocito nije realna iz perspektive koliko se drugim timovima povredjivalo kljucnih igraca i sa koliko upotrebljivih igraca igraju tokom sezone.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kooineeperk said:

 

Kakve veze ima sto su crnci?! 

Apsolutno nikakva i ceo taj spin o strancima mi ide na q.To da li su Bentil ili Trifunovic,Egzum ili Petrusev nema nikakve veze.Partizan ima korpus igraca koji mora da igra dobro,ako njima ne ide nema ko dostojno da ih zameni.Jbg gde je tanko tu se kida,mislim da jednostavno ne mogu dostojno da ih zamene Vukcevic,Koprivica,Madar,Trifunovic…

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...