Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ajde prvo ovako nabacani utisci:

 

 * Minut ćutanja, kao da je neko pritisnuo mute, pravo odavanje pošte kako je Miha i zaslužio. Uspeli ljudi da naprave i transparent, u vrlo ograničenom roku. Ipak, nisam mogao da se ne setim minuta ćutanja Ješiću i stoke koja je morala da pokvari taj momenat. Koliki retard treba biti, pi!

 

 * Micić drama queen... opet. Ako bi postojao podatak, koliko su puta nekog igrača izneli sa terena, kao da umire, a onda se isti posle 5 minuta vrati kao da ništa nije bilo, mislim da bi Micić tu vodio jedno 5 razlike u odnosu na sve ostale igrače u Evropi zajedno.

 

Što se naše igre tiče, minimalan napredak.

 

Napredak u smislu da je bilo manje praznih minuta u ofanzivi. Recimo da je od nekog 25. minuta do kraja, naša napadačka igra bila vrlo dobra i konstantna. Za tih drugih 5 minuta treće četvrtine smo dali 17 poena, a onda 29 u četvrtoj, što je baš ozbiljan podatak za EL.

 

Odbrana i dalje loša, mada dosta bolja nego protiv Asvela i Valensije recimo. Čak bi se usudio da kaže da nas je samo par gluposti delilo od vrlo pristojne odbrane. 

Recimo malo manje defanzivno pomračenje uma u drugoj četvrtini, kao i u poslednjem minutu. Efes je na minut do kraja bio na 71 poen, to svakako nije strašno.

 

I dalje je problematično građenje. Ledej strašno slab na skoku, Smajli dosta slab. Tristan kad uđe ni u jednom trenutku nije blizu skoka, uvek uspe da bude daleko od lopte i gužve i to je baš tužno. Još jednom kažem, Brodzi je promašaj, sve naše timske mane su i njegove, samo produbljuje naše probleme tu, pa me ne čudi što je vež početo da propušta tekme.

Ako smo već dovodili nekoga, trebao nam je neki borac sa 0,8 poena po meču u rukama, ali sa željom da gine u skoku i odbrani.

 

Madar opet 0. I to nam je ogroman problem. Čekamo ga čekamo, dobijemo poneku partiju s vremena na vreme, ali u zbiru je to strašno tanko. I najgore od svega što nikad ne znaš kada će biti potpuno odsutan sa tekme. Aleksa se zagrevao i to mi je mala nada, da može da unese malo živosti tu.

 

 

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pobedili smo jer smo igrali tj trudili se da igramo odbranu tokom celog meca, nekad sa vise nekad sa manje uspeha, na kraju nas i sreca pogledala

 

Sa nasom standardnom odbranom otisao bi efes na 90 poena ladno

Edited by ranzo
Link to comment
Share on other sites

Ima i do ovoga što je spomenuto na prethodnoj strani. Efes se više oslanja na 1 na 1 i 2 na 2 rešenja, a iako su u pitanju vrhunski, čak i ponajbolji igrači u Evropi u tom smislu, mi ćemo ipak pre odbraniti takve, nego ekipe koje će do 22 sekunde da vrte loptu i čekaju pravu šansu.

 

Od svih košarkaških elemenata, mi imamo samo solidan napadačkih potencijal sa nekoliko pozicija i tu se priča završava. Defanzivni je jako problematičan, a onda još dodatno dođe do izražaja što i napad nije u potpunosti "pokriven". A mi štucamo na kecu zbog Madara uglavnom, na četvorci jer se Ledej raspada, na petici kada je Lesor van igre.

 

Previše problema, previše znakova pitanja, baš nisam siguran šta da mislim.

Link to comment
Share on other sites

Trebalo je da dovedu igrača koji živi svoju karijeru od skokova i odbrane.
Mi imamo igrače koji su karijeru izgradili kao potentni napadači i baš će sad da se cimaju da jure na skok. Većina njih kalkuliše i ne bi da rizikuje neku povredu jer znaju da će karijeru produžiti poenima u rukama a ne skokovima.

Treba nam neki Mozli na EL nivou. Brdzianski je promašaj.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Jakob Aman said:

Za bekove se ipak ne sekiram, i Aleksa se vraca. Ali stvarno mi nije jasno da nisu doveli nekog skakaca nego pamuk mekog Slovaka?!

 

Ja prvi mislim da će Aleksa pomoći, ali da je on rešenje svih naših problema tu, pa teško.

 

Aleksa je igrač koji do Partizana skoro da nije video evropska takmičenja, a u EC je imao 7ppg sa 20% šuta za tri. Sada em igra takmičenje na nivou koji u životu nije video, em je to posle skoro 6 meseci pauze.

 

Što se Brodzija tiče, jedini način da se on iskoristi je da isključivo igra na 4. Da probamo da dobijemo makar napadački doprinos, pošto u ovom trenutku od Tristana ne možemo da dobijemo ni jedno, ni drugo.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Gb92 said:

Verujem da ima viska karata za nivo 200 za sutra? 🙂 Treba mi jedna samo.

 

Au, da, vidiš gluposti. Verovatno nisu razmišljali o tome da će se neko ko nije bio na derbiju morati snalaziti. Jer su sve karte za derbi rasprodate, a samim tim i nema karata za FMP u slobodnoj prodaji. Ako ne grešim. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Jakob Aman said:

Brodzi u evroligi na bilo kojoj poziciji ne moze da napravi razliku zato mi je njegovo dovodjenje totalni no brain. Bolje istrpi Tristana zarad budućnosti, efekat je slican.

 

Nije ni doveden da pravi razliku, no da se iskrpimo do povratka Alena i Balše. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/17/2022 at 3:05 PM, uvrnuto said:

Ne verujem da je Kocko hteo da omalovaži Vildozu i Kampaza

 

 Recimo, Nando de Kolo mi je odličan igrač i nije cirkusant, Vasa Micić isto, Lorenco Braun isto...a Teodosić,Kampaco i Vildoza su dobri,nije da nisu, i prototipovi igrača selomojelepšeodpariza,uvek spremni za trojku sa 9m, asistenciju koja halu diže na noge, i šta ono još beše...a, da...nema ništa više. Klasični cirkusanti, sa dobrim karijerama, dobrim klubovima i odredjenim kvalitetom. Niti ih omalovažavam, niti za to imam razlog...jednostavno ih tako vidim.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Ne sam Safete said:

 

valjala bi veceras jedna statement pobjeda, pa u cetvrtak da dobijemo na vasarsku atmosferu i kumovske veze 🙂

 

Ako smem da primetim, ovde još najmanje 2 igrača igraju deny odbranu, što ume da bude zajebano ako ekipa koja napada nije pripremljena za istu. Radonjić je pola derbija u svojoj karijeri dobio na ovaj način.

Edited by KockoOblo
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, KockoOblo said:

 

 Recimo, Nando de Kolo mi je odličan igrač i nije cirkusant, Vasa Micić isto, Lorenco Braun isto...a Teodosić,Kampaco i Vildoza su dobri,nije da nisu, i prototipovi igrača selomojelepšeodpariza,uvek spremni za trojku sa 9m, asistenciju koja halu diže na noge, i šta ono još beše...a, da...nema ništa više. Klasični cirkusanti, sa dobrim karijerama, dobrim klubovima i odredjenim kvalitetom. Niti ih omalovažavam, niti za to imam razlog...jednostavno ih tako vidim.

Uf ja bih uvek u svoj tim radije birao ove boldovane nego prvu trojicu, naravno pričam o prime Teu,a ne o ovoj PIO verziji.

 

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Uf ja bih uvek u svoj tim radije birao ove boldovane nego prvu trojicu, naravno pričam o prime Teu,a ne o ovoj PIO verziji.

 

 

Legitimno je i jedno i drugo, cenim da prva trojica isporučuju rezultat, a ovaj drugi trojac zagarantovanu zabavu. Pa ko šta voli.

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...