Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

32 minutes ago, Sector said:

Ovo sa Madarom je jako čudno i mislim da ne odgovara ni jednoj strani. 

Madar će dobiti jači ugovor, a posto je imao klauzulu da može da napusti tim posle godinu dana, očigledno je to bio i inicijalan plan njega i Miška da napusti klub ako je razvoj bio na dobrom nivou. Fener dobija perspektivnog mladog igrača, a Madar ce imati i solidnu minutažu kao bekap za Vilbekina. Partizan naravno gubi bitnog igrača i svakako ne može da bude srećan, ali ima naslednika u vidu Jaramaza koji zna klub, koji je iskusnije i koji ce svakako prihvatiti ulogu bekap igrača. Madar bi posle ove sezone nekako bio između startnog i rezervnog pleja. 

Link to comment
Share on other sites

"My family, there are moments in life of difficult decisions and the most difficult ones are the decisions that involve emotion.
I have big emotion for the Club, but last 10 days I saw that emotions are not mutual, and I didnt have real choice.
I want to thank you for all the love and support that you showed for making me feel home when I was far away.
Especially I want to thank our fans, because you gave me experiences that will last In my heart forever, I had the privilege of playing for your club and wear your jersey.
I’m honour to say I was playing for the best coach in the world, a coach who is first of all an amazing human being and a lifelong mentor, so thank you for choosing me and changing my life.
Thanks to all the coaching staff and everyone that was parts of us.
You will always be in my heart,
My teammates I love every one of you I wish great success to those who leave and to my brothers who stays I’ll always be a fan and support club no matter where I go.
Until we meet again
Yam"

 

Prostije rečeno, nije dobio od nas ili veću ulogu ili bolji ugovor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je Madar prilično bezveze igrač za toliku priču o njemu

 

Mislim da je Žoc itekako svestan toga i ne zapinje da po svaku cenu zadrži baš sve igrače. Svima je skočila cena, nesumnjivo, ali neki su očito baš poleteli sa zahtevima. Neće Partizan mnogo izgubiti rokadom Jaramaz za Madara, štaviše, imaće manje više isto oružje na raspolaganju. Pametan rezon trenera. Ovo je glupost Madara ali mislim da će se i on i Petrušev i Lesor toga setiti, no kasno. Ali... para vrti gde burgija neće.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice kosarke ne gubimo mi tu preterano puno, 5.5 poena i jednu asistenciju i dosta decijih bubica. Ono sto gubimo je igrac kog smo ubacivali u sistem dve godine, ko je trebao da odigra jos dve na bekapu pa da preuzme kormilo kao verovatno najbolji plej evrope u tom trenutku, ali nije nam se dalo. 

Problem je vrlo jednostavan, Partizan nije zeleo da igra igrac, pre svega mlad igrac, koji je u zadnjoj godini ugovora i insistirano je na visegodisnjem produzetku, on je trazio milione, Partizan je smatrao da ne vredi toliko u ovom trenutku, Misko je nasao nekog kome vredi i to je to. 

 

Jamu sve najbolje u karijeri, u stvari 'rac sve najbolje, zelim mu da sazna zasto je ova odluka glupa za njega, kao sto je saznala gomila klinaca sto u kosarci sto u fudbalu koji su iz Partizana i Zvezde odleteli prvom prilikom misleci da je sva smisao zaraditi novac prvom prilikom. 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Iako nije imao impozantnu statistiku, Madar se uklopio u taj neverovatan Partizanov ofanzivni flow i bio deo istog - imao je i skillset i mindset za tako nešto. To znači da je i on uvek radio šta treba, sa sigurnošću, šut kad je sam, probijanje kad se otvori prostor, precizan ekstrapas, itd. Nisam siguran da bi Jaramaz to mogao, iako ima prednosti u defanzivi. Ali neće ni Partizan biti ista ekipa kao lani.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

zasto mora da bude novac, mozda se nisu dogovorili oko uloge u ekipi? partizan i zvezda ionako sada placaju odmah ispod 5 najizdasnijih a mozda i isto.

 

Pa to je vezano? Nećeš bekap pleju dati milion, zar ne? Znači upravo tako, uloga koju je Žoc namenio Yamu ne korespondira sa ulogom koju je ovaj zamislio a samim tim ni sa ponuđenim/traženim novcem. Fener ipak i dalje ima više novca od Partizana i to ohoho više (bar duplo) tako da je to sve jasno.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fedor said:

Sto se tice kosarke ne gubimo mi tu preterano puno, 5.5 poena i jednu asistenciju i dosta decijih bubica. Ono sto gubimo je igrac kog smo ubacivali u sistem dve godine, ko je trebao da odigra jos dve na bekapu pa da preuzme kormilo kao verovatno najbolji plej evrope u tom trenutku, ali nije nam se dalo. 

 

Vrlo interesantna konstrukcija, znači budeš dve godine back up i onda odmah u prvoj starterskoj sezoni budeš najbolji plej Evrope. 

 

Kao što rekoh, mislim da je Madar baš precenjen, ima fundamente ali ni u čemu nije poseban. Nije ni Željko lud što nije ni pomišljao da mu podeblja ugovor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je jako zao sto ide. Sa druge strane, onako laicki, deluje mi da su verovatno on i Zoc imali razlicit pogled na njegovu ulogu sledece sezone. Deluje mi da ne bi bas dobio ulogu koju je sebi namenio, zato ima logike da se dovede Jare ako ce da se ganja neki mamojeb na 1. A ne bi me iznenadilo i da je naprednjacka komponenta jos jednom dokazala kako su sposobni da vode klub, pa da je decko prosto otisao besplatno za bolji ugovor

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Pa to je vezano? Nećeš bekap pleju dati milion, zar ne? Znači upravo tako, uloga koju je Žoc namenio Yamu ne korespondira sa ulogom koju je ovaj zamislio a samim tim ni sa ponuđenim/traženim novcem. Fener ipak i dalje ima više novca od Partizana i to ohoho više (bar duplo) tako da je to sve jasno.

 

nece on biti starter ni tamo, niti ce "bar duplo" vise da dobije. niti je to presudno za igraca u njegovim godinama, iako zvezdasi i partizanovci misle da samo oni znaju tu drevnu tajnu, dok ovi mladi junci trce samo za novcem.

 

mozda mu jos nesto nije odgovaralo, tipa duzina ugovora ili izlaz.

 

ja samo nagadjam, ne znam 100% sta je, kao mnogi ovde.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

samo mi je smesno kako stvari koje on ne voli da rade njemu, radi drugima.

 

 

To je klasičan Dule, ništa novo.

 

3 minutes ago, John Terry said:

 

Mislim da je Žoc itekako svestan toga i ne zapinje da po svaku cenu zadrži baš sve igrače. Svima je skočila cena, nesumnjivo, ali neki su očito baš poleteli sa zahtevima. Neće Partizan mnogo izgubiti rokadom Jaramaz za Madara, štaviše, imaće manje više isto oružje na raspolaganju. Pametan rezon trenera. Ovo je glupost Madara ali mislim da će se i on i Petrušev i Lesor toga setiti, no kasno. Ali... para vrti gde burgija neće.

Mislim da je bolji i vredniji za tim od toga kako ga Kejos i ti vidite, a opet manje od onog kako ga uini posmatra. Dečko je uz sve svoje bubice (a ima dosta istine u postovima Realnog), značajno napredovao i bio veoma važan u finišu sezone, na obe strane terena. To je ipak važnije od statistike koja posmatra celu sezonu i sve uprosečuje.

 

Opet, daleko je od prvog pleja jake EL ekipe, a čisto sumnjam da bi imao lošiju ulogu od prošlogodišnje, baš zbog tog napretka. Saznaće se sve uskoro ili malo kasnije.

 

Mišljenja sam da je zbog kalendara, duplih kola, izbegavanja kikseva u EL itd. bilo mesta i za njega i za Aleksu, Jareta, Pantera i nekog mitskog petog na te dve pozicije. Mnogo je veći problem uigravanje više igrača ispočetka. Madar je već bio u sistemu i taman je počeo da isporučuje u periodima dužim od nekoliko minuta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Partizan je uradio ogroman posao zadržavanjem Pantera i Lideja. Što se tiče Madara, svaki igrač ima slobodu da bira šta je najbolje za njega. Nije ni on neki pubertelija, 23 mu je godina. Ni meni nije ostavio neki poseban utisak, ko će ga znati, možda bude i bolje za Partizan.

Edited by Volter
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da je bolji i vredniji za tim od toga kako ga Kejos i ti vidite, a opet manje od onog kako ga uini posmatra.

 

Nisam mislio da potcenjujem dečka, već da ukažem na mišljenje da je on procenjen da traži previše u ovom momentu (u smislu i uloge i plate verovatno, ne znam tačno, što kaže uini nagađam). Daću ti primer: Da li je Davidovac nama koristan? Jeste. Da li vredi 700k evra godišnje? Ne.

Link to comment
Share on other sites

Partizan ima Avramovica i u potrazi je za startnim plejmejkerom. Nema tu prostora za Madarovu bitno vecu ulogu, bila bi slicna prica kao prosle sezone - 15 minuta max, a toliko ce imati i u Feneru uz vise love. Sve jasno kao dan iz njegovog ugla.

 

Na njegovo mesto ce doci Jaramaz, koji nije ni bolji ni losiji igrac od Jama u ovom momentu i to je to, k'o da se nista nije desilo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Za Davidovca znaš šta je dobio, a ovde zaključak izvodiš na osnovu nagađanja. Nije za poređenje. Sačekajmo, videćemo šta je razlog, pare, uloga ili oboje.

 

Pa dobro, jasno je da je nagađanje, to smo odmah konstatovali. Možemo da sačekamo, ali ne verujem da ćemo bilo kad dobiti detaljno razjašnjenje, iz prostog razloga što nam to niko ne duguje. Ostaje nam da nagađamo.

 

1 minute ago, SamoFlacko said:

Neraalno šta mu ljudi pišu, posebno komentari i uvrede na nacionalnoj osnovi.

Kapiram ljutnju, nema mjesta za ljubav ni sa naše strane ali treba sve da ima granicu.

 

Ko, gde?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...