Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, realno *w said:

 

Da, 9-1 je serija za Real bila kada je bila ta niska postava. Ok, možda precenjujem taj deo, ali tu je razlika došla sa 15 na 7 pred sam kraj i to je imalo ogroman uticaj na njigovo samopozdanje, a našu nervozu.

Onda su se samo nastavili problemi u 4. četvrtini.

 

Ali da, slažem se da je i posle bilo previše problema.

 

Vrlo moguće da Exuma ozbiljno ometa povreda.

 

On je bio glavni krivac za tu seriju u suštini. Pravi mlak faul nad Tavaresom za 2+1 i poklanja poen; zatim dopušta da ga Ćaćo izbaci driblingom i zakuca u blok, te da neometan pogodi trojku; i na kraju poklanja Rudiju (Musi) ona tri bacanja. Na drugoj strani promašuje jedno bacanje. Znam da je banalno tako računati, ali to je sigurno 6-8 poena i da je u tom momentima donosio bolje odluke i odigrao bolju odbranu, Partizan bi otišao na kraj treće sa 10+. Dakle, nema preterano veze sa niskom postavom. Leday je čak u tom periodu iznudio onu bezidejnu ciglu Ljulja.

 

Na početku četvrte ga Ćaćo opet lagano obilazi i u ranoj fazi napada polaze neometan za dva. Smailagic se u tim momentima zakucao na trojci za onog Ndiayea kao da je u pitanju Towns, i ostavio reket prazan. U napadu nakon tog Exum pravi jeftin faul nad Ćaćom, četvrti svoj, i izlazi.

 

Nakon toga, Partizan je tek zaigrao očajnu odbranu, kad je u napadu ušla voda u uši - i kad je trebalo vaditi se odbranom. Madar nonšalantno i delovalo je kao da je junior, Nunally neka nelogicna udvajanja, Leday lik skače na svaku fintu, Lessort dopušta Ćaću šetnju kroz reket, Rudy kupi off skokove, prelaki switchovi i ostavljanje Tavaresa sa bekovima, ona kontra Ljulja 1 na 0... Lessortova odbrana kod druge trojke Llulla za shaqtin a fool - stoji čovek u mestu, ne pomera se i posmatra dok Tavares pravi blok Ljulju.

 

Panter se takođe u tim momentima nije snašao sa agresivnom odbranom Llulla. Llull je igrao flastera, Panter se teško oslobadjao lopte, nije pravio prednost, izgubio onu na sredini, zatim i onu u srcu reketa (mrtva).. ubacio neke trojke iz loših pozicija. To je stara Panterova boljka, samo Real skoro tri utakmice nije uspevao da pronadje pravi flaster koji bi ga usporio makar i izolovao od ostatka tima. Pritom je odigrao hardenovsku odbranu kod prve troje Ljulja.

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

ovo mi od svega što sam gledao najviše liči na čuvenu utakmicu Zvezda - Mash Verona.

 

 

Jedino sto Veronu izdvaja od ovoga tunajt je sto su nas odvalili u sred BG. Sve ostalo je tu. Sa to domacinstvo ipak pobedu po gorcini odnosi Verona i poseravanje po sred Beograda. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Clash said:

Jebite se Partizani, iznervirah se samo tako.

Nije moralo ovako.

Jeb`se ti - si rek`o da nas @Kooineeperk nece dekoncetrisati vise u toku utakmice? :classic_biggrin:

Salu na stranu - ne mogu nista da zamerim momcima koji su odigrali ovu EL sezonu, kao ni Zeljku, jednostavno dali su sve od sebe i presudila je duza i iskusnija klupa.

Ceracemo se jos sa njima sa, nadam se, vecim i boljim rosterom.

 

CCzdtme.jpg

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 

Imamo mnogo razloga da budemo zadovoljni, uz veliki žal što nismo otišli posle 2-0 na F4. Video sam da su i igrači tužni u svlačionici. Sada idemo da osvojimo ABA ligu. Danas sam prepodne video neke momke sa Malte koji su došli ovde. Hvala navijačima na podršci cele sezone. Partizan mora da bude stalni član Evrolige. Govorilo se da neće biti sportska atmosfera u Beogradu, ali videli ste kakvu smo sliku poslali. Nema ko neće da dođe u Arenu, od igrača i trenera. Nadam se da ćemo izboriti taj status. Veoma sam ponosan na sve što smo prikazali ove godine u Evroligi, rekao je Obradović. 

 

Kapa dole, legendo!

  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Odigrali smo koliko smo mogli, uz sve otežavajuće i olakšavajuće okolnosti.Ovih drugih je bilo manje.

Za nešto više, treba nam manje zabluda. 

Hvala igračima na jednoj fenomenalnoj sezoni, što se mene tiče, najboljoj koju pamtim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sjajna EL sezona, vrlo mlak (da ne kazem bedan) zavrsetak iste.

 

Umesto da Ledej eksploatise svoju prednost do maksimuma, igra se uglavnom vratila na period od pre cca 8 meseci, trazi Pantera po svaku cenu. Da ne pricam o bolnoj cinjenici da nas 3 igraca od ukupno 100 ljeta obilaze kao cunjeve. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da moze dosta dugo da se analizira kako ste izgubili utakmicu u kojoj ste imali +18 i u kojoj je Tavares bio maksimalno obogaljen licnim greskama.

 

Mislim da je glavna stvar i da je to razlog sto bogati osvajaju... duga klupa. Oni su spremni bili malte ne na svaku eventualnost. Kog god im povreda izbaci oni imaju zamenu. Sa druge strane, vi imate mozda i boljih 6-7 igraca od njihovih bilo kojih 6-7, ali cim su vam dvojica u autu oni dominiraju.

 

Uskokovic bi mnogo pomogao, naravno. Andjusic ne bi i dobro je sto nije dobijao minute, on je premekan cak i faul da napravi. Mooozda Koprivica na zastiti obruca ali za njega je pitanje u kojem i kakvom je stanju.

 

EDIT: Bold je Avramovic 🙂

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, John Terry said:

Mislim da moze dosta dugo da se analizira kako ste izgubili utakmicu u kojoj ste imali +18 i u kojoj je Tavares bio maksimalno obogaljen licnim greskama.

 

Mislim da je glavna stvar i da je to razlog sto bogati osvajaju... duga klupa. Oni su spremni bili malte ne na svaku eventualnost. Kog god im povreda izbaci oni imaju zamenu. Sa druge strane, vi imate mozda i boljih 6-7 igraca od njihovih bilo kojih 6-7, ali cim su vam dvojica u autu oni dominiraju.

 

Uskokovic bi mnogo pomogao, naravno. Andjusic ne bi i dobro je sto nije dobijao minute, on je premekan cak i faul da napravi. Mooozda Koprivica na zastiti obruca ali za njega je pitanje u kojem i kakvom je stanju.

6mkyMG1.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatan ringšpil osećanja i emocija u poslednjih 20 dana sa ovom ekipom.

Jedva sam čekao da se ova serija sa Realom završi - ne mogu više jbt.

Pribojavam se finala ABA lige, kako li će to moje tanano srce da izdrži...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Luchifer89 said:

Neverovatan ringšpil osećanja i emocija u poslednjih 20 dana sa ovom ekipom.

Jedva sam čekao da se ova serija sa Realom završi - ne mogu više jbt.

Pribojavam se finala ABA lige, kako li će to moje tanano srce da izdrži...

Zamisli Raduljicu da prilazi da ti da vestacko disanje i cuka ce da radi k`o sat. :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam i dalje skenjana. Bukvalno bih igračima ovo drugo poluvreme 5. tekme puštala na svakom treningu i dok putuju umesto relaksirajućih zajebancija. Ne može me niko ubediti da je okayish tj. prihvatljivo izgubiti posle +16 na poluvremenu. Sve i da je Real u ekipi imao Golluma, a da im je na klupi sedeo jbn Sauron...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sto puta se pisalo da 15ak poena danas nije neka luda razlika. dva tri dobro vezana napada-odbrane i u egalu si a sve se to desi jako brzo, jer je broj poseda daleko veci nego kada su tekme zavrsavane 62-67 @DameTime

 

videli smo dovoljno puta ove sezone (ko nije ranije) topljenja znacajnih prednosti. naravno da treba da se potrefi par losih odluka,odnosno, dobrih poteza protivnika ali to je danasnja kosarka,

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Kao što vidiš, može se izgubiti i sa Panterom i u ekipi i sa trojkama na 50%.

 

Niko nije rekao da se ne može izgubiti. Ali ste sa tim Panterom i trojkama na 50% došli u ogromnu prednost.

 

1 minute ago, uini said:

sto puta se pisalo da 15ak poena danas nije neka luda razlika. dva tri dobro vezana napada-odbrane i u egalu si a sve se to desi jako brzo, jer je broj poseda daleko veci nego kada su tekme zavrsavane 62-67 @DameTime

 

videli smo dovoljno puta ove sezone (ko nije ranije) topljenja znacajnih prednosti. naravno da treba da se potrefi par losih odluka,odnosno, dobrih poteza protivnika ali to je danasnja kosarka,

 

Ma jasno sve, znamo da je moguće, ali moralo se igrati pametnije... No, bilo pa prošlo.

Link to comment
Share on other sites

Evo da vas nasmejem malo drugovi u ovim teskim momentima. 

 

Kao sto sam napisao pre, odlucio sam da ne gledam ovu utakmicu. Sve i da sam hteo, na kraju nisam ni mogao, jer je zena morala nesto da zavrsi za posao, a ja sam uspavljivao dete. U tom procesu ne sme da postoji foton svetlosti u sobi. 

Tako smo nas dvojica hajducki zaspali i u sred noci ja sanjam da gledam kraj utakmice. Poslednji napad, 72:73 za Real, Panter udvojen salje loptu Exumu i on zavrsava ispod kosa za nasu pobedu. Ja od neke srece i stresa se budim i kapiram it was only just a dreaaam... Zena kaze sta je bilo, ja joj rekoh: Odoh da uzmem telefon da vidim sta je uradio Partizan.... Lezi bre tu dal si normalan debilu jedan... A posto se zna ko je direktor kuce, ja jedva nekako uspem da zaspim ponovo...

Pred zoru opet sanjam da sam se probudio u uzimam telefon a na B92 vest: Tavarez kao Jokic, tripl dabl za F4 i tu se zesce skenjam... i opet se probudim i vise sam bio u fazonu: Ma jebite se svi, necu vise nikad ovoliko da se cimam zbog vas... 😄

 

 

Elem... Panter doneo, Panter odneo... Veliki je uspeh TOP8, ali morala bi ABA da se uzme da se speru ovih 2:0... 

  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Ma jasno sve, znamo da je moguće, ali moralo se igrati pametnije... 

 

šta podrazumevaš pod pametnije? partizan igra high-octane košarku, nije u stanju da promeni tempo nekakvom sporijom, pozicionom igrom, jer nema igrače za tako nešto.

što se tiče nekih individualnih odluka igrača, uvek može pametnije, pa verujem da je moglo i sinoć, u delu tekme koji sam prespavao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

šta podrazumevaš pod pametnije? partizan igra high-octane košarku, nije u stanju da promeni tempo nekakvom sporijom, pozicionom igrom, jer nema igrače za tako nešto.

što se tiče nekih individualnih odluka igrača, uvek može pametnije, pa verujem da je moglo i sinoć, u delu tekme koji sam prespavao.

 

Prvenstveno odbranu u drugom poluvremenu. Otprilike se moglo očekivati da će ih puniti ličnim preko Tavaresa, koji se takođe čuvao istih, ali je svakako nezaustavljiv u napadu. Kao da je sve stalo za Partizan u trenutku kad je Smajli dobio 5. a Lessort 4. ličnu grešku. Mislim da je pre toga Željko morao da isproba i one koji mu sede na klupi, da krckaju vreme i rizikuju faulove. Individualno nemam šta mnogo da zamerim, Ledayu nisu ušli neki standardni šutevi, ali i van toga bili su napadački na nivou. Možda poslednje dve Exumove lične, ali već su svi igrači ušli u nervozu jer su znali da gube. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

 

Mislim da je pre toga Željko morao da isproba i one koji mu sede na klupi, da krckaju vreme i rizikuju faulove.

 

u petoj tekmi četvrt-finala, nakon pola utakmice i situacije u kojoj ti klizi prednost -  nema isprobavanja nečega što zbog ovih & onih razloga nisi isprobao/la tokom sezone ili ranije u seriji.

igraš sa igračima u koje si verovao/la do sada, to je jedino ispravno. ne daj bože da neki balša ili tristan u takvom trenutku naprave opasnu grešku-greške, kao što je više od 50% šanse da hoće. otprilike da se zahvale željku za kraj ozbiljne karijere ili da im uplati recovery da se eventualno vrate za dve sezone.

 

mateo je steg'o petlju i ubacio onog klinca ali ga je makar ubacio na startu. sigurno ga ne bi ubacivao prvi put u drugom poluvremenu da je real taj koji je imao prednost pa krenuo da je gubi.

 

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

u petoj tekmi četvrt-finala, nakon pola utakmice i situacije u kojoj ti klizi prednost -  nema isprobavanja nečega što zbog ovih & onih razloga nisi isprobao/la tokom sezone ili ranije u seriji.

igraš sa igračima u koje si verovao/la do sada, to je jedino ispravno. ne daj bože da neki balša ili tristan u takvom trenutku naprave opasnu grešku-greške, kao što je više od 50% šanse da hoće. otprilike da se zahvale željku za kraj ozbiljne karijere ili da im uplati recovery da se eventualno vrate za dve sezone.

 

mateo je steg'o petlju i ubacio onog klinca ali ga je makar ubacio na startu. sigurno ga ne bi ubacivao prvi put u drugom poluvremenu da je real taj koji je imao prednost pa krenuo da je gubi.

 

 

Pa ubacivao ih je Želimir ranije u seriji. 🙃 Nije baš da on ne veruje igračima. Lessort i Dante su mnogo bolji i iskusniji igrači, ali ih to nije sprečilo da naprave "opasne greške". Ako nešto ne ide, sasvim je u redu promeniti pristup i Željko je poznat po tome; zašto ovde to nije uradio je i pitanje za njega. Gledaš da zaustaviš kola kad krenu nizbrdo, a ne da budeš iz fazona, ovako sam krenuo pa kako se završi, ne menjam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...