Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Umor/premor.

 

Losa odbrana od pika.

 

2 govnara 3 govnara si nas pokrala u drugoj polovini 3/4

 

Zeljko posle dugo vremena omasio sa petorkama kada se lomilo. Smajli predugo igrao, potom Panter predugo sedeo (zadnjih 5 min smo igrali bez sutera).

 

Sve u svemu, pobili smo se, odbijali da se predamo i hvala im na tome. Sto kaze Dame, to je isto vid napretka. 

 

Arena/Partizan loze skoro sve ove najjace ekipe da odigraju svoje najbolje (pre svega suterski) partije sezone protiv nas. Uzecu to kao kompliment, sta mi drugo ostaje.

 

 

Za real nisam pametan. Bas nam ne leze. Ni koncepcijski, ni istorijski. Ove sezone su usavrsenija verzija nas, sa jos vecim monstrumom pod kosem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, longbowman said:

Da li je neko gledao utakmice Barse ove sezone koje su izgubili ? 

Da li su to bile lose suterske noci ili je neko nasao recept za ovako dugu i kvalitetnu klupu i ovu tesku artiljeriju ? 

 

Nema se momcima sta zameriti, rovovska borba protiv Cedevite je uzela svoj danak. 

Nadam se da mozemo uspeti da se odmorimo koliko toliko.

 

 

Pa oni već neko vreme igraju bolje nego pre. Zadnjih 15-16 mečeva imaju tri poraza i to je bila situacija sa duplim kolom u EL kada su vezali poraze od Olimpijakosa i Fenera na strani. 

Zadnja 2 meča u EL oko 50% za tri.

 

Ne znam, posle preživljavanja drame protiv Cedevite, bio sam baš uveren da nećemo imati snagu za celu tekmu, pa sam ovaj poraz doživeo mnogo lakše nego neke prethodne. Slično je bilo i sa Milanom.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da je sa ovom Barsom bolje igrati u bržem ritmu i sa uzimanjem nekih bržih šuteva. Čini mi se da kako vreme napada ističe tako sve bolje zatvaraju sve opcije. Naravno, to je za nas večeras bilo teško izvodljivo jer smo zbog umora igrali u nižoj brzini.

 

I takvi bismo imali šansu večeras da nisu imali 100% procenat šuta.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

@Dzep je pre 2 nedelje imao info da Balša polako počinje, evo vidimo da je tačno.

 

Koliko bi nam značio da se za recimo 10ak dana spremi da može 5 min da odigra samo. 

 

Imam i druge info, ali one nisu za deljenje 😂 (više su za tatu...)

 

Elem, ništa strašno, I am not mad at all. Momci poginuli, ovi pogađali, onom ćelavom negospodinu sve najgore, Barsa odigrala na visokom nivou, arhiviraj i tetaj dalje!

 

(treba mi jedna karta za Real aman ako Boga znate...)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dzep said:

 

Imam i druge info, ali one nisu za deljenje 😂 (više su za tatu...)

 

Elem, ništa strašno, I am not mad at all. Momci poginuli, ovi pogađali, onom ćelavom negospodinu sve najgore, Barsa odigrala na visokom nivou, arhiviraj i tetaj dalje!

 

(treba mi jedna karta za Real aman ako Boga znate...)

 

 

Mada... gledam Balšu večeras, deluje 15kg lakši nego pre. Biće to dug put do povratka u formu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Also s/o za Madara, dečkonja opasno grize i kida, omniprisutan je na terenu. Rekla bih da definitivno izrasta u top tier EL pleja. 

 

Smeta mi kod njega bas velika amplituda od utakmice do utakmice. U EL uglavnom cak i pirstojan bude, ali ocekivao bih ove sezone da makar u Abi pravi razliku, a on mi odaje utisak da je tamo jos losiji i kao da bira utakmice. Jako sam u nedoumici oko njegovog potencijalnog ostanka sledece sezone. 

Link to comment
Share on other sites

Ne bira utakmice, jako me nervira ta prica. Evo protiv Cedevite je napravio tri faula za par minuta jer je ostao u mismecu sa Matkovicem. Kad je izlazio Zeljko mu ovjerava kao da je rijesio utakmicu.

3 minutes ago, greenenvy said:

 

Smeta mi kod njega bas velika amplituda od utakmice do utakmice. U EL uglavnom cak i pirstojan bude, ali ocekivao bih ove sezone da makar u Abi pravi razliku, a on mi odaje utisak da je tamo jos losiji i kao da bira utakmice. Jako sam u nedoumici oko njegovog potencijalnog ostanka sledece sezone. 

 

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

Just now, Arsenije Pesic said:

Očigledno mu je 4 dana između mečeva previše 🙂

 

To sam ja pomislio... navikao to Žoc na max broj obrtaja, ne prijaju mu pauze 😄

 

Šalu na stranu, previše nam je iskidala Barsa igru, da bi on došao do izražaja, mada je svakako mogao bolje.

 

Ali ajde, ne mogu da zamerim loš dan igračima koji odigraju vrhunski 3 od 5 partija u proseku. Mene ubijaju ovi koji odigraju jednu u 20 tekmi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, greenenvy said:

 

Smeta mi kod njega bas velika amplituda od utakmice do utakmice. U EL uglavnom cak i pirstojan bude, ali ocekivao bih ove sezone da makar u Abi pravi razliku, a on mi odaje utisak da je tamo jos losiji i kao da bira utakmice. Jako sam u nedoumici oko njegovog potencijalnog ostanka sledece sezone. 

 

Mlad je, igrač koji se tek pronalazi i gradi... Amplitude u igri su prirodne. Možda bih se složila sa tobom da nema inteligentnih poteza u odbrani kao na početku ove tekme, brzopoteznih rešenja u napadu koja izostanu i kod mnogo iskusnijih igrača od njega. Mislim da mu je to poverenje od Željka da startuje i na EL tekmama mnogo pomoglo. Ne izgleda mi kao da bira utakmice, mada opet ja ne gledam ABA baš mnogo.

Link to comment
Share on other sites

Subjektivni osecaj tokom tekme, totalno suprotan od istog tokom Olimpijakosa.

Bas smo se mucili, iscurele nam neke trojke, nismo uspeli da uhvatimo momentum u drugom poluvremenu uopste. Malo nam se nije dalo, malo nas Panterka i Izraelac usrali 6 minuta u 3/4, malo smo umorni, malo srljali, a na sve to Barsa bas, bas dobra. Borba je bila koliko se moglo do samog kraja, sto uvek raduje. 

Aleksa pun energije, bas steta za onu tricu koja je iscurela, mnogo bitan sut je mogao da bude. 

Ipak bas lepo vece, nisam se preterano smorio zbog poraza, videlo se da zapinjemo koliko mozemo a ne ide. Za Exuma ne znam sta bih rekao, kapa dole. 

Mica Beric ozbiljno popizdeo, prvi put ga vidim da je vidno salty i cujem da prica o sudjenju. Napljuvao Izraelca za sve pare 😄 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Barsa izbegavala situacije u kojima Lesor dominira a to je zaštita obruča i svaki prodor su završavali kick back pasovima na šut za tri.

 

A low post su napadali prvenstveno sa pozicije 1 preko Satoranskog i 4 preko Mirotića.

 

Sve to ukazuje obo što se pisalo i ranije. Nije Lesor univerzalno kvalitetan igrač nego mu je Žoc našao žicu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A šta znam za to suđenje, koliko sam ja video možda dva očigledna faula nisu svirali, sve ostalo su bile neke 50:50 situacije koju mogu a ne moraju da se sviraju i stvar su kriterijuma. Na tu njihovu jaču odbranu mi nismo odgovorili istom merom, da je bilo toga i da su nama svirali faulove u istim situacijama, onda bi moglo da se priča o nekoj tendenciji. Ovako, čini mi se ipak da je nervoza zbog loše igre bila usmerena na sudije, ne svaki put opravdano.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Inače, ipak se ja umorih pred utakmicu. Matijas kanda je osetio moje patnje. 

Praštajte!

 

Dolazimo u Žirafu, naručujemo pivo, odmah i klopu, da stignemo. Pijemo prvu turu, prošlo po sata, kad dolazi konobar i kaže da ga nisu u kuhinji čuli za porudžbinu. Idi u tri lepe. 

 

Ništa, pijemo još jedno, bez klope i palimo na tekmu. 

 

Čekamo u redu, čujem španski odmah iza. Vidim stariji gospodin i lik u 30-im, sa našim šalom. Reko' on je naš, a gospodin mu u gostima. I krenem u spiku. 

 

Ja mislio da su došli zbog Barse. 

Kad ono, oni došli iz Valensije, obojica Španci, da gledaju sutra tekmu protiv Zvezde. Ali su došli da vide i najbolju atmosferu u Evropi. 

Od reči do reči. 

Kupili i naš šal, taj što je nosio momak. Doduše, uzeo lik od onih prodavaca ispred, žali se da nije od košarkaškog kluba. 

 

Ispričali se mi za kratko vreme, i o Valensiji i Partizanu, Fuelanbradi, Evroligi, Srbiji, Španiji... Kao da se znamo sto godina. Ja ih pozvao kod nas u sektor pošto su imali totalno razdvojena sedišta, a taman da malo bolje osete atmosferu. 

 

Ulazimo na kontrolu, kad zaustavljaju me zbog transparenta. 

 

Pola sata sam čekao kao najveći debil dok mi konačno nisu rekli da ne mogu da ga unesem. 

 

I to sve verovatno zbog smrdljivog kosovskog transparenta koji više godi opštoj narodnoj košarkaški obrazovanoj srbskoj populaciji. 

Koji je posle ikada opet bio duž severne tribine. 

Je*em ih u usta.

Prostite mi. Hvala. 

Tegi, you know what I mean. I tebe isto. 

 

Uštekao sam transparent, da ga pokupim posle i ušao par minuta pre početka. Ispižđen. 

Likovi iz Valensije me čekali 15-ak min. nakon čega su otišli. Šta će. 

Pa mi ni poraz ne pade teško. Jebiga. 

I ovi su moćni, već ispisaste. Iako sam mislio da ćemo dobiti. 

 

P.S.

Ako neko nekako zna ili dođe do ovih ljudi iz Valensije, voleo bih da mi javi. 

Cigani included sutra. 

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ona Džejmsova klackalica po obruču prelomila. Arena bi bukvalno eksplodirala da je ono ušlo, i ne vidim kako bi mogli da izgubimo. Možda je bolje što smo je sačuvali za neki drugi (važniji) put. 🙂

 

Nema se šta zamjeriti momcima večeras, i publika je to prepoznala, išla je pjesma dobrih 20ak minuta nakon kraja. 

 

Došli smo do nivoa da ovako kvalitetan protivnik mora da odigra baš kvalitetan meč da bi nas slomio, i to u večeri kad i nismo pretjerano raspoloženi, niti energetski na nekom maksimumu. Tri specijalca u narandžastom odradila mnogo ljigav posao, nismo zbog njih izgubili, ali bi se zbog njih vrlo teško vratili u meč. 

 

Idemo dalje. Odmor i priprema za Real, a ako nas put slučajno nanese u Top8, a onda i na Katalonce, pjevaće se neke druge pjesme. 🙂

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uvrnuto said:

Inače, ipak se ja umorih pred utakmicu. Matijas kanda je osetio moje patnje. 

Praštajte!

 

Dolazimo u Žirafu, naručujemo pivo, odmah i klopu, da stignemo. Pijemo prvu turu, prošlo po sata, kad dolazi konobar i kaže da ga nisu u kuhinji čuli za porudžbinu. Idi u tri lepe. 

 

Ništa, pijemo još jedno, bez klope i palimo na tekmu. 

 

Čekamo u redu, čujem španski odmah iza. Vidim stariji gospodin i lik u 30-im, sa našim šalom. Reko' on je naš, a gospodin mu u gostima. I krenem u spiku. 

 

Ja mislio da su došli zbog Barse. 

Kad ono, oni došli iz Valensije, obojica Španci, da gledaju sutra tekmu protiv Zvezde. Ali su došli da vide i najbolju atmosferu u Evropi. 

Od reči do reči. 

Kupili i naš šal, taj što je nosio momak. Doduše, uzeo lik od onih prodavaca ispred, žali se da nije od košarkaškog kluba. 

 

Ispričali se mi za kratko vreme, i o Valensiji i Partizanu, Fuelanbradi, Evroligi, Srbiji, Španiji... Kao da se znamo sto godina. Ja ih pozvao kod nas u sektor pošto su imali totalno razdvojena sedišta, a taman da malo bolje osete atmosferu. 

 

Ulazimo na kontrolu, kad zaustavljaju me zbog transparenta. 

 

Pola sata sam čekao kao najveći debil dok mi konačno nisu rekli da ne mogu da ga unesem. 

 

I to sve verovatno zbog smrdljivog kosovskog transparenta koji više godi opštoj narodnoj košarkaški obrazovanoj srbskoj populaciji. 

Koji je posle ikada opet bio duž severne tribine. 

Je*em ih u usta.

Prostite mi. Hvala. 

Tegi, you know what I mean. I tebe isto. 

 

Uštekao sam transparent, da ga pokupim posle i ušao par minuta pre početka. Ispižđen. 

Likovi iz Valensije me čekali 15-ak min. nakon čega su otišli. Šta će. 

Pa mi ni poraz ne pade teško. Jebiga. 

I ovi su moćni, već ispisaste. Iako sam mislio da ćemo dobiti. 

 

P.S.

Ako neko nekako zna ili dođe do ovih ljudi iz Valensije, voleo bih da mi javi. 

Cigani included sutra. 

Znaci sutra da trazim dva spanca sa crno-belim salovima i transparentom? 😁

  • Like 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...