Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Sta znam, meni je draza ovakva pobjeda nego da smo ih odvalili 20 razlike. Vjerovatno je bolja i za ekipu. Drago mi je i iz nekih nostalgicnih razloga.

Baš sam razmišljao tokom utakmice, nekada trostruki šampion Evrope, strah i trepet na sam pomen, sad je neka usputna vukojebina na putu za Kinder i Phillips. Tugica.

Sad sam vidio i da se vraćamo za Bg pa opet let za Italiju, zar nismo mogli toliko da se isprsimo za neki let iz Splita direktno majku mu, sigurno nije neka razlika u novcu let+dan duže u hotelu od dva leta, ako je i ima uopšte?
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Son_of_a_gun said:


Baš sam razmišljao tokom utakmice, nekada trostruki šampion Evrope, strah i trepet na sam pomen, sad je neka usputna vukojebina na putu za Kinder i Phillips. Tugica.

Sad sam vidio i da se vraćamo za Bg pa opet let za Italiju, zar nismo mogli toliko da se isprsimo za neki let iz Splita direktno majku mu, sigurno nije neka razlika u novcu let+dan duže u hotelu od dva leta, ako je i ima uopšte?

 

Evo ja bih ih sačekao u Splitu autom i odvezao četvoricu pravo u Italiju, o mom trošku.

Samo da mi Lesor ne sedi u sredini pozadi, do vidim nešto na retrovizor.

Još 4-5 ljudi odavde isto, i bombonica...

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Son_of_a_gun said:


Od početka se vidjelo da smo istrošeni, dosta sporiji nego inače, a i skok i slobodna bacanja su neki pokazatelj toga. Neki nivo umora možeš da rekuperišeš ali kad pređeš tu granicu onda jednostavno ne stižeš a utakmice se nižu jedna za drugom. Dugoročno bi nam ti produžeci više odmogli nego poraz, u smislu pada forme u kritičnom dijelu sezone.
 

 

Ma ne mogu sa ovim da se složim nikad, prvo mesto je toliko bitno, pa da zbog njega igraš dodatne 2 utakmice, a ne 5 minuta. Ceo tim nam učestvuje u rotaciji, znači bukvalno bi mogli da odigramo te produžetek da niko ne odigra preko 2 minuta.

 

Svaki profesionalni košarkaš će ti reći da mu je teže da igra jednu tekmu nedeljno, a da trenira kao konj, nego da odigra 2, pa čak i 3 tekme, ali da gotovo da nema treninga, osim laganih šuterskih.

 

34 minutes ago, Son_of_a_gun said:

A i ko ti garantuje da bi dobili i na produžetke tako da je moguće da bi bilo duplo golo.

 

Mi rotiramo 12 igrača, Split 9.

Od tih 9, čak dvojica su izašla zbog 5 ličnih Saliven i Kaladžić, a Mavra, Nelson i Runjić su bili na .4. Generalno, svi bitniji igrači oko 35 min u igri, Šorter 38.

 

Žoc bi mogao da ubaci sveže Jama, Avrama, Trifu, Smajlija, samo na trčanje da ih pregaze.

 

 

 

34 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Čini mi se da je i na lajvu većina nas bila za pokušaj trojke, mada to nije ni bitno koliko je bitno da je Željko to isto tražio, a najbitnije da se završilo najboljim mogućim scenarijem - pobjedom u regularnom dijelu i, tvojim riječima, boostanjem samopouzdanja kako Nunnallija tako i cijele ekipe.

 

Ne mislim ja da je trojka bila loš izbor, tokom cele tekme su Splićani dobro punili reket + naše očajno izvođenje bacanja. Trojke smo imali skoro pa jednak % kao bacanja.

Pre vidim te faktore kao logiku za izbor zadnjeg napada, nego ovo drugo.

 

 

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

I da, Nanulica mi je skroz okej opcija za posljednji šut, ali isključivo neki spot up ili eventualno jedan dribling prije šuta. Previše puta se desilo, da bi bilo slučajno, da kad krene da zida ili u neko vođenje kroz reket, lopta načešće završi kod protivnika ili makar van njegove kontrole. 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Son_of_a_gun said:


Baš sam razmišljao tokom utakmice, nekada trostruki šampion Evrope, strah i trepet na sam pomen, sad je neka usputna vukojebina na putu za Kinder i Phillips. Tugica.
Sad sam vidio i da se vraćamo za Bg pa opet let za Italiju, zar nismo mogli toliko da se isprsimo za neki let iz Splita direktno majku mu, sigurno nije neka razlika u novcu let+dan duže u hotelu od dva leta, ako je i ima uopšte?

 

lil-swimmer

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovako...

Bitno je da smo pobedili cisto zbog ekipe, atmosfere, niza itd

Inace to neko prvo mesto u abi bas me briga, imamo ekipu kakvu imamo i ako budemo pravi dobicemo cigane i u pioniru (a mislim i da je nekako posteno ako hocemo da ih srusimo i da pokazemo da smo bolji da ih bijemo i pred njihovim navijacima, plus sto meni ta prica oko domaceg terena nije neka garancija i ako znam da me statistika tj istorija debelo demantuje)

95 poena primiti od splita je za ozbiljnu kritiku, mislim to je za kritiku protiv koga god da igras a ne protiv ekipe iz sredine tabele koja vise vuce ka dole nego ka gore... da ne pricam da je razlika u kvalitetu/novcu velika

Ovo je klasicna tekma gde ozbiljan favorit ceka da protivnik sam sebe dobije, preda, samoubije... a protivnik svestan da nema sta da izgubi, nalozen pa jos osetio krv pa idemo

Ajde ok kapiram i umor i mislima su vrv vec u italiji i malo opustanje da ne kazem podcenjivanje ali previse su to profi i ozbiljni igraci da bi mislili kako ce se protivnik sam od sebe dobiti i zbog toga boli me paja za odbranu (a daleko od toga da im je prvi put)

 

Sudjenje suludo u nekim situacijama su morali da se oglase ili sviras faul ili korake ma jok ko ga je♡e igraj dalje

 

Ja bi takodje isao na dva pa na produzetke, i tamo bi pravio faul na njihovom zadnjem napadu (dobro statisticki predzadnjem imali su i onaj sut posle nase trojke) mrzim to kad je neresen rezultat a ti se branis sta branis covece sta cekas da ti ga zavuku u zadnjim sekundama ajde da imas prednost ovako sta cuvas produzetak ma idi bre, takodje onaj je nanelija proso kao od sale bas sam popizdeo klasicna njegova odbrana

 

Ajde da kazemo dobro bilo je lose ali iskupice se kojom pobedom u italiji - ok prihvatam

 

Ps publika - ono aplaudiranje zocu gde god se pojavi stvarno deluje nestvarno, ej bre pa ronaldo i mesi kad negde odu pa nemaju takav docek plus ovde imamo taj faktor medjunacionalnih odnosa ali eto i to se preskoci (zli jezici bi rekli da smo mi svakako njihovi pa ne mora mnogo da se preskace ali opet)...

I jos nesto za sta ce me vecina oterati u tri lepe ali... imas punu dvoranu, malu, svi zbijeni a ti neretko cujes skripu patika, mora spiker da ih pokrene na navijanje ili ona pesma na time out-u, sta fali: pa fale "najverniji" i sinergija sa ostatkom hale jbg 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Son_of_a_gun said:

Nema veze, ne moramo ni da se složimo.

Komšije rotiraju nekih 14 igrača pa su opet klonuli, jer nije bitno koliko igrača imaš u rotaciji ako raubuješ dvojicu koji zapravo znaju igrati.

 

Nije kod nas taj slucaj. Mi zapravo drzimo na klupi one koji znaju igrati u ocajnickom pokusaju da jump startujemo one koji ne znaju.

Link to comment
Share on other sites

Naneli je ključan da odigra 25 min u obe tekme, gde bi Pap igrao ostatak na 3 i deo na 4 kada nema Zeka.Trifa mora menjati Kevina i treba jako na Belinelija, jer covek ima prebrz izbacaj.

 

Protiv Fenera niti Toku niti Miki nisu se spustali u post igru protiv Hejs Davisa(koji je 3/4) i realno fizički u tom smislu je inferiorniji od njih (nzm da li je to loša priprema od strane Skariola, ali to bi nam baš znacilo da moze Pap bez problema na 4).

 

U Yama iskreno ne verujem na gostovanjima, nekako ima taj sindrom kao i Djusa da igra dobro samo u areni, tako da na 1 treba rotirati Dantea i Aleksu koji odmah mora jako na Miloša koji u zadnje vreme kreće iz startne postave.

Link to comment
Share on other sites

Ali koliko samo ovoj ekipi fali lik tipa Mozli koji će samo da skače ne treba ni koševe da daje. Smešni smo na skoku zaista. Mali Vukčević je tragikomican u odbrani, mada ni ostali na tom polju nisu mnogo bolji. Brodzianski u Huventudu u startnoj petorci, a ovde ni sa takvim Tristanom nije mogao da se izbori. Čudno.

Link to comment
Share on other sites

"Obradović u modernom vremenu nikako nije stariji gospodin sijede kose koji se vratio u Partizan odraditi počasni krug da bi zatvorio puni krug i simbolično završio monumentalnu karijeru. Ovaj Obradović je možda lucidniji nego ikad prije. Sve ono što je on godinama stvarao u košarci i što je možda bila i avangarda, sada je mainstream. Pa tko je onda bolji igrač od njega u toj igri?"

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Cooper said:

"Obradović u modernom vremenu nikako nije stariji gospodin sijede kose koji se vratio u Partizan odraditi počasni krug da bi zatvorio puni krug i simbolično završio monumentalnu karijeru. Ovaj Obradović je možda lucidniji nego ikad prije. Sve ono što je on godinama stvarao u košarci i što je možda bila i avangarda, sada je mainstream. Pa tko je onda bolji igrač od njega u toj igri?"

 

pogrešan si citat uzeo, što me i ne čudi, jer te je zaslepeo key word "gospodin"; ovo je citat koji treba izdvojiti:

 

Indikativna je ova sekvenca u kontekstu Željka Obradovića i ovogodišnjeg Partizana na više nivoa kojih ćemo se dotaknuti u nastavku teksta, ali je i simbolična jer sjajno ilustrira Obradovića kao trenera kroz cijelu njegovu karijeru. Nije dovoljno da igrač zabije tricu u vrlo važnom momentu, i još k tome u večitom derbiju, ako je prije toga bio na pragu da je upropasti. Možemo pričati o njegovoj ofenzivnoj i defenzivnoj filozofiji, budžetima ekipa koje je vodio i razini talenta kojeg je imao na rosterima, ali Obradović je kroz godine uvijek inzistirao na pravoj košarci i poštivanju fundamentalnih zakonitosti igre. Naravno, sami Obradović nikada nije rekao „prava košarka“ nego će na klinikama i seminarima, u kojima se pojavljuje kao predavač, na tvrdom engleskom iskoristiti termin „simple basketball“. A prava ili jednostavna košarka u njegovom slučaju nije ništa drugo nego stavljanje naglaska na proces umjesto na rezultat. I zato kada Obradović bjesni na LeDaya ili na sad već legendarnom timeoutu urla „Fuck you Gigi Datome!“, nije zbog promašenog šuta ili rezultata nego zato jer su se igrači ogriješili o plan koji tek treba donijeti rezultat.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...