Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Lesor vam je odigrao odlicnu sezonu, odnosno polusezonu, od kako je dosao, tako da zaista ne vidim zasto bise imali nesto protiv njegovog ostanka. Svakako ima boljih igraca na trzistu, pa ako se to merka, onda je nekako logicno da se ceka.

 

Nego nesto me drugo kopka, citajuci ovaj Haosov upis, prosto mi je neverovatno kako sa jedne strane imamo pricu o nekakvom prirodnom ciklusu stvaranja tima u Partizanu, u fazonu Rome wasn't bult in a day, a sa druge strane imamo kod nas neko upumpavanje jakih igraca sa jedinm potpunim pocetnikom na poziciji trenera uz malte ne ultimatum od strane navijaca da se opet sve osvoji.

 

I jedno i drugo mi je nelogicno. O Zoca, najtrofejnijeg trenera, se ne ocekuje uspeh preko noci ali se ocekuje od jednog Vlade Jovanovica, lika koji, kao sto je gore pomenuto, nikad nije radio pod bilo kakvim imperativom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Uzimajući u obzir igru iz prethodne sezone, ozbiljno se pribojavam odgovora 😬

Bukvalno poslednjih 5 tekmi smo odigrali relativno pristojno, pa sad jel to neki recency bias ili sta, ali meni to daje neku nadu da cemo sl. sezone igrati solidnu kosarku.

 

Edited by Marvin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma kakvo crno redukovanje plate zagorcu, dovidjenja prijatno cao zdravo trajalo je duze nego sto je trebalo i smelo

 

Prosla sezona je neuspesna sa velikim N, trofeji vise manje, mi se nismo sastavili celu sezonu, nema odbrane nema napada

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Marvin said:

Bukvalno poslednjih 5 tekmi smo odigrali relativno pristojno, pa sad jel to neki recency bias ili sta, ali meni to daje neku nadu da cemo sl. sezone igrati solidnu kosarku.

 

 

to relativno pristojno je moglo lako da bude 3:2 za partizan, da ne bese shooting spreeja za tri zvezde 

 

neuspeh je eurocup, ovo sa aba, kada igraju dve egal ekipe 5x tekmi (kakve god da su bile), nije uspeh al nije ni debakl kao sto kaos sad voli da naglasi 

 

na kraju krajeva, oba neuspeha su vas kostala koliko bi i uspeh, minus trofej - recka, so there's that. 

 

Edit htedoh reci "debakl je eurocup". 

Edited by uini
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ranzo said:

To relativno pristojno je najbolje od ove sezone a to najbolje je od 5 tekmi 3 poraza ?!

To dovoljno govori o sezoni

 

govori o sezoni ali govori nesto i o protivniku. 

 

ne igra ni partizan ni zvezda sam protiv sebe, iako mi srbini verujemo u drevnom maniru samuraja i dzedaja, da nas samo mi sami mozemo spreciti u pobedi. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

"Nema ništa preko noći" je floskula koju su mnogi uspešni instant projekti opovrgli npr Chelsea pod Abramovičem, Man City, PSG...

 

Kako su ovi klubovi opovrgli floskulu, kad su oni bukvalno savršen primjer iste? 😄

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Cooper said:

Zanimljivo je da je klub poželeo sve najbolje Muru i Dangi, a stavio na zvaničnom sajtu Zagorca i Lesora u tim za sezonu 22/23.

 

Pitanje, da li biste bili zadovoljni sa ostankom Lesora?

 

Pretpostavljam da su klub i Lesor dali jedno drugom slobodno par nedelja da ispitaju tržište, ali me ne bi iznenadilo da do kraja meseca sa njim produžimo ugovor.

 

Sa druge strane mislim da je Zagorac done deal.

 

Napisao sam za vreme finala sa CZV, ili par dana kasnije... produžio bih još tada, ako može na 2 godine. I doveo bih mu nekog brata blizanca, po kvalitetu i ceni. + Koprivica, i to bi bilo to na 5.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

ne igra ni partizan ni zvezda sam protiv sebe

 

Odgledao sam gro utakmica i jednih i drugih, i ne bih se složio sa tobom. Mislim da ni u EC ni u EL, nije bilo slabije našpanovanih ekipa, tu pre svega mislim na najvažniji deo sezone. Kada je bilo najvažnije, Bursa/ Zvezdine utakmice kada se još video top8, nisu postojali ni jedni ni drugi. Kod Zvezde je to, zbog same koncepcije oigre, bilo možda manje vidljivo, ali mi smo sve do finala sa vama bili pleme sa obala neke pritoke Amazona, kome Baer Grylls pokazuje ogledalo. Ništa se Bursa nije pitala/ mi smo igrali sami protiv sebe/celu sezonu. CZV isto tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Ne smeta meni "nedovoljno priznavanje neuspeha" nego demagogija, a živimo u carstvu demagogije na svim nivoima.

 

"Nema ništa preko noći" je floskula koju su mnogi uspešni instant projekti opovrgli npr Chelsea pod Abramovičem, Man City, PSG, nemaju oni šta da se pravdaju "trogodišnjim ciklusima" kad su napravljeni za momentalni rezultat, baš kao i Željkov KKP (ne poredim tradiciju KKP sa ovim klubovima, već momenat u kome je očigledno došlo do nagle promene finansijske situacije, samim tim rezultat postaje imperativ). Amerikanci imaju jednu lepu izreku: "don't piss on my neck and tell me it's raining." Ne dovodiš startere iz EL F4 ekipe za milionske iznose ako ti je cilj postepeni napredak a rezultat sekundaran. Odnosno, možda je cilj zaista osvajanje EL (mada mi je stvarno teško da zamislim tako megalomanski projekat), pa je ovo korak ka tom cilju. Ako je to cilj, onda je tim pre sezona neuspešna jer nije osvojen čak ni neki utešni trofej poput KRK. 

 

Stvarno mi je teško da zamislim da se iko za ozbiljno primi na taj narativ, kao i npr da je Nikola Kalinić igrao u KKCZ za bilo kakve pare koje su daleko manje od njegove tržišne vrednosti ili "jaoj šta nam rade" na KKCZ temi, a dovode se milionski igrači.

 

Ja zaista nisam od onih koji smatra da bilo koji klub, pa ni onaj za koji ja navijam, treba da ima tapiju na trofeje, niti sam se nešto radovao pobedama nad ekipama koje su predvodili Džamar Vilson i Edin Vrabac. Smeta mi samo kad se debakl naziva umerenim neuspehom ili kako već. Nije neko umeće dovesti kvalitetne i skupe igrače na višegodišnje ugovore i kao - prošli su selekciju za narednu sezonu trogodišnjeg ciklusa, osnova je napravljena, to je uspeh. 😄 

 

Evroliga uglavnom bude jasan pokazatelj kako i šta, pa da vidimo. Na lokalu vam je Čović odigrao žešće u korist i srušio sve ono u čemu smo imali komparativnu prednost. A tu smo vam mi jedini dostojan rival.

 

Ne pada mi na pamet da ospravam Željkovo znanje i rezime, ali da bude drugi u ABA ligi, ispadne u prvoj rundi nokaut faze evrokupa sa ovim timom i zadrži Puntera, Ledaya i Avramovića koji imaju višegodišnje ugovore mogao je bukvalno i Žika Obretković. 

 

Dakle, Željko Obradović (kao ni bilo koji drugi trener) nije garant nikakvog rezultata, on je samo garant velikog budžeta jer sa malima odavno ne radi.

 

I ne bih dalje na ovu temu, izvinjavam se ako je i do sada ova priča dosadila.

 

Objasnile su već kolege, sezona je daleko od uspešne. Tačnije rečeno, neuspešna je. Ali ne ultimativno i tragično. I može da se povadi sledeće sezone, uspostavljanjem nekog sistema i reda. To je bila neka moja poenta, a ne da kažem da je bilo ludilo dobro.

 

Ostalo me mrzi da idem taksativno, nešto si pogodio, nešto si fulao, ali generalno nije bitno za diskusiju ovde.

 

I na kraju, kome ću da dam malo poverenja, ako ne Željku i Zoranu?

Link to comment
Share on other sites

Sezona je bila rezultatski neuspesna, to stoji. Ok. I sta se ocekuje od strane komsija koji nam na to ukazuju? Nervira vas i dalje podjednaka podrska Zeljku? To sto ga ne teramo? Sto verujemo da cemo do kraja sledece dobiti par legit mladih igraca koje smo naceli ove sezone?

 

Koja je uopste poenta ovog vrtenja u krug?

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Alex_Serbia said:

Sezona je bila rezultatski neuspesna, to stoji. Ok. I sta se ocekuje od strane komsija koji nam na to ukazuju? Nervira vas i dalje podjednaka podrska Zeljku? To sto ga ne teramo? Sto verujemo da cemo do kraja sledece dobiti par legit mladih igraca koje smo naceli ove sezone?

 

Koja je uopste poenta ovog vrtenja u krug?


Mogao si komotno napisati umesto od strane komšija, od strane Beonegra npr. Ne znam čemu odma' skakanje na postove čim neko s druge strane brda preskoči tarabu. Važi i za jednu i za drugu stranu.

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, uvrnuto said:


Mogao si komotno napisati umesto od strane komšija, od strane Beonegra npr. Ne znam čemu odma' skakanje na postove čim neko s druge strane brda preskoči tarabu. Važi i za jednu i za drugu stranu.

 

Beo ne hejtuje samo sezonu, vec ceo "projekat", to je daleko opsirnija tema.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sam B said:

 

I jedno i drugo mi je nelogicno. O Zoca, najtrofejnijeg trenera, se ne ocekuje uspeh preko noci

Jednom je već to uradio, sad da vidimo da li može da napravi dugoročni sistem. :wink2:

 

2 hours ago, uini said:

ovo sa aba, kada igraju dve egal ekipe 5x tekmi (kakve god da su bile), nije uspeh al nije ni debakl kao sto kaos sad voli da naglasi 

Ne bi trebalo zaboraviti ni da je malo pre te serije tim odigrao odvratnu antipropagandu košarke (2. meč u PG), što je loše za ekipu u toj fazi sezone. Takođe, i u tom egalu se sećam onog (mislim da je bio Arsenije) da smo u 1/2 prvog meča bili super a vi onako a jedva smo imali egal. 

 

Hoću da kažem da bez obzira na to što smo vas uterali u jednu-dve lopte u petom meču, uz rapsodiju u četvrtom, neuspeh je da sveukupno tako izgledamo na kraju sezone, iako jeste bilo bolje nego tokom dobrog dela iste.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Jednom je već to uradio, sad da vidimo da li može da napravi dugoročni sistem. :wink2:

 

 

Zamisli da ste tada to očekivali od njega. Potpuno suludo. Danas je on sposoban da to uradi ali faktora je stotinu.

 

Zato smo oterali Alimpijevića, zato nisam optimista za Jovanovića. Od početnika se očekuje rast a ne pokoravanje sveta.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...