Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

9 hours ago, realno *w said:

Uglavnom, 100 puta ponovljeno, mi smo prošle godine često bili u situaciji da imamo 9 ili 10 igrača koji mogu da igraju ozbiljnu košarku, a i to je pitanje, maltene kad god je bila ta situacija, padao je ritam, loši rezultati, sve. Tako da želim makar 2 neka osrednja igrača tu, ali ne da budu baš kadeti, juniori. Prevelik rizik koji se može sprečiti sa relativno malo para, naspram ukupnih ulaganja.

 

Mozda zbog povreda i izostanaka, inace je Partizan imao 13 profi igraca prosle sezone (Exum, Punter, Nunnally, LeDay, Lessort, Madar, Andjusic, Avramovic, Papapetrou, Trifunovic, Smailagic, Vukcevic i Koprivica).

 

Recimo, prosle sezone je bila slabija rotacija na visokim pozicijama (4 i 5), ali tu je sad Koprivica i sa novim igracem to je ukupno 5 igraca na 4 i 5 sto je otprilike nesto na sta mogu da racunaju i mnoge ekipe u EL.

 

Mislim, koja uopste dva osrednja igraca zelis i na kojim pozicijama? Dalje, ne znam zasto se stalno pominje KKCZ sa svojih trenutno 15 igraca + dva pojacanja koja zele da dovedu, to je anomalija, a ne pravilo u evropskoj kosarci.

 

Sto se tice povreda, njih niko ne zeli da vidi, ali one se desavaju - naravno da tada klubovi ispastaju, budu losiji rezultati, pa Efes je zbog povreda dva najbitnija igraca propustio i TOP8, a oni bas i nisu tu imali veliku rotaciju - Larkin, Micic, Beaubois, Bryant i Clyburn, dakle, samo pet igraca na tri pozicije koji mogu da igraju EL, a da ne budu igraci manje (kao razni Tunceri, Arne, Gaziji i ostali).

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Mozda zbog povreda i izostanaka

 

Možda? 

 

Balša je propustio 58 utakmica, Aleksa 36, Smajli 19. Nećemo nabrajati ove primere tipa igrači koji su propustili 5-6-7 tekmi.

To nije možda, to je ogroman hendikep.

 

E sad, jedino ako smatraš da ne treba dovesti nikoga pod pretpostavkom da su povrede nešto što se desilo prošle godine i što se neće ponoviti više.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Sto se tice povreda, njih niko ne zeli da vidi, ali one se desavaju - naravno da tada klubovi ispastaju, budu losiji rezultati, pa Efes je zbog povreda dva najbitnija igraca propustio i TOP8, a oni bas i nisu tu imali veliku rotaciju - Larkin, Micic, Beaubois, Bryant i Clyburn, dakle, samo pet igraca na tri pozicije koji mogu da igraju EL, a da ne budu igraci manje (kao razni Tunceri, Arne, Gaziji i ostali).

 

Na koje povrede misliš? Larkin je propustio dosta tekmi, koja druga?

 

Uostalom, to samo ide u prilog ovome o čemu pričam. Kod većine ostalih je bila slična situacija kao kod nas, Klajburn, Micić i Brajant su izgurali skoro sve tekme u sezoni sa velikim minutažama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako dovedemo još ta tri igrača na pozicijama 1,4 i 5, imaćemo 10 EL igrača sa dvocifrenom minutažom plus Anđuša, Trifa i Balša koji će skupljati minute u EL i pokušati da odmore nosioce u Aba. Sa ovih 13 igrača imamo svaku poziciju pokrivenu sa 3 igrača. Mislim da je ovo sasvim dovoljno, ne treba ni gomilati previše, može da se naruši atmosfera.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Imali ste osrednjeg Brodzianskog pa ste ga liferovali brzo tako da je tu Željko išao u svestan rizik sa velikom minutažom nosilaca i isplatilo se, mada je i sam rekao na nekoj konferenciji da je KKP imao nenormalno sreće da svi nosioci budu zdravi cele sezone.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce kljucna razlika biti sto je uloga Papapetrua podeljena na dve: Ponitka kao bekap na 2/3 i jos jedan igrac koji ce doci, koji ce biti bekap na 4/5 (eventualno 4/3). To daje jos kvalitetnih 20-ak minuta po utakmici, plus ako se Zek pupu-nedajboze povredi imas igraca da uskoci full time.

Tako da sto kaze gore @ChrisJudd svaka pozicija ce biti pokrivena sa po min. 2 igraca. Drugim recima, Tristana ce zameniti neki igrac koji ce moci da odmah da doprinos, bar tako ja vidim tu poziciju koja se trazi

 

plej starter, Jare, Aleksa

Panter, Andjusa, Aleksa, Ponitka

Nanula, Ponitka, Trifa

Zek, bekap 4, Smajli

centar starter, Smajli, Balsa

 

(bold su primarne pozicije i to je tacno 13 igraca)

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ne sam Safete said:

Nije pretjerano važno ali sumnjam da će se Ponitka spustati na 2

 

i ja tako mislim. ujedno sam siguran da će željko imati nekoliko akcija gde ponitka bira kome distribuira loptu, to mu je u suštini glavni kvalitet

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Imali ste osrednjeg Brodzianskog

Ne zezaj, Brodziansky je bio lošiji od Tristana, i na oko, i statistički. Baš se nikako nije snašao kod nas.

7 minutes ago, Ne sam Safete said:

Nije pretjerano važno ali sumnjam da će se Ponitka spustati na 2

Na dva neće, jer je skroman šuter, ali da će u nekim situacijama biti de facto plej u ovoj ekipi, za to sam spreman glavu da uložim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da se nije snašao, to niko ne spori, nego sam samo referisao na izjavu Realnog da su Partizanu falili ti osrednji back up igrači sa širu rotaciju. KKP se očigledno opredelio da ih dodatno marginalizuje na uštrb nosilaca, kockali su se i manje više pogodili, svakako bi bila druga pesma da se neko od nosilaca povredio.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pa naravno da se nije snašao, to niko ne spori, nego sam samo referisao na izjavu Realnog da su Partizanu falili ti osrednji back up igrači sa širu rotaciju. KKP se očigledno opredelio da ih dodatno marginalizuje na uštrb nosilaca, kockali su se i manje više pogodili, svakako bi bila druga pesma da se neko od nosilaca povredio.

 

Pa nije bio osrednji, uglavnom je djelovao kao kad bih ja upao na EL teren. Ono što je Realni pokušao da kaže je da su nam falila još bar dva igrača produkcije Avramovića i Smajlagića, od kojih jedan definitivno na 4, a jedan na nekoj drugoj poziciji (s tim u vezi, imali smo mi u teoriji i Đušu kao prosječnog igrača koji je trebao da bude kontribjutor sa klupe, ali se ja sjećam jedne njegove utakmice - gostovanja u Madridu - u kojoj je on isporučio)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, realno *w said:

 

Možda? 

 

Balša je propustio 58 utakmica, Aleksa 36, Smajli 19. Nećemo nabrajati ove primere tipa igrači koji su propustili 5-6-7 tekmi.

To nije možda, to je ogroman hendikep.

 

To i kazem, ogroman hendikep, a opet je KKP bio na pragu da ode na F4. Osim ako ne mislis da su Smailagic, Koprivica ili Avramovic od stakla, razumno je pretpostaviti da ce ovog puta biti cesto u sastavu, a onda dovodjenjem jos 2 igraca na ovih 13 samo pravis guzvu.

 

9 hours ago, realno *w said:

 

Na koje povrede misliš? Larkin je propustio dosta tekmi, koja druga?

 

I Micic je propustao neke meceve, secam se da nije igrao u Beogradu protiv Crvene zvezde.

 

9 hours ago, realno *w said:

Uostalom, to samo ide u prilog ovome o čemu pričam. Kod većine ostalih je bila slična situacija kao kod nas, Klajburn, Micić i Brajant su izgurali skoro sve tekme u sezoni sa velikim minutažama.

 

Imas Oly ili Efes koji su u EL koristili maksimum 10-11 igraca, slicno kao i KKP. Imas i Bayern koji je imao dosta siri roster, ali igraci iz prve petorke su bili daleko od klase koju su imali Efes, Oly ili Partizan.

 

Osim ako bas nemas neogranicen budzet kao Real, Armani ili Barca (oni doduse vise nemaju) moras nesto da zrtvujes - to se vidi cak i u primeru ekipa kao sto su Efes, Maccabi, Olympiacos. Partizanov sastav od prosle sezone je imao pet velikih imena + nekoliko igraca sa klupe. Sada ce verovatno da se ide na siru rotaciju, ali ni prvi plej ni prvi centar vise nece biti onako dominantni kao sto su bili Exum ili Lessort. Videcemo koji koncept ce se pokazati boljim.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Beonegro said:

 

Pa nije bio osrednji, uglavnom je djelovao kao kad bih ja upao na EL teren. 

Brodziansky nije uopste los igrac.  Razlika izmedju EL i EC jeste velika, ali nije bas tolika da jedan vrlo dobar EC igrac izgleda toliko lose u Evroligi. Mogu biti razni razlozi zasto je kod vas bio toliko los, ali zna se da Zeljko ima milion kombinacija, akcija i cega sve ne, tako da verovatno i nije lako jednom igracu koji upadne u sred sezone da pohvata sve to. Posebno nekom ko nikad nije bio na tom nivou. 

Brodziansky jeste neki kvalitet osrednjeg back up igraca (mozda drugaciji profil, cvrsci i sa boljom odbranom). Neki sweet spot izmedju igraca koji moze da odigra solidne minute i lika koji se nece buniti da presedi 35 minuta. Medjutim verovatno nije idealno da se to trazi u sred sezone i da bi taj igrac trebalo da prodje pripreme i privikne se na sistem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aman 2 said:

Baš se odužilo ovo s pojačanjima. Očekujem u jednom danu sva tri imena.

 

Ja ne znam sta da ocekujem i da li. To sto zoki i limarija ohrabruju i glume tajanstvenost me samo cini nervoznijim, nikako uverenim da ne rade damage control.

 

S obizirom kako su se svi pojacali u EL, nama trebaju 2 zveri na kljucnim pozicijama, kako ne bismo dosli u situaciju da i pored sjajnih Pantera, Ledeja i Nanule ipak budemo samo glorifikovani ucesnici.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Dracarys said:

S obzirom koje su pare bile spremne za Mirotića, malo je reći da očekujem brutalna pojačanja.


Šta je iz kategorije brutalnog ostalo na tržištu?

 

Mirotić je bio generacijska šansa da se dovede igrač takve klase, poprilično sam siguran da nećemo dovoditi brutalne igrače jer iste ne vidim da su slobodni. Možda neki igrači imaju obeštećenje, poput Nastića, ali koliko još takvih ima?

 

Punter, LeDay i Nunnaly će biti alpha dogs uz eventualno tog plejmejkera gde i očekujem igrača najvećeg renomea od najavljene trojice.  

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kendrick said:


Šta je iz kategorije brutalnog ostalo na tržištu?

 

Mirotić je bio generacijska šansa da se dovede igrač takve klase, poprilično sam siguran da nećemo dovoditi brutalne igrače jer iste ne vidim da su slobodni. Možda neki igrači imaju obeštećenje, poput Nastića, ali koliko još takvih ima?

 

Punter, LeDay i Nunnaly će biti alpha dogs uz eventualno tog plejmejkera gde i očekujem igrača najvećeg renomea od najavljene trojice.  

U Evropi nije ostalo ništa, oči su uperene na NBA ligu. Ostalo je baš dosta dobrih igrača koji u NBA nisu našli angažman. Zato je CZV u prošloj sezoni i dovela Kampaca nakon što je otpušten u Dalasu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

To i kazem, ogroman hendikep, a opet je KKP bio na pragu da ode na F4. Osim ako ne mislis da su Smailagic, Koprivica ili Avramovic od stakla, razumno je pretpostaviti da ce ovog puta biti cesto u sastavu, a onda dovodjenjem jos 2 igraca na ovih 13 samo pravis guzvu.

 

Ne mislim da su od stakla, nego da su povrede sastavni deo igre, naročito kod timova koji odigraju 80 utakmica gde se na svakoj očekuje pobeda i maksimalni pristup.

 

 

1 hour ago, goldberg said:

I Micic je propustao neke meceve, secam se da nije igrao u Beogradu protiv Crvene zvezde.

 

Odigrao 31 od 34 meča u EL. 

 

 

1 hour ago, goldberg said:

Imas Oly ili Efes koji su u EL koristili maksimum 10-11 igraca, slicno kao i KKP. Imas i Bayern koji je imao dosta siri roster, ali igraci iz prve petorke su bili daleko od klase koju su imali Efes, Oly ili Partizan.

 

Ok je da se koristi 11 igrača, pitanje je šta radiš kad se neko bitan povredi. Da li imaš nekog polovnjaka ili mladog da ubaciš u mašinu, ili ćeš ekipu popuniti šesnestogodišnjacima.

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Bukvalno ovo. Nije ostalo nista.

 

19 minutes ago, Dracarys said:

U Evropi nije ostalo ništa, oči su uperene na NBA ligu. Ostalo je baš dosta dobrih igrača koji u NBA nisu našli angažman. Zato je CZV u prošloj sezoni i dovela Kampaca nakon što je otpušten u Dalasu.

 

pangos?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...