Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Nisam odusevljen, moglo se bolje na SF. Ziheraski, ali ok, Zhoc ce svakako snositi najvecu odgovornost za potpis. 

 

 

ostoja i ti necete sigurno. pa i nunnally, punter, papapetrou, exum su bili zihersaki izbori.

 

sta bi bio anti-ziheraski izbor, koji te btw nece kostati sezone? pricamo o klubu koji ima da potrosi na backup sf-pfa, vec 2x sezone.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 
 
ostoja i ti necete sigurno. pa i nunnally, punter, papapetrou, exum su bili zihersaki izbori.
 
sta bi bio anti-ziheraski izbor, koji te btw nece kostati sezone? pricamo o klubu koji ima da potrosi na backup sf-pfa, vec 2x sezone.
Da zabodemo jednog undrafted/unsigned studenta 4 godine prava sa Gonzage.
Da li treba da vam prevodim Stevine sublimisane poruke?
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Nije to ziheraški kad imaš novce i kupiš pristojnog igrača, to je logičan potez.

Nego smo mi navikli da uzimamo mačke u džaku za male pare i da se nadamo da će eksplodirati.

Ako je Ponitka ziheraški kako se zove ovo drugo?

Edit: @frensis

 

Ovaj potpis percipiram kao nabavku startnog krila (uopste nije izvesno da Nun ostaje, a i da ostane, on je takodje izasao iz prajma). Ponitka je kvalitetan clan rotacije, ali role playa bez ikakvog upsidea. Stravicno zahvalan sraf, ali nosilac nikako. Ziheraski u smislu da nema misterije koliko moze odnosno ne moze. To je za igraca za popunu rotacije vrlina, ali za nekoga ko treba da bude deo main disha, malo slabije.

 

3 minutes ago, uini said:

ostoja i ti necete sigurno. pa i nunnally, punter, papapetrou, exum su bili zihersaki izbori.

 

sta bi bio anti-ziheraski izbor, koji te btw nece kostati sezone? pricamo o klubu koji ima da potrosi na backup sf-pfa, vec 2x sezone.

 

Nemojmo sad karikirati. Dante je sa svojom istorijom povreda, kilazom i nedefinisanom pozicijom u evropskoj kosarci bio sve samo ne zicer. Za ostale cemo se sloziti, ali su to bili ziheri u nekom drugom smislu - top level ziher. Ok, Papa je izgledao puno losije zbog toga sto je Zeljko ocigledno pogresno procenio nivo njegove prilagodljivosti. Ne kazem da sad treba ici u takav rizik da se dovede neko sa koledza i daju mu se kljucevi u ruke, ali sa Ponitkom kao starterom se ne ide na F4, osim ako ti je bukvalno svaka od preostale pozicije popunjena 1st team EL igracima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni je ona simultanka protiv Dončića bila solidan upside, možda nije projektovan za nosioca a možda jeste samo mu niko nije namijenio takvu ulogu do sada. Gledao sam njegove statse, čovjek je baš stabilan u smislu da uvijek isporuči svojih 10/4/3. Međutim meni bode oči da on u repki isporučuje preko 7ass što je baš upside u odnosu na klupsku košarku i nešto na šta Željko sigurno računa kod njega u sklopu sekundarne kreacije.

 

Biće zanimljivo vidjeti šta mu je Željko namijenio i siguran sam da će to biti nešto što do sad nije radio u karijeri ili je to radio nedovoljno. Iako ima dosta iskustva još uvijek mi liči na nešto što se može dodatno izbrusiti i unaprijediti. 
 

Ako imaš dobar brus.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, SteveFrancis#3 said:

 

...Clyburn, Hezonja, Guduric...

 

Hezonja pod čvrstim ugovorom sa Realom, Gudurić ugovor + ne bi došao.

 

Klajburnov status ne znam, ali svakako 3 puta skuplji igrač od Ponitke, tako da mi je teško da ih poredim uopšte.

 

2 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Mislim jasno je meni da se puca na sigurno, samo je problem sto je unutar same EL nikad manje kvaliteta. Mora se ubaciti i nesto spolja, da se osvezi gene pool.

 

Jeste, ali izbor je to, ili juriti nekog proverenog povratnika iz NBA kojih je jako malo i koštaju haos. Evo recimo Mihaljuk se spominje za povratak u Evropu, svakako da bi bio zanimljiv, ali malo je takvih primera.

 

O koledž igračima ne bih trošio reči. Bukvalno mislim da bi se 1 od 10 snašli da pravo upadnu u EL. Evo pogledao sam klip onog Buma što si kačio pre neki dan, pa taj se čuo ne bi. Za sve njih je idealan scenario neka evropska liga, eventualno EC prve sezone, pa polako dalje.

Link to comment
Share on other sites

Ako su  Papa - Ponitka i Jamadar - Jare zamena glava-za-glavu (jedan je jaci u nekim segmentima, drugi u drugim, podvucena crta bi rekla da da smo na nuli), ja ne znam ko i sta moze biti zamena za Exuma, gotovo nemoguca misija.

 

A pocinjem to isto da mislim i za Lesora, iako je on daleko veci liability. Na pamet mi ne pada neki slobodan a kvalitetniji EL centar, koji donosi makar tu atletiku i energiju.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

 

Hezonja pod čvrstim ugovorom sa Realom, Gudurić ugovor + ne bi došao.

 

Klajburnov status ne znam, ali svakako 3 puta skuplji igrač od Ponitke, tako da mi je teško da ih poredim uopšte.

 

 

Jeste, ali izbor je to, ili juriti nekog proverenog povratnika iz NBA kojih je jako malo i koštaju haos. Evo recimo Mihaljuk se spominje za povratak u Evropu, svakako da bi bio zanimljiv, ali malo je takvih primera.

 

O koledž igračima ne bih trošio reči. Bukvalno mislim da bi se 1 od 10 snašli da pravo upadnu u EL. Evo pogledao sam klip onog Buma što si kačio pre neki dan, pa taj se čuo ne bi. Za sve njih je idealan scenario neka evropska liga, eventualno EC prve sezone, pa polako dalje.

 

U mojoj knjizi, koledz igraci dolaze kao low-cost projekti pri kraju pozicione rotacije. Neko ce mozda za par meseci dogurati do velike minutaze, nekome ce trebati mozda 2 sezone da postane produktivan na vrhunskom nivou. Eto mi smo spickali 2 godine u Madara. Ne vidim zasto to ne bi moglo i sa nekim od preko, zasto eto tipa pomenuti Boum ne bi mogao da se svicuje sa Yamom.

 

A ovo za Svija, dizem obe ruke, levu, desnu nogu, pa i nogu od stola ako treba.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Alex_Serbia said:

ako cemo na F4

Polećeli sivi sokolovi...

 

Više se nadovezujem jer si već dao odgovor sebi. Nama cilj treba da bude top8, što neće biti jednostavno dostići. Tek ako to dostignemo, možemo da razmišljamo o F4, a to će zavisiti od forme, ukrštanja i svašta nešto.

 

Koliko god da smo u ovoj sezoni u jednom periodu izgledali brutalno i da smo bili na korak od F4, bukvalno sva sećanja (a sa njima i grande očekivanja) treba obrisati pred početak nove. Pa polako...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...