Jump to content

Ženska košarka


serbianhoops

Recommended Posts

11 minutes ago, Drug Crni said:

Šta se dešava ako dobije manje od 7,a šta ako više od 7?

Ako Brazil dobije vise od 7 onda ide na OI, a ako dobije manje od 7 onda idu Nemice. Nas izbacuje samo tacno 7 razlike za Brazil uz bar 74 postignuta poena.

Bili smo blizu protiv Australije, ali ipak poraz. Ceka se taj odlucujuci mec.

Edited by Del Piero
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Del Piero said:

Ako Brazil dobije vise od 7 onda ide na OI, a ako dobije manje od 7 onda idu Nemice. Nas izbacuje samo tacno 7 razlike za Brazil uz bar 74 postignuta poena.

Bili smo blizu protiv Australije, ali ipak poraz. Ceka se taj odlucujuci mec.

Cek ako dobiju vise od 7 onda i Srbija ide na OI?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Del Piero said:

Dakle gleda se ko je dao najvise poena u te dve utakmice. Mi smo na 138, tako da ako Brazil dobije tacno 7 razlike sa 74+ datih poena onda smo ispali. Ako ne dobijemo Australiju.

 

Kako ovo fino moze da se namesti... kakvo je sudjenje bilo za domacina, ne bi me nista cudilo. 

Link to comment
Share on other sites

Cestitke djevojkama na plasmanu na OI u Parizu.Posebna cestitka najboljem treneru za zenske selekcije na svijetu Marini Maljkovic.Ovo sto ona radi moze se nazvati cudom.Bez tri legende,bez Crvendakic, sa dosta limitiranih igracica,sa malo vremena za pripreme i uigravanje, odlazak na olimpijadu djeluje suludo i nestvarno.Svaka cast.Mala zemlja ,kao sto je to Srbija,sa 15000 kosarkasa i kosarkasica od kojih su vecina mladjeg uzrasta,ima tri selekcije u Parizu-basketase,te musku i zensku selekciju.Mora se jos jednom reci-zemlja smo kosarke.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Zaista ne pratim žensku košarku pa je moje pitanje: gde se rangira Ivon Anderson u odnosu na svetski nivo? Koji muški pandan je ona - NBA igrač i kog kalbira, dobar evroligaški igrač ili nešto treće? Jer deluje mi da je ona daleko najbolja košarkašica naše reprezentacije and it's not even close.

Link to comment
Share on other sites

Još pre prve utamice sam čitao kako se naše devojke žale na vrlo teške klimatske uslove..ogromnu vlagu itd. Isprva sam pomislio da je klasični srpski alibi u pitanju,ali sinoć sam saznao da se turnir igrao u nekom gradu blizu Manausa..to je Amazonija i sve mi je bilo jasno.

U Manausu su igrane i neke utakmice Mundijala 2014.godine i to je bio pakao za reprezentacije i navijače..em zbog klime,em zbog dužine putovanja. Mislim da su i Hrvati tada tamo igrali neku utakmicu..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je truleks ova situacija gde nam je Anderson alfa i omega reprezentacije, bez nje bismo bili za klasu slabiji a OI bi gledali samo na televiziji, nije kao da je neka role igračica.

Pa valjda je i poenta stranaca/strankinja u repkama da ne bude/budu role igrac/igracice nego da prave razliku? 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Ne postoji poenta stranaca u reprezentativnoj košarci, to je oksimoron.

Generalno se slazem, samo isticem sta je opravdanje onih koji to rade. Sigurno nije da budu neke role igracice vec da prave razliku, kao kod nas Ivon.

Link to comment
Share on other sites

Imali smo srecu da nam u istoj generaciji igraju superstarovi poput Sonja, Ane, Jelene...postigli smo rezultate sa zlatnim medaljama koje nije imala ni SFRJ. Logično je da kada odu takve igracice da nastaje rupa i da je strankinja sada jedna od vodećih igračica. Nama predstoji duzi perod smjene generacija i uvodjenja u sistem Avlijas, Popovic, Knezevic, Maric i sl. Nerealno je da brzo i lako kompenzujemo povlačenje najtrofejnije generacije sa ovih prostora.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 3/13/2024 at 9:09 PM, MikiMilane said:

Katarina Knežević (2005) od sledeće sezone na koledžu (Arizona). Kao i Manuela Piljević (2006) koja će igrati za Albany.

 

Ispravka, Piljević je rođena krajem 2005. Vidićemo da li će dobiti poziv U20 repke.

 

Jana Mbombo Njoya (2006) operisala koleno, teško da će biti spremna za U18 EP početkom avgusta. Eva Uhrmacher (2006) takođe. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Danas je u Ivanjici pocelo prvenstvo Srbije za pionirke.Nastupa 8 ekipa uzrasta 2009.i mladje.Mnogi smatraju da je ovo godiste jedno od najboljih u posljednjih dvadeset godina.I odmah u prvoj utakmici zablistala je Nadja Maksimovic kcerka nase Slobodanke Tuvic.Djevojcica je rodjena 2010.godine i postigla je 26 koseva,imala 10 skokova i pet blokada.Izrazito je visoka,pokretljiva i mrsava.Pretpostavljam da ima preko dva metra i mislim da ce porasti jos nekoliko santimetara.Sigurno,uz Miu Avramovic(KK Cerak),koja je godinu starija i visoka blizu 2 metra ,buduci centar nase seniorske selekcije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...