Jump to content

Ženska košarka


serbianhoops

Recommended Posts

Zene na kraju za 7 mjesto.

 

Bekovi talentovani, unutrašnja linija tanka. Brenjo dosta mekana sa nedostatkom agresivnosti, ima predispozicije da bude dosta bolja.
Za razliku od nas Hrvatice izbacile brutalnog centra Vukosu(2008) od 194, korpulentna, jaka, gadja trojke. Stastisticki najbolja igračica prvenstva. Plus tu je i cerka čuvene Danire Nakić, nisko krilo od 188 koje dobro napada licem i ima dobru ruku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

Cinkarna Celje potpisala je višegodišnji ugovor sa srpskom kadetskom reprezentativkom Andjelom Demirović, koja u Celje prelazi iz OKK Feniks Banja Luka.

Anđela, koja je 2008. godište igrala je za prvi tim Feniksa u šampionatu BiH u sezoni 2022/2023 te je u prosjeku bilježila 14,9 poena i 12,8 skokova.

 

Čudilo me da je nema na završnim pripremama ženske kadetske repke pred Evropskog Prvenstva.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Mini pripreme U16 reprezentacije

 

Jana Ilić – Vojvodina 021
Tina Bodražić – Кraljevo
Jana Srezoski – Crvena zvezda
Mia Avramović – Cerak
Кatarina Ristić – Ras
Nataša Vidović – Ras
Angela Ladinek – Ras
Кatarina Кovačević – Best (BiH) 
Ana Pavlović – Orlovi (BiH)
Nina Zlokolica – Art Basket
Anastasija Jovanov – Tisin cvet
Кalina Кožul – Mondo Rivers
Sara Tanović – Vizura
Ema Jeverica – Sevojno
Teodora Milošević – Srem
Nađa Maksimović – Novosadska ŽКA

 

Dakle bez Anđele Demirović i sestara Majstorović iz 🇫🇷.

Link to comment
Share on other sites

Hristos se rodi(svim clanovima foruma ,koji slave po Julijanskom kalendaru).Da li postoji neki clan foruma koji je specijalizovan za zenske mladje kategorijeda nam nesto vise napise o pozvanim igracicama za u-16 selekciju.Koje pozicije igraju?Priblizne visine?Koje su najperspektivnije?Da li ima visokih centara,jer je to bila najveca boljka u mladjem uzrastu zadnjih nekoliko godina.

Edited by tanasko
Link to comment
Share on other sites

Najveci talenat je Kristina Radjenovic iz Zvezde, igra PG, negdje je visoka oko 175-176. Najveci IQ kod nas u zenskoj kosarci otkako pratim mladje kategorije, plus ima i dobru tehniku, fizikjalije su prosjecne. Problem je sto je prosle godine na finalnom turniru pokidala ligamente kad je ulazila u dribling i nezgodno joj se noga pozicionirala. Šteta.

 

Drugi nas najveci talenta je Natatasa Vidovic iz Ras, igra na poziciji tro. Ona odskače fizikalijama, bas je kosarkaski gradjena, ima i solidnu tehniku.

 

Ostale slabo poznajem, ali ove dvije su dominirale na finalnom turniru.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bojdo said:

Najveci talenat je Kristina Radjenovic iz Zvezde, igra PG, negdje je visoka oko 175-176. Najveci IQ kod nas u zenskoj kosarci otkako pratim mladje kategorije, plus ima i dobru tehniku, fizikjalije su prosjecne. Problem je sto je prosle godine na finalnom turniru pokidala ligamente kad je ulazila u dribling i nezgodno joj se noga pozicionirala. Šteta.

 

Drugi nas najveci talenta je Natatasa Vidovic iz Ras, igra na poziciji tro. Ona odskače fizikalijama, bas je kosarkaski gradjena, ima i solidnu tehniku.

 

Ostale slabo poznajem, ali ove dvije su dominirale na finalnom turniru.

Znam da puno volis kosarku i mislim da ce te obradovati video na koji sam slucajno naisao.Otidji na jutjub kanal i ukucaj Mia Avramovic.Video je iz marta prosle godine kada je ona imala 13 godina i nepunih 7 mjeseci.Prijatno ces se iznenaditi pokretljivoscu i smislom za igru mlade Mie.Od tada je proslo 10 mjeseci i pretpostavljam da je jos porasla jer je izrazito mrsava.Poslije toga idi na sajt KSS i nadji vijest"mini pripreme zenske u 16 reprezentacije Srbije"jer ima slika svih pozvanih igracica.U prvom redu je osam djevojcica i dva trenera.Zanimljiv je drugi red u kojem je takodje 8 djevojaka.Ima 5-6 visokih od kojih je peta slijeva navedena Mia.Druga slijeva je priblizno njene visine, a visoka je i sedma slijeva.Sta tek reci za najvisu(do Mie).Znam da je to kcerka Slobodanke Tuvic-Maksimovic i da je najmladja na spisku(2010.godiste).Sta bi ti onako odokativno rekao za visinu mlade kosarkasice iz Novog Sada?Ja mislim da ima znatno preko dva metra.Jos su mlade, ali mogle bi biti buduci centri mladjih selekcija Srbije.Sportski pozdrav.

Edited by tanasko
Link to comment
Share on other sites

Pored Demirović, meni je veliki žal Isabella Mitrović-Marion (194, rođena 22 decembra 2008, dakle bukvalno 2009 godište). Visoka, pokretljiva i tehnički školovana. 

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

Женска кошаркашка репрезентација данас путује преко Лисабона у бразилски Белем на ФИБА олимпијски квалификациони турнир на коме ће од 8. до 11. фебруара играти против домаћег Бразила, Немачке и Аустралије. За пласман на треће узастопне Олимпијске игре, изабраницима Марине Маљковић биће потребно да после три одиграна дуела заузму једну од прве три позиције у групи.

-Последње од свих тимова учесника стижемо у Бразил. Још увек се скупљамо свуда по свету, јер поједине репрезентативке имају клупске обавезе и овог викенда. Имаћемо свега два заједничка тренинга пред прву утакмицу, за разлику од наших противника попут Аустралије и Бразила који су већ месец дана на припремама и Немачке, која ће имати добрих десет дана припрема. Ово је никада изазовнија ситуација за кошаркашку репрезентацију Србије. Наше девојке су довољно паметне, довољно су жељне и  знају шта могу да добију у Бразилу. Увек смо се скупљале у свим чудним и тешким ситуацијама, тако да очекујемо да ће и овога пута снага наше групе нађачати све изазове – рекла је селекторка српског националног тима Марина Маљковић.

На пут креће 11 играчица: Ивон Андерсон, Мина Ђорђевић, Kатарина Зец, Маша Јанковић, Невена Јовановић, Александра Kатанић, Ивана Kатанић, Тина Kрајишник, Невена Росић, Kристина Топузовић и Саша Чађо. У Лисабону ће им се придружити Јована Ногић, Ивана Раца и Драгана Станковић, а у Белему Анђела Дугалић.

-Све три екипе са којима ћемо се борити за пласман на Олимпијске игре у Паризу су изузетно тешке. То је најбоље што женска кошарка у свету нуди. Аустралија је велика класа, Бразил је с разлогом постављен за организатора турнира, зато што су коначно направили један јако добар, висок и атлетски способан тим са великом доминацијом на центарској позицији. Немачка је на екипу са Евробаскета из Словеније довела сестре Сабали које добро познајемо, тако да нас чека тежак задатак – закључила је Марина Маљковић.

Србија турнир у Белему отвара дуелом против Немачке, у четвртак, 8. фебруара. После дана паузе, за викенд ће одиграти и преостала два меча – у суботу против Бразила и у недељу против Аустралије. Пласман на Олимпијске игре у Паризу обезбедиће три првопласиране екипе. [quote/]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Perkos2 said:

 

Na OI prolaze tri od četiri, tako da je u principu potrebna "samo" jedna pobeda. E sad, Australija je prilično jaka, Brazilke su domaćini, možda je najveća šansa već Nemice večeras.

 

Inače prenose RTS i NovaSport.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sinoc, ala one Brazilke biju, a sudije sude kao da su ih proveli malo kroz favele... 

 

Ipak nase lavice i to su uspele da prevazidju. Steta sto nije pogodjeno poslednje slobodno bacanje, to je bila viza za OI pre poslednjeg kola. 

 

Sada ili nase devojke da pobede Australiju, ili da Brazil izgubi, ili da Brazil ne pobedi sa tacno 7 razlike (jer tada sve tri ekipe - Nemacka, Brazil, Srbija imaju +0 kos razliku u trouglu 🙂 a onda valjda ko je dao vise poena odlucuje?). 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam i ja utakmicu. Uvek imam malu zadrsku prema zenskoj reprezentaciji zbog Anderson (i ranije Paige), ne svidja mi se to. Doduse da nije bilo Ivon izgubili bismo utakmicu i ne bi isli na OI sigurno. Spolja delujemo tanko, jedina je ona u stanju da organizuje nesto u kontinuitetu, mada su sudije pustile ozbiljnu tucu sinoc. Da li fali neko ovoj reprezentaciji ili je ovo pun sastav?

Link to comment
Share on other sites

Da nema Ivon, realno, ne bi se mi ni borili za OI niti bi imali zlato sa EP, a sigurno ne bi bili ni medju prvih 8 repki u svetu. 

Sa njom smo uzeli to zlato, pa onda 5. mesto na narednom EP, i valjda 6. mesto na svetskom. 

 

Da li je to dobro? Pa dobro je ako ce da motivise neke male devojcice da budu kao ona, da treniraju, ako je samo zbog rezultata to nije dobro jer je kratkorocno.

 

Tako je sa zenskom kosarkom, nedovoljan je skup igracica iz kojeg ce neke izrasti u reprezentativke. Sa muskom kosarkom to nije slucaj kod nas, tu uvek imamo dosta dobar skup iz kojeg crpimo talente... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Pogledao sam i ja utakmicu. Uvek imam malu zadrsku prema zenskoj reprezentaciji zbog Anderson (i ranije Paige), ne svidja mi se to. Doduse da nije bilo Ivon izgubili bismo utakmicu i ne bi isli na OI sigurno. Spolja delujemo tanko, jedina je ona u stanju da organizuje nesto u kontinuitetu, mada su sudije pustile ozbiljnu tucu sinoc. Da li fali neko ovoj reprezentaciji ili je ovo pun sastav?

Crvendakić je povređena 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nlavrnja said:

Ako brazilke dobiju tacno 7 razlike, onda odlucuje ukupna kos razlika, dakle bitno je ne izgubiti vise od 33 od australije

Sada sam procitao na sajtu FIBA i kos kolicnik protiv Australije je nebitan.

If AUS beat SRB and BRA beat GER by 7 points, then there is a three-way tie with the same point difference (0), therefore the higher number of game points scored in the games between them will apply and become the next decisive criteria.

Dakle gleda se ko je dao najvise poena u te dve utakmice. Mi smo na 138, tako da ako Brazil dobije tacno 7 razlike sa 74+ datih poena onda smo ispali. Ako ne dobijemo Australiju.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...