Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

6 hours ago, uini said:

to je današnja realnost, da ne kažem kontekst; 

ono što je bilo super pre 25 godina, često nije zadovoljavajuće danas. ne znam da li da potegnem auto industriju, način na koji se igra košarka ili da se držimo prosto teme, komentarisanja utakmice, usput dostupnosti znanja a ne samo informacija.

 

Ko zna... Možda je Šareni zapravo naš Oldtimer, neki strani naravno, ne Yugo 😄 

 

6 hours ago, Barkley#34 said:

 

 

Upravo tako, zaboravlja se ne samo koliko je RTS tu neinvestiran, već i ko bi taj neko bio eventualna zamena njemu, da se ne daj bože prihvate pošto poto podmlađivanja/osvežavanja komentatorskih mesta

Link to comment
Share on other sites

RTS sportske vesti:

- Srbija osvojila dve medalje u rvanju
- basketasi Srbije 3x3 osvojili EP
- kratka poslednja vest da smo ispali na EP u kosarci
- ni reci o tome ko je osvojio US Open (valjda misle kad nije Nolo,nebitno je)
- ni reci o tome ko je postao svetski prvak u odbojci

Njihovo pravo da selektuju vesti. I tako vec 30+ godina.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

- ni reci o tome ko je osvojio US Open (valjda misle kad nije Nolo,nebitno je)
- ni reci o tome ko je postao svetski prvak u odbojci

Njihovo pravo da selektuju vesti. I tako vec 30+ godina.

To manje vise rade svi mediji i to ne samo kod nas

Link to comment
Share on other sites

Šarenac je dobar ali samo u konkurenciji Dende i likova koji niti prate košarku niti je inače komentarišu osim u ad hoc okolnostima, poput Mijaljevića i Krivokapića. Dakle za apsolutno bedne rts kriterijume on je goat. Šarencu je ostalo još samo da igra na kartu dikcije i sentimentalne povezanosti gledaoca sa njegovim glasom - u svemu ostalom on je veoma nizak nivo. Jbte pa on ne može Brada Stevensa da prepozna na tribinama ili tako neka imena, stalno ima lapsuse (barem nije toliko sujetan da ih ne prizna), lupeta, nije u toku sa košarkom anno 2022, deluje mi da su ga probudili iz kome i da još misli da je 2005a npr, ima jako loš i boomerski smisao za humor itd. Ova situacija u kojoj je on kao stručni konsultant Mijaljeviću pa mu kao nešto objašnjava je stvarno komedija i to groteskna. Ne mora on da se frlja nekom terminologijom košarkaških akcija i slično, ali morao bi da bude mnogo informisaniji barem. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Chaos Is Me said:

Šarenac je dobar ali samo u konkurenciji Dende i likova koji niti prate košarku niti je inače komentarišu osim u ad hoc okolnostima, poput Mijaljevića i Krivokapića. Dakle za apsolutno bedne rts kriterijume on je goat. Šarencu je ostalo još samo da igra na kartu dikcije i sentimentalne povezanosti gledaoca sa njegovim glasom - u svemu ostalom on je veoma nizak nivo. Jbte pa on ne može Brada Stevensa da prepozna na tribinama ili tako neka imena, stalno ima lapsuse (barem nije toliko sujetan da ih ne prizna), lupeta, nije u toku sa košarkom anno 2022, deluje mi da su ga probudili iz kome i da još misli da je 2005a npr, ima jako loš i boomerski smisao za humor itd. Ova situacija u kojoj je on kao stručni konsultant Mijaljeviću pa mu kao nešto objašnjava je stvarno komedija i to groteskna. Ne mora on da se frlja nekom terminologijom košarkaških akcija i slično, ali morao bi da bude mnogo informisaniji barem. 

 

+ sreća naša pa su braća Lavrinović okačili patike o klin, inače bi nam Šareni i dalje objašnjavao onu priču...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MilošVB said:

@Mairosu

 

Jako me zanima danasnja epizoda.


nadam se da je ispunilo očekivanja.

iskreno, mene nije ni 5% odradilo naspram 2019. tada sam imao odličnu pripremu.

i opet ću reći - sreća pa sam dogovorio Mirka u najavi. u suprotnom niko ne bi došao, a Mirko nije izdao. i to je bilo snimano u tako nekoj zagrobnoj atmosferi, još stari studio, mrak, bukvalno gledanjeupodćutanje. a Mirko baš dobru analizu dao, iskreno lepo je pričao.

sad ovo bilo lagano. izgubili, ok, šta da se radi. peče - peče, al' beš ga...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...