Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

16 hours ago, СтелаРоса said:

Koji jos komentator sa nasih prostora koristi gore nabrojane "opste" izraze? 

 

Najbolje bi bilo da svi naucimo napredni engleski jezik i da imamo knjigu kosarkaskih izraza ispred sebe pa da mozemo da pratimo sta ovaj komentator prica. 

 

Na areni koriste svi, na sportklubu su slabije potkovani pa ne koriste, a RTS neću da pominjem, oni dobro da znaju pravila igre. Tačno je da Radojević ponekad preteruje sa tim izrazima (a nekada i greši kako ih koristi) ali meni ne smeta, šta više, zanimljivije mi je to da slušam nego "igrač x dodaje do igrača y i koš, peti poen igrača y". A uvek imaš i opciju da gledaš na mute i pustiš neku dobru muziku umesto slušanja komentatora koji te nervira.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ko jos prenosi osim Edina i Koleta kosarku na Areni, ali njihove prenose sam gledao hiljadu puta i ne secam se da su ikada koristili te izraze. Mozda koriste u NBA, to nisam gledao. Ovi novi momci koji prenose Aba ligu svakako ne koriste.

 

Mene taj komentator uopste ne nervira, cak sta vise ima adekvatan glas da se bavi tim poslom i svakako je lepo sto zna dosta o kosarci, ali ja sam siguran da 90% ljudi koji gledaju utakmicu ne razumeju o cemu tacno prica. Jedno je pik, roling, skrin, blok, a sasvim drugo je bumerang, fler, separacija. Ipak se ti mecevi prenose za "obicnu" publiku, a ne za kosarkaske strucnjake.

Edited by СтелаРоса
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ih, sklonise dusmani.

 

Moram da priznam, kada sam se prvi put susreo sa likom i delom Edina, nisam ga narocito cenio. U najbolju ruku bio sam indifirentan.

 

Medjutim, sto sam ga vise pratio (narocito kroz podcast-e) to sam poceo vise da ga respektujem i simpatisem.

 

Doslo je na kraju do toga da ga poprilicno gotivim, i uzivam da ga slusam.

 

Mada bih i dalje rekao da je bolji kosarkaski znalac™ i sportski sagovornik nego bas komentator, ali mozda je i do toga sto uglavnom nisam imao prilike da slusam njegove NBA prenose vec uglavnom sve neke utakmice sa ove strane "bare".

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Mairosu said:

Biće sutra, šta vam je. 😄 A dotle imate na Mondu.

Umalo ne dobi batine kad si uporedio (stil) Lejtnera sa slovackim Bircom 😂

Edin se vec spremio da zavrljaci onu stolicu kao Krle. 😂

 

Super podcast

Edited by drperce
A
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, drperce said:

Umalo ne dobi batine kad si uporedio (stil) Lejtnera sa slovackim Bircom 😂

Edin se vec spremio da zavrljaci onu stolicu kao Krle. 😂

 

Super podcast


ja sam sklon tim stilizacijama a on svaki put shvati kao da ih doslovno poredim. i još ja dodao "za siromašne", ali džaba 😄

Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2022 at 11:13 AM, uini said:

kontam da su i rolling-screen-block nekada davno bili percipirani kao izrazi za strucnjake.

Neke 1995. nama na treningu pokojni Poli Bojanić kaže: juniori, pick'n'roll se kaže za dva na dva, zapamtite to da me ne brukate kad odete da igrate uBeeeeeograd 😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mairosu said:


ja sam sklon tim stilizacijama a on svaki put shvati kao da ih doslovno poredim. i još ja dodao "za siromašne", ali džaba 😄

 

Samo ti nastavi tako da se igras, pa ce posle biti kuku jao kada Edin stvarno pocupa kablove.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Deflection, bidermajer pas, close out prodor... Nastavice se

Ček koja je suštinska razlika između pnr i deflection ili close out npr 

Jedno si čuo pre dosta puta a drugo nisi? Isto je Šareni pričao kako su ljudi reagovali kad je on na RTSu počeo upravo taj pnr i pik en pop da koristi, al eto danas je prošireno i postalo je normalno. 

Tako i treba, jer ko ne zna a interesuje ga naučiće nešto novo, koga boli uvo samo će preći preko toga ili ako ga nervira ode Srđan na mute. 

Lično volim da čujem te izraze jer je lepa promena u odnosu na standardne prenose koji znaju da budu ko za radio plus Radojević konkretno se često trudi da objasni šta je upravo rekao i tako približi igru svima 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Razlika je sto komentatori u toku jedne utakmice 20 puta kazu pik, a deflection Srdjan kaze 1 u 20 utakmica. Potpuno nepotrebno. 

 

Možemo reći da je deflection nepotrebno iskorišteno, ali ko nije u stanju da shvati šta closeout znači, možda košarka i nije za njega. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Holivud said:

 

Legendarni Bojan Milovanović (BK - Palakanestro, Euroleague i par puta NBA). Primetićete da kada kritikuje halu Pionir nije ni malo "usporen".

 

Nastaviće se.

 

I sve što je rekao za Pionir stoji i dan danas, 26 godina kasnije.

 

Žalosno što je takva dvorana jedna od dve glavne u Beogradu, umesto da je srušena pre 10-15 godina i na njeno mesto napravljena nova.  

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Skyglider said:

 

I sve što je rekao za Pionir stoji i dan danas, 26 godina kasnije.

 

Žalosno što je takva dvorana jedna od dve glavne u Beogradu, umesto da je srušena pre 10-15 godina i na njeno mesto napravljena nova.  

 

 

Naravno da stoji nego je on tj njegov stil komentarisanja često opisivan kao "usporen" i "dosadan" a ovde ga čujemo u drugom izdanju.

 

Meni je uvek bio kul.

 

"MajerS. 2/2 za 1, 4/7 za 2, 3/3 za 3, 2 skoka, 3 asistencije.

 

Solidno."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, pantelia said:

 

Galanda, Galanda... Prvi poeni Djakoma...

 

wfQwdSa.jpg

 

Boki je sa leve strane. 100 godina nisam nista cuo o njemu, nadam se da je dobro. Mozda Mairosu zna nesto vise

 

Bukvalno čitam njegovim glasom.

 

Sećam se kad me je bacio u rebus

 

"Sekunda, sekunda"

 

Ja gledam sat, 10 sec do kraja napada i tipa 12 min do kraja poluvremena, zbun potpuni.

 

Kad ono za Beneton igra lik koji se zove Glen Sekunda 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...