Jump to content

Evroliga 2022/23 (rosteri, transferi, interesovanja)


Brat od Korneta

Recommended Posts

2 hours ago, Klipan said:

U celoj toj prici ostaje misterija da li su dobili LOC, i ako jesu, na koju foru ako je ovaj imao vazeci ugovor?

 

Kada je Grigonis presao u Panatinaikos spominjalo se vise puta da je tim iz Atine platio obestecenje, ako je istina onda je pitanje kako je Pengos mogao da ode iz kluba bez obestecenja ako to nije bio slucaj sa Grigonisom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ostali su Needham, Bitim i Dudzinski, dosli Clemmons, Auguste i Duverioglou. Imace oni ponovo dobru ekipu.

 

Sto se tice Zalgirisa, to je manje vise to:

 

Evans, Lekavicius, Kalnietis

Brazdeikis, Dimsa

Ulanovas, Butkevicius

Smits, Cavanaugh

Hayes, Birutis

+ Lukosiunas, Lelevicius, Krivas

 

Tri stranca na pozicijama 4 i 5, na spoljnim pozicijama Litvanci + Evans. Bice opet zeleni nezgodni, ima tu svega - sut, atleticizam, odbrana. Fina ekipica.

Link to comment
Share on other sites

 

Update 3.

 

 

Efes:

 

Zvanicno:
-Potpisali: Will Clyburn, Amath M'Baye, Ante Zizic, Egehan Arna, Achille Polonara
-Produzili ugovore: Shane Larkin, Bugrahan Tuncer, Bryant Dunston, Erten Gazi, Vasilije Micic, Tibor Pleiss

-Precrtani: James Anderson, Filip Petrusev, Adrien Moerman, Yigitsan Saybir

 

Interesovanja:
-Dwayne Bacon, Johannes Voigtmann

 

Spekulacije:

-Precrtani: Krunoslav Simon, Chris Singleton

-Otpalo interesovanja za Vojtmana nakon potpisa Polonare

 

 

Real:

 

Zvanicno:

-Potpisali: Sergio Rodriguez, Dzanan Musa, Mario Hezonja, Petr Cornelie

-Produzili ugovore: Fabian Causeur, Rudy Fernandez, Sergio Llull
-Precrtani: Jaycee Carroll(zavrsio karijeru), Thomas Heurtel, Trey Thompkins, Jeffery Taylor, Coach Laso

 

Interesovanja: Pierria Henry

 

Spekulacije:

-Raskid ugovora sa Gosom odnosno da nece iskoristiti +1

 

 

 

Barselona:

 

Zvanicno:

-Potpisali: Jan Vesely, Tomas Satoransky, Oscar Da Silva, Nikola Kalinic, Mike Tobey

-Produzili ugovore: Nicolas Laprovittola
-Precrtani: Rolands Smits, Brandon Davies, Nigel Hayes-Davis, Dante Exum

 

Interesovanja:
-Oriol Pauli

 

Spekulacije:

-Raskid ugovora sa Kalatesom

 

 

 

Olimpijakos:

 

Zvanicno:

-Potpisali: Joel Bolomboy, Isaiah Canaan, Alec Peters
-Produzili ugovore: Moustapha Fall, Coach Bartzokas

-Precrtani: Georgios Printezis(zavrsio karijeru), Tyler Dorsey, Livio Jean-Charles, Hassan Martin, Quincy Acy

 

Interesovanja:
-Nikola Milutinov, Giorgos Tanoulis

 

Spekulacije:

-Interesovanje Sakramenta za Vezenkova

 

 

 

Armani:

 

Zvanicno:

-Potpisali: Stefano Tonut, Billy Baron, Naz Mitrou-Long, Brandon Davies, Kevin Pangos, Deshaun Thomas
-Produzili ugovor: Coach Messina, Kyle Hines, Devon Hall, Luigi Datome, Paul Biligha

-Precrtani: Malcolm Delaney, Sergio Rodriguez, Trey Kell, Troy Daniels, Jerian Grant, Kaleb Tarczewski, Ricardo Moraschini, Ben Bentil, Davide Moretti

 

Interesovanja:
-Johannes Voigtmann

 

Spekulacije:

-Precrtan Dinos Mitoglou

-Vojtman pred potpisom

 

 

 

Monako:

 

Zvanicno:

-Potpisali: Matthew Strazel, Elie Okobo, Jordan Loyd, Jaron Blossomgame, Adrien Moerman, Yoan Makoundou, John Brown
-Produzili ugovor: Coach Obradovic, Mike James, Yakuba Ouattara, Alpha Diallo, Donta Hall

-Precrtani: Rob Gray, Paris Lee, Danilo Andjusic, Jerry Boutsiele, Will Thomas, Brock Motum, 

 

Interesovanja:
-Mateusz Ponitka

 

Spekulacije:
-Produzice Donatasa Motiejunasa

-Nece produziti a  nije jos zvanicno: Dwayne Bacon, Leo Westermann, Ibrahima Fall-Faye

 

 

 

Makabi:

 

Zvanicno:

-Potpisali: Coach Kattash, Bonzie Colson, Lorenzo Brown, Austin Holins, Wade Baldwin, Alex Poythress,  Josh Nebo, Guy Pnini, Darrun Hilliard, Rafael Menco, Jarell Martin

-Produzili ugovore: John DiBartolomeo, Roman Sorkin

-Precrtani: Coach Sferopoulos, Scottie Wilbekin, Derrick Williams, Oz Blayzer, James Nunnally, Keenan Evans, Ante Zizic, Angelo Caloiaro, Jalen Reynolds

 

Interesovanja:
-Mateusz Ponitka, TJ Leaf

 

Spekulacije:
 

 

 

Bajern:

 

Zvanicno:

-Potpisali: Elias Harris, Jan Niklas Wimberg, Danko Brankovic, Freddie Gillespie

-Produzili ugovore: Zan Mark Sisko, Nick Weiler-Babb, Augustine Rubit, Othello Hunter, 

-Precrtani: Darrun Hilliard, Nihad Djedovic, Leon Radosevic

 

Interesovanja:
-Devin Booker, Amedeo Della Valle, Cassius Winston

 

Spekulacije:

-Precrtali i Deshaun Thomas, Gavin Schilling

 

 

 

Baskonija:

 

Zvanicno:
-Potpisali: Coach Penarroya, Markus Howard, Daulton Hommes, Maik Kotsar

-Produzili ugovore:

-Precrtani: Coach Spahija, Jayson Granger, Wade Baldwin, Alec Peters, Yannick Wetzell, Simone Fontecchio

 

Interesovanja:
-Augusto Lima

 

Spekulacije:

 

 

Alba: 

 

Zvanicno:

-Potpisali: Coach Gonzalez, Ziga Samar, Gabriele Procida, Yannick Wetzell 

-Produzili ugovore: Tim Schneider

-Precrtani: Oscar Da Silva

 

Interesovanja:

-Antonio Blakeney, Ariel Hukporti

 

Spekulacije:

 

 

 

Zvezda:

 

Zvanicno:

-Potpisali: Nemanja Nedovic, Hassan Martin, John Holland, Dalibor Ilic, Ben Bentil, Filip Petrusev, Jaylen Adams

-Produzili ugovor: Branko Lazic
-Precrtani: Nate Wolters, Austin Holins, Coach Radonjic, Dejan Davidovac, Maik Zirbes, Marko Simonovic, Nikola Kalinic

 

 

Interesovanja:

 

 

Spekulacije:
-interesovanja: Charlie Brown JR, Kris Dunn, Shaquille Harrison

-Aaron White nije siguran da ostaje

-Kuzmic raskida ugovor odnosno ide u drugi klub
 

 

 

Fenerbahce:

 

Zvanicno:

-Potpisali: Coach Itoudis, Scottie Wilbekin, Johnathan Motley, Samet Geyik, Toney Jekiri, Nigel Hayes-Davis

-Produzili ugovore: Melih Mahmutoglu, Ismet Akpinar
-Precrtani: Markel Starks, Marial Shayok, Jehyve Floyd, coach Djordjevic, Danilo Berthel, Ahmet Duverioglu, Nando De Colo, Jan Vesely, Tarik Biberovic

 

 

Interesovanja:
-Nick Calathes, Nemanja Bjelica, Carsen Edwards

 

Spekulacije:

-Precrtan Pierria Henry

 

 

 

Panatinaikos:

 

Zvanicno:
-Potpisali: Coach Radonjic, Paris Lee, Georgios Kalaitzakis, Nate Wolters, Andrew Andrews, Panagiotis Kalaitzakis, Marius Grigonis, Derrick Williams, Arturas Gudaitis

-Produzili ugovore:

-Precrtani: Coach Priftis i Vovoras(koji je dosao kao zamena), Leonidas Kaselakis, Vassilis Kavvadas, Peyton Siva,  Lefteris Bochoridis, Leonidas Kaselakis, Jeremy Evans, Nemanja Nedovic,  Daryl Macon, Ioannis Papapetrou

 

Interesovanja:
-Lefteris Bochoridis, Mindaugas Kuzminskas

 

Spekulacije:
-Papagiannis na radaru Milvokija

-Iskoristice Jovicu +1

 

 

Asvel:

 

Zvanicno:

-Potpisali: Nando De Colo, Parker Jackson-Cartwright, Retin Obasohan, Jonah Mathews, Yves Pons, Joffrey Lauvergne

-Produzili ugovore: Youssoupha Fall

-Precrtani: Dylan Osetkowski, Raymar Morgan, Victor Wembanyama, Elie Okobo, Chris Jones, Marcos Knight, Charles Kahudi, William Howard, James Gist, Matthew Marsh, Dylan Osetkowski 

 

Interesovanja:
-produzivanje ugovora Marcos Knight

 

Spekulacije:

 

 

 

Zalgiris:

 

Zvanicno:
-Potpisali: Coach Maksvytis, Arnas Butkevicius, Laurynas Birutis, Rolands Smits, Keenan Evans, Ignas Brazdeikis, Kevarrius Hayes, Motiejus Krivas
-Produzili ugovore: Lukas Lekavicius, Edgaras Ulanovas

-Precrtani: Coach Zdovc, Janis Strelnieks, Tai Webster, Josh Nebo, Niels Giffey, Arturas Milaknis, Marek Blazevic, Joffrey Lauvergne, Paulis Jankunas(zavrsio karijeru), Josh Nebo

 

Interesovanja:
-Darius Thompson, Dovydas Giedraitis

 

Spekulacije:

 

 

 

Virtus:

 

Zvanicno:
-Potpisali: Daniel Hackett, Iffe Lundberg, Semi Ojeleye, Jordan Mickey, Ismael Bako

-Produzili ugovore:

-Precrtani: Amedeo Tessitori, Kevin Hervey, Amar Alibegovic

 

Interesovanja:
-Nikola Milutinov, Amedeo Della Valle, Donatas Motijeunas, Tornike Shengelia(nastavak saradnje), Daquan Jeffries

 

Spekulacije:

-Precrtani: Nico Mannion, Michele Ruzzier, JaKarr Sampson, Ekpe Udoh
-Ponudjeni novi ugovori za Teodosica i Sengeliju

 

 

Partizan:

 

Zvanicno:

-Potpisali: Danilo Andjusic, Dante Exum, James Nunnally, Ioannis Papapetrou

-Produzili ugovore: Mathias Lessort

-Precrtani: Dallas Moore, Nemanja Dangubic, Rodions Kurucs, Rade Zagorac

 

Interesovanja:

 

 

Spekulacije:

 

 

 

Valensija:

 

Zvanicno:

-Potpisali: Coach Mumbru, Chris Jones, Jonah Radebaugh, James Webb III, Kyle Alexander

-Produzili ugovore: Sam Van Rossom, Klemen Prepelic, Martin Hermansson

-Precrtani: Mike Tobey, Louis Labeyrie, Olivier Hanlan

 

Interesovanja:

-Khalifa Diop, Mouhammadou Jaiteh, Jeffery Taylor

 

Spekulacije:


 

  • Like 9
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

@1945 Lepo prezentovano sa sve imenima klubova u njihovim bojama (nice touch Real u ljubicastom).

 

Ko je, po tvom misljenju, vec zatvorio roster?

Ne vidi se bas bela boja a setio sam se da je Real jedne sezone nosio ljubicaste. Hvala.

 

Rostere su manje vise zatvorili svi ili su puni ili se ceka po jos jedan igrac. Mahom se ceka samo objava koje jos nisu zvanicne kao na primer Bjelica i Kalates u Fener, Gifaj u Baskoniju, Vojtman u Armani (ako uspe da raskine kao Pengos), Marcos Knight u Asvel, i licno ocekujem da Monako produzi Motijeunasa i mozda da dovodu Ponitku. Plus Real ako raskinu Gosa da dodje Henri/Kampaco.

 

Efes ako bi ista dovodio mozda jos jednog beka ali bas mozda ili cetvorku jer tu imaju Polonaru i M Bajea pa eventualno nekog turskog igraca kao trecu opciju da imaju zamenu ako se neko povredi ili zele da ga odmaraju.

 

Real pun eventualno zamena za Gosa kao sto rekoh al cak i da im ne dodje zamena tu imaju Rodrigeza, Ljulja i Kozera koji su povremeno prenosili loptu i mladog Alocena koji je veliki talenat i dobio 10ak minuta u prosloj sezoni i dobro koristio minute i nagovestio dobru karijeru. Real ima cak 11 igraca od 1 do 3. Alocen, Rodrigez, Gos, Ljulj, Abalde, Kozer, Fernandez, Musa, Hezonja, Hanga, Dek. Ne bi me iznenadilo mozda jos jedan raskid osim Gosa. Hanga ili Abalde recimo, posto su produzili Kozera, Ljulja i Fernandeza. Stvarno ne znam gde ce sa toliko igraca i da svi budu zadovoljni.

 

Barsa puna eventualno da dovedu Sengeliju kao zamenu za Mirotica koji ce odsustvovati do Januara al imaju tu Oscar Da Silvu, Sergi Martineza i kapiram da ce Kalinu da koriste vise na 4 ako ne dovedu zamenu.

 

Olimpijakos ne znam gde bi sa novim pojacanjem imaju vec 15 igraca. Ozbiljnu pricu imaju na 4 i 5. Vezenkov, Alec Peters, Bolomboj, Fal, Blek. Tvrda prica.

 

Armani 15 igraca ocekuje se jos Vojtman umesto Mitoglua i to je to, a cak i da ne dodje on opet su dobro popunjeni na 4/5.

 

Makabi 15 igraca ne znam gde bi sa novim pojacanjem na kojoj poziciji svuda imaju po 3 igraca.

 

U Monaku se ocekuju jos par potpisa, rekoh ocekujem produzetak Motijeunasa i potpis Ponitke mada imaju na 3 Dialoa i Blosomgejma vec sada dosta dobro popunjena pozicija. Moguce da dovedu i 2 centra ako Dzon Brauna planiraju na 4 jer je pod ugovorom samo Hol od cistih centara trenutno.

 

Bajern ima 15 igraca fino su popunjeni svuda mislim da je to to.

 

U Baskoniji se ocekuje bar 2-3 pojacanja. Spominje se Gifaj kao zamena za Fontekija. Fali im plej mozda jos jedan bek i mozda jos jedan visoki.

 

Alba puna do cepa, 16 igraca. Njima je otisao samo Da Silva (plus je on dosao negde na pola sezone) i nastavljaju sa svojim sistemom i kontinuitetom. Mogli bi na pocetku do koje pobede vise zbog uigranosti ako nista drugo ne urade.

 

U Zvezdi ne ocekujem vise ni jedno pojacanje do pocetka sezone a kapiram da ako se proceni da fali igrac da to bude na poziciji 2, sto se kaze, ja bi doveo vec sad jer treba ti osigurac za Nedovica da daleko bilo ako on propusti neki mec da ne moras da igras sa 2 pleja ili da krpis sa Holandom i Dobricem, al mislim da ce se poceti sa ovim pa proceniti kakav tip igraca tacno fali, al to je samo moje misljenje mozda i dodje neko pre pocetka sezone a mozda i ne dodje nikad.

 

Fenerbahce ima 13 igraca ocekuju se potpisi Bjelice i Kalatesa i da se zatvori radnja. Odlicnu su popunjeni na svim pozicijama, bice 2-3 puta jaci nego prethodne sezone po meni iako ce ostati bez Veselog, Henrija i De Koloa. Plus imaju i ozbiljno pojacanje u vidu trenera.

 

Panatinaikos ima 13 igraca, ocekujem jednog 3/4 igraca ili cistu cetvorku i treceg centra, mozda Dejo produzi i Kavadasa na poziciji Cirbesa jer tesko da mogu do jos nekog dobrog centrada potpisu a i sta ce im kad imaju Papajanisa i Gudaitisa.

 

Asvel ima 13 igraca. Ocekuje se potpis Marcos Knight-a i treceg centra jer tu imaju Lovernja i Fala. Mozda neki atleta ili neko ko siri igru al svakako im treba solidan treci centar, jer Lovernj je sklon povredama a Fal je dobar ali za 15 minuta.

 

Zalgiris ima 13 igraca. Spominjala su se interesovanja za Darius Thompsona i Gedraitisa. Napravili su ozbiljnu domacu bazu ali objektivno mozda imaju najslabiji tim na papiru.

 

Virtus ima 16 igraca pod ugovorom. Ocekuje se raskid ugovora sa Ekpe Judoom i spominjao se raskid ugovora za Niko Maniona. Ceka se rasplet oko produzivanja ugovora sa Sengelijom al je po meni ok i da ostanu sa Mikijem i novopridoslim Semijem. Poslednje interesovanje vezano za Virtus je Daquan Jeffries.

 

Partizan ima 14 igraca, licno ne ocekujem ni jedno pojacanje do pocetka sezone jer su dobro popunjeni svuda, ako igde dodje to moze biti samo visoki igrac neki 4/5 ili cista petica ako planiraju da Koprivica ne napreduje puno ove sezone Ili ako bi doveli Gosa(u sta sumnjam) to znaci da bi Exum igrao na 3 sa Nanelijem, Papapetru na 4 sa Ledejom a na 5 bi se menjali Lesor, Koprivica i Smajlagic.

 

Valensija ima 14 igraca. Spominjao se Khalifa Diop kao verovatno opcija za treceg centra i ubedjen sam da time zatvaraju pricu.

 

 

Uradicu jos jedan update kao ovo iznad za neke 2 nedelje kad svi budu kompletni i zvanicno, posle i rostere po pozicijama i to je to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beonegro said:

Bjelica još nije potpisao za Fenerbahče?

Nije zvanicno ali pisalo je da je to done deal kao i Kalates kao i ovaj Edwards kog su objavili danas. Kapiram da je pitanje vremena.

 

Eventualno ako su ostavili prostora, al ovo ja nagadjam sad, do nekog 5. ili 10. Avgusta a on da mozda ceka neki Nba klub, ili da se nesto iskomplikovalo pa da je u medjuvremenu uleteo u pricu neko bogatiji od Fenera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, 1945 said:

Nije zvanicno ali pisalo je da je to done deal kao i Kalates kao i ovaj Edwards kog su objavili danas. Kapiram da je pitanje vremena.

 

Eventualno ako su ostavili prostora, al ovo ja nagadjam sad, do nekog 5. ili 10. Avgusta a on da mozda ceka neki Nba klub, ili da se nesto iskomplikovalo pa da je u medjuvremenu uleteo u pricu neko bogatiji od Fenera.

 

stvar je dinamike :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2022 at 1:41 PM, Nate said:

Trinki je ozbiljna njuska. Sad se setih da je i on bio jos jedna od covicevih dimnih bombi. Da ga je tad doveo do sad bi igrali bi final four, al negde mu zatiruio broj pa ga doveli ovi pored

Ne, nego bismo od tada osvojili titula taman koliko i ovi pored

Link to comment
Share on other sites

@Devil In My Pants

Cekaj, aj Zvezdu sto potcenjujes al sto Radonju potceni? 😄

 

Zbog cega Valensija ispred Panatinaikosa? I na papiru ce imati nesto slabiji tim a da ne pricam da je Radonja bolji coach nego neiskusni Mumbru. Papajanis dogodine prva petorka El uz Radonju i najkorisniji centar, potpisujem.

 

Ovo ostalo, Virtus mi je upitan za top8 oni bas oni mogu biti 5. ili pretposlednji otprilike je toliki raspon. Makabi ako klikne imaju roster da zavrse i 4. ili 5. ali sam siguran ne mogu pasti puno nisko, recimo ispod 12. mesta cak i da im se ne poklope kockice. Isto mislim i za Partizan.

 

Baskonija za sada ima najslabiji tim ubedljivo i ako se ne pojacaju ozbiljno nemaju bukvalno ni teoretske sanse da bude ispred Albe i Zvezde a trenutno se kotiraju kao poslednji, uz Zalgiris.

 

Link to comment
Share on other sites

Obojica ste potcenili Trinkijerija(i to za 5 mesta) covek igrao 2 sezone za redom top8. Ja bi rekao i da je znacajno jaci nego prosle sezone,mada videcemo kako ce ove "macke u dzaku" da se pokazu.

 

Oni koji su definitivno najznacajnije jaci u odnosu na prethodnu sezonu su Makabi-Fenerbahce-Monako-Armani. Mozemo dodati i Partizan tu mada ima tu faktor da logicno moras biti znacajno jaci prelaskom iz Ek u El, al svakako da su se znacajno jace pojacali nego Valensija pa i Virtus. Naneli-Papapetru-Exum-Andjusic>Miki-Lundberg-Ojeleye-Bako, po meni.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, 1945 said:

@Devil In My Pants

Cekaj, aj Zvezdu sto potcenjujes al sto Radonju potceni? 😄

 

Zbog cega Valensija ispred Panatinaikosa? I na papiru ce imati nesto slabiji tim a da ne pricam da je Radonja bolji coach nego neiskusni Mumbru. Papajanis dogodine prva petorka El uz Radonju i najkorisniji centar, potpisujem.

 

Ovo ostalo, Virtus mi je upitan za top8 oni bas oni mogu biti 5. ili pretposlednji otprilike je toliki raspon. Makabi ako klikne imaju roster da zavrse i 4. ili 5. ali sam siguran ne mogu pasti puno nisko, recimo ispod 12. mesta cak i da im se ne poklope kockice. Isto mislim i za Partizan.

 

Baskonija za sada ima najslabiji tim ubedljivo i ako se ne pojacaju ozbiljno nemaju bukvalno ni teoretske sanse da bude ispred Albe i Zvezde a trenutno se kotiraju kao poslednji, uz Zalgiris.

 

Zvezdu sam precenio..

 

Pao je dosta promenio, Dejo ce imati tezak posao.

 

Pa svima ako se sve poklopi bice bolji sem Efesa 🙂

 

Nagadjanje trenutno.

 

Baskonija ima jaci tim od Zvezde

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...