Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Just now, DameTime said:

Ne znam samo zašto da pustimo

Pa da se ne prozivaju i ne vredjaju zbog svog izbora navijanja. Na to se odnosi.

 

1 minute ago, DameTime said:

(sem ako to nisu LPool & Arsenal lol)

office-ryan.gif

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Ne znam samo zašto da pustimo, s obzirom na to da ja nisam iz te priče i ne zanima me ko za koga navija?

 

(sem ako to nisu LPool, City & Arsenal lol)

 

 

Neko je možda naučen odmalena da navija za neke strane klubove, makar fizički (poreklom) nemao dodira sa njima. Recimo ja sam odrasla mnogo više gledajući engleske klubove u fudbalu, kao i Real i Barsu, nego Partizan i Zvezdu. 


Mislim da jednostavno imamo totalno drugaciji pogled na te stvari. Isao sam u Pionir kada nas je bilo 200, slicno i na Marakanu 90ih. Meni je prirodnije da Beogradjanin navija za Partizan, Zvezdu a ne za Real. Ako nije, jebiga, postujem misljenje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Sector said:

Mali off ali vjerovatno je najdosadnije navijati za FK Real, klub koji ima bukvalno neograničen budzet, mogu da dovedu koga hoće i svi fudbaleri na svijetu žele da igraju za njih, a na sve to ih i sudije poguraju kad god zatreba. 😄

Ima još jedan nivo iznad, likovi koji odu turistički u Barselonu, Valensiju, Sevilju, Rim, Firencu, Napulj... i onda se slikaju na stadionu 😭

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Odgovor na ovo bi odveo diskusiju u nepozeljeni tok, brate moj 😄 

Znam, zajebavam se. :classic_biggrin:

 

Mi matoriji nismo ništa birali, nama se to jednostavno desilo sa Partizanom ili Zvezdom.

 

Kada je Ronaldo prešao u Inter napržio sam se zbog njega na crno-plave i pratio redovno neko vreme. Danas se u vezi njih osećam kao većina matoraca u vezi naših klubova, odgledam ponekad nešto, bacim pogled na rezultat i tabelu i drago mi je kad oni pobede ili osvoje nešto.

 

Isto tako, jedno vreme mi je bio blizak Arsenal kad su igrali prelepo sa Anrijem. 

 

Za Brazil uvek navijam a ne znam zašto. Sećam se da sam kao baš mali gledao kako Ziko i Sokrates gube onaj čuveni meč od Italije i žalio zbog toga pa mi je valjda ostalo. Posle je gledajući sve one majstore na R (i ostale) bilo lako i lepo navijati za njih. Plus efekat Ronaldo.

 

Tako sam negde usput pokupio i Boston, valjda u ono epsko doba Birda protiv Medžika.

 

Što kažete, neka navija ko za koga hoće, samo mi je uvek bljak kada se navija za tim samo zato što je u trendu (a nema naših tamo), još otkad su se mnogi napržili na Čelzi kad ih je Roman pazario.

6 minutes ago, Beonegro said:

Ima još jedan nivo iznad, likovi koji odu turistički u Barselonu, Valensiju, Sevilju, Rim, Firencu, Napulj... i onda se slikaju na stadionu 😭

Uh, gde ti ode. Mnogim fudbaskim fanaticima je pod moranje da u obilasku grada odu na stadion, još ako zakače utakmicu voila.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Beonegro

Napisao sam na jednom od retkih izleta na fudbalskom pdfu da sam bio 2014. na Real - Atletico u Bernabeu. Secam se da je Atletiko dobio 2-1 i Ronaldo dao gol iz penala. Tekma je bila tacno na dan pauze izmedju polufinala i finala SP u kosarci tj. nakon nase tekme sa Francuzima. Cak sam kasnije video da su i nasi igraci bili na toj tekmi.

Nesto najbizarnije sto sam ikada video a gledao sam dosta fudbala u inostranstvu. Hiljade Arapa, Kineza, Svedjana, Amerikanaca, atmosfera kao u pozoristu. WLan koji je brzi nego kod mene kuci u stanu 😄 Sve neki event, sport uopste nije u prvom planu. A karte od 90€pa na gore. Bas sam na tu temu razgovarao sa nekim matorim konobarom iz Madrida koji je rekao da normalne porodice iz Madrida sebi ne mogu da priuste odlazak na Real i Atletiko sa decom jer je jednostavno preskupo. Jebem ti taj klub, taj fudbal i sve za sta tako nesto stoji. Pa nek osvoje svake godine titulu i ti se onda busaj u grudi u nekoj Tirani da su "tvoji" osvojili titulu. Svaka cast. Ima sigurno i tu izuzetaka, ljudi koji su nekim cudom vezani zaista za te klubove, ali su velika manjina. Upoznao sam u Beogradu jednog lika koji je video Old Trafford vise nego dosta stanovnika Manchestera i koji je uspevao i u doba sankcija da ide redovno gore da navija za taj klub I BODRI GA NA STADIONU!! Ali ti neki foteljski navijaci koji bodre timove jer imaju najbolje igrace mi jednostavno nisu jasni. Sigurno su im i ocevi bili navijaci Manchestera. Moj pokojni cale je, ironicno, stvarno gajio simpatije prema Unitedu 😄 Ali jedno su simpatije a drugo da glumis veceg Madrilenosa nego sto su bili Ultras Sur ili veceg Scousera nego onih koji zive na Merseysideu. To je vec, iako su dijagnoze ovde zabranjene, za neku siru analizu, if you know what i mean.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:


Razlika je pak u tome da je to ekipa za koju su te naucili roditelji da navijas, gde zivis, gde imas ikakav dodir sa tim klubovima i njihovom istorijom. Mislim da je razlika ogromna i da je samo ne moze neko videti ko bas ne zeli. Ne zelim da se upecam u kilometarske diskusije i postujem svacije misljenje, nek navija svako za koga hoce, to je najmanji problem, samo je meni jednostavno nezamislivo.

 

Šta ti je nezamislivo? Što neko iz Srbije navija za Real?  Pa šta, svako ima pravo da navija za koga hoće. Zbog čega svi moraju da navijaju za jebenu Zvezdu i jebeni Partizan ? Pokenjam se na iste. 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Ima još jedan nivo iznad, likovi koji odu turistički u Barselonu, Valensiju, Sevilju, Rim, Firencu, Napulj... i onda se slikaju na stadionu 😭

Brate ja sam se slikao pored stadiona Braunšvajga, jel se to računa? :default_coffee:

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Knipex said:

Brate ja sam se slikao pored stadiona Braunšvajga, jel se to računa? :default_coffee:

Ja sam parkirao kola ispod Ajaks Arene kaCmo bili u Amsterdamu 😛

 

Uzgred, preporučujem svima koji putuju kolima, ima Park and Ride (P+R) sekcija, ako koristiš metro, koji je odmah pored, parking je 6 eura dan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moja pozicija u celoj ovoj priči je najpre anti-ložačka. Kao što ovde nekima svašta nešto nije jasno i iščuđavaju se na ovo il' ono - Tako i meni nije jasno navijačko paljenje a detinjstvo, adolescencija pa i ajd' da kažem mladost prođoše poodavno. Ja i danas imam određene simpatije među klubovima, franšizama, individualnim sportistima: Ali to je na tom nivou, da npr izgube ti neki za koje sam, ja sam najverovatnije u roku od 5-10 min uglavnom u drugom filmu, a sat vremena posle ni ne mislim više o tome. Razumem, tj imam više razumevanja kad je repka u pitanju. (U slučaju da se neko zapita koji ću uopšte onda na sportskom forumu, kad sam već u ovom fazonu, moj odgovor bi bio da se ponajviše radi o navici iz vremena kad sam mnogo češće pratio, plus ima i do toga da što se online bivstvovanja tiče, socijalne mreže su mi poprilično nebitne, forum mi draži. Old school 😄. E da, jako dugo i redovno igram košarku kao rekreaciju. Za svo to vreme meni je nekako najprirodnije da mi loženje bude na terminu a ne ispred malih ekrana, to je onako da se pogleda mirno i staloženo sa naglaskom na zabavu, strasti bez).

 

Konkretno, iznenađen sam kako je ova priča počela ovde, zna se delgijev rezon. Nije od juče na forumu 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Ima još jedan nivo iznad, likovi koji odu turistički u Barselonu, Valensiju, Sevilju, Rim, Firencu, Napulj... i onda se slikaju na stadionu 😭

 

A što da se ne slikaju na stadionu? Stadioni u svim tim gradovima imaju open stadium tour , što znači da svako može da poseti stadion ko plati kartu, bukvalno kao turistička atrakcija. I sad ako imam priliku da posetim neki poznat stadion ne treba da se slikam na njemu :ajme:

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DameTime said:

Druže, ako ikada kročim na Old Traford ima da snimim kratkometražni film, ne da se slikam. 

 

Ja kad sam bio u Amsterdamu zacrtao sam da između ostalog obiđem i Johan Cruyff Arenu jer sam bio impresioniran tim stadionom od kad sam bio dete.  Platio sam lepo kartu za stadium tour, vodič nas proveo kroz svlačionice, salu za press konferencije, sobu sa trofejima, na kraju smo izašli na teren stadiona , zaista sam uživao. I sad nisam trebao da se slikam, da mi ne ostane uspomena do kraja života :classic_smile:

 

 

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja isto volim da obiđem stadion/halu kad sam negde u inostranstvu ali naravno da mi to nije glavno na listi prioriteta. Možda je Beo mislio na one likove kojima je obilazak stadiona na prvom mestu.

 

Pa i da jeste nekima obilazak stadiona na prvom mestu, zbog čega je to čudno ?  Zašto se u Srbiji toliko teško prihvata da neko ima drugačije prioritete, drugačije ukuse, drgučije poglede, drugačiji izbor ?  Svako ko se ne uklapa u ono što voli i radi većina odmah se proglašava budalom. 

 

 

 

 

Edited by Skyglider
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja isto volim da obiđem stadion/halu kad sam negde u inostranstvu ali naravno da mi to nije glavno na listi prioriteta. Možda je Beo mislio na one likove kojima je obilazak stadiona na prvom mestu.

 

Možda neko nije tip za muzeje, možda jeste ali ima svega 2h u tom gradu i želi da obiđe stadion pre nekog muzeja jer mu to više znači... Potpuno je irelevantan razlog, poenta je da nema ništa čudno i za zgražavanje u tome da se ljudi slikaju na stadionima kao turističkoj atrakciji. Jer, gle čuda, i jesu vid mesta za turistički obilazak. 

 

Tom logikom svi mi koji pišemo na ovom 4umu smo previše investirani u sport jelte.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja isto volim da obiđem stadion/halu kad sam negde u inostranstvu ali naravno da mi to nije glavno na listi prioriteta. Možda je Beo mislio na one likove kojima je obilazak stadiona na prvom mestu.

Stvarno nemam pojma šta bih radio na praznom stadionu ili u praznoj dvorani. Živim u Parizu (tojes' u jednom od bližih predgrađa na zapadu Pariza) skoro devet godina (ne računajući godinu dana kao ranije kao student) i još nisam vidio Park Prinčeva, ni taj kompleks na kojem se igra Rolland Garros, Stade de France sam vidio zato što je pored auto-puta, a u dvorani Bercy sam čak i bio, prije mjesec dana kad je bio koncert Pumpkinsa.

 

Zapravo jedino što sam ciljano obišao od sportskih objekata je ovaj stadion u Atini na kojem će uskoro igrati PAO i KKP. I nekoliko rimskih arena, ako nepravedno zapostavljeno hranjenje lavova hrišćanima i dalje ubrajamo u sportove.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Skyglider said:

Zašto se u Srbiji toliko teško prihvata da neko ima drugačije prioritete, drugačije ukuse, drgučije poglede, drugačiji izbor ?  Svako ko se ne uklapa u ono što voli i radi većina odmah se proglašava budalom

 

Pod 1) nema to veze sa Srbijom. Isto ovo ćeš naći i u drugim zemljama i u drugim društvima. 

 

Pod 2) naravno da svako ima pravo na svoje prioritete i poglede, ali zasto bi bilo zabranjeno da se sprdamo na racun tih prioriteta ako nam se ne dopadaju? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Horium said:

 

Pod 1) nema to veze sa Srbijom. Isto ovo ćeš naći i u drugim zemljama i u drugim društvima. 

 

Nije tačno, godinama živim van Srbije i uopšte nemam takav utisak u društvu u kome živim. 

 

 

1 minute ago, Horium said:

Pod 2) naravno da svako ima pravo na svoje prioritete i poglede, ali zasto bi bilo zabranjeno da se sprdamo na racun tih prioriteta ako nam se ne dopadaju? 

 

Zato što je to vrlo nekulturno i nipodaštavajuće prema ljudima koji dolaze ovde a imaju drugačije poglede i drugačija interesovanja.

 

Vidiš, na nekadašnjem forumu B92 likovi koji su primarno pisali na PDF Politika , kao recimo Kinik, Melankolic, Sickness, St. Maurice i ostali, sprdali su se da račun ljudi koji su primarno pisali na PDF Sport, proglašavajući ih budalama i ljudima niske inteligencije.  Ljudima sa Sporta je to tada smetalo i to sa punim pravom. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Beonegro said:

Stvarno nemam pojma šta bih radio na praznom stadionu ili u praznoj dvorani. Živim u Parizu (tojes' u jednom od bližih predgrađa na zapadu Pariza) skoro devet godina (ne računajući godinu dana kao ranije kao student) i još nisam vidio Park Prinčeva, ni taj kompleks na kojem se igra Rolland Garros, Stade de France sam vidio zato što je pored auto-puta, a u dvorani Bercy sam čak i bio, prije mjesec dana kad je bio koncert Pumpkinsa.

 

Zapravo jedino što sam ciljano obišao od sportskih objekata je ovaj stadion u Atini na kojem će uskoro igrati PAO i KKP. I nekoliko rimskih arena, ako nepravedno zapostavljeno hranjenje lavova hrišćanima i dalje ubrajamo u sportove.

 

Ne ulazim ja na stadione i hale tj. davno nisam bio, nego ako mi je usput volim da ih vidim spolja i to samo ako imam dovoljno dana negde pa sve prioritete već odradim. Ne vidim nešto loše u tome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ne ulazim ja na stadione i hale tj. davno nisam bio, nego ako mi je usput volim da ih vidim spolja i to samo ako imam dovoljno dana negde pa sve prioritete već odradim. Ne vidim nešto loše u tome.

OK, ne govorim o tome, govorim o ljudima kojima je to jedan od glavnih razloga zašto idu tamo i koji plaćaju ulaznice za obilazak stadiona. To mi je kao Kinezi koji dođu na 2-3 dana u Pariz i onda pola tog vremena provedu u šopingu na bulevaru Haussman i na Jelisejskim poljima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

Ne ulazim ja na stadione i hale tj. davno nisam bio, nego ako mi je usput volim da ih vidim spolja i to samo ako imam dovoljno dana negde pa sve prioritete već odradim. Ne vidim nešto loše u tome.

 

Nema ništa loše u tome, to je potpuno tvoje pravo. Kao što ne vidim ništa loše u onome što je ovaj lik napisao da mu nisu interesantni obilasci praznih stadiona i hala, to je potpuno ok i ne vidim ništa loše u tome. Ali isto tako ima ljudi kojima su interesantni obilasci stadiona kroz stadium tour, evo meni je to interesantno da odradim stadium tour stadiona koji me zanima i koji mi je interesantan, da vidim svlačionice, sobu sa trofejima, da izađem na teren itd. I sad proglaštavati budalama ljude koji to vole i sprdati se na njihov račun je... pa ne znam šta bih napisao a da ne bude uvredljivo. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Skyglider said:

Nije tačno, godinama živim van Srbije i uopšte nemam takav utisak u društvu u kome živim.

 

Ziveo sam i ja jedno vreme van Srbije, imam dosta internacionalnih prijatelja a i u mom poslu primarno saradjujem sa strancima. Necemo se složiti da je to primarno srpska karakteristika. 

 

A sto se tiče podmetanja da sam "kinikolik", mogu samo da se grohotom nasmejem. 

 

Ponavljam, svako ima pravo na svoje prioritete i vrednosni sistem, ali to pravo ga ne cini imunim na neodobravanje. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Beonegro said:

Stvarno nemam pojma šta bih radio na praznom stadionu ili u praznoj dvorani. Živim u Parizu (tojes' u jednom od bližih predgrađa na zapadu Pariza) skoro devet godina (ne računajući godinu dana kao ranije kao student) i još nisam vidio Park Prinčeva, ni taj kompleks na kojem se igra Rolland Garros, Stade de France sam vidio zato što je pored auto-puta, a u dvorani Bercy sam čak i bio, prije mjesec dana kad je bio koncert Pumpkinsa.

 

Zapravo jedino što sam ciljano obišao od sportskih objekata je ovaj stadion u Atini na kojem će uskoro igrati PAO i KKP. I nekoliko rimskih arena, ako nepravedno zapostavljeno hranjenje lavova hrišćanima i dalje ubrajamo u sportove.

Imam potpuno drugačiji osećaj. Stadioni i u manjoj meri, hale su mešavina istorijske građevine, muzeja i svetilišta. Par puta mi se desilo da sedim na potpuno praznom stadionu u inostranstvu, posmatram ga, analiziram, razmišljam o mečevima koji su tu odigrani i kao da upijam energiju  taloženu decenijama. Nikad mi to mesto nije samo betonska konstrukcija, poseno istorijski stadioni.

 

Sličan osećaj kao kada sam stajao npr. na akropolju i razmišljao šta se sve tu desilo i koliko je ljudi stajalo na istom tom kamenu.

 

Isto tako volim i da pogledam uživo utakmicu timova za koje ne navijam, da osetim atmosferu, da upijem celo iskustvo.

 

A postoje i oni tzv. graundhoperi, koji ciljano obilaze zemlje i gledaju utakmice nižih liga na neverovatnim lokalnim terenima ili "terenima". Posebna vrsta zabave i svakakve scene se vide.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

OK, ne govorim o tome, govorim o ljudima kojima je to jedan od glavnih razloga zašto idu tamo i koji plaćaju ulaznice za obilazak stadiona. To mi je kao Kinezi koji dođu na 2-3 dana u Pariz i onda pola tog vremena provedu u šopingu na bulevaru Haussman i na Jelisejskim poljima.


Nije to samo problem kod Kineza 😄 
Kad smo kod toga. Retko kada sam se osecao tako debilno no kad me zena naterala na selfie ispred Fontana di Trevi - cekali smo red kao da idemo na kocnert Rolling Stonesa. Molio sam je ali nije popustala.
😄 

Isti fenomen sam video medj Srbadijom u Egiptu na nekoj zasticenoj plazi - cekaju ljudi na 40 stepeni u redu da poziraju...da bi izgledalo na fotkama da se kupaju na praznoj plazi 😄 😄 Kadar nevera.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...