Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Sochan je za Poljsku već igrao na dva U16 prvenstva B divizije, a i debitovao je za seniorsku reprezentaciju u kvalifikacijama za Eurobasket. Pritom se neće voditi kao naturalizovan igrač, u tom kvalifikacionom meču protiv Rumunije je igrao zajedno sa Sloterom. Baš ozbiljno pojačanje za njih, on u FIBA košarci može imati Garuba like impact u odbrani i skoku, a rekao bih da je i ofanzivno nešto talentovaniji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Budžak said:

di je naša dijaspora

Naša dijaspora ne postoji, u Francuskoj ja mislim da 10% naših ljudi nauči djecu srpski, i to kad su oba roditelja naša, kad je mješavina to je 1%.

A čak i kada postoji osjećaj pripadnosti Srbiji, nije jednostavno uvesti tog klinca ili tu klinku u srpske selekcije prije nego što u zemlji u kojoj je rođen odnosno rođena bude prepoznat tj. prepoznata kao talenat.

 

U nekim sportovima je moguće (evo npr. u rukomentu Dragan Pechmalbec - kome je otac Francuz, a majka iz Valjeva - je odabrao da igra za Srbiju nakon što je prošao sve mlađe kategorije Francuske), ali u košarci kad se jednom opredijeliš više nema predomišljanja (ako nećeš da igraš za Tursku, tada može 😄 )

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Naša dijaspora ne postoji, u Francuskoj ja mislim da 10% naših ljudi nauči djecu srpski, i to kad su oba roditelja naša, kad je mješavina to je 1%.

 

i kada postoji, kao sto je slucaj u solidnom broju velikih gradova u americi, dijaspora se svodi na neko srbovanje feat religiozno pechenje, pa mladi, koji su se logicno prilagodili ili rodili tamo, sigurno nemaju bas puno entuzijazma da budu deo takvog mizanscena.

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

i kada postoji, kao sto je slucaj u solidnom broju velikih gradova u americi, dijaspora se svodi na neko srbovanje feat religiozno pechenje, pa mladi, koji su se logicno prilagodili ili rodili tamo, sigurno nemaju bas puno entuzijazma da budu deo takvog mizanscena.

To je posebno smjehotresno, imam ja sestru od ujaka izbjegl'cu u Kanadi, 'nači komisija Rastko Nemanjić - Miloš Obilić - Živojin Mišić joj nije do članaka u srbstvu, a u Srbiji nije bila sigurno 15 godina, baš svake godine joj se ispriječi neka Aruba ili bar Playa del Carmen.

8 minutes ago, Sector said:

Od igrača koji bi nam donijeli neki ekstra kvalitet jedino mi je krivo za Mirotu.

 

Dalje ne vidim ni jednog iz dijaspore koji bi bio pojačanje.

 

I to je istina, ne postoji neko ko bi mogao da igra za Srbiju a da ima ozbiljnu karijeru negdje drugo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I dalje mislim da za uspeh veći od osmine finala neuporedivo više znači rad sa postojećim talentovanim momcima (ne ultratalentovanim tipa Jokić/Dončić/Marinković koji bi svakako isplivali)  nego jurenje neznamkakvih stranaca... Sa druge strane, ukoliko se uvodi stranac (za razliku od većine, nemam ništa protiv) - dajte nekog profi. Moj izbor bi bio otprilike iz skupa Jimmy Butler (u kombinaciji sa Kalinom ili Lučićem, Vlade Đurović bi rekao da ne mogu sva trojica), Wiseman (da se obezbedimo pod košem na duge staze), Grant Williams (all round basketaš, jaka odbrana, dobar šut iz ćoška) i možda Kajri, koji bi vodio i trening kamp na Rtnju sa Đokovićem i Nestorovićem i time dodatno privukao mlade talente...

  • Thanks 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, freethrow said:

... Sa druge strane, ukoliko se uvodi stranac (za razliku od većine, nemam ništa protiv) - dajte nekog profi. Moj izbor bi bio otprilike iz skupa Jimmy Butler (u kombinaciji sa Kalinom ili Lučićem, Vlade Đurović bi rekao da ne mogu sva trojica), Wiseman (da se obezbedimo pod košem na duge staze), Grant Williams (all round basketaš, jaka odbrana, dobar šut iz ćoška) i možda Kajri, koji bi vodio i trening kamp na Rtnju sa Đokovićem i Nestorovićem i time dodatno privukao mlade talente...

 

pa da ali treba da nadjes nekog vrj amera koji bi bio motivisan da igra za sibir iz evrope a ima na kontu 20+miliona po sezoni, tj imace uskoro ako je ruki a vec ima one ugovore sa raznim brendovima i sve. kontam da su francuzi embiidu dali neko krilo u versaju na koriscenje 33 godine a ovi ostali koje si pomenuo su uglavnom igrali za usa repku : I

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

pa da ali treba da nadjes nekog vrj amera koji bi bio motivisan da igra za sibir iz evrope a ima na kontu 20+miliona po sezoni, tj imace uskoro ako je ruki a vec ima one ugovore sa raznim brendovima i sve. kontam da su francuzi embiidu dali neko krilo u versaju na koriscenje 33 godine a ovi ostali koje si pomenuo su uglavnom igrali za usa repku : I

Pa i ne mora da bude superstar, bar ne dok god je Jokić voljan da igra za repstaciju, možda bi bolje bilo dodati negog solidnog igrača da zakrpi poziciju koja škripi, tipa Ben Bentil na 4 (konkretno pominjem Bentila jer iz nekog razloga Gana nema seniorsku reprezentaciju) ili neki defanzivni stoper na 1 i 2

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Pa i ne mora da bude superstar, bar ne dok god je Jokić voljan da igra za repstaciju, možda bi bolje bilo dodati negog solidnog igrača da zakrpi poziciju koja škripi, tipa Ben Bentil na 4 (konkretno pominjem Bentila jer iz nekog razloga Gana nema seniorsku reprezentaciju) ili neki defanzivni stoper na 1 i 2

 

ja samo pričam o fritrou-ideji da pazariš nekog vrj igrača, koji usput nije superstar, već vrlo dobar nba igrač u teoriji

 

a ja ne bih nikakvu takvu opciju lično

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Šta se tačno dobija rentiranjem Amera osim potencijalnih ( i to debelo potencijalnih) par p'janih pevanja sad si uz'o trofej __________, podilaženja sujeti da smo jači nego što zaista jesmo i da nam se košarka vraća na staze slave (eto, samo što nije)?

 

 

Malo li je? 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Šta se tačno dobija rentiranjem Amera osim potencijalnih ( i to debelo potencijalnih) par p'janih pevanja sad si uz'o trofej __________, podilaženja sujeti da smo jači nego što zaista jesmo i da nam se košarka vraća na staze slave (eto, samo što nije)?

 

 

Da Gordon nije igrao za američku U19 repstaciju, saci uzno trofej Aarone bi sasvim dobro zvučalo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

@Beonegro, mozda je to buducnost reprezentacija, kao, bitno je da su dobri drugari. to bi mozda bilo okej

Dadada, EP da se igra u formatu Team Jokara - Team Giannis - Team Luka - Team Lauri i tako još nekoliko njih, recimo 8 ukupno, mogu da biraju bilo koga iz Evrope plus po 2-3 neevropska drugara iz NBA, da se ne dešavaju ove blamaže sa zalutavanjem Poljske u polufinale.

Onda fino svako sa svakim, pa polufinala 1 vs. 4. i 2. vs. 3. i finale na Santiago Bernabeu ili nešto tome slično.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Da Gordon nije igrao za američku U19 repstaciju, saci uzno trofej Aarone bi sasvim dobro zvučalo

Jery se skandira sa produženim a? :classic_biggrin:

51 minutes ago, uini said:

@Beonegro, mozda je to buducnost reprezentacija, kao, bitno je da su dobri drugari. to bi mozda bilo okej

Zar to već ne postoji  - ol star meč? Ili ligaški timovi koje formira LeBron.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Beonegro said:

Pa i ne mora da bude superstar, bar ne dok god je Jokić voljan da igra za repstaciju, možda bi bolje bilo dodati negog solidnog igrača da zakrpi poziciju koja škripi, tipa Ben Bentil na 4 (konkretno pominjem Bentila jer iz nekog razloga Gana nema seniorsku reprezentaciju) ili neki defanzivni stoper na 1 i 2

Bolje Ledej kad dobije pasoš pred kup, taj tip igrača nam treba.

 

2 hours ago, Barkley#34 said:

Šta se tačno dobija rentiranjem Amera osim potencijalnih ( i to debelo potencijalnih) par p'janih pevanja sad si uz'o trofej __________, podilaženja sujeti da smo jači nego što zaista jesmo i da nam se košarka vraća na staze slave (eto, samo što nije)?

 

 

Šta dobijaju sportske velesile u svakom smislu Grčka, Italija, Španija, Nemačka, Francuska... Ima nešto i do imidža i do privlačenja najboljih da igraju svako leto

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Šalu nastranu, ja sam totalno oneduševljen time što je prikazao u prvoj sezoni u KKP, u fazonu sam da je MJK mogao da odigra isto ili bolje

Pa on je šljaker, a vi ste očekivali protagonistu. Meni je on bio odličan kod vas, jedini minus su te baš bitne utakmice kad je umeo da nestane, ali to mi je vezano sa ovom prvom rečenicom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uini said:

 

i kada postoji, kao sto je slucaj u solidnom broju velikih gradova u americi, dijaspora se svodi na neko srbovanje feat religiozno pechenje, pa mladi, koji su se logicno prilagodili ili rodili tamo, sigurno nemaju bas puno entuzijazma da budu deo takvog mizanscena.

Ja baš mislim da je kontra, da su mladi koji nikad nisu osetili unutrašnje probleme Srbije, a imaju neku svoju američku muku poprilično nacionalistički nastrojeni.

Kao što su u Srbiji najveći pobornici Evrope/Zapada/ Rusije/ Turske oni koji u istoj nikad nisu živeli 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...