Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

11 minutes ago, Redstar0356 said:

To sto nemamo nijednog kvalitetnog ne znaci da imamo mesta i para za jos jednog a poznavajuci nas skauting, taj bi isto bio nekvalitetan. 

 

Mi nemamo ni beka  a ni krilnog centra kvalitetnog a plej je jako upitan. Da dovedemo jos 4 igraca?

Ne moramo ali onda nam se znaju dometi ove sezone. Sa ovakvim sastavom nemamo šta da tražimo.

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2022 at 7:06 PM, Markoss said:

Adams, Ivanovic, Markovic

Nedovic, Dobric

Holand, Lazic, Lazarevic

Bentil, Ilic, Popovic

Martin, Petrusev, Mitrovic, Kuzmic

 

To nam je sto nam je. S ovim ulazimo u sezonu. Doduse ne znam dal je Popovic jos uvek tu, al svakako ne menja puno. 

Moje misljenje je da ce Holand biti bek ap Nedovicu a Dobric na 3. Takodje mislim da cemo na unutrasnjim pozicijama izgledati ovako:

 

Bentil, Mitrovic, Ilic

Kuzmic, Martin, Petrusev

 

Ne kazem da je ovo moja zelja vec mi ovo zvuci logicno posto je ostao Kuzmic i ako zele svima da pronadju ulogu ne vidim drugo resenje nego Mitra na 4. Ako se upari se Petrusevim to jedino i ima smisla da Petrusev siri igru a Mitar ono njegovo na niskom postu pa bi fakticki tako Mitar bio petica u napadu a u odbrani branio cetvorke koje nisu fizicki dominantne koje ce da cuva Bentil. Ovo je samo moja pretpostavka.

 

Dakle ovih 14: (14 seniora, kao i prosle sezone)

 

Adams, Ivanovic, Markovic

Nedovic, Holand

Dobric, Lazarevic, Lazic

Bentil, Mitrovic, Ilic

Kuzmic, Martin, Petrusev

 

Ako su svi zdravi van 12 Ilic i Lazarevic/Lazic iako bi voleo Lazarevica cak i u startnoj petorci mislim da on ispada iz 12, tako bi bilo i kod Radonjica da mora da bira Lazica ili Lazarevica da se ne lazemo. Duga je sezona, mnogo utakmica, bice povreda, bice prilike za sve kao sto je bilo i ove sezone.

 

Ukoliko se recimo povredi Nedovic ili Holand, igracemo deo utakmice sa 2 pleja, kao sto smo igrali i kod Radonjica. Imamo 4 beka kada ostanemo bez Nedovica i to je dovoljno na krace staze ako se ne radi o duzoj povredi. Na ostalim pozicijama imamo po 3 igraca ako se 1 povredi tako da smo normalno popunjeni na svim pozicijama jer siguran sam da nije zamisljeno da se igra sa 4 centra, niti igde imamo manjak kao sto smo kod Radonjica imali 2 centra i bekove Holinsa i Dobrica koji tesko kreiraju za sebe a jos teze za druge.

 

Procitah neki komentar da ova koncepcija nema smisla, ali sto kazu Djordje @Čvarkov i Dragan Jove Torbica, ali ustvari ima. Narocito za stil igre brze kosarke, i tako je i sastavljen tim od brzih bekova pre svega Adamsa i Nedovica a i Holand se snalazio dobro u Alimpijevicevom sistemu koji je nalik VJ i generalno dobrih sutera za 3 poena.

 

Na pleju mozda ispadnemo bolji u smislu Adams>Volters ali otom potom. Na dvojci smo neuporedivo napadacki potentniji Nedovic+Holand>Holins+Dobric mada recimo u Radonjinoj filozofiji pozicione kosarke vise pasu Holins i Dobric tako da je sa tog aspekta to i tesko uporedivo, svakako za ovo sad sto cemo igrati neuporedivo vise pasu Nedovic i Holand. Na trojci smo da kazem neuporedivo slabiji odlaskom Kaline. Na cetvorci Bentil+Ilic i Vajt+Davidovac mi je upitnik, vreme ce pokazati, mislim da ce Bentil da odigra sezonu zivota ako mu se nadje prava uloga, mozda i Mitar igra na 4 kao sto napisah. Na 5 smo neuporedivo jaci, dakle 3 od 5 pozicija smo jaci a moguce i na 4 ako Adams odigra kako se ocekuje. Plus ne bi skodilo 10-15% spremniji Pefi sto ne bi iskljucio kao mogucnost ili 10-15% bolji Ivanovic jer mu je ipak prva El sezona da je igrao u kontinuitetu a i tu je imao 2 puta koronu cini mi se i neku povredu jos na pripremama.

 

Najveci upitnik je trener i kako ce svi da kliknu zajedno i hemija u timu, a da koncepcija tima nema smisla, na papiru ima, a kako cemo da izgledamo to cemo tek da vidimo i to ne znamo za sada.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Markoss said:

Mi smo svakako sklopili tim kom deluje da na svakoj poziciji fali nesto i da ni na jednoj nije kad je pogledas da kazes - e to je to

Sta fali poziciji 1 i poziciji 5?

 

6 hours ago, Markoss said:

ova ekipa bez njega nije bolja od Buducnosti. 

Aj da probamo bez Nedovica.

 

Adams mvp australijske lige, Ivanovic dobra bek ap opcija za el niko od timova sa manjik budzetima i nema nesto puno boljeg bek apa, Pefi treci plej, Holand finalista Evrokupa moze da pokriva i 2 i 3 moze da kreira sut, 40% za 3 ili Phil Booth, Bell-Haynes, Petar Popovic, Igor Drobjak i Suad Sehovic. Ova 2 stranca nisu ni Evrokup igrali niti su bili mvp-ijevi. 

 

Krila Dobric, Lazarevic, Lazic, Bentil, Ilic. 3 preiskusna evroligaska igraca, Lazarevic bolji defanzivno od svakog njihovog, Ilic najkornisniji abaligas na svojoj poziciji, veci potencijal od bilo kog igraca Buducnosti sa te pozicije. Ilic, Atic, Lazic, Reynolds ne znam koji prefiks da im dodam.

 

Martin, Petrusev, Kuzmic, Mitrovic.

Kaba, Kamenjas, Zoran Nikolic.

 

Da li zaista verujes da su i na jednoj poziciji jaci od nas a kamoli ceo tim kako si napisao?

6 hours ago, Markoss said:

Ovako se bojim nekih negativnih rekorda

Aj se kladimo da cemo imati vise pobeda u El nego u Alimpijevoj sezoni ili u sezoni 20/21?

 

3 hours ago, Markoss said:

Nama treba trener, kakav god, ali trener.

Ne znamo da li nam treba novi trener dok nije ni pocela sezona.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da te quotujem jer su postovi, po obicaju, duzine 1001 noci, ali par crtica:

 

- kazes Ilic i Lazarevic van 12? Super, pravo mi je zadovoljstvo da u ekipi za utakmicu broj domacih igraca mladjih od Vlaste Velisavljevica bude 1. Deviza: jeste da nemamo kvalitet, ali zato nemamo ni buducnost.

 

- Mitrovic na 4 je proslost, mozda bi u napadu moglo da prodje sa Bruk Lopezom na 5, ali sa Petrusevim ne. Napad bi bio ispod prosecan, a odbrana uzasna. 
 

- nismo losiji od Buducnost, ali ne zato sto smo mi dobri, nego zato sto je Buducnost bedna. Nama je protivnik Partizan, a ne Buducnost, i tu ne vidim cime mozemo da zapretimo iako nam se opet daju na tacni neverovatnom odlukom da ovaj Ferari od ekipe voze Madar, Aleksa i Exum smenjujuci se na kecu. To je bukvalno jedini tracak nade koji se pojavljuje za nas. Ima jos jedan koji je na dugom stapu, a to je sto ja ocekujem puno od Adamsa (nema mnogo potpore za to, ali ocekujem). 
Medjutim ovo sa Nedovicem mi ubija i taj tracak, da on ne moze da poveze vise od 4 sprinta bez ozbiljne povrede, to je neverovatno i tu nema popravke.

 

Smatrao sam i smatram da je ova ekipa umesto Holanda i jednog visokog (uz doplatu od cca 100-150k to je bar 800k) morala imati Ponitku ili nesto slicno i da bismo onda imali cemu da se nadamo (opet bismo bili iza KKP ako nista zbog trenera, ali nada bi postojala).

Ovako bez takvog igraca i sa ovim sto se desava Nemanji te sanse su mizerne.

 

 

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1945 said:

Sta fali poziciji 1 i poziciji 5?

 

 

Brate na poziciji jedan je penzionisani Markovic koji je cele prosle sezone pokazao samo trojku protiv Partizana, Ivanovic koji je i El faktor malcice veci od Uskokovica i Mvp Australijske lige tj macka u dzaku (Duop Rit kida u toj ligi a znamo kako se snalazi u El) 

 

Na poziciji 5 imamo Martina koji je odlican, Petruseva koji izvan Megine bez briga kosarke ne moze da zauzme mesto jednom Risticu, Kuzmica koji nam je redovno kidao zivce i Mitrovica koji je ruku na srce ok kad ima povoljan match up. 

 

Bolje od prosle godine al ne nesto za padanje na dupe sto se tice pozicije centra. Sto se tice pozicije pleja, zavisi da l ce se Adams pretvoriti u startnog pleja ili ne. To niko ne moze da zna, radije bih proverenog Vanilicu imao uvek i svuda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, 1945 said:

Doveli su Dovydas Giedraitisa on ima 22 godine nije junior igrao je ACB i u Lietkabelisu imao ozbiljnu ulogu prosle sezone. Lukosiunas ima 25 godina i on nije nikakav plus. Dakle 13 seniora plus 1 junior.

 

Taj Geidraitis nema nijednu EL sezonu, nije u reprezentaciji (cak i ovakvoj sa sve trojicom igraca za koje i ja nisam cuo).

 

Za Lukosiunasa vazi isto, samo jedna EL sezona. Hocemo li onda da racunamo Simanica i Radanova u seniore ranijih godina pa da dodjemo do brojke od 15-16?

 

19 hours ago, 1945 said:

Fali ti Ondrej Hanzlik ima 20 godina i igra vec sezonu ipo seniorsku kosarku, igrao je drugu spansku ligu.

 

Pa hajde da mi angazujemo nekog od 20 godina pa da se kaze da imamo 12+ seniorskih igraca. Nego ne, daj EL beka ili krilo, malo nam je ovih 13 koji imamo.

 

19 hours ago, 1945 said:

Rosteri jos nisu zvanicno zatvoreni a do El ima jos mesec dana ravno al realno 99% to je to. Ono sto sam hteo da kazem i da se manemo ove nepotrebne price je da niko nece imati 12 seniora jer se skoro pokrenula diskusija na nekoliko stranica. Ok je imati svoje misljenje i obrazloziti zasto 12, ja sam napisao 13-14 da mora, a ono sto je sustina je je realnost da svi ulaze sa 13 seniora i to je to. Mi cemo uci sa 14, po meni je to taman s tim da izgleda da deluje da je guzva na visokim a videcemo sta je zamisljeno sa svima njima kapiram koliko na ovom turniru za nedelju dana.

 

Sustina zasto se nagomilava roster je da ABA bude sigurna (dobro, sad barem finale) cak i u slucaju povreda, a u EL se zna, ne moze se dalje od 13. - 14. mesta sa tako rasplinutim kvalitetom u rosteru.

Mi smo sa 11 igraca + Thompson koji je dosao kasnije zamalo igrali TOP 8 EL. Zalgiris je sa 11 igraca + juniori dosao do F4, godinama bio u 8. Prosle sezone smo sa dva penzionera van 12 odlicno igrali, ali nismo imali srece. To je ono sto je nas maksimum i sto treba da bude nas cilj kad je pravljenje rostera u pitanju - van 12 mogu da budu samo jeftini penzioneri i mladi igraci. Necu da mi van 12 bude Lazarevic ili Ilic samo da bi mogli da dobijemo Buducnost i Cedevitu i ako se povredi Lazic, Mitrovic ili Dobric. Hajde da se nadamo da nece biti duzih povreda, a ako ih bude, nisi imao srece, nema ni ABA lige i dovidjenja. Barem ostaje nada da mozemo biti konkurentni za TOP 8. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, bosMan_jr said:

jeste da nemamo kvalitet

Ne znamo jel imamo kvalitet dok ne pocne sezona. Ja mislim da imamo kvalitet da se ozbiljno posibamo sa Partizanom, a u El sve iznad 14. mesta bi smatrao nekim kvalitetom jer ne mozes biti 12. i 13. da ostavis 5 ili 6 dobrih timova iza sebe a da nemas kvalitet. Koji cemo biti ne znamo ni ja ni ti ni niko i koliki kvalitet imamo za koje domete.

 

11 minutes ago, bosMan_jr said:

ali zato nemamo ni buducnost.

Znaci propascemo jer nemamo buducnost? Prosle sezone nismo imali nijednog igraca ispod 25 godina imali smo pristojnu evroligasku sezonu i osvojili sve trofeje.

 

Ove sezone imacemo 2 mlada igraca Petruseva i Ilica.

 

Dobric moze da igra jos 5-6 sezona u Zvezdi, Mitrovic jos nekoliko takodje, Nedovic jos 3, Lazarevic jos 7-8 sezona, Ilic je tu minimum jos 3 sezone. Plus svake sezone se vrati neki povratnik domaci pa je pitanje vremena kada ce da se vrate Davidovac i Kalinic, verovatno obojica za 2 sezone. Meni je realan scenario i Guduric u Zvezdi naredne sezone kad mu istekne ugovor mozda i Borisa za nekog bek apa ako odigra dobru sezonu u Spaniji sto da ne. Dakle ne moramo da brinemo o domacoj osnovi.

 

Sto se tice mladih na pripremama su Topic, Radakovic, Popovic, Gacic. U Fmp-u su Vujicic, Manojlovic, Saranovic, Pavicevic, Vudragovic, Gusic, Matovic, Vukovic. S obzirom da imamo dobru domacu osnovu zacementiranu za narednih nekoliko sezona dovoljno je da iskoci jedan ili dvojica od ovih klinaca i opet imas kontinuitet, ako ne budu bas novi Kalinic ili Guduric ili Jovic dovoljno je da budu dobri kao Dobric i Davidovac igraci za rotaciju. S obzirom da su vecina njih jako mladi nikad ne znas da li ce da se nametnu sa 23 ili 24 godine recimo kao sto stu Kalinic i Jovic a do tada mi cemo i dalje imati buducnost. Mozemo i sada da dovedemo 5 mladih u prvi tim, sta imamo od toga? Ako ne budemo proizveli dovoljno mladih kvalitetnih dovescemo Petruseve i Ilice, prosto je. A mozemo i da ne moramo da imamo mlade kao sto nismo imali kod Radonje prosle sezone i da imamo uspesnu sezonu. Zvezdini ciljevi su trofeji pre svega a ne razigravanje mladih, sto je za mene licno naravno uvek pozeljno minimum dvojicu.

 

20 minutes ago, bosMan_jr said:

Mitrovic na 4 je proslost

Delimo misljenje ali sam dao logicno objasnjenje jer sam siguran da necemo imati 4 centra, pa sam iz te perspektive to napisao.

 

23 minutes ago, bosMan_jr said:

iako nam se opet daju na tacni neverovatnom odlukom da ovaj Ferari od ekipe voze Madar, Aleksa i Exum smenjujuci se na kecu

I ja sam tog misljenja mada tek cemo da vidimo kako to izgleda. Madar je pokazao ozbiljan napredak i ne bi me iznenadio da zavrsi u Nba naredne sezone a za Exuma ne znamo kakav je u kontinuitetu na pleju. Tu stoji upitnik vise nego sto smo sigurno unapred da je to toliko lose.

 

24 minutes ago, bosMan_jr said:

Ima jos jedan koji je na dugom stapu, a to je sto ja ocekujem puno od Adamsa (nema mnogo potpore za to, ali ocekujem). 

Pored Adamsa koji je sigurno bolji plej nego bilo koji Partizanov postoji jos jedan vazan faktor a to je domaca osnova i jos vaznije imamo vise igraca koji znaju kako se osvajaju trofeji odnosno imamo mnogo vise trofeja pojedinacno.

 

Naravno trener njihov u tom segmentu neuporediv sa nasim, ali to sve ne mora da znaci nista.

28 minutes ago, bosMan_jr said:

Smatrao sam i smatram da je ova ekipa umesto Holanda i jednog visokog (uz doplatu od cca 100-150k to je bar 800k) morala imati Ponitku ili nesto slicno i da bismo onda imali cemu da se nadamo (opet bismo bili iza KKP ako nista zbog trenera, ali nada bi postojala).

Ovako bez takvog igraca i sa ovim sto se desava Nemanji te sanse su mizerne.

Slazemo se za Holanda jer na primer kad njegovu platu dodas Vajtovu dobijes Bejkona a kamoli Ponitku. Ipak bicu dovoljno strpljiv pa da sacekam da vidim sta moze Holand.

 

Ipak ne mogu da se slozim da su nam sanse mizerne i ne vidim Partizan kao neki bauk.

 

Imamo jos prednosti nad njima na primer individualna odbrana na unutrasnjim pozicijama mislim da ce Bentil Ledeja da zatvori kao i da ce Martin znacajno da oteza posao Lesoru nego sto su mu nasi centri otezavali ove sezone. Takodje Partizan lose brani sut za 3 poena, a mi imamo odlicne sutere za 3 poena i tipujem da cemo ove sezone imati najveci procenat za 3 od kada igramo El. Ima tu jos gomile faktora na nasoj strani, kao i naravno na njihovoj, ali svakako ne mislim da su nam sanse mizerne ni da je tolika razlika kolika mislis da jeste, i ne samo ti, nego kako vidim vecina.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ivan9 said:

Ovo sam i ja pitao nekoliko puta i nikako da dobijem odgovor. Osim čuvenog Čović je tako pričao.... 

🙂

 

"It was discussed that we made a three-year offer worth more than 3 million, as Red Star seem to offer him. With 300.000 euros, he becomes a free agent. If this is his choice, Panathinaikos will not stay in the player's way. We will look forward and proceed with our planning under this new treaty," Kontos pointed out. 

 

Panathinaikos' communications director Dimitris Kontos

 

https://m.basketnews.com/news-174822-nemanja-nedovic-the-clause-in-his-contract-that-allows-him-to-leave-panathinaikos.html

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, NikadProtivKaline said:

sanse da sezona bude uspesna su nam manje od 5%

naravno, nista nece spreciti covkinsa da kaze od kad je 2. mesto u ABA neuspeh, po ugledu na kriminalnu organizaciju u FK

a od izbegavanja fenjera u EL(uvek se nadje neko ko se raspadne vise i od nas) mozemo napraviti jedu lepu sporcku pricu

Potpuno bi se slozio sa ovim ,samo da smo bili pametni i ulizili tri puta manje para ,epilog ce biti isti!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nismo mi preplaceni da svake godine osvajamo trojefe i budemo prvi... Ovo je samo sport... Sto se shvata sve kao tragedija...

Niti vidim da neko kuka ovde, to je mali broj ljudi realno... Vise je to zabrinutos...

Dajte da pocne sezona, da prodje bar 10+ utakmica pa da vidimo kako izgledamo... Ne vidim da su grobari nesto toliko bolji od nas, mislim da su tu negde...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

"It was discussed that we made a three-year offer worth more than 3 million, as Red Star seem to offer him. With 300.000 euros, he becomes a free agent. If this is his choice, Panathinaikos will not stay in the player's way. We will look forward and proceed with our planning under this new treaty," Kontos pointed out. 

 

Panathinaikos' communications director Dimitris Kontos

 

https://m.basketnews.com/news-174822-nemanja-nedovic-the-clause-in-his-contract-that-allows-him-to-leave-panathinaikos.html

 

Ne znam koliko je ovo relavantan izvor, da li ima još neki apropo nedovićeve plate?

 

Ovo mi je fazon Davidovac pređe u KKP i gazda izjavi da je dobio ponudu od milion i po.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne znam ni zašto nam je bitno koliko je tačno koji igrač plaćen. Zna se okvirno koja je tržišna vrijednost za svakoga i to nam daje predstavu o budžetu.

Detaljnije od toga nekako ne bi bilo ni normalno da navijači znaju. Bar kad nema zakonske obaveze da se objelodane sve brojke.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, mislim da ste se ovde previše fokusirali na tu kolko para procenti kumovi priču. Nemanja Nedović je prošle sezone bio osmi u Evroligi po prosečnom broju poena, sa manje problema sa povredama nego inače. Prethodnih godina, kada bismo doveli tako nekog, ovde bi vatromet bio do oktobra, uz pokoju poruku brige za zdravlje. Nije obukao ni dres a već je flop kakvog nema, pokretna bolnica, vratiće se oko nove godine, Čoviću odlazi.

 

Polako, ima cela sezona da vidimo da li će se te pare, kolike god one bile, vratiti ili ne (u krajnjem slučaju, ne uzimaju vam iz džepa, da se ne ljutite). Ne mora da se kuka na sve preventivno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sad kad se zavrsila i saga o Whiteu, deluje mi poprilicno ocigledno da mi vise igraca necemo dovoditi. To nam je sto nam je - ikebana smo za Obradovicevo "velicanstveno" vracanje Partizana u EL i sva ona mesta za koja navijaci komsijskog kluba misle da im pripadaju. Ruku na srce, nije ovo jadan tim koliko je njihov sa Vrapcem bio - ali nije ni sastav s kojim smemo da im pretimo. Ima tu materijala da se pokrljamo s njima i da igramo utakmice u nekoj "ne-stoka" razlici, ali ako pogledamo uporedno rostere, mislim da je najbolje cemu mozemo da se nadamo 1-2 utesne pobede protiv komsija, u svim takmicenjima ukupno. Ne bih da potcenjujem Vladu, ali iskreno sumnjam da ćemo neku utakmicu (za razliku od prosle sezone, recimo) dobiti na trenersko znanje.

 

Suma sumarum, voleo bih da je bilo malo vise transparentnosti oko polozaja "manje voljenog deteta" u kom se nalazimo i da je bilo volje da se napravi neki mlađi domaci sastav za pare koje su nam date, pojačan sa par skupljih i iskusnijih, takođe domaćih, igrača - bez pretenzija za patkometrijom sa prebogatim komsijama, već da se osveži domaća baza za neku sezonu kada kakva takva ravnopravnost u tretmanu bude opet moguća. Ovako, imamo neko sklepano rešenje koje i jeste to i nije to. Malo je potemkinovo selo jakog tima, malo neki "inkubator" za mlađe - tim koji nit smrdi nit miriše.

 

Videćemo na šta će to na terenu da liči. Rodilo se, ljuljaćemo. Samo lično - nemam ama baš nikakvih ozbiljnih očekivanja od ovog tima. Voleo bih da se ne raspadamo protiv random ekipa koje nisu Humska Globtrotersi, ako može, dok Vlada nauči da vozi bez pomoćnih točkića. Sve preko toga će biti čist ćar.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne treba nabijati pritisak treneru i ekipi jer je prethodna sezona moze se reci obesmislila bilo kakav takmicarski znacaj koji nose lige u kojima igramo. Naravno da je lepo osvojiti trofeje jer to je nesto sto se pise i ostaje u istoriji, ali nema potrebe za zivot ili smrt atmosferom. Borili smo se cele prethodne sezone za tu Aba ligu koja je godinama pored plasmana u EL donosila i prednost prilikom sklapanja ekipe u odnosu na konkurente u regionu, ali kao sto rekoh, prethodna sezona je i to obesmislila. Mi smo kao sampioni ostali bez najboljih igraca, a oni protiv kojih smo dupe poderali da ih pobedimo su se dodatno pojacali igracima koje mi mozemo samo da sanjamo. Tako da, ne vidim razlog za bilo kakav pritisak. U EL smo svakako ponovo medju najslabijim budzetima i sastavima, pa shodno tome verujem da ce i ocekivanja biti slabija u odnosu na prethodnu sezonu, sto moze da bude olaksavajuca okolnost za tim. Raduje me sto veci deo ekipe ima visegodisnji ugovor zajedno sa trenerom i to je nesto cemu treba teziti, rad na duze staze. E sad koliko je Covic spreman na to, ali i mi navijaci da istrpimo lose trenutke kojih ce sigurno biti, veliko je pitanje. S obzirom da EL iz sezone u sezonu tezi "zatvaranju" lige za samo najbolje i najbogatije, licenca za istu je nesto na cemu treba raditi jer bi nam ona kupila mir i obezbedila upravo ovo sto spominjem - dugorocni rad.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Casaubon said:

Sad kad se zavrsila i saga o Whiteu, deluje mi poprilicno ocigledno da mi vise igraca necemo dovoditi. To nam je sto nam je - ikebana smo za Obradovicevo "velicanstveno" vracanje Partizana u EL i sva ona mesta za koja navijaci komsijskog kluba misle da im pripadaju. Ruku na srce, nije ovo jadan tim koliko je njihov sa Vrapcem bio - ali nije ni sastav s kojim smemo da im pretimo. Ima tu materijala da se pokrljamo s njima i da igramo utakmice u nekoj "ne-stoka" razlici, ali ako pogledamo uporedno rostere, mislim da je najbolje cemu mozemo da se nadamo 1-2 utesne pobede protiv komsija, u svim takmicenjima ukupno. Ne bih da potcenjujem Vladu, ali iskreno sumnjam da ćemo neku utakmicu (za razliku od prosle sezone, recimo) dobiti na trenersko znanje.

 

Suma sumarum, voleo bih da je bilo malo vise transparentnosti oko polozaja "manje voljenog deteta" u kom se nalazimo i da je bilo volje da se napravi neki mlađi domaci sastav za pare koje su nam date, pojačan sa par skupljih i iskusnijih, takođe domaćih, igrača - bez pretenzija za patkometrijom sa prebogatim komsijama, već da se osveži domaća baza za neku sezonu kada kakva takva ravnopravnost u tretmanu bude opet moguća. Ovako, imamo neko sklepano rešenje koje i jeste to i nije to. Malo je potemkinovo selo jakog tima, malo neki "inkubator" za mlađe - tim koji nit smrdi nit miriše.

 

Videćemo na šta će to na terenu da liči. Rodilo se, ljuljaćemo. Samo lično - nemam ama baš nikakvih ozbiljnih očekivanja od ovog tima. Voleo bih da se ne raspadamo protiv random ekipa koje nisu Humska Globtrotersi, ako može, dok Vlada nauči da vozi bez pomoćnih točkića. Sve preko toga će biti čist ćar.

mogu da se slozim sa vecinom napisanog, sem dela oko obavezno domacih igraca

to ne treba da bude nikakva strategija i fokus...posto insistiranje na kupujmo domace zapravo predstavlja vrlo ogranicavajuci faktor

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NikadProtivKaline said:

sanse da sezona bude uspesna su nam manje od 5%

naravno, nista nece spreciti covkinsa da kaze od kad je 2. mesto u ABA neuspeh, po ugledu na kriminalnu organizaciju u FK

a od izbegavanja fenjera u EL(uvek se nadje neko ko se raspadne vise i od nas) mozemo napraviti jedu lepu sporcku pricu

Poslednja nada su mi tvoje odlične prognozerske sposobnosti.

Videti pod finale plejofa.

Edited by pavijan2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

hahah pa jedino ugovor da vidimo, posto ne valja kada chova kaze a ne valja ni kada lik iz pao kaze

Ono što je dostupno za Nedovićeve plate:

Armani 2018. -20. 900k po sezoni,

PAO 20/21 550k 

PAO 21.-23. 700k po sezoni.

Ne uklapa mi se da sada u Zvezdi potpiwe trogodišnji ugovor za 1m po sezoni.

Da je jednogodišnji pa i da poverujem.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...