Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

18 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Imam ja info Uini, ali ne bi ti se svideo, pa neću da pišem...neka nada živi do početka sezone. 

 

gotivim ja dzonija, samo ne gotivim sto se tera white. i dobrica sam zgotivio, tako da moze sa nikolom u paketu, back to the future, podgorica 😕

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki21 said:

 

U par reči, prelazak u Žocov Partizan u koji se sipa kao u nerotkinju, u ovom momentu, za bilo kog igrača Zvezde, sadašnjeg ili prošlog, je kurvanje i ništa više od toga.

 

PS

 

Makar domaćih, koji znaju kako stoje stvari. Stranci su stranci.

 

Onda je i prelazak Ivanovica u Crvenu zvezdu "kurvanje".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

gotivim ja dzonija, samo ne gotivim sto se tera white. i dobrica sam zgotivio, tako da moze sa nikolom u paketu, back to the future, podgorica 😕

ako pod 'teranjem whita' podrazumevas forumasko naklapanje, onda ok.

ja ne 'teram whita', ali mi je sasvim jasno da nije u planovima trenera i kluba, pretpostavljam da su oni imali dosta vise prilika od nas na forumu da procene njegovo stanje posle povrede i da li je spreman da doprinese koliko se od igraca tog profila (da ne kazem cenovnog ranga) ocekuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako igrac predje iz jednog u drugi veciti samo zato sto mu je to djecacka zelja, sto voli taj klub, navija od malena, onda je to meni ok. Ispunis sebi djecacki san, jbg korektno. Ali ako to uradis, a pri tom si se buso u grudi na drugoj strani, izjavljivao u fazonu nikad za nikakve pare i ti fazoni onda je to kurvanje, ili samo zato sto te tamo neki Zoc mami na svoje ime i to, onda je to duplo dno.

Ispade tako da nigdje drugo ne mozes da igras pa daj ajde tu, ili je tu najbolja lova kao.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Užasno poređenje, rivalstvo Zvezde i Budućnosti je neuporedivo sa onim između Zvezde i Partizana.

Upravo. Plus sto je Ivanovic otisao iz manjeg takmicenja u vece gde postoji i taj sportski motiv valjda a nije samo pitanje novca kod svih isto, pa Buducnost je izjednacila ponudu Zvezde i on je ipak otisao u Zvezdu ukoliko nije slagao navijac Buducnosti veoma blizak Bokanu. Ovo mozda mogu i da potvrde 2 navijaca Buducnosti sa ovog foruma ukoliko citaju ovu temu a imaju par upisa na istoj. Podgorica mali grad i tamo se obicno znaju ovakve stvari.

 

Dakle Ivanovic je za isto novca izabrao Evroligu sto je sa aspekta sportskog motiva sasvim logicno, plus nije stavljao status da mrzi taj klub u koji prelazi, kao sto su neki drugi radili. 😃

 

Avramovic je za vise novca izabrao Evrokup ili mozda je otisao zbog Obra efekta. Pritom je deklarisani navijac Zvezde bio i zna sta je derbi. Medjutim njegova odluka, potpuno legitiman izbor.

 

 

Sto se tice Vajta slazem se sa Uinijem da ga ne treba silbovati. Za ulogu rotacije sasvim ok uloga pa cak i kad bi ostao isti onakav kao iz ove sezone za nama a verujem da ce biti za 20-30% bolji. Sam je rekao u onom intervju da je bio svestan da je ovo losa kosarkaska godina iza njega. Klub ga je zastitio u onom slucaju njegove zene, Radonja takodje sto ga nije forsirao da se vrati sto pre na teren sto je rekao u intervjuu da obicno treneri zahtevaju sto pre da se igraci vracaju, zatim na sve to mu klub produzuje ugovor i jos ga pusta da stigne nedelju dana kasnije na pripreme. Ako sad ne vrati psihicku snagu i ne budr barem 70-80% onog Vajta sa priprema od prosle sezone ili bar da ponovi statistiku iz Panate u prva 2-3 meseca, u suprotnom cu se i ja pridruziti silbovanju. Ipak Ilic kao bek ap je nepoznanica za Evroligu. Zamislite da smo silbovali Vajta, Bentil se povredi, a mi da ostanemo na Ilicu i Lazarevicu? Kada postavite sebi to pitanje sada i promislite par sekundi shvaticete da ipak ima smisla sto je Vajt ostavljen, jedino bi vise smila imalo da su umesto Vajta za taj novac doveli neku bolju cetvorku ukoliko je postojala.

 

Ono gde ne mogu da se slozim sa Uinijem je silbovanje Dzonija. Kada pogledas ekipe iz El ranga poput naseg odnosno slicnog budzeta nijedan bek ap plej nema nesto bolji ucinak nego Dzoni ne mislim samo napadacki nego generalno da nisu nesto bolji igraci tako da za bek apa mi je sasvim ok, iako generalno nije blistao prethodne sezone osim u par utakmica, sada se nadam za bar jos toliko takvih utakmica i to mu dodje za 20-30% bolji sto bi bilo znacajno. Za njega kao i za Vajta verujem da ce biti bar 20-30% bolji, minimum, a mozda i gresim al tu je nekoliko indikacija na osnovu cega to mislim. Privikao se na Evroligu, imace Martina za bolji pik sa kojim je odlicno saradjivao u Buducnosti, a i licno mislim da ce vise da mu legne Jovanovicev sistem igre nego Radonjin sa vise pozicione kosarke, Jovanovicev sistem igre je priblizan Milojevom u kojem je on izgledao dosta dobro cak i kad je igrao na dvojci u paru sa Kobsom jer u tranzicionoj kosarci dvojke imaju vise spot ap suteva ili iskreiranih za sebe ili nakon pika nego kada se igra pozicioni napad gde istrcavaju iz stagera, ziper akcija itd. u cemu Dzoni nije bas najbolji. Mada ne mora nista sve to da znaci, to je samo moj osecaj da ce on biti bolji, a kroz koji mesec cemo videti dal je isti ili bolji. Valjda bi trebalo za koji dan da se prikljuci grupnim treninzima sto je opet vise za uigravanje nego kad je bio povredjen deo proslih priprema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ivanovic je izabrao dupliranu ponudu zvezde i to je jedina istina koja je vec poznata svima sto prate kosarku i nema potrebe za peglanjem stvari na ovakav nacin sto pokusavas. To znam od samog nikole. Eto on je izvor.

 

U kkb je imao 200 zadnje sezone u el sezoni je imao 250. Kkcz mu je dala dvogodisnji ugovor, ne 1+1 nego odmah 2 godine. Prva godina 350 , druga 450. Nikakvu ponudu od kkb nije imao jer se podrazumijevalo da mu ostaje ista plata. 

 

Eto tako majstore @1945

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@1945 

 

Sto se tice Vajta, nemojmo ocekivati da je covek ostao u Zvezdi zbog svesnosti lose sezone iza sebe i zato sto ga klub nije forsirao da se vrati iz povrede.

 

Osoba koja kuka na cenu burgera i kafe na drustvenim mrezama, sumnjam da je ostala iz bilo kog razloga, osim velicine ugovora.

 

Pritom, stvarno ne znam kakve je to burgere jeo u Beogradu, ja ne mogu normalan burger da nadjem ispod 5,6 evrica.

 

Brate, koga sam ja drzala na avataru 🙃

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Ivanovic je izabrao dupliranu ponudu zvezde i to je jedina istina koja je vec poznata svima sto prate kosarku i nema potrebe za peglanjem stvari na ovakav nacin sto pokusavas. To znam od samog nikole. Eto on je izvor.

 

U kkb je imao 200 zadnje sezone u el sezoni je imao 250. Kkcz mu je dala dvogodisnji ugovor, ne 1+1 nego odmah 2 godine. Prva godina 350 , druga 450. Nikakvu ponudu od kkb nije imao jer se podrazumijevalo da mu ostaje ista plata. 

 

Eto tako majstore @1945

Kako mislis da pokusavam da peglam stvari? Jasno sam napisao "ukoliko nije slagao navijac Buducnosti blizak Bokanu." Nista nisam napisao da tvrdim 100%.

 

To sam cuo kod Tegija u emisiji gde se javlja navijac Buducnosti koji stalno ponavlja kako je u stalnom kontaktu sa Bokanom da sedi kod Bokana u lozi i dolazi na treninge Buducnosti, valjda nije i to slagao jer je javno rekao svoje ime i prezime dok je to sve izgovarao, mogu tu poslati privatno mozda ga znas.

 

On je rekao da je Bokan izjednacio ponudu Zvezde (tu koju pricas od 350k) i da je Ivanovic odbio. Takodje je rekao da je nudjen ugovor i Radonjicu, znas li nesto o tome? Najboje da nije povecao ponudu da zadrzi najboljeg domaceg igraca i tek tako da nista ne pokusa. Pa nije mu Zvezda ponudila 3 puta vise pa da ne moze da parira vec ni puta 2 vise ako je istina da je imao 200k u Buducnosti. 

 

Portal borba.me je objavio 2019. da je "ekskluzivno imao uvid u plate igraca Buducnosti" i tu je Dzoni te sezone imao 300k. 

 

https://borba.me/bogatasi-iz-podgorice-otkrivamo-ko-prima-najvise-novca-u-buducnosti-a-ko-u-crvenoj-zvezdi/?fbclid=IwAR3F7ExYxui8fzf-52S6J-36oexRkS1LCpdjTJ9OIO-Q6vQxCH76NPGxpec

 

Moze biti da je ovo neko smece od portala kao i ovi nasi, ali nisam nasao vest da ih je demantovao neko iz Buducnosti a i taj ekskluzivan uvid su mogli da vide samo od celnika kluba a ne verujem da su tolko ludi da se neki novinari igraju sa Bokanom i da objavljuju da su "ekskluzivno imali uvid u plate".

 

spacer.png

 

Ipak ovaj tekst se poprilicno uklapa u ovih 3.5m eura iz te sezone jer su ovo zvanicni podatci El. Kada prebacis dolare u eure i vidis ko je kad dosao i odlazio u toku sezone i koliko plata primio, to mu dodje to otprilike.

 

Znas li platu D.J. Silija? Pa sto ne bi  ponudio platu Ivanovicu kao Siliju? Koji je najbolji domaci igrac godinama u rosteru i mnogo vise dao klubu nego jedan Sili, a imao je i zavidnu individualnu statistiku u sezoni 20/21 kao jedan od najkorisnijih bekova Evrokupa.

 

Ono sto je sigurno istina je da si dobro inforimasan za nas jer je imao u Zvezdi 350k ove sezone uz napomenu(sa bonusima koji se krecu 20-50k do i puta 2 i 3 vise za najplacenije igrace kao na primer za Kalinu) i da ce imati 450k ukoliko ostvari bonuse (kroz trofeje) sto ce u ovoj sezoni biti dosta tezi zadatak.

Link to comment
Share on other sites

Taj navijac sto se javlja kod tegija je bukvalno presmijesan. Jednom sam ga gledao, neka budaletina kojoj se se svi smiju sto prica. Samo jednom sam ga slusao i bilo je dovoljno. Ne zelim da trosim vrijeme na to.

 

Takodje da ne sirimo temu u sto pravaca, samo sam reagovao na one cifre, proceduralno, morao sam. Ako nesto znam ,znam. U stvari znam dosta stvari, cujem, znam i kome su sve nudili dzonija sada i zasto je ljut na radonju, ali to nisu stvari za forum. 

 

Nista nisam lose mislio sa ovom reakcijom samo,kako sam rekao i kako vole politicari da kazu, reagovao proceduralno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

hasan zbog dzonija

a holand zbog shoneta ilica, valjda se ostali vise ne smeju na shonetove fore, pa su kontali da pitbul moze bar da rezi ako nista drugo

Sve je moguće brate,ja za Dzonija i Martina tako vidim da stoje stvari.Uostalom ubeđen sam u to.Inače meni se ne sviđa dovođenje Holanda ali nisam ja taj koji može bilo šta tu da kaže osim da podržim u svakom slučaju 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Laki21 said:

 

Užasno poređenje, rivalstvo Zvezde i Budućnosti je neuporedivo sa onim između Zvezde i Partizana.

 

Mozda tebi, ali ti se tu ne pitas - pitaju se navijaci Buducnosti. Kao sto se ni navijaci Partizana ne pitaju kako se osecaju navijaci Crvene zvezde ako Jovic ili Bjelica predju tamo.

 

Dakle, sta imamo:

 

1. Igrac je ostavio veliki trag u klubu (tacno i za Ivanovica i za Jovica)

2. Navijaci kluba u kojem je ostavio veliki trag nemaju neka lepa osecanja prema klubu u koji igrac treba da predje (ili je presao) (tacno u oba slucaja).

3. Za antipatiju koju osecaju prema klubu navijaci imaju neke racionalne razloge - tacno u oba slucaja.

 

Sad, koje racionalne razloge? Pa ti si vec naveo "sipa se nevidjeno u rivalski klub", to je tacno i za odnos Buducnosti i Crvene zvezde - SNS jednostavno toliko pumpa novca u dva kluba da su ostali bukvalno osudjeni da igraju za 3. mesto.

Dalje, iz istog tog kluba su se jedne sezone raspredale teorije o kriminalcima, maloletnoj prostituciji, onda su se desili i slucajevi fizickog zastrasivanja u oba smera, pa onda su navijaci KKCZ i sam klub KK Buducnost tretirali kao da je predstavnik Albanije (mislim, pravicemo se ludi na cinjenicu da ekstremni navijaci Crvene zvezde smatraju Buducnost za antisrpski klub (milogorci - ****ari)?)

Dalje, rec je o klubu koji bukvalno svuda gde zive Srbi prisvaja navijace i normalno je da dolazi do sukoba interesa sa bilo kojim jacim lokalnim klubom (to sto je podrska vecim klubovima u Srbiji nepostojeca i to sto su ti klubovi mrtvi ne znaci da je tako i u susednim drzavama).

 

Jednostavno, postoje dva resenja - ili su oba izbora strasna i nemoralna ili nisu. Ja mislim da nisu, Jovic ima svako pravo da predje u Partizan kao sto su prelazili Katic ili Vitkovac ili more grckih velikih igraca iz zelenih u crvene i obrnuto - sve je to samo sport, a ne srednjevekovna Nemacka sa katolicima i protestantima.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, djura.net said:

Sve ok, tvoja logika, verujem I ja da ta saradnja Nikola-Hasan moze da bude vrlo kvalitetna, samo umesto 'ako niste znali...' treba 'mislim da je...' itd, na kraju je to bitna razlika za citaoce.

Moja greška praštajte ništa namerno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...