Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

8 minutes ago, Gudura said:

Ne znam koliko je to realno, ali posto nas White vec castio odbijanjem da ode, da li je izvodljivo da on u ovom light modu odigra neke minute na 3, s obzirom da je i stilom igre i konstitucijom mnogo blizi toj poziciji nego svojoj primarnoj 4? Mozda bi smo u tom slucaju imali ozbilju skakacku produkciju sa pozicija 3 i 4, ako uparimo njega i Dalibora na 4 npr. 

Prespor je za 3.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nedovic je kod nas bio odlican talenat, jos uvek neizgradjen igrac koji je mnogo obecavao. Njegove fizicke predispozicije su bile nesto retko vidjeno od jednog belca. Slicno kao Vlada Radmanovic.

 

Ali Nedovic nije postigao ni blizu onoga sto je mogao, a mislim da je to upravo zbog tog low basketball IQ-a koji ima. 

 

On svakako ima mesta u Zvezdi ali se to mora iskompenzirati kroz roster, i da, treba nam jos jedan bek. 

 

To ne znaci da mi "ne osecamo Zvezdu" niti da nam nije drago sto se vratio u "prajmu". Da vratio se u prajmu ali i za prajm novac. Dakle, let's cut the bullshit, ili ti daj da ne seremo o emocijama.

 

I da dodam, licno sam bio zaista srecan kad je dolazio, ali ako pricamo o + i - stranama nekog igraca, to ne znaci da mislimo bilo sta lose, vec jednostavno analiziramo koliko je to moguce objektivno.

Edited by Sam B
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ali Nedović jedan od najboljih evroligaških bekova... :lol_2: Neki ne dobacuju dalje od bazične statistike, nemoj slučajno da se ta statistika stavi u kontekst timova u kojima je igrao i njihovih rezultata, važno je samo da je on imao 14-16 ppg pa makar to bilo i u ekipi koja je imala 30% pobeda. On ima 31 godinu i 7-8 EL sezona iza sebe, da je stvarno toliko dobar igrao bi nekada i za nekog contender-a, ili makar plejof ekipu, ne bi prajm provodio u lošim timovima kao empty stats igrač.

 

Mislim ja bih ga zbog skila, ofanzivnog talenta i sposobnosti da se zapali i utrpa svakom 20+ poena i mogao zamisliti u nekoj boljoj ekipi, ali nikako kao startera i jednog od nosilaca... Al' treneri tih jačih klubova očigledno misle drugačije i nisu spremni ni tu ulogu da mu dodele, uprkos tome što godinama igra na velikoj sceni, pa je samim tim svima pred nosem i svi su savršeno upoznati sa njegovim kvalitetima.

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da nam je Nedara živ i zdrav, ali za tu kintu će morati ozbiljno da šuri i dominira dok ga noge drže.

Potpis takvog porcelanca u 31-oj godini i to na tri sezone je potez van svake logike, kako strukovno tako i rekreativno pa nek je i sto puta em domaći, em ganci...al gotovo sad. Teško je poverovati da je mogao klub da uslovi i sa 1,1 po sezoni i sa ugovorom na tri godine. 

Da podsetim...Nedara uzima u proseku nešto preko 7 šuta za tri po tekmi...znači moraš da mu nagruvaš minutažu, da crtaš akcije za njega, da ga raniš loptama koje uglavnom traži po izlasku iz bloka jer mu demarkacija nikad i nije bila problem, i moraš da pokažeš strpljenja dok ga krene...videli smo sinoć kako to izgleda kada mu nije dan. Da sačekamo kako će to Vlada da hendla.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wingwalker said:

Da nam je Nedara živ i zdrav, ali za tu kintu će morati ozbiljno da šuri i dominira dok ga noge drže.

Potpis takvog porcelanca u 31-oj godini i to na tri sezone je potez van svake logike, kako strukovno tako i rekreativno pa nek je i sto puta em domaći, em ganci...al gotovo sad.

 

Sram te bilo, ti ne osecas Zvezdu. 😂

5 minutes ago, Wingwalker said:

Da sačekamo kako će to Vlada da hendla.

 

Oce, ce hendla 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Sam B said:

 

Sram te bilo, ti ne osecas Zvezdu. 😂

 

Naravno da mu svi želimo da bude nezaustavljiv, ali Nedaru ni namazani treneri nisu znali drugačije da iskoriste već da mu daju ,,široko polje''. Vlada Djurović je slikovito pojasnio zašto Nedović ne sme da bude na terenu u tesnoj završnici, posebno ako se igra specijal. To je ujedno i najgrdja izjava jednog trenera koju sam ikad čuo o nekom igraču.

Jedina Vladina instrukcija na poslednjem TO za Nedovića bila je, da ako lopta stigne do njega, ne sme nikako da šutne, već da prosledi kako je i nacrtano...i kada to moraš da kažeš beku šuteru iz prve postave, onda je sve jasno. Naravno da je uzeo šut za tri čim je lopta stigla do njega jer inače ova anegdota i ne bi imala smisla.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nedovic se ne ponizava, nego ljudi samo ruse sneska da je jedan od najboljih bekova u EL.

Ocigledno je taj snesko izgradjen gledajuci kolonu PPG i slepo iskljucujuci bukvalno svaki drugi parametar.

 

Manite se Vlada Djurovica isteklog roka, dovoljno je da se potrudite da malo zaista pratite kosarku kad vec pisete o njoj da biste shvatili Nedovicev kvalitet.

 

Ako mozete manite se i fraza poput bio je u klubu kad je bilo najteze i mnogo nam je dao tada.
Gde je mogao drugo biti sa 18 godina? Sta nam je tacno dao tada?

 

Decko je dosao iz jednog Evroligasa donjeg doma u drugi Evroligas donjeg doma za ocigledno bolji ugovor i to je ok.

 

Ono sto nije ok je sto je okruzen sa 15 seniorskih polovnjaka (+Adams od koga ja licno ocekujem dosta) i sto se nadamo nekom uspehu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Benito said:

Prosto neverovatno da se ovako ponizava Nedovic, sve i da je krs igrac a nije, nase je dete i bio je u klubu kada je bilo najteze, stvarno nemam reci..

 

 

Zašto ponižava...?

Kalina nas je ispoštovao za neku verovatno diskauntnu cenu ali koja je tu negde u rangu ugovora Nedare.

Videli smo kako je to izašlo ali Kalinić je došao na oformljen tim koji vodi trener koji iza sebe već ima titulu sa rosterom koji poznaje u prste i sa igračima za koje je Bob otac po autoritetu.

Sa druge strane, uprava je odlučila da debitantu na klupi u EL dovede kao prvog beka i najskupljeg igrača tima upravo Nemanju ''wild one'' Nedovića...upravo to je teško razumeti.

Kakve veze ima što je bio tu kada je najteže  i što je naše dete...? 

Jednostavno su teško mogli da odaberu skuplje a rizičnije rešenje.

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wingwalker said:

 

Zašto ponižava...?

Kalina nas je ispoštovao za neku verovatno diskauntnu cenu ali koja je tu negde u rangu ugovora Nedare.

Videli smo kako je to izašlo ali Kalinić je došao na oformljen tim koji vodi trener koji iza sebe već ima titulu sa rosterom koji poznaje u prste i sa igračima za koje je Bob otac po autoritetu.

Sa druge strane, uprava je odlučila da debitantu na klupi u EL dovede kao prvog beka i najskupljeg igrača tima upravo Nemanju ''wild one'' Nedovića...to je teško razumeti.

Kakve to veze ima sa činjenicom da je bio tu kada je najteže i što je naše dete...?

Jednostavno su teško mogli da odaberu skuplje a rizičnije rešenje.

Nedovic je imao bolju sezonu i bolju statistiku nego Kalina u Valensiji, pa zasto bi i dosao za manje novca?

Nedovic je 2010 odbio Dula i dosao u klub koji se raspada, meni dovoljno da ima moje vecno postovanje.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Benito said:

Nedovic je imao bolju sezonu i bolju statistiku nego Kalina u Valensiji, pa zasto bi i dosao za manje novca?

Nedovic je 2010 odbio Dula i dosao u klub koji se raspada, meni dovoljno da ima moje vecno postovanje.

 

Problem je što neće tvoje ili naše poštovanje da nas vadi iz bule baz-biterom...

moraće top-cat to da uzme na sebe.

Poštovanje će zaslužiti na terenu ako opravda ulogu i platu nosioca...našu naklonost će uvek imati kao dokazani ganci...da ne mešamo sada to u istu salatu. Nisu rekreativci pa da po difoltu cenimo njihova odricanja i zalaganja...treba se šljaka najozbiljnije...koštaš pare.

Čemu avansno poštovanje samo zato jer je bio veran firmi ako ne bude mogao da isporuči kao nosioc.

 

Pomenuo bi  primer Lojda...prvo nas je vukao tri meseca i jače...trpao u serijama, onda je kada su nam pročitali jednosmernu igru ipak nalazio neka rešenja iz hero prodora, treskali su ga o parket najstrašnije ali je i razigravao koliko ume a sve vreme igrao odličnu odbranu.

 

za mene je to i ciganjski i profesionalno inaf za rispekt...a teško da nas je koštao više od 650K.

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wingwalker said:

 

problem je što neće tvoje ili naše poštovanje da nas vadi iz bule baz-biterom...moraće to top-cat da uzme na sebe.

Mislim da Nedovic i nije planiran za neku clutch ulogu, to ce po meni biti Adams a moguce i Holand, u Uniksu je cesto uzimao loptu kad se lomilo pa zasto da ne i kod nas.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Benito said:

Nedovic je imao bolju sezonu i bolju statistiku nego Kalina u Valensiji, pa zasto bi i dosao za manje novca?

Nedovic je 2010 odbio Dula i dosao u klub koji se raspada, meni dovoljno da ima moje vecno postovanje.

 

Nedara kao flagship bilo čega je put pravo na dno okeana.

 

Problem je upravo u tome što ga dr Nebojša vidi kao flagship.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Laki21 said:

 

Nedara kao flagship bilo čega je put pravo na dno okeana.

 

Problem je upravo u tome što ga dr Nebojša vidi kao flagship.

Ne mogu da se slozim sa tobom, po vise osnova Nedovic je dobro pojacanje za nas. Najveca mana jesu te povrede koje ga prate kroz citavu karijeru i tu svakako postoji bojazan ali sacekajmo da pocne sezona da vidimo kako ce izgledati, pa onda moze kritika i sve ostalo..

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Benito said:

Ne mogu da se slozim sa tobom, po vise osnova Nedovic je dobro pojacanje za nas. Najveca mana jesu te povrede koje ga prate kroz citavu karijeru i tu svakako postoji bojazan ali sacekajmo da pocne sezona da vidimo kako ce izgledati, pa onda moze kritika i sve ostalo..

Decko je u poslednje 2 sezone odigrao preko 50 utakmica samo u EL. Tako da i taj mit pata u vodu.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...