Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

^ mislim da ima jako meku ruku u reketu. Mozda ne da zida kao centri devedesetih, ali izuzetno lako daje koseve iz reketa bez spustanje lopte dole. Kako iz pika, tako i iz nekog horoga ili podvlacenja pod igraca. Samo ga treba hraniti, da primi loptu na pravom mestu.

Opet, ima i do moje zaljubljenosti, sigurno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Geronimo said:

Petrusev nije ni malo glup da ne hvata odbrambene kretnje. Dug je, moze rampom stici igraca, samo ga treba postaviti u sistem. Ok, lateralne kretnje jesu bas lose za njegove gabarite, ali je veci problem rad na defanzivnim navikama i instinktima. On bas place za dve-tri godine pod Radonjom da bi rasirio krila. Ofanzivno je spoj solidno meke ruke i nekih divnih, zaboravljenih centarskih vestina. Fora je samo da bude svestan da ne moze sve odmah i sad (znaci ne Efes), vec rad, rad i rad. Ako je karakter blizi Jaretu nego Zagoru - vise je nego pozeljan. Pak, ako je primadonasti proizvod Mega fabrike, i pored svih pluseva i mog player-crusha - neka ga... Mnogo su mi ti Mega igraci nekako... megasti... Mislim da Misko kiksa sto ih ne provuce dve sezone kroz vecite, nekako im fali to da ocvrsnu, sto fizicki, sto mentalno...

 

Izbor takvog centra diktira ostatak rostera na visokim pozicijama - treba nam jos centar sa izrazenim defanzivnim sposobnostima koji ce u prvom delu sezone imati jace minute, ali ce mu uloga padati sa rastom Petruseva + skocna, jaka cetvorka, sposobna da rudari i napedne ledjima + cetvorka sa sutom. Ima mi tu mesta za Ilica. Samo bez ideje uparivanja s Mitrom u petorci iako je teorijski moguce... Mitra iskljucivo na poziciji Filipovog mentora i ucitelja zivota 🙂 . I Mitar zbog svog karaktera mora da ostane, kao faktor mira i stabilnosti na Balkanu, samo uz korekciju (minimizaciju) uloge na terenu.

 

Znaci:

3. Kalina, Davidovac, Lazic

4. cetvorka sa sutem, Ilic

5. cenatar defanzivac (bilo planina bilo skocko), Petrusev, Mitar

(Dobric papa, iako ima ugovor)

Tako imamo dovoljno osiguraca (cetvorka, Davidovac) dok se ne Ilic i Petrusev ne priviknu na EL kosarku. Cak i rizikovati da se u sezonu udje bez te cetvorke, pa raditi doselekciju (ok, Mileri ne rastu na grani, ali ako na nekoj poziciji smemo cekati doselekciju to je pozicija cetiri). Postavka mi lici na Radonjica.

ili

3. Kalina, Dobric, Lazic

4. cetvorka skocko i suter, Ilic

5. cenatar defanzivac (bolje planina bilo skocko), Petrusev, Mitar

(Deda papa, istekao ugovor)

Ovo je logicnije i tradicionalnije, gde imamo manje manevarskog prostora na visokim pozicijama, zavisimo dosta od dovedene cetvorke, ali mozemo bolje krpiti spoljne pozicije.

 

Btw, potenciram odlazak Dede ili Dobrica jer moramo nekog pustiti da bi dosao neki mladi igrac (Ilic). Moras imati izlaz, kako bi imao ulaz, ili ti sve sto udje mora i da izadje...

(deluje jasno da Mitar i Laza nece nidje)

 

 

Izvini ali potenciras odlazak dva igraca koja nam vec godinama donose pobede u najbitnijim mecevima i trofeje, cupaju iz govana kad god treba cak iako su cele sezone zaboravljeni negde na kraju klupe. Deda nema koju poziciju nije pokrpio i to kvalitetno. Ove sezone cak i na petici jako dobar, svaki derbi je izdominirao i urnisao skupocenog Ledeja. Dobric je izrastao u odlicnog i pouzdanog sutera, a dosta je napredovao i u drugim segmentima igre u napadu. Oni su sada vec nakupili dosta iskustva, a ulaze polako u najbolje igracke godine (28,27) i licno bih voleo da ih provedu bas u nasem klubu. 

 

Ako negde treba traziti prostor za izlаz to je na mestu Lazica. Za njega imam najvece moguce postovanje, bukvalno je svih ovih godina tu sa nama i podigao je pregrst trofeja, u pojedinim momentima je imao vrhunske partije narocito u odbrani gde godinama juri i bori se, i to cesto uspesno, sa najboljim napadacima u Evropi. Ali ipak ima 33 godine i iz sezonu u sezonu sve to sto radi izgleda slabije. Videli smo na primeru Holinsa, Djenke, Voldena da elitne defanzivce mozemo naci vak i u stranim igracima, a imamo i Lazarevica kao Lazicevog legitimnog naslednika. Ne kazem da kapiten treba da ide iz kluba, ali mozda je vreme za skracivanje minutaze.

Edited by СтелаРоса
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, СтелаРоса said:

Izvini ali potenciras odlazak dva igraca koja nam vec godinama donose pobede u najbitnijim mecevima i trofeje, cupaju iz govana kad god treba cak iako su cele sezone zaboravljeni negde na kraju klupe. Deda nema koju poziciju nije pokrpio i to kvalitetno. Ove sezone cak i na petici jako dobar, svaki derbi je izdominirao i urnisao skupocenog Ledeja. Dobric je izrastao u odlicnog i pouzdanog sutera, a dosta je napredovao i u drugim segmentima igre u napadu. Oni su sada vec nakupili dosta iskustva, a ulaze polako u najbolje igracke godine (28,27) i licno bih voleo da ih provedu bas u nasem klubu. 

Možda neko od njih želi da promeni sredinu, i zašto DeDa nije dobio novi ugovor kao i Dobrić ... sve je moguće.

Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Izvini ali potenciras odlazak dva igraca koja nam vec godinama donose pobede u najbitnijim mecevima i trofeje, cupaju iz govana kad god treba cak iako su cele sezone zaboravljeni negde na kraju klupe. Deda nema koju poziciju nije pokrpio i to kvalitetno. Ove sezone cak i na petici jako dobar, svaki derbi je izdominirao i urnisao skupocenog Ledeja. Dobric je izrastao u odlicnog i pouzdanog sutera, a dosta je napredovao i u drugim segmentima igre u napadu. Oni su sada vec nakupili dosta iskustva, a ulaze polako u najbolje igracke godine (28,27) i licno bih voleo da ih provedu bas u nasem klubu. 

Apsolutno potenciram. Mislim da je ovaj tim dostigao zenit, te da ga treba promeniti da bi napredovao. Lazic i Mitar nemaju gde (ili ih Radonja ne da), a neko mora da ode da bi novi dosli...

Slazem se, ima i kod mene sentimentalnosti, volim ja Dobrica i Dedu (ok, Dedu mnogo vise), i jesu napredovali, ali... Plafon nam je sa njima definisan. Nasoj ekipi treba i mladosti i kvaliteta u ovom prelaznom roku, a da bi to doslo neko mora i da ode. Mozda i njima treba promena, a nasem rosteru svakako treba osvezenje.

Link to comment
Share on other sites

@Geronimo dobro ti je rezonovanje, i u nacelu prihvatam ideju. Samo, meni za treceg centra ima puno vise smisla zadrzati Dedu. Imali bi i dalje mogucnost small-ball varijante, ima sut iz vana, sigurna slobodna bacanja. Odbrana, skok, iq, sve su veoma slicni segmenti. Deda mi je versatilniji, mogao bi da dobija dodatne minute na cetvorci, i cak mi ima mogucnost dodatnog iskoraka, ako bi shvatio ofsezonu kako treba, pa dodje spreman na okupljanje ekipe.

 

Jedino sto Luka drzi svlacionicu, ali jbmliga.. moze to da radi i u ulozi Cirbesa.

Edited by Princeton
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Geronimo said:

Petrusev nije ni malo glup da ne hvata odbrambene kretnje. Dug je, moze rampom stici igraca, samo ga treba postaviti u sistem. Ok, lateralne kretnje jesu bas lose za njegove gabarite, ali je veci problem rad na defanzivnim navikama i instinktima. On bas place za dve-tri godine pod Radonjom da bi rasirio krila. Ofanzivno je spoj solidno meke ruke i nekih divnih, zaboravljenih centarskih vestina. Fora je samo da bude svestan da ne moze sve odmah i sad (znaci ne Efes), vec rad, rad i rad. Ako je karakter blizi Jaretu nego Zagoru - vise je nego pozeljan. Pak, ako je primadonasti proizvod Mega fabrike, i pored svih pluseva i mog player-crusha - neka ga... Mnogo su mi ti Mega igraci nekako... megasti... Mislim da Misko kiksa sto ih ne provuce dve sezone kroz vecite, nekako im fali to da ocvrsnu, sto fizicki, sto mentalno...

 

Izbor takvog centra diktira ostatak rostera na visokim pozicijama - treba nam jos centar sa izrazenim defanzivnim sposobnostima koji ce u prvom delu sezone imati jace minute, ali ce mu uloga padati sa rastom Petruseva + skocna, jaka cetvorka, sposobna da rudari i napedne ledjima + cetvorka sa sutom. Ima mi tu mesta za Ilica. Samo bez ideje uparivanja s Mitrom u petorci iako je teorijski moguce... Mitra iskljucivo na poziciji Filipovog mentora i ucitelja zivota 🙂 . I Mitar zbog svog karaktera mora da ostane, kao faktor mira i stabilnosti na Balkanu, samo uz korekciju (minimizaciju) uloge na terenu.

 

Znaci:

3. Kalina, Davidovac, Lazic

4. cetvorka sa sutem, Ilic

5. cenatar defanzivac (bilo planina bilo skocko), Petrusev, Mitar

(Dobric papa, iako ima ugovor)

Tako imamo dovoljno osiguraca (cetvorka, Davidovac) dok se ne Ilic i Petrusev ne priviknu na EL kosarku. Cak i rizikovati da se u sezonu udje bez te cetvorke, pa raditi doselekciju (ok, Mileri ne rastu na grani, ali ako na nekoj poziciji smemo cekati doselekciju to je pozicija cetiri). Postavka mi lici na Radonjica.

ili

3. Kalina, Dobric, Lazic

4. cetvorka skocko i suter, Ilic

5. cenatar defanzivac (bolje planina bilo skocko), Petrusev, Mitar

(Deda papa, istekao ugovor)

Ovo je logicnije i tradicionalnije, gde imamo manje manevarskog prostora na visokim pozicijama, zavisimo dosta od dovedene cetvorke, ali mozemo bolje krpiti spoljne pozicije.

 

Btw, potenciram odlazak Dede ili Dobrica jer moramo nekog pustiti da bi dosao neki mladi igrac (Ilic). Moras imati izlaz, kako bi imao ulaz, ili ti sve sto udje mora i da izadje...Btw, potenciram odlazak Dede ili Dobrica jer moramo nekog pustiti da bi dosao neki mladi igrac (Ilic). Moras imati izlaz, kako bi imao ulaz, ili ti sve sto udje mora i da izadje...

 

(deluje jasno da Mitar i Laza nece nidje)

 

 

 

 

 

Izvini ali ovaj upis bas nema nikakvog smisla. Dobric i Davidovac papa, zato sto su napunili 27. godina, WTF!!!!???

Ne mogu da verujem da bi se odrekao Davidovca, covek je krpio zadnjih godine sve pozicije i nikad nije izneverio kad je bilo gusto ( one godine kad se povredio Regland, pa ostadosmo sa Ficom na pleju, ove godine opste poznato ).

Ako cemo podmladjivati ekipu imamo mi igrace u timu koji su presli tridesetu, na kraju balade za Evroligu je potrebno 14-15 upotrebljivih igraca u rotaciji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neće Dobrić i Davidovac nigde. Oni sami nemaju razloga da idu jer ne mogu nigde osim u Zvezdi da igraju EL, niti mogu da dobiju veliki ugovor, a klub ih neće škartirati jer su posle Obradovićeve sezone učvrstili uverenje da je domaća osnova najvažniji deo ekipe. Domaćih igrača tog iskustva i kvaliteta za te pare nema, ljudi su prošli sve što nama treba i ulaze u najbolje igračke godine. Slično važi i za Ivanovića i donekle Mitrovića. 

 

Lazić za razliku od nabrojanih više nije u naponu snage, pao je fizički tj. usporio se i time je izgubio svoj glavni kvalitet, a to je sposobnost da oteža život naboljihm evroligaškim bekovima. On je na vrhuncu jurio najbolje evropske plejmejere na 3/4 terena, ekstremno brze igrače, sada ni brže dvojke ne može da stigne i kao takav je dosta loš igrač. Imamo Holinsa i Lazarevića da to rade, a Lazu bih poslao na poziciju Simonovića iz ove sezone. Nekad da se skida, nekada ne, u Evroligi da igra samo u slučaju povreda. 

 

Dobrić je prošle godine u finalu nagovestio da bi možda mogao da bude sekundarni kreator i doneo nam je titulu.To je kvalitet koji mnogo košta i imalo je smisla dati mu prostora ove godine da potvrdi da to može. Pokazalo se da ipak ne može i ja bih ga vratio na trojku, Lazića koji je to igrao bih kao što rekoh gurnuo na kraj klupe i doveo pojačanje na dvojci. 

 

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Geronimo said:

Apsolutno potenciram. Mislim da je ovaj tim dostigao zenit, te da ga treba promeniti da bi napredovao. Lazic i Mitar nemaju gde (ili ih Radonja ne da), a neko mora da ode da bi novi dosli...

Slazem se, ima i kod mene sentimentalnosti, volim ja Dobrica i Dedu (ok, Dedu mnogo vise), i jesu napredovali, ali... Plafon nam je sa njima definisan. Nasoj ekipi treba i mladosti i kvaliteta u ovom prelaznom roku, a da bi to doslo neko mora i da ode. Mozda i njima treba promena, a nasem rosteru svakako treba osvezenje.

U pravu si da je tim dostigao, pa i presao zenit, potrebna je sveza krv, toga su svesni u klubu, zato se jure Ilic i Petrusev. Ali koja vajda od skartiranja proverenih vojnika, pa Dobric i Davidovac igraju za reprezentaciju. Lazic i Mitrovic nemaju gde, a Dobric i Davidovac imaju pa neka odu. U Partizan, na primer.

Nisu klubu potrebni ovakvi rezovi, potrebno je uloziti vise novca i dovesti prava pojacanja, proverenog igraca na pleju i na bekovoskoj poziciji jer smo tu najtanji. Naravno, obavezno zadrzati Kalinica, Radonjicu i Davidovcu novi ugovori.

Sta fali ovako:

 

Pojacanje, Dzoni, Markovic ( zato sto ima ugovor i zato sto je potreban osigurac, jer sa Dzonijem nije nacisto )

Holins, pojacanje

Dobric, Kalinic, Lazarevic

Ilic, Davidovac

Tarcewski, Petrusev, Mitrovic

 

Lazic ( novi ugovor na godinu dana ), Kuzmic ( zato sto ima ugovor ) na pozicijama Simona i Cirbesa iz ove sezone.

 

Eventualno jos jedno manje zvucno pojacanje, nebitno domaci ili stranac, na poziciji 2 ili 4 u zavisnosti od trzista i procene Radonjica.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

^ mislim da ima jako meku ruku u reketu. Mozda ne da zida kao centri devedesetih, ali izuzetno lako daje koseve iz reketa bez spustanje lopte dole. Kako iz pika, tako i iz nekog horoga ili podvlacenja pod igraca. Samo ga treba hraniti, da primi loptu na pravom mestu.
Opet, ima i do moje zaljubljenosti, sigurno.
Petrušev nam je preko Kuza sa posta, ako dobro pamtim, dao 3 koša u nizu na tri različita načina ali straha bez. Tačnije nismo ga zaustavili ni spolja ni iznutra. Veoma je primetna ta njegova lakoća poentiranja.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Geronimo said:

Apsolutno potenciram. Mislim da je ovaj tim dostigao zenit, te da ga treba promeniti da bi napredovao. Lazic i Mitar nemaju gde (ili ih Radonja ne da), a neko mora da ode da bi novi dosli...

Slazem se, ima i kod mene sentimentalnosti, volim ja Dobrica i Dedu (ok, Dedu mnogo vise), i jesu napredovali, ali... Plafon nam je sa njima definisan. Nasoj ekipi treba i mladosti i kvaliteta u ovom prelaznom roku, a da bi to doslo neko mora i da ode. Mozda i njima treba promena, a nasem rosteru svakako treba osvezenje.

Zbog cega nam je plafon sa njima definisan kad su u pitanju igraci koji ulaze sa klupe i druge/trece opcije su na svojim pozicijama? Ja smatram da su njih dvojica za ovakvu ulogu idealni u skladu sa nasim mogucnostima. Kao sto sam vec rekao, iskusni si, a tek ulaze u najbolje godine, pouzdani, solidni do odlicni defanzivci (u zavisnosti od profila igraca kojeg brane), a u napadu su raznovrsni. Nisu nama njih dvojica problem niti nam umesto njih treba nova energija. Trebaju nam dva igraca (bek, centar) nevezano za bilo kakve odlaske. Mislim da bi samo ta dva nova igraca mogla mnogo da poboljsaju tim, pa cak i promene nacin igre u zavisnosti od toga kakav profil igraca su. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton said:

ako bi shvatio ofsezonu kako treba, pa dodje spreman na okupljanje ekipe.

 

Ma ti si kralj majke mi...koja je to količina optimizma u tvojim mislima. 😀

 

Zamišljam odmah i DeDinu facu dok mu saopštavaju da posle ovakve sezone treba da radi i preko leta...kapiram da bi prasnuo u smeh momentalno jer je već rezervisao klupicu ispred dragstora "Dembelija" u Zrenjaninu...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, J. J. Gittes said:

U pravu si da je tim dostigao, pa i presao zenit, potrebna je sveza krv, toga su svesni u klubu, zato se jure Ilic i Petrusev. Ali koja vajda od skartiranja proverenih vojnika, pa Dobric i Davidovac igraju za reprezentaciju. Lazic i Mitrovic nemaju gde, a Dobric i Davidovac imaju pa neka odu. U Partizan, na primer.

Nisu klubu potrebni ovakvi rezovi, potrebno je uloziti vise novca i dovesti prava pojacanja, proverenog igraca na pleju i na bekovoskoj poziciji jer smo tu najtanji. Naravno, obavezno zadrzati Kalinica, Radonjicu i Davidovcu novi ugovori.

Sta fali ovako:

 

Pojacanje, Dzoni, Markovic ( zato sto ima ugovor i zato sto je potreban osigurac, jer sa Dzonijem nije nacisto )

Holins, pojacanje

Dobric, Kalinic, Lazarevic

Ilic, Davidovac

Tarcewski, Petrusev, Mitrovic

 

Lazic ( novi ugovor na godinu dana ), Kuzmic ( zato sto ima ugovor ) na pozicijama Simona i Cirbesa iz ove sezone.

 

Eventualno jos jedno manje zvucno pojacanje, nebitno domaci ili stranac, na poziciji 2 ili 4 u zavisnosti od trzista i procene Radonjica.

 

 

 

Nije lose, ne bunim se previse, tako nesto pa cekamo doselekciju na 4 ako nam bude trebala. Dobra je Prinstonova upadica za DeDu kao super sub-a. Ipak, spolja sanjam tri nova igraca, dva kreatora i jednog ala Met Tomas (Dobri nije uspeo ove godine da odigra ni jednu od te dve uloge), tako da ne mislim da je greh pustiti Dobrija. Ne u Partizan, naravno, pa nismo ludi. Samo se ne treba plasiti promene.

Ipak, Tarcevski, Tarzucki, ili kako se pise... Ja bih ga izbegao. Cini mi se vise nepouzdanim, nego sto vredi rizika.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko Pancev said:

Tarzuski je drvo ,kvalitet mu je samo sto je jak i visok,promasio sport covek

 

Kvalitet mu je što ume da brani pik, za razliku od većine centara koji se ovde prizivaju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Webad said:

Mene vise zanima ko ce nam biti plej 🙂

Po deseti put pisem,mislim da tu ako pogodimo mozemo pola posla da zavrsimo ove sezone,vecina igraca zavisi ox dobrog pleja u isplaniranom rosteru za sl godinu...najbitnija uloga po meni.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...