Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

28 minutes ago, Crni said:

Radule, Petrusev i Teo potpuno nepotrebni, s tim da bih ostavio Kuzmica umesto Zokija.

Inace od svih pojacanja za sada najvise mi se dopada Nedovic i Hasan, mada i Ilic je fin zabod.

Gudura je tiha patnja.

 

Petrusev je jedini tu realan da bi mogao da dodje.Da li je potreban ili nije na ovaj tim vise ne znas ni sta je potrebno iskreno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

@Princeton kako ti djeluje trio James-Lloyd-Okobo?

 

Ok, fer poredjenje. Razumijem tendenciju danasnje kosarke da se prate trendovi i kopiraju najbolji (Efes) - sto je sasvim normalno. Medjutim, izmedju Monaka i nas postoji par drasticnih razlika, a jedna od njih je da Monako ima trenera (kako god se vrednovao medju CZ populacijom) koga su minuti dijelili da se nadje na F4 prosle godine. Taj trener je zatekao po mom misljenju najboljeg beka u Evropi u svom rosteru, i normalno je bilo da adaptuje svoj kosarkaski stil tom igracu i oko njega gradi igru, sto mu se kasnije visestruko isplatilo. Sada je vec pitanje kontinuiteta, vizije, nadogradnje vec postojeceg sistema i mislim da ide u odlicnom smijeru. Lloyd je fantastican, i uzeo bih ga nazad u Zvezdu bez ikakvog razmisljanja, Okobo takodje odlican igrac. Svi su u peak-u karijere, u naponu snage, 2-way igraci, i ocekujem fantasticnu kosarku od njih. Takodje ostatak rostera izgleda prilagodjen njihovim vrlinama, s toga su mi jedan od favorita za ponovni F8, a vjerovatno i F4.

 

Sto se tice nas, daleko od toga da se zalim sa kojim igracima smo dovodjeni u vezu, samo mislim da nemamo jasnu koncepciju i viziju kako hocemo da nam izgleda tim. Izgleda mi da dovodimo igrace kao na pijaci kad se kupuje nesto sto je na rasprodaji. Nije bas da nam je potrebno, ali kako da ne uzmemo ako se ukazala ovako dobra prilika. Mozda je jednostavno takvo traziste i reagujemo kako sta iskrsne, ali mi citava nasa situacija ne ulijeva povjerenje. Prvo sto nam je trener pocetnik u svemu ovome, a drugo sto idemo u kompletan rebuild ekipe.

 

Individualno od potencijalnih pojacanja, Napier je jedan od igraca koji kad se ukaze prilika da ga dovedes, jednostavno moras. Zbog igraca takvog profila se mijenja citav koncept, filozofija, posudjuju pare od komsije. Njega sam gledao kad je Portland dolazio u Sacramento, i zadesio sam se na treningu kada je on imao neku individualnu sesiju. Taj skillset ja u zivotu nisam vidio, vodjenje, sut, eksplozivnost, ritam.. bukvalno je po umjecu bio medju kremom bekova u NBA, ali su ga fizikalije dijelile od franchise igraca. U Evropi je on zasigurno ubica, i sklop okolnosti, povreda+Rusija+vecina zatvorenih rostera u EL ekipama nas je dovela u situaciju da mozemo uzeti takvog igraca. Bukvalno u svako doba dana bih dao i bubreg za njega, s toga mi je no brainer nasa zainteresovanost.

 

Teo, Ridji rece neki dan da ima njegov dres - ja sam sinu dao ime po njemu (Teu, ne Ridjiju). Bukvalno tog igraca obozavam, on mi je esencija ljepote kosarke i gledati njega u crveno-belom dresu bi bila privilegija. On i sada kad je na terenu donosi fluidnost timskom napadu, ekstra dimenziju kod suigraca, neke nevjerovatne kretnje i dva dodavanja u naprijed gdje odbrana jednostavno ne moze da pohvata tu brzinu razmisljanja. Uz to ima fantastican sut, pa se moze koristiti i od lopte. Ok, ne voli kontakt, nije ni neki radnik u napadu, nece bez lopte puno da rilja, odbrana nepostojeca.. Ali i dalje ono sto donosi na terenu, i namjenjena uloga u ekipi bi nama radilo odlican posao.

 

Nedovic je za Evro kosarku igrac sa turbo pogonom. Nema puno bekova sa kombinacijom tih fizikalija i tog suta, bukvalno zlata vrijedi, cheat code. Jos uz to nase dijete, nije mu potrebna aklimatizacija na okolinu, veze ga dodatna emocija sa klubom sto bi trebalo reciprocno da daje i vise truda, vise zelje..  

 

 

Svi oni ovako individualno su vise nego fantasticni. Kada bi dosli na vec uigran sistem, kod trenera koji zna kako upravljati sa njima, i koji bi ih doveo namjenski, to bi bilo fantasticno. Trenutno meni izgleda kao da smo nakupovali skupe dijelove za tuniranje standardnog auta, te turbo, supercharger, neki chip, intake/exhaust, NOS.. i onda dajemo lokalnom automehanicaru koji to treba da pripremi za stazu. Moguce da ce to samo od sebe da ide, i da ce vremenom da se nadje idealna formula, a moguce i da ce nam eksplodirati masina vec poslije prve trke. Jbga, 'ajd da vidimo..

  • Like 24
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, major josip said:

PG Henry, Ivanović, Marković

SG Nedović, Hollins

SF Kalinić, Dobrić, Lazarević

PF Singleton, Ilić

C Martin, Kuzmić, Mitrović

 

Da nam nisu otišli trener, Kalinić i Holins (a bile su dobre šanse da sva trojica ostanu) ovo bi bio tim koji bi bio favorit za top 8 možda i nešto više, a koštao bi skoro isto kao ovaj sa Šabazom i Teom i Holandom koji je barem 30% slabiji i to ne računajući trenera.

Ovo sam ja sanjao, kostur ekipe na okupu sa par pojacanja pa da se rilja, sem sto bih Pefija odmah eliminisao.

Link to comment
Share on other sites

Trpaj... 

 

PG Sabaz, Henri, Markovic

SG Nedovic, Teodosic, Ivanovic

SF Dobric, Lazarevic, Lazic

PF Singleton, White, Ilic

C Martin, Petrusev, Mitrovic, Raduljica (Kuzmic ide u Spaniju). 

 

Trebace nam trener i po za ovo. Pola vec imamo, dovesti jos jednog celog. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Trpaj... 

 

PG Sabaz, Henri, Markovic

SG Nedovic, Teodosic, Ivanovic

SF Dobric, Lazarevic, Lazic

PF Singleton, White, Ilic

C Martin, Petrusev, Mitrovic, Raduljica (Kuzmic ide u Spaniju). 

 

Trebace nam trener i po za ovo. Pola vec imamo, dovesti jos jednog celog. 

Nista od Henrija,trazio je opasan kes svakako.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sector said:

Raste polako naš virtuelni roster.

 

Dobrodošlica Petruševu.

Polako sa dobrodošlicom,ja bi sacekao jos malo jer poznato je da i komsije traze centra,Telesport je objavio da ne mogu novcano da dovedu Milutiniva ali da traziti drugaciji tip centra gde se uklapa Petrusev. Moze ovo lagano da bude i spin od grobara pa kao izabrao je ipak tim koji voli i ako smo mu mi nudili milione isl.Sacekajmo ipak da bude to jasnije,ne volim ove blizu najave nikada

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...