Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Just now, uini said:

 

bitno je da će kobra i džoni žariti i paliti evroligaškim terenima.

kada nekoga volimo, onda se svašta ne primećuje, dok u suprotnoj situaciji ispada najgori igrač ikada.

Problem je u tome sto je Vajtova igra bila toliko malodusna i meka, da se bas izrazito izdvajao u negativnom kontekstu od ostatka ekipe (a to mu je pre bio forte uz sut). Kad se na to dodaju poprilicno skromne kosarkaske mogucnosti, bas je potrebno biti vizionar i izvuci nesto iz njega. Meni je on definicija bivseg igraca, koji je jos pre Zvezde bio u padu (gde smo se mi nadali da to mozemo da preokrenemo), samo sto je kod nas taj pad postao slobodan bez nekih naznaka da ce mu doci kraj. Ako ostane, smeo bih da se opkladim da je on prvi kandidat za silbovanje tokom sezone.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dingospo90 said:

Problem je u tome sto je Vajtova igra bila toliko malodusna i meka, da se bas izrazito izdvajao u negativnom kontekstu od ostatka ekipe (a to mu je pre bio forte uz sut). Kad se na to dodaju poprilicno skromne kosarkaske mogucnosti, bas je potrebno biti vizionar i izvuci nesto iz njega. Meni je on definicija bivseg igraca, koji je jos pre Zvezde bio u padu (gde smo se mi nadali da to mozemo da preokrenemo), samo sto je kod nas taj pad postao slobodan bez nekih naznaka da ce mu doci kraj. Ako ostane, smeo bih da se opkladim da je on prvi kandidat za silbovanje tokom sezone.

 

ja opet verujem da igrača koji je malodušan ne ostavljaš kao opciju za narednu sezonu ako je već odigrao prošlu otprilike najgoru u životu.

mora da ima tu nečeg pozitivnog šti u klubu vide, na treninzima, u slobodno vreme, na tekmama koje presedi na klupi a i onima koje odigra dobro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, nisam pametan oko mogućnosti da se otvori neka nova tema koja bi dala prostor svma koji žele da naduvaju Čovića i Jovanovića, ili samo Čovića i samo Jovanovića, pa da na ovoj temi možemo da se kroz postove praktičnije upoznamo sa igračima koji se dovode u vezu sa KKCZ, a i da mi koji pišemo o mogućim novim igračima strukturno ne ometamo postove u kojima se pominju Čović, Vujčin, Jovanović etc.

 

Jer, primera radi, osim nekolicine postova o Šejoku i Braunu, ne možemo da pročitamo više kvalitetnih upisa na tu temu, a sigurno je te igrače gledalo više forumaša nego nas dvojica-trojica koji smo se javili o predmetnoj stvari. I zato želim da iskoristim priliku da pozovem svakoga ko ima nešto da napiše o njima, da to i učini, pa ma koliko se takvi postovi gubili u moru iskazivanja nezadovoljstva Čovićem, te prolivene žuči i iskašljanog šlajma po upravi/treneru, ili samo po upravi i samo po treneru.

 

I, da ne bude zabune, uopšte nemam ništa protiv pomenutog naduvavanja kao posledice demokratskog procesa i ispoljavanja građansko-navijačke svesti, ali dajte to negde grupišite da bi i učinak bio bolji... Ovako, gubi se na snazi kada su takvi postovi pomešani sa postovima o dolascima i odlascima igrača i trenera, pa onaj koji želi da pročita seriju postova protiv Ćovića, ne može to da učini jer ga ometaju u tome postovi o Šejoku, Pengosu ili Martinu... I na kraju se mnogima napravi pire krompir od mozga, pošto čitaju o Napieru i njegovim karakeristikama, pa onda o Čoviću koji je u postovima na više načina označen kao smradina, pa o Šejoku, pa o Vujčinu opisanom kao podguzna muva, zatim o Zoranu sa Z i da li je Kum mislio na njega, pa o KKCZ insajderu, pa o Vladi Jovanoviću koji je strava i užaš u odnosu na Radonjića, pa o Braunu, onda opet malo o Radonjiću, pa o nekim drugim nebitnim internet insajderima...

 

Mislim, okej je sve to ako se uzme u obzir da smo samim boravkom u ovom okruženju odavno bacili mentalnu higijenu pod noge, čak je i sasvim normalno da svi imaju stav o Čoviću i Jovanoviću kao posledici Čovićevog pogleda na košarku, a ne baš svi, tačnije mnogo manje forumaša ima ikakvog pojma o igračima koje ćemo možda potpisati.

 

Ali eto, recimo, Napiera sam gledao samo u klubovima koji su igrali protiv tima za koji navijam, dakle verovatno manje od nekolicine forumaša koji su ga bolje ispratili, i na osnovu toga uopšte ne delim toliki entuzijazam povodom njegovog eventualnog dolaska. Pa bih, s tim u vezi voleo da pročitam razloge zbog kojih bi on bio dobar izbor.

 

I svako ko ima šta smisleno da napiše o tome, imaće punu pažnju moje malenkosti i neće za džabe kuckati po tastaturi... A siguran sam da nisam jedini koji tako posmatra stvari. 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 7
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, NikadProtivKaline said:

jbt koji je inverzni univerzum ovaj topik

stranger things upside-down

 

pre koji dan, odlazi trofejni trener i manje vise svi igracki stubovi rostera

covara dovodi junosu trenera  + direktno eksponiran u lazi

forumasi - sta mracite, bice to sve ok, in neboysha we trust

 

danas, najavljuje se z na poziciji cirbesa

pusi ga covicu, od danas ti se zaklinjem na vecnu mrznju

 

izdaja-narode.gif

Nije da si ga do sada volio 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ja opet verujem da igrača koji je malodušan ne ostavljaš kao opciju za narednu sezonu ako je već odigrao prošlu otprilike najgoru u životu.

mora da ima tu nečeg pozitivnog šti u klubu vide, na treninzima, u slobodno vreme, na tekmama koje presedi na klupi a i onima koje odigra dobro

Razumem tvoj stav i nadam se da si u pravu. Ono sto je vidjeno na terenu prosle sezone je realno 90% vremena bilo ispod nivoa FMP-a. Siguran sam da je povreda uzela velikog udela tu (iako on nije izgledao bolje tokom sezone), ali on mora da pruzi tri klase bolje partije naredne godine, sto mi je bas malo verovatno. Ono sto me dodatno zabrinjava je to sto kako je vreme prolazilo on nije izlgedao ni za pedalj bolje, iako je povreda postajala sve dalja proslost.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

ja opet verujem da igrača koji je malodušan ne ostavljaš kao opciju za narednu sezonu ako je već odigrao prošlu otprilike najgoru u životu.

mora da ima tu nečeg pozitivnog šti u klubu vide, na treninzima, u slobodno vreme, na tekmama koje presedi na klupi a i onima koje odigra dobro

Izgleda da je i Ilicu obecana dobra minutaza kao prospektu. Sto i nije lose, ako je ruza, procvetace. Moramo i nekom mladom igracu pruziti sansu za razvoj.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

bitno je da će kobra i džoni žariti i paliti evroligaškim terenima.

kada nekoga volimo, onda se svašta ne primećuje, dok u suprotnoj situaciji ispada najgori igrač ikada.

Kobra 2x mvp aba lige.

Dao Zvezdi mnogo.

Vajt bio statisticka greska aba finala.

Doveden kao pojacanje, ni jedan sut bitan nije pogodio kad je bio sam, za razliku od pljuvanog Pefija.

Ne znam na osnovu cega bi se produzavao, jer je rupa u odbrani.

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Shabazz Napier je vrhunski napadač, apsolutno sve zna i može na toj strani parketa. Međutim, s obzirom da već imamo na 2 Nedovića koji nije krupan bek i nije baš neki defanzivac blago rečeno, njih dvojica kao udarnici na bekovima bi bili baš defanzivno problematični. Zbog toga sam pre za nekog poput Henrya, prosto je kompatibilniji sa ostatkom rostera.

 

Zoran Nikolić je prilična kanta od igrača ali je makar aktivan profesionalni košarkaš za razliku od Cirbonje i gabaritan je, aka pet jakih faulova tip igrača. Svakako i ako dođe ne verujem da će imati neku bitnu ulogu u rotaciji. Nisam znao da postoji potražnja za Kuzmićem kome su deonice na istorijskom minimumu pa sam mislio da je no brainer da njega zadržimo kao daleko najboljeg defanzivnog centra koji nam je dostupan a plus domaći.

 

White je stvarno mekan igrač, verovatno je njegov ugovor takav da bi puno koštalo da ga klub raskida. On je sve više u ulozi onih bezveznjaka koji se vucaraju od kluba do kluba na neke stare zasluge. Ilić mi se sviđa kao back up opcija plus je jedan od retkih igrača u timu koji ima neki potencijal za napredak. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mile1 said:

Rekli su vec za Shabazza da je on sada glavni favorit za tog prvog pleja. Iskopali su nesto o Henriju sto se ne dopada strucnom stabu i sada je on opcija broj 2.Sto se tice Zorana moracu da proverim

Iskopali da ne voli da mu kasne plate.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dingospo90 said:

Razumem tvoj stav i nadam se da si u pravu. Ono sto je vidjeno na terenu prosle sezone je realno 90% vremena bilo ispod nivoa FMP-a. Siguran sam da je povreda uzela velikog udela tu (iako on nije izgledao bolje tokom sezone), ali on mora da pruzi tri klase bolje partije naredne godine, sto mi je bas malo verovatno. Ono sto me dodatno zabrinjava je to sto kako je vreme prolazilo on nije izlgedao ni za pedalj bolje, iako je povreda postajala sve dalja proslost.

Ruku na srce, sada idu pauza i pripreme, moze Vajt delovati prilicno bolje iako sam i sam bio prilicno razocaran i pored punog razumevanja za povredu. Verovatno nam se i ne isplati raskid s njim kao dodatan razlog. Da je srece da je ugovor bio na godinu dana,ali jbg. 

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno jedini igrac posle Cirbesa koga nisam zeleo da gledam sledece sezone kod nas je Vajt. Kao slag na tortu dolazi jebeni Zoran Nikolic... Daj jos tog Mihailovica pa da se pobijemo za to 4. mesto u ABA ligi 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosjan Willavić said:

Ruku na srce, sada idu pauza i pripreme, moze Vajt delovati prilicno bolje iako sam i sam bio prilicno razocaran i pored punog razumevanja za povredu. Verovatno nam se i ne isplati raskid s njim kao dodatan razlog. Da je srece da je ugovor bio na godinu dana,ali jbg. 

Stvarno verujes u to?

Ja bih voleo prvi...ali decko je crveno svetlo na GTA

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

mvp aba lige protiv buducnosti?

ne kapiram majkemi

Aba finala*

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Crni said:

Kobra 2x mvp aba lige.

Dao Zvezdi mnogo.

Vajt bio statisticka greska aba finala.

Doveden kao pojacanje, ni jedan sut bitan nije pogodio kad je bio sam, za razliku od pljuvanog Pefija.

Ne znam na osnovu cega bi se produzavao, jer je rupa u odbrani.

 

 

ne znam šta bih ti rekao, jer svi znaju da nisam fan dobrića ali ujedno i vidim stvari koje on donosi ekipi.

samo mogu da ponovim kako i njemu, koji je mnogo dao zvezdi i džoniju koji je puno manje dao, nalazimo silver linings, dok white, kako reče dingospo (čije mišljenje poštujem, da se razumemo) mora da odigra za tri klase bolje.

 

mislim da ni dobrić (ili džoni) nisu toliko sjajno koliko se ovde pripoveda, niti je white takav igrač kakvog smo videli tokom prošle sezone.

najbolje je da vidimo kako će to funkcionisati ukoliko ostane.

 

od drugog pojačanja iza kalinarija do nedostojnog za ništa više od današnjeg fmpa je očigledno kratak put. 

ja mislim da mi svi ovde na forumu imamo više znanja i kilometraže od toga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

 

Zoran Nikolić je prilična kanta od igrača ali je makar aktivan profesionalni košarkaš za razliku od Cirbonje i gabaritan je, aka pet jakih faulova tip igrača. Svakako i ako dođe ne verujem da će imati neku bitnu ulogu u rotaciji. Nisam znao da postoji potražnja za Kuzmićem kome su deonice na istorijskom minimumu pa sam mislio da je no brainer da njega zadržimo kao daleko najboljeg defanzivnog centra koji nam je dostupan a plus domaći.

 

White je stvarno mekan igrač, verovatno je njegov ugovor takav da bi puno koštalo da ga klub raskida. On je sve više u ulozi onih bezveznjaka koji se vucaraju od kluba do kluba na neke stare zasluge. Ilić mi se sviđa kao back up opcija plus je jedan od retkih igrača u timu koji ima neki potencijal za napredak. 

Zoran se ne poredi sa Cirbesom,kako ljudi treci centar ako ti protivnik igra 20minuta sa centrom 215-220cm a nama ostali centri 205 i 201.Minutaza se odredjuje u odnosu na protivnika.Dakle Zoran bi vala bio prvi centar i protiv Olija i protiv Reala npr a to je miljama daleko od uloge Cirbesa.

 

Vajt je uvek i bio bezveznjak i coskar.Ko ga je gledao u Armaniju i Pao zna.Strec cetvorka sa malo suteva i to iskljucivo spot up,jak na ofanzivnom skoku koji ne postoji od povrede.Znaci covek je zbog spleta okolnosti trenutno istetovirani Borisa.

Starter pre upitnog Ilica ne sme biti  coskar bogatih ekipa aka Vajt.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

pitanje je kakva je bila ta 2. godina white-ovog ugovora, nasa opcija ili njegova

ako je bila nasa onda je neboysha napravio glupost sto ga je na brzinu produzio, kapiram u trenutku kad odlazi nekoliko igraca, da eto ima neko i da ostane

a posle se kao setio da nije siguran da li mu je dovoljno dobar, i to spominjao i na skupstini

 

ako je njegova opcija, onda ga verovatno solidno placamo, on je izabrao sigurnu opciju i nas previse kosta da to raskidamo

tu je sve jasno

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

pitanje je kakva je bila ta 2. godina white-ovog ugovora, nasa opcija ili njegova

ako je bila nasa onda je neboysha napravio glupost sto ga je na brzinu produzio, kapiram u trenutku kad odlazi nekoliko igraca, da eto ima neko i da ostane

a posle se kao setio da nije siguran da li mu je dovoljno dobar, i to spominjao i na skupstini

 

ako je njegova opcija, onda ga verovatno solidno placamo, on je izabrao sigurnu opciju i nas previse kosta da to raskidamo

tu je sve jasno

Ako je druga opcija daj da na tviter njegove zene posaljemo gomilu klipova sa Cecenima kako vicu Akhmat sila dok mitrariljraju Lisicansk. Mozda zatrazi izlaz iz ugovora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...