Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Just now, Don Radonja said:

Taman da ih uvatimo na spavanju.Tj dok se nisu uigrali. 😄

Nisam shvatio pitanje.

 

Mislim da u drugom kolu ABA lige smo mi domacini njima. Vec godinama unazad u drugom kolu smo se uvek sastajali sa drugoplasiranim iz ABA lige.

 

Za EL je jos rano.

 

Odgovorio sam kolegi misleci da me pita gde zelimo iskorak u odnosu na prethodne sezone. 

Zato sam kratko odgovorio EL, ne nisleci na raspored.

Link to comment
Share on other sites

1. Startni plej (tipa Lorenzo Brown), Rezervni plej (tipa Wolters, Jovic), MarkovicTopic (da se kali od malena i bude 15. igrac u rotaciji).

1/2. Ivanovic

2. Startni bek (tipa Hollins ili neki vise ofanzivno orijentisan ako Lazic ostaje sa aktivnom ulogom), Dobric, Lazic (kao mahac peskirom i neka Simonova uloga).

3. Kalinic, Lazarevic

4. Startno krilo, Davidovac (nadji Dejo novog Millera!)

4/5. neki kombo (da pokrpi kad zatreba na centarskim pozicijama - mozda je Petrusev taj, ili nekim cudom da Bjelica dodje iz NBA)

5. Startni centar (makar Nnoko, ili Petrusev), Mitrovic

 

to je 12+2+1 (Topic) od toga 6 novih. 

 

Hvala Cirbesu, Simonu, dogovoriti se sa White-om oko rastanka (ovo mi je jedino razocarenje sezone). Zahvaliti se i Kuzmicu. Lazicu dati ulogu Simonovica, a Mitrovic da ostane i bude kapiten (malo je razumniji od Laze, ne strelja pogledom sudije i onda im po... sve po zenskoj linij). 

 

Znam da je nerealno da dovedemo 2 nova pleja a da ostane Markovic (Wolters racunam da je otisao). Ali da izguramo celu sezonu sa njim kao drugim plejom je oooogroman rizik - mator je, prespor je, jedino jos kefalo ostalo. Da, Ivanovic je tu, ali opet, ne znam, to mi je nekako bas prenatrpano a nema neko da odskace. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Šarac said:

Nisam shvatio pitanje.

 

Mislim da u drugom kolu ABA lige smo mi domacini njima. Vec godinama unazad u drugom kolu smo se uvek sastajali sa drugoplasiranim iz ABA lige.

 

Za EL je jos rano.

 

Odgovorio sam kolegi misleci da me pita gde zelimo iskorak u odnosu na prethodne sezone. 

Zato sam kratko odgovorio EL, ne nisleci na raspored.

Koliko meceva bese iznosila ona kazna Aba? 2?

 

edit: ipak 3, bice ogranicen kapacitet 

Edited by necke
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

1. Startni plej (tipa Lorenzo Brown), Rezervni plej (tipa Wolters, Jovic), MarkovicTopic (da se kali od malena i bude 15. igrac u rotaciji).

1/2. Ivanovic

2. Startni bek (tipa Hollins ili neki vise ofanzivno orijentisan ako Lazic ostaje sa aktivnom ulogom), Dobric, Lazic (kao mahac peskirom i neka Simonova uloga).

3. Kalinic, Lazarevic

4. Startno krilo, Davidovac (nadji Dejo novog Millera!)

4/5. neki kombo (da pokrpi kad zatreba na centarskim pozicijama - mozda je Petrusev taj, ili nekim cudom da Bjelica dodje iz NBA)

5. Startni centar (makar Nnoko, ili Petrusev), Mitrovic

 

to je 12+2+1 (Topic) od toga 6 novih. 

 

Hvala Cirbesu, Simonu, dogovoriti se sa White-om oko rastanka (ovo mi je jedino razocarenje sezone). Zahvaliti se i Kuzmicu. Lazicu dati ulogu Simonovica, a Mitrovic da ostane i bude kapiten (malo je razumniji od Laze, ne strelja pogledom sudije i onda im po... sve po zenskoj linij). 

 

Znam da je nerealno da dovedemo 2 nova pleja a da ostane Markovic (Wolters racunam da je otisao). Ali da izguramo celu sezonu sa njim kao drugim plejom je oooogroman rizik - mator je, prespor je, jedino jos kefalo ostalo. Da, Ivanovic je tu, ali opet, ne znam, to mi je nekako bas prenatrpano a nema neko da odskace. 🙂 

Deluje kao overkill na poziciji 1 (4 igraca) dok pod kosem Petrusev i Mitrovic ne mogu da zagrade mene. Tesko da ce ovako biti.

 

ja nesto mislim da imamo koncepcijski samo dva pitanja, sve drugo je manje vise jasno:

 

1) da li dolazi klasican bek

2) da li dolazi startna cetvorka

 

ako zelimo ekipu konkurentu za top 8 odgovor na oba pitanja bi trebalo da bude da.

 

ako je jedno da i jedno ne - mislim da cemo biti jaci nego prethodne sezone, ali dovoljno za 9-12 mesto u EL

 

(ovo je sve pod mojom pretpostavkom da dolazi prvi plej, ostaju svi bitni i dolaze Petrusev i Kaleb/skocni crnac)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sve je ovo lepo sto konstruisemo tim za narednu sezonu ali bismo mogli konacno da napunimo tu Arenu, vec dve sezone uzimamo tripletu a Pionir u EL nije dupke pun (mozda bio na par meceva Zenit, Barsa..). Vreme je da se budi Zvezdastvo iz 2015-16-17

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bosMan_jr said:

Deluje kao overkill na poziciji 1 (4 igraca)

Zapravo 3, ne racunaj Topica, on je svakako bio sa timom i ove sezone na treninzima i ponesto igrao. Mislio sam samo da dobije malo vise minuta u ABA. Ali da, tesko da cemo imati ovakvu strukturu na 1. 

 

Ali bolje takav overkill nego recimo Jovic + Markovic (+ Topic i Ivanovic). Jedan injury prone, i jedan penzioner. 

Ako se dovodi jedan, onda neka to bude neki bas bas siguran, ok je i Lorenzo Brown. 

 

2 minutes ago, bosMan_jr said:

dok pod kosem Petrusev i Mitrovic ne mogu da zagrade mene. Tesko da ce ovako biti.

Idealno je Petrusev da bude taj 4/5 a neka sirovina tipa Nnoko kao centar. 

 

To su samo moji pusti snovi, nikakav ekspert nisam, nego vise ono sta bih voleo da gledam u nasem dresu 😄  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Geronimo said:

Nije lose, ne bunim se previse, tako nesto pa cekamo doselekciju na 4 ako nam bude trebala. Dobra je Prinstonova upadica za DeDu kao super sub-a. Ipak, spolja sanjam tri nova igraca, dva kreatora i jednog ala Met Tomas (Dobri nije uspeo ove godine da odigra ni jednu od te dve uloge), tako da ne mislim da je greh pustiti Dobrija. Ne u Partizan, naravno, pa nismo ludi. Samo se ne treba plasiti promene.

Ipak, Tarcevski, Tarzucki, ili kako se pise... Ja bih ga izbegao. Cini mi se vise nepouzdanim, nego sto vredi rizika.

Tarzuski, ili kako se vec frajer zove, je ocigledno drvo koje se uklapa u neku Radonjinu koncepciju. Evo Guru kaze da zna igrati odbranu od pika, i to dosta objasnjava koja su ocekivanja od njega. Znaci odbrana od pika, stabilan skok. U napadu iz pik igre  da prikuca 2 do 3 puta po utakmici i jos jednom posle ofanzivnog skoka. 6-8 poena po utakmici od njega puna kapa. Ja ga vidim kao igraca sa odredjenom, ogranicenom ulogom, sve najave govore da dovodimo dva visoka igraca, sto znaci da cemo sledece sezone najzad imati tri centra u rotaciji. Ako zaista ugrabimo Petruseva, ocekujem od njega vecu produkciju u napadu.

Tarzuski je igrac u padu i ne moze biti skup posle dve sezone sa smanjenom ulogom i minutazom u Armaniju. Dovodjenje njega na pet i Ilica na cetvorci je mali pazar, mislim da se dzebana cuva za pozicije jedan i dva. Petrusev, ako dodje, nije bagatela, ali ipak i on je izgubio sezonu u Efesu, tu u pogledu cene moze biti najveci problem sto  komsije verovatno nisu ravnodusne prema njemu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nate said:

Ne znam koliko je ozboljna ona pivreda sa f4 ali mislim da bi nam NWG resio vecinu problema na pleju. Ne vidim kao problem to sto je igrao kod komsija osim ako ga i oni ne zele.

NWG u Partizan, Lorenzo da se vrati kuci. Svakom svoje.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...