Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Немогуће је колико је Добрић критикован овде, а он је најзаслужнији за последње три титуле АБА лиге посебно партијама у финалу у тандему са Давидовцем. 

 

Што значи да се јасно види да ко има јачу бољу и уигранију домаћу основу тај је увек ближи титули. 

 

Будућност је узела титулу оне године кад изузмемо све ситуације око суђења највише захваљујући Ивановићу и Гордићу који су били у животној форми. 

 

Е сад кад се погледају наши и партизанови домаћи мислим да смо у приличној предности ту не видим тамо неког осим Аврамовића који излази из повреде и питање је да ли може да понови прошлогодишњу нападачки добру сезону. 

 

Прошле сезоне је скоро свако мислио да ће Пантер и Лидеј да издоминирају све а нису успели. Сад имају добра појачања у виду Папапетруа Нанелија Егзума и јесу јачи на позицији 3 од нас за сад али унутрашња линија је нама доста боља. Мислим да ће довести они још једно или два појачања, а нама је вероватно потребан још један играч и сада се види колико фали Давидовац који може да игра од 1-4 понекад и 5 и да крпи где треба и било када. 

 

Пуна подршка па видећемо шта ће бити, биће ово сјајна сезона једва чекам да почне! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

dobric definitivno nije najzasluzniji za poslednje tri titule, ni ukupno ni pojedinacno, al narod voli trice i prateci  flex, pa tako izgleda nekim povrsnim pogledom.

 

sto se domacih igraca tice [iako ne kapiram taj aspekt kao bitan], mi imamo nedovica, pa onda tu gomilicu veterana, ukljucujuci i dobrica. ako nemanja i ti neki stranci ne isporuce, dzaba ti epizodisti na celu sa kobrom.

 

ponekada mi bude stvarno krivo koliko pominjem dobrica u relativno negativnom aspektu, jer je zahvalan igeac ali navijaci su toliko van konrakta sa realnoscu, kada je dobric tema, da je to fantasticno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, uini said:

dobric definitivno nije najzasluzniji za poslednje tri titule, ni ukupno ni pojedinacno, al narod voli trice i prateci  flex, pa tako izgleda nekim povrsnim pogledom.

 

sto se domacih igraca tice [iako ne kapiram taj aspekt kao bitan], mi imamo nedovica, pa onda tu gomilicu veterana, ukljucujuci i dobrica. ako nemanja i ti neki stranci ne isporuce, dzaba ti epizodisti na celu sa kobrom.

 

ponekada mi bude stvarno krivo koliko pominjem dobrica u relativno negativnom aspektu, jer je zahvalan igeac ali navijaci su toliko van konrakta sa realnoscu, kada je dobric tema, da je to fantasticno.

 

 

Ovo su činjenice:

 

Zvanični MVP prošlogodišnje finalne serije. Možeš da kažeš da je neko drugi bio značajniji, jer je 5-7 igrača na svoj način doprinosilo.. ali eto, poneo je tu titulu. Jako povukao naročito u prvom meču, sa one 4 trojke koje je mahom izmislio.

 

U sezoni pre te, 50 poena dao Budućnosti u prva dva meča. Ukupno 92 u pet utakmica (18 po meču) - sličan broj poena i indeks kao i Lojd. Generalno, ogromnu ulogu i poverenje Radonjića je imao u toj seriji.

 

Sve u svemu, veoma zaslužan za poslednje dve titule.

 

Za tu treću se sad i ne sećam njegovih momenata, nije bio toliko u prvom planu - ali na prva dva meča npr dvocifren uz 100 posto iz igre. Ali da, imali smo igru i bez njega i verovatno bi neko drugi uskočio.

  • Like 19
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

dobric definitivno nije najzasluzniji za poslednje tri titule, ni ukupno ni pojedinacno, al narod voli trice i prateci  flex, pa tako izgleda nekim povrsnim pogledom.

 

sto se domacih igraca tice [iako ne kapiram taj aspekt kao bitan], mi imamo nedovica, pa onda tu gomilicu veterana, ukljucujuci i dobrica. ako nemanja i ti neki stranci ne isporuce, dzaba ti epizodisti na celu sa kobrom.

 

ponekada mi bude stvarno krivo koliko pominjem dobrica u relativno negativnom aspektu, jer je zahvalan igeac ali navijaci su toliko van konrakta sa realnoscu, kada je dobric tema, da je to fantasticno.

Da Dobric nije dao trojku za pobedu u G2 finala protiv Buducnosti ne bi uzeli ABA ni te a ni prosle sezone pa bi sada verovatno pravili tim za osvajanje nikad slabijeg cipiripi kupa, sto mozda i ne bi bilo lose obzirom da u EL nemamo sta da trazimo.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Stefi88 said:

Oce svaki dan od jutra do veceri... Kakav Papapetru, pojesce ga Despot... Cuj on ce nekog da trpa...

Aj kad vec razmisljamo o ovakvim stvarima, nama je odlazak Holinsa veliki hendikep kada pricamo o duelima sa komsijama jer smo ostali bez igraca koji je fizicki jako slican Panteru, krakat, mrsav, slicne visine, sa dugim rukama, skoro pa su preslikani. On je bio idealan "fit" Panteru koji je svoje najbolje momente imao upravo kada ga Holins nije cuvao. Dobric i Holand nisu taj kvalitet u odbrani, Lazic je opet neko ko fizicki vise odgovara Panteru u igri 1 na 1, jedino se Lazarevic namece kao najbolje resenje iako je za nijansu visi nego sto bi trebalo u ovom duelu. Tako da ja mislim da cemo najvise problema imati upravo od igraca od kojeg smo prosle sezone najvise strepili. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, medobrundo said:

 

 

Ovo su činjenice:

 

Zvanični MVP prošlogodišnje finalne serije. Možeš da kažeš da je neko drugi bio značajniji, jer je 5-7 igrača na svoj način doprinosilo.. ali eto, poneo je tu titulu. Jako povukao naročito u prvom meču, sa one 4 trojke koje je mahom izmislio.

 

upravo se o tome radi. to što je dobrić dobio mvp priznanje, nije ona težina kada imaš nekog nosioca, kojeg smo btw mi i imali u vidu nikole kalinića, samo što on nije tip igrača koji će obavezno da isporuči 20pts i 7skokova ili asistencija, pa da ga tako i nazoveš. opet, navijači ispred hale nakon 5e utakmice su dobro znali ko je mvp, ako mora da se bira jedan.

 

a u prošlosezonskom timu zvezde su u toj finalnoj seriji, svako u svojoj ulozi, jednako bili važni kalinić, wolters, hollins, davidovac, dobrić, pa onda ispod toga još jedan red sličnog broja igrača.

 

na sve to, ako se "najzaslužniji za titulu" meri isključivo učinkom u finalnoj seriji - odnosno - koliko je xy igrač premašio svoje regularne performanse - onda su dobrić i davidovac zauvek MVPs, jer ovi ostali nabrojani uglavnom isporuče ono što je očekivano, iako je fokus protivnika na njima a ne na dobriću ili davidovcu.

 

time ne umanjujem dobrićev ili davidovčev sjajan učinak u finalu, samo hoću da kažem kako nije to taj mvp.

 

u suprotnom, zvezda ne bi izgubila ništa posebno odlascima kalinića, woltersa i hollinsa, već bi kukali za davidovcem i otvarali serijski šampanjac što je mvp dobrić u sastavu. 

zašto to ne radimo? odgovor se valjda sam nameće.

Link to comment
Share on other sites

  neko ne pisano pravilo je da Dobric i Davidovac uvek igraju odlicno protiv Partizana..zbog toga ce nam Deda i najvise nedostajati...

 

  ova Grcka turneja bi trebalo da je idealna da se skrati rotacija i da vidimo kako je sve to zamisljeno da deluje praksi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...