Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

3 minutes ago, uini said:

 

dobro bre izgleda ovaj lik;

ima odličan pregled igre, vidi se da uživa u velikim momentima, to je meni jako važno pa makar i krenulo nizbrdo

šut sa midrangea automacki, sa trice izgleda solidno. čak nije ni patuljak.

 

nešto kontam, da ne budem stalno taj koji schilbuje džonija:

kada bi došao jerian grant (jeftin pretpostavljam), koji je u knicksima bio dobar defanzivac (što je bilo odavno ali nadam se da i dalje stoji), odnosno, lik koji može da pokrije primarno defanzivne zadatke i na PG i na SG (jerian ima blizu dva metra i verovatno veći wingspan) - onda bi backcourt dobio neku naznaku balansa u ofanzivno-defanzivno odnosu. pri tome bi imali 4 igrača koji fino handluju loptu na PG-SG, jednog ozbiljnog kreatora (plus dva-tri onako), tri ozbiljna šutera i jednog ozbiljnog defanzivca (sa lazićem i lazarevićem tri). tu bi pefi onda mogao da bude out.

 

 

bilo bi dobro da nije otisao u turk telekom

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Placebo Lone star said:

Mala zagonatka,klip je iz Ozi lige:

Volim ga kao Nolana Smita mozda cak i vise...Ko prati basket prepoznace gospodina barem po imenu.❤️🤍❤️🤍

 

Bukvalno pise Josh Childress. 
I vidimo Josh Childressa.

 

zagonetku samu po sebi ne bismo resili verovatno…

  • Like 3
  • Ha-ha 23
Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2022 at 6:06 PM, uini said:

 

zar nije malo kasno za to ili ti se čini da su nedović, hasan martin, potencijalno singleton i ko već dolazi, nedovoljno skupoceni?

 

Sada kada smo koliko toliko sklopili roster, može da se da i odgovor na ovo pitanje.

 

Adams Ivanović Marković

Nedović Lazić

Dobrić Holand Lazarević

Bentil White Ilić

Martin Petrušev Luka

 

Meni predloženi roster ne deluje skupoceno, deluje mi na liniji većine Zvezdinih prethodnih rostera, pa i jeftiniji od pojedinih iz prethodnih godina.

 

Volters/Adams

Kalina/Nedović

Holins/Holand

 

Leva strana mi ipak deluje teže od desne, s obzirom na kvalitet, reputaciju i evro iskustvo igrača.

 

Davidovac & Simon / Bentil & Ilić

Kuzma & Cirbes / Martin & Petrusev

 

Mislim da je jasno da je desna strana ipak teža, makar za jednog celog EL igrača.

 

Jovanović / Radonjić

 

No comment 🙂

 

Mislim da je jasno da je budžet "koncipiran" kao i prethodnih godina, te da se ide na standardnu varijantu 7 plata + 3 bonus plate u zavisnosti od trofeja i toga ko je kakav igrač u datom trenutku i kakva mu je perspektiva u KKCZ.

 

Dakle, nikakve bombe nisu pukle, osim Čovinih probnih i potpaljivačkih po novinama, portalima i forumima. Nikakav poseban iskorak u overall snazi tima na papiru i individualnom kvalitetu igrača*. Dovedeni su uglavnom igrači koji nisu bili potrebni svojim timovima i za koje je bilo jasno da će menjati sredinu + Adams koji nije ni igrao u Evropi + Holand i Ilić za koje je Zvezda svakako karijerni iskorak.

 

* iskorak u overall snazi tima (i budžetu) na papiru je recimo kada zadržiš jezgro Avramović, Punter, Leday, Lessort + sve talentovane mlade igrače (Madar, Smailagic, Tristan, Koprivica) + na to umesto Dange i Zagorca dovedeš Papapetrua i Nunaly-a, umesto Mura Exuma + dodaš još i Anđušića da popuni bekovsku liniju + gađaš još nekog ko iskoči da popuniš dodatno roster.

 

Ostavljam prostor da Čova potpiše još nekog na veresiju, ali se nadam da makar malo razuma ima i da mu nije ideja da mu igrači odlaze tokom sezone. Blef mu nije baš prošao, jasno mu je da ima koliko i prethodnih godina i da nastavi da pliva u bari poznatih dimenzija. 

Edited by medobrundo
  • Like 29
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se što smo malo izašli van šablona, sviđa mi se što će novi igrač imati želju da se dokaže da bi zaradio bolji ugovor i veću lovu.

Adams na klipovima izgleda ok, nisam ga nikad gledao, čekam utiske ljudi koji ga poznaju. Iako mi deluje da prvo gleda koš izgleda da ume i da doda, lepo mu izgleda pocket pas, solidno deluje u pik igri , ide i na skok.

Zadovoljan sam i poželeo bih Adamsu da nakon nas ode u Makabi.

 

Sad bih voleo umesto Vajta nekog dobrog defanzivca na tri koji može i na dva i koji je dobar defanzivni skakač pošto mislim da će nam defanzivni skok sa ovim ekipom biti najveći problem.

Edited by Milos 3.14
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Milos 3.14 said:

Sviđa mi se što smo malo izašli van šablona, sviđa mi se što će novi igrač imati želju da se dokaže da bi zaradio bolji ugovor i veću lovu.

Adams na klipovima izgleda ok, nisam ga nikad gledao, čekam utiske ljudi koji ga poznaju. Iako mi deluje da prvo gleda koš izgleda da ume i da doda, lepo mu izgleda pocket pas, solidno deluje u pik igri , ide i na skok.

Zadovoljan sam i poželeo bih Adamsu da nakon nas ode u Makabi.

 

Sad bih voleo umesto Vajta nekog dobrog defanzivca na tri koji može i na dva i koji je dobar defanzivni skakač pošto mislim da će nam defanzivni skok sa ovim ekipom biti najveći problem.

Mateusz Ponitka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, NikadProtivKaline said:

da li se zna ko ostaje kao 3. centar?

luka ili kuz?

Uz svo postovanje prema Lukinoj sezoni, uz ovaj roster nam mnogo vise ide Kuzmic.

 

Bentil Ilic

Martin Petrusev Kuzmic

 

to je dobra unutrasnja linija za nas

 

plus Ponitka koji ce se sa 3 spustati na 4 po potrebi 👀

  • Like 6
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, medobrundo said:

 

Sada kada smo koliko toliko sklopili roster, može da se da i odgovor na ovo pitanje.

 

Adams Ivanović Marković

Nedović Lazić

Dobrić Holand Lazarević

Bentil White Ilić

Martin Petrušev Luka

 

Meni predloženi roster ne deluje skupoceno, deluje mi na liniji većine Zvezdinih prethodnih rostera, pa i jeftiniji od pojedinih iz prethodnih godina.

 

Volters/Adams

Kalina/Nedović

Holins/Holand

 

Leva strana mi ipak deluje teže od desne, s obzirom na kvalitet, reputaciju i evro iskustvo igrača.

 

Davidovac & Simon / Bentil & Ilić

Kuzma & Cirbes / Martin & Petrusev

 

Mislim da je jasno da je desna strana ipak teža, makar za jednog celog EL igrača.

 

Jovanović / Radonjić

 

No comment 🙂

 

Mislim da je jasno da je budžet "koncipiran" kao i prethodnih godina, te da se ide na standardnu varijantu 7 plata + 3 bonus plate u zavisnosti od trofeja i toga ko je kakav igrač u datom trenutku i kakva mu je perspektiva u KKCZ.

 

Dakle, nikakve bombe nisu pukle, osim Čovinih probnih i potpaljivačkih po novinama, portalima i forumima. Nikakav poseban iskorak u overall snazi tima na papiru i individualnom kvalitetu igrača*. Dovedeni su uglavnom igrači koji nisu bili potrebni svojim timovima i za koje je bilo jasno da će menjati sredinu + Adams koji nije ni igrao u Evropi + Holand i Ilić za koje je Zvezda svakako karijerni iskorak.

 

* iskorak u overall snazi tima (i budžetu) na papiru je recimo kada zadržiš jezgro Avramović, Punter, Leday, Lessort + sve talentovane mlade igrače (Madar, Smailagic, Tristan, Koprivica) + na to umesto Dange i Zagorca dovedeš Papapetrua i Nunaly-a, umesto Mura Exuma + dodaš još i Anđušića da popuni bekovsku liniju + gađaš još nekog ko iskoči da popuniš dodatno roster.

 

Ostavljam prostor da Čova potpiše još nekog na veresiju, ali se nadam da makar malo razuma ima i da mu nije ideja da mu igrači odlaze tokom sezone. Blef mu nije baš prošao, jasno mu je da ima koliko i prethodnih godina i da nastavi da pliva u bari poznatih dimenzija. 

 

slazem se da ovo ne izgleda kao neki platezni iskorak u odnosu na proslu sezonu (posto ne verujem da su white, wolters, hollins igrali za manje novca od aktuelnih pojacanja kada se gleda djuture) 

 

slabiji smo za kalinarija, trebalo bi da budemo znacajno jaci na pf-c u odnosu na proslu sezonu, slabiji defanzivno za hollinsa i jaci ofanzivno za nedovica. slabiji za radonjica ali videcemo tokom sezone, mozda neko premasi ocekivanja. 

 

ja verujem da dolazi jos jedan igrac 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, NikadProtivKaline said:

da li se zna ko ostaje kao 3. centar?

luka ili kuz?

Kuz bolje pasuje za opciju trećeg centra, mislim da je to idealna rola za njega. Doneo bi kontrolu skoka, defanzivu generalno, a posebno protiv viših petica.

E sad Luka je stvarno imao top sezonu i mislim da na osnovu toga zaslužuje da ostane. Da smo doveli Ismaela Kamagatea umesto Petruševa onda bih bio za Luku, ovako sam više za Kuza.

Ovo je moje mišljenje, e sad ono što će se verovatno desiti je da ostanu obojica što bi značilo da na obe centarske pozicije imamo po tri igrača i da zaista imamo pokrivene sve opcije. Naravno u takvoj situaciji Vajt out .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ništa o Adamsu iskreno, na klipovima deluje kao veoma kompetentan igrač i neko ko može da iskoči big time pa i na EL nivou, nešto slično poput Lorenza Browna svojevremeno iako nisu baš isti tip igrača. Sviđa mi se što smo doveli igrača koji možda može da nam podigne timski plafon, dosta mi je više igrača koji su neki "siguran izbor" poput Bentila, taj ne diže plafon nikome. 

 

Kao što sam pričao ranije, Marković nam na ovu kompoziciju itekako treba i nekako imam utisak da će igrati više od Ivanovića. Ivanovića i Nedovića ne mogu da zamislim u istoj petorci nikako. Možemo samo da se nadamo da će Marković biti spremniji i u boljoj takmičarskoj formi nego lani.

 

Mislim da će se krenuti u sezonu sa ovim rosterom, pa eventualno neka doselekcija na bekovskim pozicijama u toku sezone. Hollanda vidim isključivo na SF, dobra stvar kod njega je što nije operisan od driblinga pa može pomoći povremeno kao sekundarni ili tercijarni ballhandler. Dobrić će po potrebi uskakati i na SG i to ima smisla uz Hollanda i pleja u istoj petorci. Mislim da ćemo gledati dosta Lazića i Lazarevića u petorkama sa Nedovićem na SG.

 

Definitivno spadamo u donji dom EL kao i svih prethodnih sezona. Da imamo kvalitetnijeg trenera bio bih ok sa ovim rosterom uz sve manjkavosti a ima ih.

  • Like 17
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Otprilike bih mogao da očekujem da Nedović tamo ima ovakve brojke. Više bih se obradovao nekom sa 7-8 asistencija, a neka ima manje poena. 

Ово су бројке из 3 утакмице плеј офа. Имао је човек 55% за 3 на те три утакмице, па је и логичан мањи број асистенција. На нивоу сезоне их има 6 у просеку.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj roster ipak osjetno skuplji od prošlogodišnjeg. Napadački je potentniji, ima više talenta. Mitrović je prošle sezone bio prvi centar, ove sezone će biti vjerovatno treći. Pod košem smo definitivno bolje popunjeni, a spoljna linija djeluje napadački potentnija, ali defanzivno slabija. 

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...