Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Meni je fascinantno kakve amplitude imate na ovom topicu od euforije do apatije nakon neke random glasine stvarno da vas nema trebalo bi vas izmisliti 😄 

Taylor je meni fin igrac al je vise za backup pleja nego sto je za startera preklapa se tu dosta stvari izmedju njega i Dzonija pa ne smatram da su kompatibilni u tom smislu. Sa druge strane opet mislim da je Cobbs bolji igrac od njega koliko god se sprdali vi tome.

Mislio sam da ste zavrsili nakon Filipa sa tim sitnim plejevima a onda krenete da pominjete Marcus Howarda i Chris Clemmonsa pa reko da vas nije nostalgija udarila malo.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko znam,Singlton ima problema sa kolenima,korektno je rekao upravi da najpre to mora da sanira ili da dobije odgovarajuće lekarsko uveravanje da može da pruzi 100%..To se čeka,a inače je zainteresovan za potpis

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Guru said:

Ajzea Tejlor ima odigranu 71 utakmicu u NBA sa prosekom od 17.4 minuta, što svakako nije minutaža klasičnog garbage time mahača peškirom. U G-League je bio dominantan, igrajući za filijalu Hjustona u tandemu sa zaboravljenom zvezdom prelaznog roka Darijusom Morisom (preko 20 ppg i oko 6 apg). U Evropi je tek 2 sezone - prva u Izraelu, druga u Španiji, obe statistički prilično dobre. OK, nije igrao za Makabi i Baskoniju, al' možda bi mogli malo da prikočite sa nipodaštavajućim komentarima za igrača koga očigledno nikada niste gledali. A posebno jer se ovde godinama kuka za mačkama u džaku iz G-League - čega je Tejlor definicija, al' eto odigrao je i prethodne 2 sezone u Evropi pa mu se to valjda uzima kao otežavajuća okolnost, a ne kao dodatno iskustvo i nešto što bi mu značajno olakšalo potencijalnu adaptaciju.

 

Na stranu što ni ja ne bih bio oduševljen sa njim kao prvim plejom, al' dečko nije nikakva kanta kakvom se ovde predstavlja - brz je kao munja, odličan u tranziciji i ranom napadu, dinamičan sa loptom i prodoran, dobar u drive & kick i drive & dish situacijama, može da poentira sa sva 3 level-a (mada nije ni vrhunski šuter ni finišer, al' nije ni Volters npr.), uz sve to za igrača tog profila gubi izuzetno malo lopti, što je underrated kvalitet za pleja. Overall sasvim dobar igračić, ja bih ga sutra doveo kao bekap pleja umesto npr. Ivanovića, za prvog pleja jeste verovatno potanak, al' ima potencijal da pozitivno iznenadi i definitivno nije za ovo kolektivno opraštanje od života/pozivanje na oružanu revoluciju.

 

Konacno jedan pravi post. Posle imena koja su se pominjala deluje da smo dobili kofu leda na glavu, ali kao u zivotu tako I u sportu cesto se desava da od onog od kog ocekujes dobijes nista I obruto. Dok su tu Dzoni, Kobra, Mitrovic, Markovic, Lazarevic i Lazic mene glava ne boli. Imaju vise trofeja nego ovi preko puta miliona. Tako da langsam! 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Guru said:

definitivno nije za ovo kolektivno opraštanje od života/pozivanje na oružanu revoluciju.

 

Pa ako najavljujemo Sabaza a dobijemo Tejlora onda reakcija i nije toliko neocekivana. Ipak je razlika povelika, posebno nakon sinocneg soka koji smo doziveli u skrasavanju sa Singltona na Bentila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drug Crni said:

Iskreno se nadam da Cox sprema i nekog trenera kad Vlada dobije otkaz...jer zaista nije logicno ocekivati da jedan relativno mlad trener (i bez iskustva na ovom nivou) ima autoritet nad ovim prekaljenim kadrom..makar njegovim delom..to je naprosto nerealno..odbijam da poverujem da izmedju Lasa Radonjica i Jovanovica mi nismo mogli da nadjemo i privucemo nikog kvalitetnijeg..
Ocekujem smenu na klupi najkasnije u decembru..jer jbg..ne mozes usred sezone promeniti ceo tim,promenices umesto toga jednog coveka..(mada ocekujem i cuvena "shilbovanja")

Pa ako tako gledaš, niko nije očekivao ni da će Obradović dobiti otkaz u januaru, koji ima mnogo više iskustva. Tako da sačekajmo da vidimo kako će izgledati, pa onda donositi neke zaključke. Ono što je najbitnije, jeste da su tu Mitar, Laza i Marković, i Simon u stručnom štabu. Tako da bušenje trenera sigurno neće biti. Da li neko očekuje da mi budemo šampioni ABA ove sezone? Ne verujem da će biti smene trenera, osim ako ne veže nekoliko zaista neverovatnih poraza u ABA. Finale ABA lige, i sa nekih 35-40% pobeda u EL i sezona će biti više nego uspešna.

Link to comment
Share on other sites

Gledajuci snimke i hajlajtse Tejlora podseca me malo na Lorenca Brauna, a fun fact je da je Braun sa 29 godina prvi put dosao u Evropu i to kod nas.

 

Interesantno je i da je odigrao sjajno prosle sezone meceve protiv Barse, Baskonije, Valensije, Unikahe izmedju ostalih.

 

I nije me Covke poslao da botujem 😂 nego uvek zelim da gledam prevashodno pozitivne strane igraca.

Edited by necke
Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh, prilično sam siguran da je kretenluk kluba u vezi sa aktiviranjem Whiteove druge godine značajno smanjio manevarski prostor za dovođenje nekog premium pojačanja. Pri tome, Bentil nije jeftin kao dugogodišnji kakav takav EL igrač - logično mi je da košta ranga Hollinsa i Whitea. Možda Singleton nikad nije bio opcija niti je bio realan, možda smo mu stvarno nudili milku po sezoni, ali White + Bentil plate = plata za baš ozbiljnog igrača. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, necke said:

Gledajuci snimke i hajlajtse Tejlora podseca me malo na Lorenca Brauna, a fun fact je da je Braun sa 29 godina prvi put dosao u Evropu i to kod nas.

 

mene ništa ne podseća na lorenza, uzvini što sad upadam ovako.

kad se jutros pričalo o chris dunnu, sve sam čekao da neko kaže kako bi on mogao biti lorenzo 2.0 aka bolja i unašređena verzija

 

ovaj taylor je zapravo uporediv sa woltersom. kako guru i procenti kažu, nema toliko dobar šut za tri ali ga rado uzima (4-5-6 po tekmi negde oko .350)

ulaz + floater mu je bread & butter, s'tim što je munja za woltersa na tu temu

asistencije izgledaju slično na osnovu jednog hajlajca 🙃

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

mene ništa ne podseća na lorenza, uzvini što sad upadam ovako.

kad se jutros pričalo o chris dunnu, sve sam čekao da neko kaže kako bi on mogao biti lorenzo 2.0 aka bolja i unašređena verzija

 

ovaj taylor je zapravo uporediv sa woltersom. kako guru i procenti kažu, nema toliko dobar šut za tri ali ga rado uzima (4-5-6 po tekmi negde oko .350)

ulaz + floater mu je bread & butter, s'tim što je munja za woltersa na tu temu

asistencije izgledaju slično na osnovu jednog hajlajca 🙃

Znaci umesto vanilice - mancmelou

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

mene ništa ne podseća na lorenza, uzvini što sad upadam ovako.

kad se jutros pričalo o chris dunnu, sve sam čekao da neko kaže kako bi on mogao biti lorenzo 2.0 aka bolja i unašređena verzija

 

ovaj taylor je zapravo uporediv sa woltersom. kako guru i procenti kažu, nema toliko dobar šut za tri ali ga rado uzima (4-5-6 po tekmi negde oko .350)

ulaz + floater mu je bread & butter, s'tim što je munja za woltersa na tu temu

asistencije izgledaju slično na osnovu jednog hajlajca 🙃

I on se spominje...neko će uskoro da najavi i Šrudera pošto nema klub

🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Green23 said:

Pa ako tako gledaš, niko nije očekivao ni da će Obradović dobiti otkaz u januaru, koji ima mnogo više iskustva. Tako da sačekajmo da vidimo kako će izgledati, pa onda donositi neke zaključke. Ono što je najbitnije, jeste da su tu Mitar, Laza i Marković, i Simon u stručnom štabu. Tako da bušenje trenera sigurno neće biti. Da li neko očekuje da mi budemo šampioni ABA ove sezone? Ne verujem da će biti smene trenera, osim ako ne veže nekoliko zaista neverovatnih poraza u ABA. Finale ABA lige, i sa nekih 35-40% pobeda u EL i sezona će biti više nego uspešna.

Vidi..ja nisam hejter. Samo smatram da realno gledam stvari.

Takodje,imam svoj pogled na ceo prelazni rok (i ono sto ce on doneti). Kod mene ta kategorija "pruzimo podrsku treneru.." na mora automatski da bude legitimna..cak idem dotle da kazem da kod mene ne postoji. Jer,zasto davati podrsku necem za sta sam uveren da ce biti neuspesno?

Pored stvari koje sam spomenuo (upitno znanje,nedostatak iskustva na ovom nivou i autoriteta),meni taj Jovanovic ama bas nicim ne daje do znanja da moze da pobedi Zeljka u nekoj plejof seriji. Ne vidim takav kapacitet kod njega,a strucni stab (pomocnici) su tek nepoznanica. Simonovic mi intelektualno deluje nedorastao trenerskom pozivu npr. Ovo sto cu napisati ce verovatno biti predmet podmeha,ali ja recimo mislim da bi sa 1 Milanom Tomicem vec bilo drugacije. Tomic bi respektovao Zoca,ali ga u medjusobnom srazu ne bi zarezivao 5%..u to sam ubedjen..Tomic ima taj pomalo kurceviti stav,pozitivnu sportsku (trenersku) drskost i to bi preneo na igrace..bilo bi: Neka nas dobiju ako su bolji..mi cemo im pruziti zestoki otpor..ima da iskrvare dok dobiju seriju protiv nas.. Ovde pisem o stavu. Ja bih voleo da se varam,ali kod Jovanovica to ne vidim..pre ce biti skidanje gaca jos u svlacionici..

Nadam se da me (i ostali forumasi) razumes. Ne hejtujem avansno (ovakav moj stav nije to),ali ne dopada mi se prica oko trenera..mozda ni Radonjic ne bi uspeo da odbrani titule,ali Jovanovic me upravo uverava u to - da nece uspeti..stoga nema te vrste podrske kod mene..jbg..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drug Crni said:

1 Milanom Tomicem vec bilo drugacije. Tomic bi respektovao Zoca,ali ga u medjusobnom srazu ne bi zarezivao 5%..u to sam ubedjen..Tomic ima taj pomalo kurceviti stav,pozitivnu sportsku (trenersku) drskost i to bi preneo na igrace..bilo bi: Neka nas dobiju ako su bolji..mi cemo im pruziti zestoki otpor..ima da iskrvare dok dobiju seriju protiv nas.. 

 

Aaaa, znaci ,,Igrajte sta ocete'' je bilo zapravo kurcevito pozivanje akcije a posle toga nije usledilo bezanje vec takticko povlacenje iz kluba.  Ima smisla, daj vracaj tog Tomica, taman on voli te midzet plejeve

Link to comment
Share on other sites

Just now, Redstar0356 said:

Aaaa, znaci ,,Igrajte sta ocete'' je bilo zapravo kurcevito pozivanje akcije a posle toga nije usledilo bezanje vec takticko povlacenje iz kluba.  Ima smisla, daj vracaj tog Tomica, taman on voli te midzet plejeve

Zapravo nije to,ali nema veze..tumaci kako ti milo..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...