Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

1 minute ago, Kooineeperk said:

A sto si ga zakinuo za pobede u prva tri kola?! 

 

17 minutes ago, NikadProtivKaline said:

na osnovu cega to tako kategoricki tvrdis?
4MSFln5.png

Nije lepo to što radiš, realno kiks samo protiv Splita, ali neke neočekivane pobede u prva tri kola.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

A sto si ga zakinuo za pobede u prva tri kola?! 

zato sto je poenta bila da mu se ekipa raspala

pocetak je, slazem se, bio dobar, oni pripremni turniri i prvih par kola

ali posle toga je usledio klasicni raspad, gde je gubio i od KK Zabok i slicnih

1 minute ago, Milos 3.14 said:

 

Nije lepo to što radiš, realno kiks samo protiv Splita, ali neke neočekivane pobede u prva tri kola.

sta to radim?

rekoh vec u prethodnom postu - ideja nije da mu nesto skracujem

najozbiljnije pitam na osnovu cega tacno se tvrdi da je u ciboni radio odlican posao?

 

dobar pocetak, i onda klasican raspad i na kraju otkaz

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Milos 3.14 said:

Nije lepo to što radiš, realno kiks samo protiv Splita, ali neke neočekivane pobede u prva tri kola.

I to u gostima.

I plus tezi mu je bio raspored u prvoj polovini sezone, uglavnom gostovanja protiv direktnih konkurenata. 

 

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

zato sto je poenta bila da mu se ekipa raspala

pocetak je, slazem se, bio dobar, oni pripremni turniri i prvih par kola

ali posle toga je usledio klasicni raspad, gde je gubio i od KK Zabok i slicnih

Jeste, raspala mu se ekipa protiv Zvezde, Buducnosti, Cedelimpije... pa i Igokea i FMP su top6 ekipe, nesto sto Cibona sa onim timom nikako nije mogla. 

Izgubio je od FMPa i Cedelimpije na jednu loptu. Od Buducnosti 7 razlike, od Igokee 10 razlike. Jedino Zvezda i Mornar ih nakantali. 

Ne secam se kakva je situacija tada bila sa Covid-om, da li su imali kadrovske probleme, mrzi me to da gledam. Ovako rezultatski, nikakav raspad nije u pitanju osim ovo od Mornara (gde mornari sutiraju 50% za 3p 11/22). 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

@Decembarski eh nemoj tako, čuj pod znakom pitanja, a to mi suština self-quota 😁

 

Nnoko = Hasan

Petrušev = Luka (na poziciji mlohavog igrača)

 

Samo Kalina kvari koncepciju..

 

Ne ozbiljno, ako dođe D.Williams ovo je ekipa kakvu je forum priželjkivao decenijama. Ako to coach V ishendluje, biće vatrometa na sve strane.

Zašto D.Wiliams, on je meni prototip četvorke koja nam treba ko čir na dupetu. Ne kažem da je loš igrač nego u trenutnoj postavci sa Šabazom , Nedovićem itd.

Nije neki šuter, traži loptu, voli da bude protagonista.

Ja sam više za nekog Kurbanova ako može da se izbunari uzevši u obzir situaciju, Tompkinsa . Znači solidan do top defanzivno i isti takav šuter koji ne traži loptu previše 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NikadProtivKaline said:

izmedju ostalog
CGPKou0.png

Koga briga šta je uradio sa juniorskom ekipom u hrvatskoj ligi. Sam znaš koliko je tamo sistem takmičenja nakaradan.

Ja sam prvi za to da se diskutuje o Jovanoviću jer nisam upoznat sa njegovim radom, ali nisam da mu se spočitava nešto što nije istina.

Rezultati su mu ok, ne znam kakva je bila igra, mnogi su priželjkivali Reuves u to vreme, je li Prkačin napredovao? Ima ljudi koji su pratili ABA više možda mogu da pomognu 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam B said:

Nesrecnik? Zasto je nesrecnik covek?

 

Gde god je radio, radio je odlicno. Pritisak postoji, ali kako cemo izgraditi nove trenere, po cemu je ova zemlja bila priznata, ako im ne damo sansu? Posle Radonjica nastala je velika rupa, vrlo malo opcija realnih u tim trenucima, nevezano za laganje Covica o Pablu Lasu, on svejedno ne bi dosao i da smo ga zvali. Takvi treneri imaju velike prohteve, i to zasluzeno. Laso je medju 5 najcenjenijih trenera Evrope.

 

Neko nezadovoljstvo nikako ne treba biti zbog znanja i radne etike Vlade Jovanovica, nikako. Problem moze biti neiskustvo igranja pod pritiskom moranja. Ali videcemo, niko se nije ocelicio u FMP-u ili Megi. Kad tad moras dobiti sansu u Zvezdi ili Partizanu, tu se dokazujes.

Srbija generalno i propada zbog ovakvog razmišljanja da se može dati skupa igračka bilo kome u ruke.

Vlada Jovanović nema ni jedan jedini kvalitet da bi bio trener evroligaške ekipe koja prilično košta ali pošto smo navikli da ovde nema odgovornosti i da je lako kurčiti se sa tuđim parama onda se eto može probati i sa njim. Svi prethodni pokušaji Čovića da od nekih početnika-nerećnika napravi trenera su propali ali nema veze, bolji smo od grobara i teraj dalje. Možda mu padne na pamet da i sin filip postane trener. Koga briga uvek će se naći neko da kaže pa treba pružiti šansu čak i onom što ništa u košarci nije postigao. Nije tu problem samo ovaj nesećnik koji će biti žrtva i najuren kao zadnji klošar baš od strane tog koji ga je postavio ne mesto trenera već taj sistem koji je nažalost zaživeo u KKCZ.

Bez pardona može Čović i onog Feketu da postvi za trenera verujem da bi se našlo ljudi koji bi i to opravdali pričom da je pravi zvezdaš, da gine za klub i eto da mu damo šansu, ne košta nas ništa. 

   

Edited by Perkos2
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

@Milos 3.14

pa evo diskutujemo

moje pitanje je na osnovu cega se tvrdi da je tamo radio odlican posao?

ja neki blizi uvid kako je to izgledalo day-2-day tamo nemam...pa da mozda kazem eto radio je super posao, ali nije imao srece, minirao ga pero kantic i sl.

imam samo rezultate, koji kazu da je dobro poceo i onda usledio pad koji je trajao do otkaza

jel ima tu jos nesto sto ja mozda ne vidim?

 

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

bez namere da budem advokat VJ ne bih rekao da je Cibona preveliki reper za bilo sta...klub je u vrlikom rasulu, ko zna jel su igraci dobijali plate itd...

nepopularno misljenje: 

 mozda je vreme da Dobric ide...dao je klubu dosta, nisam siguran da moze vise od ovoga a povrede ga lagano sustizu kako sam cuo ima ozbiljan problem sa stopalom joj od proslog leta...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

@Milos 3.14

pa evo diskutujemo

moje pitanje je na osnovu cega se tvrdi da je tamo radio odlican posao?

ja neki blizi uvid kako je to izgledalo day-2-day tamo nemam...pa da mozda kazem eto radio je super posao, ali nije imao srece, minirao ga pero kantic i sl.

imam samo rezultate, koji kazu da je dobro poceo i onda usledio pad koji je trajao do otkaza

jel ima tu jos nesto sto ja mozda ne vidim?

 

Ja ne tvrdim da je radio odličan posao.

Po meni rezultati nisu loši, naprotiv. Njegovi dosadašnji rezultati nisu argument protiv njega, moje skromno mišljenje.

Jedino što ja koji nisam previše gledao njegove ekipe imam protiv njegovog angažmana je preskakanje razreda. Znači on ima top CV za eurokup. Mene više zanima ima li tu šlifa za ovoliki skok.

Slično mi nije bilo pravo kad je Stanković Deki dolazio da se uči na CZ ili Đorđević kad je preuzeo repku.

Ja sam za to da se ne preskaču stepenice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tice Vlade Jovanovića i Cibone imate njegovo gostovanje na Areni kod Edina i Koleta gde je pricao o problemima koji su bili u ciboni.Pa ko hoce da pogleda neka pogleda.

Ukratko Cibona je klub sa mnogo problema,pre svega finansiske prirode gde im sve zavisi od vlasti u ZG koja se menjala tokom sezone,pa sve do jako lose organizacije rasporeda neceva tj odnosa aba liga hrvatska liga,gde se desavalo da imaju meceva dan za danom itd. Ko hoce kazem ima da pogleda emisiju na yt.

Link to comment
Share on other sites

Ok, Cibona je imala ogromne finansijske probleme i šta već ne, coach Dovla je našao legitimno opravdanje za otkaz koji je dobio, kao i svaki trener koji je dobio otkaz ikada.

 

Nego, voleo bih da čujemo zašto je coach Dovla dobio otkaz u rodnom FMP-u?

Link to comment
Share on other sites

Jeste rizik postavljanje Jovanovića, naročito na ovaj tim koji pravimo gde se očekuje iskorak i rezultati u roku od odmah. Sa druge strane, kad i gde će da napreduju ti mladi treneri ako ih ne bacimo u vatru? I Real je Lasa bacio u vatru pre 10 godina, a pre toga je vodio neke manje španske klubove. 

 

Nisam ni ja prezadovoljan, ali daću čoveku šansu bar do januara, da vidimo kako će to da ide. Posle SO, koga smo terali već u decembru (i srećom oterali), ništa više nije sigurno (sem Radonje jelte). Može da ispadne super priča. Opet, ako bude imao skor u EL 2-8, a u ABA gubio neke utakmice od autsajdera, teraćemo ga, šta nam teško :smiley2:... bar njega neće biti problem skloniti...

 

Mislim da će biti pozitivno iznenađenje...  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, hakeem said:

bez namere da budem advokat VJ ne bih rekao da je Cibona preveliki reper za bilo sta...klub je u vrlikom rasulu, ko zna jel su igraci dobijali plate itd...

nepopularno misljenje: 

 mozda je vreme da Dobric ide...dao je klubu dosta, nisam siguran da moze vise od ovoga a povrede ga lagano sustizu kako sam cuo ima ozbiljan problem sa stopalom joj od proslog leta...

Ni u Zvezdi igrači ne dobijiju redovno plate pa eto frke za mladog trenera

Link to comment
Share on other sites

Meni je samo najjače to što ljudi kukaju kako nam propada struka, jer nam najbolji treneri koje imamo imaju 62 i 72 godine, i Kokoškova od 50 godina. I onda kada Zvezda ili Partizan, pokušaju da iznedre nekog mlađeg trenera, kuka se kako nemaju iskustva. Ne znam šta se očekuje, da oni odu da treniraju nekog stranog Evroligaša da bi nam valjao, ili da treniraju neku stranu EC ekipu (pošto ih mi nemamo) jedno 10 sezona, pa da onda dobije zeleno svetlo od stroge domaće javnosti.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Meni je samo najjače to što ljudi kukaju kako nam propada struka, jer nam najbolji treneri koje imamo imaju 62 i 72 godine, i Kokoškova od 50 godina. I onda kada Zvezda ili Partizan, pokušaju da iznedre nekog mlađeg trenera, kuka se kako nemaju iskustva. Ne znam šta se očekuje, da oni odu da treniraju nekog stranog Evroligaša da bi nam valjao, ili da treniraju neku stranu EC ekipu (pošto ih mi nemamo) jedno 10 sezona, pa da onda dobije zeleno svetlo od stroge domaće javnosti.

Koga briga da li će Zvezdu da vodi domaći ili strani trener, klub koji igra EL i dobija od države Srbije više miliona evra za to nema ni obavezu ni vremena da forsira "našu decu" ni među igračima a pogotovo ne među trenerima. Traži se kvalitet sad i odmah, nije EL neka razvojna liga gde se ukazuje šansa mladim talentima za posao trenera.

Uz sve to trener se prepoznaje od svojih prvih dana na klupi, eto ja kad bi već morao da se opredelim za mladog trenera iz Srbije bez dileme bih šansu dao Stevanoviću zato što ima gen za trenera i ne izgleda kao mrtvo puvalo.   

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Upravo je prica o treneru koji drzi svlacionicu i ume da premosti neke vazne jazove, kakav je svakako i kasnjenje plata igracima, u ovoj situaciji relevantna.

Vlada Jovanovic je, koliko god vredan, radan i posvecen kako su neki pisali, samo lutak u Covicevim rukama, jer ozbiljno ime na klupu ne bi doslo.

Zato je Radonjic Dejo bio idealan fit i covek koji je svojim autoritetom i stilom rada bio na neki nacin garant uspeha, uz svaku svoju manu, a jelte niko nije idealan.

Po meni je i odlazak Kaline u rangu Dejovog, sa iigrackog aspekta, tako da se radi o nenadoknadivoj steti pred pocetak nove sezone.

Neka je Zvezdi srecno, podrska ekipi se podrazumeva, ali ne vidim da postoji prava baza i sistem, bez obzira na igrace koji si dosli ikoji ce tek stici.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ok je to sto je on mlad, al zasto kao mlad trener se nije gurao da bude pomocnik nekom vecem treneru, pa iz toga trazio sansu, nego te sutnu iz Cibone i ti prihvatis EL ekipu. Malo neozboljno i neodgovorno sa njegove strane.

Prvi se javljam da javno pojedem govno ako me demantuje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...