Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

On 1/17/2023 at 2:20 PM, NikadProtivKaline said:

ne znam da li ti je kasno...ali zaobidji taj samsung

 

ja sam isto tako nesto gledao pre god dana otprilike m alo istrazio i dosao do Xgimi brenda

na kraju sam uzeo glomazniju varijantu(Xgimi Horizon) posto mi je u razvoju neka ideja za game/movie room, pa ce svakako stajati fiksiran na plafonu...a daje mnogo vise ansi lumensa

 

ako ti treba nesto manje i portabl onda Xgimi MoGo Pro

https://eu.xgimi.com/products/mogo-pro

 

 

Pazario sam na kraju Xgimi Halo+ i to za 560e! 😄
https://eu.xgimi.com/pages/halo-plus

Prijatelj ima firmu u Austriji, pa dobije povrat poreza, a na Amazonu je trenutno 682e. Sad čekićam dok ne stigne, ne mogu da dočekam.

Na Amazonu mi bio delivery to na Serbia i onda mi neke proizvode, između ostalih i Xgimi, nije uopšte izbacivao ili je pisalo currently unavailable... Dok nisam skontao šta je problem. Bilde.

 

5 hours ago, realno *w said:

plus dok produžava radni vek laptopa za bar 50%.

kako to?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, uvrnuto said:

kako to?

 

Meni u firmi dodje neki laptop da se nešto uradi, kad ga otvorim, znam da li je korišćen sa dokom ili ne.

Pod uslovom da nije neki novi baš, kratko korišćen.

 

Sa doking stanicom ti imaš monitor, miš i tastaturu. Ako ti ne trebaju 2 monitora, laptop sklopiš i koristiš kao kućište. Niti radi ekran, niti se haba tastatura, ništa. Mi menjamo laptopove na 4 godine max, oni koji su bili na dokovima, bukvalno mogu u radnju da se vrate.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, realno *w said:

 

Meni u firmi dodje neki laptop da se nešto uradi, kad ga otvorim, znam da li je korišćen sa dokom ili ne.

Pod uslovom da nije neki novi baš, kratko korišćen.

 

Sa doking stanicom ti imaš monitor, miš i tastaturu. Ako ti ne trebaju 2 monitora, laptop sklopiš i koristiš kao kućište. Niti radi ekran, niti se haba tastatura, ništa. Mi menjamo laptopove na 4 godine max, oni koji su bili na dokovima, bukvalno mogu u radnju da se vrate.

 

Nisam razmišljao o zatvaranju laptopa, pa da se time čuva i ekran.
Svakako koristim miš i tastaturu zasebno. Pa je tastatura na laptopu valjda zbog toga malo i zarđala, od nekorišćenja. 😄

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da kvarim kupovinu i da se mešam, samo da podelim svoje iskustvo. Ja već nekih 6-7 godina kupujem ili preporučujem polovne Dell (eventualno Thinkpad) laptopove, stare par godina (sebi, detetu, familiji, rodbini), uz redovno čišćenje i tripujem da mi je ta varijanta dosta isplativija. E sada, to su polovne refurbishovane mašine uglavnom isključivo biznis varijante ne preterano lepe na oko (Latitude, Precision) sa novim baterijama i diskovima i 16GB memorije. A sve je posledica užasnih iskustava koje sam imao par puta sa ostvarivanjem prava na garanciju u nas (HP, Dell). 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam već više puta pričao ovde da su polovni i provereni laptopovi prava stvar.

 

Teško je objasniti ljudima razliku izmedju biznis klase i ovih jeftinih novih.

 

Pre mesec dana brat kupovao laptop, budžet do 1200e, na kraju sam ga nagovorio da uzme polovan zBook i oduševljen je naravno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, realno *w said:

Ja sam već više puta pričao ovde da su polovni i provereni laptopovi prava stvar.

 

Teško je objasniti ljudima razliku izmedju biznis klase i ovih jeftinih novih.

 

Pre mesec dana brat kupovao laptop, budžet do 1200e, na kraju sam ga nagovorio da uzme polovan zBook i oduševljen je naravno.

To i ja pricam ljudima oko sebe - moj Dell Latitude 6510s jeste tezak, ali ima sve sto mu treba (ima i citac za licne karte, saobracajne, zdravstvene knjizice....) i radi k`o sat.

g30DU0V.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cooper said:

Zašto dock kad može običan usb c hub za 20e?
 

Mislim da je ovde ideja da se potera 1 ili više malo većih monitora, a to će teško da ide preko USB huba.

 

Da, ja sam sada na Latitudama, a planiram samo da postojeći 14toinčni dam detetu za školu, a sebi uzmem 15ticu zbog vida. Ogromna je razlika između biznis i konsjumer serija.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

Ja sam već više puta pričao ovde da su polovni i provereni laptopovi prava stvar.

 

Teško je objasniti ljudima razliku izmedju biznis klase i ovih jeftinih novih.

 

Pre mesec dana brat kupovao laptop, budžet do 1200e, na kraju sam ga nagovorio da uzme polovan zBook i oduševljen je naravno.

 

Razumem ja to što želiš da naglasiš, ali kad kupim nov, imam bar  nekakvu garanciju. Kad kupim polovno, kao prvo, ne znam šta mi uvaljuju, kao drugo...sutra može da crkne i mogu da se slikam. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ding Hao said:

 

Razumem ja to što želiš da naglasiš, ali kad kupim nov, imam bar  nekakvu garanciju. Kad kupim polovno, kao prvo, ne znam šta mi uvaljuju, kao drugo...sutra može da crkne i mogu da se slikam. 

Opet ulećem sa sopstvenim iskustvom, a kapiram da je tako i sa realnim slično. Uzimam već 5-6 komada od istog lika koji se pokazao dobro i ima dobre reviews i nije me nikada zeznuo do sada.

 

A opet radi se o malko starijim modelima (2021-2022) koji se nisu pokazali kao problematični kada su u pitanju neki katastrofalni sistemski kvarovi (pregrevanja, crkavanje ploče itd). 

 

Zbog nekih ranijih iskustava sa HP mašinama (ali ne premijum modelima!) i par izrazito pozitivnih sa Delovima, gledam i preporučujem bliskima manje više samo Dell Latitude, Precision ,XPS u zavisnosti od requirementsa... Thinkpad T seriju itd, mislim da i par drugara servisera koji mi čiste ili upgraduju mašine nema ništa protiv ove logike...

 

Što apsolutno ne znači da ne bih uzimao nove laptopove da živim samo malo zapadnije ...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ding Hao said:

 

Razumem ja to što želiš da naglasiš, ali kad kupim nov, imam bar  nekakvu garanciju. Kad kupim polovno, kao prvo, ne znam šta mi uvaljuju, kao drugo...sutra može da crkne i mogu da se slikam. 

 

Nisam ja strogo za polovne, pa i poslao sam ti link za novi, odličan laptop. 

 

U ovoj situaciji za brata, traži inžinjerski laptop, a ne daje mu se 2000e. 

 

Što se izbora marke tiče, slažem se a @freethrow, mada sam ja radio i sa dosta HPova i bilo je ok, mada su bili viša klasa. Lenovo i Dell mi prednjače, u toj klasi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Ding Hao said:

 

Razumem ja to što želiš da naglasiš, ali kad kupim nov, imam bar  nekakvu garanciju. Kad kupim polovno, kao prvo, ne znam šta mi uvaljuju, kao drugo...sutra može da crkne i mogu da se slikam. 

konovo.rs daje godinu dana garancije na svoje refurbished laptopove, a retko koji proizvođač daje više od 2 godine.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio gomilu polovnih racunara i dan danas rade. Za zeninu firmu sam proslog meseca uzeo server RAM module na ebayu za $30 po modulu, Dell ih prodaje za $1650 komad, usteda od $19K. Par modula su bili losi, covek mi poslao zamenu i to je to. Pet godina stari server mozes da uzmes za 600-700 , dok je novi preko $5K. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Narode, ima li neko iskustva sa internet radio aparatima?

 

Konkretno me zanima nešto ovako kao sa slika:

https://www.philips.rs/c-p/TAR8805_10/internet-radio

https://www.tehnomedia.rs/audio-i-auto-tehnika/radio-tranzistor/philips-tapr802-12.html#data

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/radio-prijemnici/camry-cr1180-radio-internet/oglas/150081781?filterId=2164779048

 

Bilo bi zgodno da spravica ima internet-radio stanice, jedan od ovih sa oglasa nudi 20.000 komada, mogućnost povezivanja na WiFi, klasičan FM i DAB+ (znam da nije razvijeno kod nas, ali biće). Ima li neko iskustva ili preporuke? Budžet bi bio 100-150 evra, a ako spravice sa oglasa valjaju, mogu i njih da kupim jer su lako dostupni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/18/2023 at 1:55 PM, Referent said:

Да ли неко зна шта је све потребно за снимање ASMR видеа? Да ли је за почетак довољно 500 евра?

 

Nisam znao šta je ASMR video, sad nabrzinu ukucao na netu da vidim šta je... To mu dođe kao neki senzualni polu"erotski" video 😮 Rešio si da zaradiš koji dinar na onlyfans? 😁 Ne zaboravi da porez mora da se plati! :smiley59:

 

Šalim se. Ne znam zašto bi za to bila potrebna neka posebna kamera, za 500 evra može da se uzme solidna kamera...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...