Jump to content

Sljakasti mastersi 2022 - Madrid i Rim


wwww

Recommended Posts

Ali na žalost ne i na teniskom obrazovanju publike , u smislu teniske etikete. Ne znam šta je bilo sa Mac-ovom školom za navijače koja je radila u Evropi (Paris Masters, i dvoranske 250).

 

Videćemo sutra kako će ispoštovati trostrukog šampiona turnira i jednog od najboljih igrača svih vremena 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Милица said:
Novaku sutra moze da pomogne jedino to sto je odmorniji. 

 

Karlos će spamovati  drop šoovima, pa kad počne Nole da šlajfuje :classic_biggrin: Zato se nadam da će prići liniji 

Novak bi trebao često menjati ritam u poenima ,seckati Carlosov promenama, koristiti slajs (kao što je odlično radio protiv Hurkača).Kratkim dijagonalama iz FH i BH otvarati polje i terati ga na trčanje,  kvaka je što su to su to prilično zahtevni udarci za ovaj nivo forme

Pozitivno je i što je danas mnogo bolje servirao u smislu dobijenih poena na prvi a posebno na drugi servis.

 

Nezavisno o ishodu dobro je da se susreću sada pre RG, jer kao što neko reče, očekujemo ga u QF

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Keira said:

Nezavisno o ishodu dobro je da se susreću sada pre RG, jer kao što neko reče, očekujemo ga u QF

Obzirom da se uvek muci u prvom mecu dok ne krene sa citanjem igre onda je dobro da se sa Carlosom srece sad u Madridu da ga malo prostudira pre RG. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dracarys said:

Alkaraz nema konkurenciju koja bi ga terala da se više bori, jer nije lako juriti samo puke brojeve.

Što, kad je mogao Fed onomad bez konkurencije, zašto ne bi mogao i Čarli (ako B92 dobro piše :classic_rolleyes: )

 

Primetila sam da mu majica jako podseća na Novakovu "kamenu" a gledala sam samo zadnji gem i ne razumem Viškovića i nekakve nebuloze o sredovečnim  muškarcima...

6 hours ago, Keira said:

 

 

Videćemo sutra kako će ispoštovati trostrukog šampiona turnira i jednog od najboljih igrača svih vremena 

Najboljeg.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Što, kad je mogao Fed onomad bez konkurencije, zašto ne bi mogao i Čarli (ako B92 dobro piše :classic_rolleyes: )

 

Primetila sam da mu majica jako podseća na Novakovu "kamenu" a gledala sam samo zadnji gem i ne razumem Viškovića i nekakve nebuloze o sredovečnim  muškarcima...

Najboljeg.

Federer je Federer, a i on bi ostao na 16-17 GS titula da se nisu pojavili Rafa i Novak.

 

Alkaraz je super, ali polako o dominaciji, ja uopšte nisam siguran da li je spreman biti bolji od Medvedeva na tvrdoj podlozi, pa onda kada nalete Zverevi i Beretinijevi sa projektilima da zabibere.

 

Nego, da li neko zna zbog čega on sebe zove Čarlijem?

Link to comment
Share on other sites

A sto se tice potencijalne Alkarazove dominacije,naravno da moze da se desi 20+ slemova. Ali ljudi, cak i da osvoji neki slem za par meseci,to nije nikakva garancija za takvu karijeru. Videli smo kakav je Tim bio robot sto se tice spreme i jedna teska povreda ga je ukanalila u najboljim godinama. Videli smo i sta se s Endijem desilo, jednostavno tesko je neke stvari predvideti. Da je najveci potencijal za dominaciju medju sadasnjim igracima, svakako stoji (plus rano pruza ovakve partije jer je jak kao konj i fizicki monstrum za svoje godine, nije samo  izvanredan talenat faktor) Mislim da su nas ova tri ludaka razmazila, sad odjednom 20 titula ne deluje toliko mnogo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dracarys said:

 

 

Alkaraz je super, ali polako o dominaciji, ja uopšte nisam siguran da li je spreman biti bolji od Medvedeva na tvrdoj podlozi, pa onda kada nalete Zverevi i Beretinijevi sa projektilima da zabibere.

 

Nego, da li neko zna zbog čega on sebe zove Čarlijem?

 Alkarazu će pre counter puncher praviti problem  nego serveri udarači.Sam udara veoma snažno , čak i servis . Juče je imao pokušaj 226km/h pa pogodio  najmanje jedan  od 220. često servirao preko 200. Ta brojke su impresivne za  njegovu visinu 185cm . Nema još kontinuitet , preciznost i varijacije servisa koju bi želeo ali ima godine pred sobom.

 

Zato Novak danas treba da pokuša usporiti igru, davati mu mekane, floating lopte, kao juče Hurkaču, menjati ritam i pravac relija. Trebaće mu odličan BH , msm da će tu biti najveća bitka u SF

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Probaće sigurno.Uostalom ta taktika koju konstantno primenjuje mu je donela puno poena na hardu i posebno na šljaci . (na travi ds npr nije toliko delotvoran udarac). Videcemo kako će se tamo snaći

 

Novak je dosta eksperimentisao u ova dva meča sa pozicijom na returnu. Često se udaljavao i po nekoliko metara od osnovne ,što nije njegova prirodna pozicija. Pravo vreme da se danas vrati "korenima" pojednostavi stvari.

 

Vec sam pomenula , super je što se meč dešava sada u ovoj  pripremnoj fazi RG. Nije loše ni što Novak nije favorit (tako bar kažu stručnjaci), prilika da zaista oseti igru Alkaraza za buduce susrete a i testira svoj trenutni nivo

Link to comment
Share on other sites

Rune jos uvek oscilira tokom meceva (kao i Museti). Trebace mu jos vremena da sazri.

Uskoro igra i Molcan, novi Vajdin sticenik.

 

btw. Vajda je rekao da ga je nekoliko top 10 igraca bilo kontaktiralo u vezi potencijalne saradnje. Bas me zanima ko li je to sve bio.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...