Jump to content

Sunshine Double 2022 - u doba kad je i najzagrizenijim teniskim fanovima tenis postao totalno sporedna stvar


wwww

Recommended Posts

Tako ispada. :classic_biggrin:
Dodacu:i neka je. Moze neko da je voli ili ne,ali potrebna je zenskom tenisu. Najbolja igracica na hardu prethodnih godina..steta sto nije ukrstila rekete sa Barty u nekom velikom finalu npr. To mi je bila zelja da pogledam..mislim na jedan od dva betonska GS pre svega..

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za trenutno tenisko umece, koje ce se svakim danom sve vise razvijati i nadogradjivati ovaj mali ima um i psihu sampiona. On ce bukvalno terorisati tour dekadu i vise bez dileme

 

Miomir odlican u prvom setu, zasluzio je ovih 76! Mirno u nastavku i moze se do polufinala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Strasan mec. 76 za Alcaraza u trecem. Utisak mi je da ga je Miomir ispustio. Takodje i da je mali vec sad sampion.

Egal mec potpuno, odnos poena to i prikazuje 102:100 za Spanca, uz 52 winera. Ozbiljan firepower, mali udara kao maljem. Kecmanovic je imao 5:3 u taj brejku, od tad gubi 4 poena u nizu ali ne moze se reci da je prodao mec. Rezonski sve igrao. Inace Carlos ga je ubio drop sotovima, kakav osecaj ima 😱

Kapiram da ce Miomiru trebati vremena da preboli ovaj poraz, ali ako mu ovo postane standard u smislu nivoa igre, eto njega u top20 bez problema. Ne znam gde je izgubio mec, ne znam sta je mogao bolje da uradi, bio je cvrst sa osnovne, nije gresio uopste, a ne moze se reci ni da je bio defanzivan. Servis mu je pouzdan, dobar. Jednostavno Alcaraz ide po poen, nema strah, vec sad ima izgradjen taj pobednicki mentalitet. Bilo je brutalnih poena na obe strane.

 

Steta!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kecmanovic je imao mec, ali je bio previse defanzivan u nekim trenucima. Mislim otkud znam, al meni je tako delovalo. Moguce i da je bio jednostavno nateran da igra tako jer ovaj udara kao nezdrav lopticu. Za malo, steta. Ne znam da li se radi o nekoj trenutnoj inspiraciji ili ce ovakav biti Kecmanovic kroz karijeru. Ovo je odlicno od starta sezone i mogao bi biti materjal za top 10 ako nastavi ovako.

Link to comment
Share on other sites

Ja gledao do polovine drugog seta..dotle sam izdrazo,jelte
Odlican Miomir do tada..iako je drugi set otisao kao posledica potrosnje u prvom..ja sam stekao takav utisak. Znao sam da ga Spanac nece urnisati,ali sam vrlo prijatno iznenadjen Kecmanovicevim trenutnim nivoom tenisa..nisu ovi rezultati od starta sezone slucajnost..

Postavlja se pitanje kako ce se dalje odvijati saradnja sa Davidom,sad kad se karavan preseli u Evropu..?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Instinkt said:

Strasan mec. 76 za Alcaraza u trecem. Utisak mi je da ga je Miomir ispustio. Takodje i da je mali vec sad sampion.

Egal mec potpuno, odnos poena to i prikazuje 102:100 za Spanca, uz 52 winera. Ozbiljan firepower, mali udara kao maljem. Kecmanovic je imao 5:3 u taj brejku, od tad gubi 4 poena u nizu ali ne moze se reci da je prodao mec. Rezonski sve igrao. Inace Carlos ga je ubio drop sotovima, kakav osecaj ima 😱

Kapiram da ce Miomiru trebati vremena da preboli ovaj poraz, ali ako mu ovo postane standard u smislu nivoa igre, eto njega u top20 bez problema. Ne znam gde je izgubio mec, ne znam sta je mogao bolje da uradi, bio je cvrst sa osnovne, nije gresio uopste, a ne moze se reci ni da je bio defanzivan. Servis mu je pouzdan, dobar. Jednostavno Alcaraz ide po poen, nema strah, vec sad ima izgradjen taj pobednicki mentalitet. Bilo je brutalnih poena na obe strane.

 

Steta!

Fizikalije i sprema kod star-malog Španca.Deuje mi kao ubacivanje potencijalno naprednije verzije dok stara još nije istekla . Surreal!

 

Miomir je igrao vrlo dobro .

U prvom setu napravio brejk na startu dok se mašina  sa druge strane mreže nije zagrejala. U drugom izgubio svoj sg od 40 15 i na prvu i jedinu BP za Alkaraza , svoju nije iskoristio. U trećem nije bilo BP par puta 15 30 i 0 30 na servisima , gde je Kecmanović bio na 2 poena od pobede jer je prvi servirao. U TB imao 2 0 , 4 2, 5 3 ali je Karlos iz apsolutno neverovatne defanzive pokupio Miomirov odličan volej na osnovnu i pogodio ključni poen, lob na liniju u samom uglu terena na Miomirovoj  BH strani i vratio se u TB. Nijanse su odlučile

Pristojan broj Miomirovih udaraca mogao je u drugačijim okolnostima završiti kao viner jer je igrao agresivno , visok inzenzitet razmena,  nema se mnogo toga zameriti na igri a opet je težak poraz imajući u vidu koliko je bio blizu.

Alkaraz razara snagom i brzinom udaraca, defanzivom demorališe protivnika jer vraća u polje i čiste vinere, trčeći neumorno sa kraja na kraj terena. Sa druge strane toliko jako udara da bi vratio udarac u polje igrač mora da se brani daleko od osnovne ,a ovaj onda igra DS, ,Izlazi na mrežu (odlična taktika) . Gadja uglove da širi teren i razvlači protivnike pre nego što završi poen snažnim vinerom  (očekujem u budućnosti da PC postane i njegov omiljeni teren , zbog prostora oko linija).

Nadam se da igrači prate i da će neko naći kontra igru. Inače će biti dosadno

 

Videćemo da li Hurkač može sa svojim servisom i varijacijama u igri protiv čudesnog Alkaraza kome i apsolutno prija frenetična podrška publike.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Keira

 

Neverovatno je to sto se malom ne nazire slaba tacka. Psiha, fizikalije, osnovni udarci, tehnika i snaga istih. Ne znas ni da li vise voli da igra defanzivno ili ofanzivno, imam osecaj da je negde umiksovao i da je tacno izmedju. Mozda counter. Tako mi deluje. Servis mu je mozda jedina slaba tacka, trenutno. Pritom uopste nije los. I to ce dovesti na visok nivo. Mentalitet pobednicki, nema strah, ide po poen, ide po pobedu. Tek mu je 18. Bice neprijatno gledati tenis narednu deceniju i jace.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

@Keira

 

Neverovatno je to sto se malom ne nazire slaba tacka. Psiha, fizikalije, osnovni udarci, tehnika i snaga istih. Ne znas ni da li vise voli da igra defanzivno ili ofanzivno, imam osecaj da je negde umiksovao i da je tacno izmedju. Mozda counter. Tako mi deluje. Servis mu je mozda jedina slaba tacka, trenutno. Pritom uopste nije los. I to ce dovesti na visok nivo. Mentalitet pobednicki, nema strah, ide po poen, ide po pobedu. Tek mu je 18. Bice neprijatno gledati tenis narednu deceniju i jace.

 

Ajd' sad deceniju i jače, da zaokružimo to na 20 god 😁 To je sve best case scenario za njega, a svašta može da bude u narednih nekoliko god, a ne tokom karijere... Veoma obećava, valjda će mu se sve poklopiti da ispuni svoj potencijal. I ja bi se na tome zadržao. Ništa manje, ništa više.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Marko said:

 

Ajd' sad deceniju i jače, da zaokružimo to na 20 god 😁 To je sve best case scenario za njega, a svašta može da bude u narednih nekoliko god, a ne tokom karijere... Veoma obećava, valjda će mu se sve poklopiti da ispuni svoj potencijal. I ja bi se na tome zadržao. Ništa manje, ništa više.

 

Mali ima 18 tek, već sad je faktor. Ako uzmemo da će proći bar dve godine dok ne bude sazreo i postao dominantan, ostaće period od 20 do 30, a ni posle 30 neće biti mator (videti pod Đoković i Nadal) 

Sve ovo je naravno pod uslovom da je zdrav, moja pretpostavka se bazira na ovome što trenutno vidim od njega. Ja očekujem da ako ga povrede ne sputaju neće biti mnogo igrača koji će mu biti konkurencija.

Link to comment
Share on other sites

Znam da je već sada faktor.(Inače vidim da narednog meseca puni 19). Nisam nigde pomenuo zdravlje i povrede jer se izbegavanje istih podrazumeva, da bi se postigla karijera koja bi mogla da se nazove optimalnom. Mislio sam više na sve zajedno, ne samo povrede. Ono što trenutno vidimo kod njega je osnov za optimizam, ali to je trenutno. Ja ovako govorim, jer smo se za sve ove godine, nagledali talenata od kojih na kraju nije ispalo ni blizu onoga što im je predviđano. Valjda je to tako, zato što se baš svakom velikom talentu (Kako juniorima tako i onima koji nisu baš tako mladi), uvek predviđa najbolji mogući scenario, a bez previše opreza. Hejta bez, samo umerenije volim da predviđam 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Marko said:

Znam da je već sada faktor.(Inače vidim da narednog meseca puni 19). Nisam nigde pomenuo zdravlje i povrede jer se izbegavanje istih podrazumeva, da bi se postigla karijera koja bi mogla da se nazove optimalnom. Mislio sam više na sve zajedno, ne samo povrede. Ono što trenutno vidimo kod njega je osnov za optimizam, ali to je trenutno. Ja ovako govorim, jer smo se za sve ove godine, nagledali talenata od kojih na kraju nije ispalo ni blizu onoga što im je predviđano. Valjda je to tako, zato što se baš svakom velikom talentu (Kako juniorima tako i onima koji nisu baš tako mladi), uvek predviđa najbolji mogući scenario, a bez previše opreza. Hejta bez, samo umerenije volim da predviđam 

 

Vidimo ipak dosta više od osnova za optimizam. Ne bih ga nazvao čak ni talentom već wonderkidom, koji već ima ozbiljan impact na touru. Poslednje slično što sam video u tim godinama bio je Nadal. 

Kapiram da ne hejtuješ, samo mislim da je već sad prilično jasno da je Alcaraz sila u nastajanju

Link to comment
Share on other sites

Alkaraz ne moze da se poredi ni sa jednim talentom koji se pojavio unazad 15+ godina, ima vec ozbiljne rezultate i neverovatan kontinuitet od pocetka godine. Jedini slabiji rezultat je imao na AO, gde je stigao samo do 3.kola, a i tu je opravdao svoj ranking, posto je bio top 32 i izgubio tek u TBu 5.seta od Beretinija. Trenutno je jedina nepoznanica kako ce se snaci na travi, ali ima vremena da nauci da igra i na toj podlozi.

 

Rud prosao u finale, da li ce Kirijos nesto da prokomentarise :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Svih 6 pobeda u finalima su bile u 2 seta, sa ukupno 20 izgubljenih gemova.

RG 2020: 64 61  Kenin

Adelaide 2021: 62 62  Bencic

Roma 2021: 60 60  Pliskova

Doha 2022: 62 60  Kontaveit

Indian Wells 2022: 64 61 Sakkari

Miami 2022: 64 60 Osaka

Edited by Милица
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...